Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pokaż swój pulpit
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
sssebek
No troszkę poszperałem i załatqwiłem sobie juz pogode i zegar ( z yahoo) mam pewien problem, chcę zmniejszyć widget'a ale nie ma takiej opcji, jak to obejść (zegar nenowy z yahoo da się zmniejszyć bo jest taka opcja ale tego z pogody się nie, a jest troszkę za duży i nie pasuje mi do tapety na pulpit bo nie mieści się w ramce :/) jakieś sugestie moze ???

PS:
co do instalowania programów to jak narazie odpada bo brak miejsca na wszystkich dyskach :/ na d mam dosłownie 16kb a na c udało mi się wygospodarować 1,8mb, trzeba będzie skoczyc po nagrywarkę dvd. apropos, moze ktoś wie jak wyłąączyć alert w winXP "brak miejsca na dysku" ?
EmiLio
Te powiadomienia o braku miejsca na dysku itp. da się wyłączyć programem smart xp.
MokrySedeS
QUOTE(EmiLio @ 9.06.2007 - 12:28) *

Te powiadomienia o braku miejsca na dysku itp. da się wyłączyć programem smart xp.

Tak jak tysiacem innych programow ;P

Najlepiej jest zrobic tak:
1. Odpalasz regedit i odnajdujesz ten klucz: "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer"
2. Tworzysz w nim wartosc DWORD o nazwie "NoLowDiskSpaceChecks".
3. Modyfikujesz utworzona wartosc wpisujac "1".

Powodzenia wink.gif
sssebek
No ta ostatnia porada mnie najbardziej ucieszyła bo jak juz wspomniałem brak miejsca na dyskach zeby progsy instalować smile.gif dzieki wszystkim za pomoc, kolejne pytanie: jak się robi przezroczyste okno rozmowy (ja używam AQQ), czytałem temat o tym do którego ktoś odsyłał (nie pamietam teraz nicka) tylko jest jeden zasadniczy problem, nie znam się na pisaniu programów, nigdy się w scrypty itp. nie bawiłem i nie wiem jak się za to zabrać, proszę o wyrozumiałość i na początek proszę o jakąś lekcję (najlepiej na jakiejś stronce, pdf czy inne tylko poziom na sam start) i proszę nie piszcie "=> google" bo używam smile.gif, a być moze ktoś z Was ma lub zna coś napisane prostym językiem co będzie można łatwo zrozumieć.

tu screen z mojego pulpitu po 4 godzinach zabawy (tapeta "składak" konsola na środku z innego modelu samochodu, wyświetlacze na niej po modyfikacji, ponawiam pytanko: czy wie ktoś jak obejść widgeta (ten który widać na konsoli) żeby dało się go zmniejszyc? bo przez to musiałem powiększać ten niebieski wyświetlacz i jeszcze go nie dokończyłe jak z resztą widać smile.gif

http://img171.imageshack.us/img171/7316/screen2uz4.jpg
stivo
Przezroczyste okna w AQQ (zakłądam, ze masz włączony Tryb zaawansowany):
menu Program -> Ustawienia AQQ -> rozwijasz Kompozycje -> Wygląd -> w dolnej części są opcje odnośnie przezroczystości okna rozmowy i okna głównego. zaznaczasz checkboxy i ustawiasz suwakami.
ciaastek
Dirty:


Clean:


BTW: Ciekawy pomysł z tą funkcjonalną tapetą smile.gif
sssebek
dzięki, widzę ze nie potrzebuję bawić się w pisanie smile.gif , jak narazie całkiem mi się podoba ta zabawa szkoda tylko ze jak narazie używam tylko painta <hahaha>, jak już będzie coś miejsca to musze zainstalować jakiś programik bo grafiki bo paint to masakra :/
Orion90
Polecam GIMPA. Darmowy i prosty w obsłudze a zawiera wszystkie potrzebne opcje bez zbędnych udziwnień. biggrin.gif

BTW: Bardzo mi się podoba ten "samochodowy" pulpit. Szczególnie wyświetlacz. Trzeba go tylko troszkę dopracować wink.gif
.misiek
sssebek, koles... wez wywal wszystkie pliki z folderow:

C:/Documents and settings/twoj profil/ustawienia lokalne/temp
C:/Windows/temp
C:/Windows/system32/dllcache [tutaj Ci sie pozniej zapyta zebys wlozyl plyte z instalka systemu, wloz i kliknij ok]

I przestan biadolic ze nie masz miejsca, bo wszyscy juz o tym wiedza.... :/

EOT

ciaastek, pomysl moze Ci sie wydawac ciekawy. Ale za to jaki jest praktyczny. Czasami nawet nie potrzebujesz zadnych rocket dockow czy smieciow innych wink.gif
Szkoda tylko ze alternatywne shelle dla win sa raczej... malo rozwijane, a wsparcie dla foo w wersji wiekszej niz v0.8.3 lezy totalnie :/
sssebek




jesli komuś sie zacznie coś takiego robić tzn ze zmienił wartosć widgeta Opacity na inną niż 100%, moze to wiecie ale ja się z tym spotkałem i daję od razu znać jak to rozwiązałem




PS. Misiek, tego ostatniego folderu u mnie nie ma jest tylko plik o podobnej nazwie Dcache (typ Bin) czy tego mam wywalić?
dampis
QUOTE
Misiek, tego ostatniego folderu u mnie nie ma....

bo ten folder ma ustawiony atrybut systemowy i musisz w opcjach folderów odznaczyc checkboxa przy "Ukryj chronione pliki....", o ile dobrze pamietam i nie czyściłeś jeszcze tego folderu to po jego wyczyszczeniu zyskasz ~150MB.

edit: jeśli dalej będziesz potrzebował miejsca, możesz wyczyścić system jakimś programem, który usuwa zbędne pliki .tmp i inne pozostałości po programach, gdy używamy systemu przez dłuższy okres czasu potrafi sie nazbierać tych pliczków sporo MB.(używałem kiedyś takiego programu, chyba Odkurzacz sie nazywał biggrin.gif)
.misiek
sssebek,
1. misiek z malej litery ; ]
2. dawaj miniaturki skrinszotow bo sie forum rozjedza... :/
3. dampis napisal co zrobic, tego pliku NIE wywalaj [w w2k3srv wywalajac ten folder zyskujesz ~320mb biggrin.gif]
Jakbys nie mogl znalezc: Moj komputer >menu> Narzedzia | Opcje folderow >zakladka widok> "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego"
[chyba tak menu po polsku bedzie brzmiec ; P]

Jak dalej nie bedzie to odznacz zeby w ogole ukrywal pliki jakiekolwiek inne i znajdziesz reszte ;]
Spass
Romans z Linuksem.



Update. Drobne zmiany.



OS: Debian GNU/Linux Testing (Lenny)
Środowisko graficzne: GNOME
GTK: Mint
Metacity: Clearlooks With A Cherry On Top
Programy: Rhythmbox, Pidgin
Bandit


Tapeta:


OS:Windows XP
VS: Royal four
kStyle: Spass_Lunar_alt2
css: By shad0w : http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=9114
Macowy pasek: MAcowy pasek: Object Dock
Zegarek: mozna pobrac tutaj: www.ftpforall.za.pl/GlassyClockIIgadget.rar


Mała aktualizacja:





Dirty:




Clean:



Widze ze ten topik na tym forum również umiera... podobnie jak program ;<
Konnekt for ever!
Konrado
Chcialem się zapytać czy mozliwe jest ukrywanie elementów taskbara tzn. paneli z otwartymi oknami, jesli tak to jak to zrobić?
ZenitH
xBanditt'o chciałem się zapytać gdzie można znalesć topic poswięcony temu jak zrobić podobnego foobara do tego co masz ty bo trzeba przyznać, że wygląda świetnie biggrin.gif
PSPrzyznam sie, że nie szukałem za dużo ale tez nie miałem ostatnio czasu szukać po forach foo2k
Aule
Poszukaj info dot. wtyczki PanelsUI.

xBanditt'o: Jak na punkowy to trochę dziwny jest ten pulpit ;-)
Bandit
Aule no bo akurat pulpit, zostaje minimalistyczny biggrin.gif...chociaż w sumie to good idea z punkowym ... pomysli sie... a co do foo to www.foobar2000.pl również znajdziesz inne ciekawe kompozycje

Btw... za pomoc w "produkcji" pulpitu dziękuje Yamacha ... <0- foo master
ZenitH
thx za pomoc i mam jeszcze jedno pytanko czy da sie zapisac ustawienia foobara tak aby po ponownym zainstalowaniu (np po formacie) wgrac takie ustawienia jakie mialem wczesniej??
Ewentualnie czy foo bedzie dzialal po skopiowaniu go na inna partycje tak jak przed formatem czy jego ustawienia sa zapisywane w innym folderze nac niz sama instalka?
Pytam sie bo zawsze instalowalem i ustawialem wszystko od nowa no ale ile można biggrin.gif
ZenitH
Ok już znalazłem swietny config:)
Malpa240
"Brudny" pulpit:
http://img101.imageshack.us/img101/9593/brudnyeh2.png

"Czysty":
http://img340.imageshack.us/img340/1088/czystysj0.png

Tapeta (własnoręczna xdd):
http://www.pswork.yoyo.pl/images/photoalbum/red_star.jpgp

Okna i przyciski:Vista

Schemat kolorów:Vista XP

------

Konnekt:
Tło na liście kontaktów: własne
Styl okna czatu: Własny (HL2).

------

Tyle wam musi wystarczyć ;p

ciolo
w tym linku: http://www.pswork.yoyo.pl/images/photoalbum/red_star.jpgp popraw rozszerzenie z jpgp na jpg.
Bandit
A oto moje wydziergane dziełko:



Użyte programy:
Avedesk
Objectdock
Konnekt biggrin.gif
Foobar
Samurize
Konrado
Widze Keira na pulpicie <3 biggrin.gif
jiobel.
.misiek
QUOTE(ZenitH @ 29.06.2007 - 10:58) *

...czy da sie zapisac ustawienia foobara tak aby po ponownym zainstalowaniu (np po formacie) wgrac takie ustawienia jakie mialem wczesniej??

Zapisac nie.
Ustawienia zapisywane sa w pliku foobar2000.cfg.
Zaleznie jaka opcje wybrales przy instalacji to bedzie on albo w katalogu foo albo w katalogu twojego profilu w doc&sett.
Poszukaj za nim. Wystarczy ze skopujesz tylko ten plik. Jesli zainstalujesz foo od nowa na nowym systemie, odpalisz raz [zamkniesz] i zastapisz tamten stworzony wlasnie plik tym co masz bedziesz mial tak jak wczesniej [lol ale zdanie biggrin.gif ]
Pamietaj o jednym. Musisz miec te same wtyczki co przed formatem. Skopiuj dodatkowo katalog components z katalogu foo.
QUOTE(ZenitH @ 29.06.2007 - 10:58) *

Ewentualnie czy foo bedzie dzialal po skopiowaniu go na inna partycje tak jak przed formatem czy jego ustawienia sa zapisywane w innym folderze nac niz sama instalka?

Bedzie. Jesli plik foobar2000.cfg bedzie w katalogu ktory skopujesz [czyli w katalogu foo] ;]
ciolo
Jak robicie tą przeźroczystość konnekta, niby jest jakąś wtyczka do tego ale ona mi nie działa. Help cool.gif
Konrado
ciolo o K+ Ci chodzi?
Bandit
A u mnie znów zmiany, nudne sie robi prawda?biggrin.gif mam nadzieje ze nie


Clean:


Dirty?:



Co do przezroczystości:

K+ wtyczka, po załadowaniu 2 klik na wolnym miejscu potem prawoklik na wolnym miejscu wybor odpowiednio: Główny tolbar -> Wtyczki -> ukryj ramke.

Pozdrawiam
Konrado
Jak zrobiłeś desklet foobara? :>
ved




Styl okna rozmowy modyfikowany z Refreshed Zhvira, przez zhvira, wkrotce premiera.
Bandit
veeeeeed, aka weeeeeeeeell powiedz mi prosze jak zmieniłaś rozmiar okienka w ktorym wpisujemy tekst w oknie rozmowy sie wie biggrin.gif
mariush
kDuo ma taką możliwość w opcjach - "wysokość okna wpisywania tekstu" bodaj i wpisujesz wartość w pixelach.
Bandit
kIEview nie ma szans?
zhvir
jak komuś zechce się popełnić wtyczkę to kieview też ma szanse... wystarczyłoby wydzielić kod odpowiedzialny za zmianę rozmiaru z kduoview... mimo wszystko polecam zapoznanie się z wtyczką autorstwa muchy bo w niedalekiej przyszłości powinno wyjść kDuoView z paroma znaczącymi poprawkami (m. in. brak krytyków w ggimage, kolorowanie emot tekstowych a'la gtalk)
Poncio
witam:D dawno mnie nie bylo;D czas sie pochwalic jednym pulpitem(narazie)
oto moj Ubuntu + Beryl oczywiscie w fazie poczatkowej;D jeszcze jest duzo do zrobienia;D
jak zrobie porzadek to pokaze screena z Windy;D jezeli ktos by mial problemu z odtworzeniem filmiku to polecam sciagnac program VLC

w drodze wyjasnienia wszystko chodzi plynnie:) i bez wlaczonego programu do nagrywania max zjada mi 15%procka:)
Pozdrawiam:)
ved
Swirujesz Poncio, od czego jest youtube itp???
EmiLio
do 9 postów wyżej biggrin.gif xBanditt'o podaj prosze link z ikonami systemowymi, bo są cudowne
Bandit
QUOTE(EmiLio @ 5.07.2007 - 22:22) *

do 9 postów wyżej biggrin.gif xBanditt'o podaj prosze link z ikonami systemowymi, bo są cudowne



To ikony TANGO! linka znajdziesz na tym forum, wyszukanie ich i przyjemnosci z tym zwiazane zostawie tobie biggrin.gif


QUOTE(zhvir @ 5.07.2007 - 18:08) *

jak komuś zechce się popełnić wtyczkę to kieview też ma szanse... wystarczyłoby wydzielić kod odpowiedzialny za zmianę rozmiaru z kduoview... mimo wszystko polecam zapoznanie się z wtyczką autorstwa muchy bo w niedalekiej przyszłości powinno wyjść kDuoView z paroma znaczącymi poprawkami (m. in. brak krytyków w ggimage, kolorowanie emot tekstowych a'la gtalk)


No, moze wkoncu sie cos ruszy, było by bardzo miło codo kduo niby jest fajny, ale niemoge znalezc ciemnego odpowiednika do moich edycji pulpitów, a twój refreshed nie pasuje totalnie :/ narazie strzalem w 10 dla mnie jest clear-girl autorstwa bodajże shad0wa czy jakoos tak, jeśli masz jakas ciekawa propozycje, podobna do tego w kDuo, z jakimis CIEKAWYMI opcjami, to powiedz tutaj... nie tylko ja skorzystam biggrin.gif
Spass
Mintowo.



ved, pozbądź się wreszcie tego pichackiego jabłka. ;)
ved
>ved, pozbądź się wreszcie tego pichackiego jabłka. wink.gif

nie.


Mintowy troche bez wyrazu imho:/
Stopa fajna;)
Konrado


Na prośbe opisuje wszystkie elementy mojego pulpitu;)

Paski - Objectdock Plus - na skórkach: dół - Aero Zoomer bok - także smile.gif
IcoDocki - ZoneGrafix IconPack v1.5 - http://www.deviantart.com/deviation/50662522/ i Finder - http://www.deviantart.com/deviation/58307458/
Objectbar - http://www.deviantart.com/deviation/57999959/ (taskbar u góry wink.gif) - modyfikowany przeze mnie ze skórkami - Panther i Tiger - w nich cos bylo nie tak bo jak otwierałem nowe okienko to wyświetlało menu prawoklikowe w lewym górnym rogu zamiast się tym bawić zmodyfikowałem Leoparda wink.gif - mam ta modyfikację jakby ktoś chciał wink.gif
Windowbinds - MAC OS X Tiger
Okienko konnekta - Refreshed z modyfikacją Ved na tło pulpitowe smile.gif
Styler - http://www.deviantart.com/deviation/58652857/
Kalendarz - Rainlender - Modyfikacja Lucida
Statystyki - Rainmeter - Black_Glass_by_AValon z wyrzuconym tłem wink.gif
Pogoda - Avedesk - Mini Weather - zabijcie ale nie pamiętam skąd ja mam - pewnie ze stronki dotyczacej SysStats
Bandit
konradku pozwole sobie ocenic, ten twoj pulpicik intrygujacy ale jak na moj nos to za duzo tam jest nababrane tego "wszystkiego" biggrin.gif
Konrado
Pulpit ma spełniać podstawowe oczekiwania użytkownika a jednoczesnie być miłym dla oka. Mysle że zachowalem równowagę pomiędzy tymi dwoma biegunami. Oczywiście to moja subiektywna ocena biggrin.gif
ZenitH
QUOTE(xBanditt'o @ 11.07.2007 - 00:55) *

na moj nos to za duzo tam jest nababrane tego "wszystkiego" biggrin.gif

Przede wszystkim pulpit powinien być dla użytkownika funkcjonalny i powinno znajdować sie na nim wszystko to co do przyjemnej pracy z komputerem potrzebujemy smile.gif
KonradoFFC zachowałeś równowagę o której pisałeś wcześniej dlatego sądzę, że twój pulpit jest funkcjonalny i do tego porywa wzrok smile.gif
Konrado
Poncio, można uzyskac taki efekt wody na XP?

ZenitH, dziękuje smile.gif
Bandit
QUOTE(KonradoFFC @ 11.07.2007 - 02:40) *

Pulpit ma spełniać podstawowe oczekiwania użytkownika a jednoczesnie być miłym dla oka. Mysle że zachowalem równowagę pomiędzy tymi dwoma biegunami. Oczywiście to moja subiektywna ocena biggrin.gif



Raczej z naciskiem na subiektywna biggrin.gif


Sorki, poprawilem
Konrado
Cóż nie nie wiem co miało na celu cytowanie własnego posta ale cóż kto to zrozumie:D Sorry za offtop smile.gif

xBanditt'o widac nie skoro ZenitH ma takie same zdanie smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.