Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kAway2
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Sija
kAway2 - i'm away, reloaded ;>

najnowsza wersja: 1.2.12.63 (dostepna do zassania z centralki Beta)
wazniejsze zmiany od pierwszej edycji wtyczki (K.Away):
  • mozliwosc podania powodu powrotu i niepodania powodu nieobecnosci
  • zmieniły sie troche zasady dzialania minimalnego interwalu odpowiedzi: od teraz jezeli ustawimy go na 0, odowiedz zostanie wyslana tylko raz. w innym przypadku odpowiedz zostanie wyslana od min. n sek. od ostatniej nie zignorowanej wiadomosci
  • doszly dwie nowe komendy z okienka rozmowy: /brb [...] i /re [...] - dzialaja one analogicznie do away i back tyle, ze nie sa wysylane powiadomienia do kontaktow z ktorymi mamy otwarte okna rozmowy (niezaleznie od ustawien globalnych)
  • ze zmiennych w szablonach zasadniczo korzystamy w ten sam sposob co ten podany w [Ustawienia -> Interfejs -> Formatowanie pol].
  • opcja ignorowania kontaktow - kontakt ignorowany nie dostaje zadnych powiadomien, wiad. od/do tegoz kontaktu nie sa zapisywane do historii kA2 a takze ignorowana jest opcja wylaczania away'a po wyslaniu wiad.
  • brak opcji "wlaczaj away'a przy wlaczonej aplikacji pelno-ekranowej" poniewaz algorytm uzywany do wykrywania czy mamy odpalona takowa aplikacje byl zawodny i musialem z niego zrezygnowac (jezeli zna ktos dzialajacy, z checia reaktywuje ta opcje)
poniewaz korzystanie ze zmiennych nie jest zbyt oczywiste, ponizej zamieszczam male info:
QUOTE
skladnia: {prefixzmiennasuffix}

prefix, suffix: dozwolone sa wszystkie znaki nie-alfanumeryczne; zostane one wyswietlone tylko jesli wartosc zmiennej zmienna nie bedzie pusta.
zmienna: podajemy poprostu nazwe zmiennej. jezeli chcemy uzyc wartosci alternatywnej (bedzie uzyta jesli zawartosc zmiennej bedzie pusta - np. w przypadku zmiennej msg jesli nie podamy powodu nieobecnosci) dodajemy pionowa kreske (|) po czym jezeli alternatywna wartoscia ma byc zmienna podajemy jej nazwe, jesli zas ma byc to ustalony tekst, zapisujemy go w formacie ("sth sth") albo ('sth sth').

przykladowe wartosci:
  • {msg}
  • {[msg]}
  • {display|uid}
  • {[msg|("sth sth ;>")]}
  • {display|('nieznajomy')}

ikonki sa autorstwa Marka Jamesa (zestaw: Silk)

Uwaga:
wtyczka nie dziala poprawnie razem z pluginem "GG Crypt", ktory jest juz od baaardzo dawna nie poprawiany i niesupportowany, przez co niestety nalezy uznac go za wtyczke juz niepolecana. jest to powodem automatycznego odlaczania jej przy starcie.

Wtyczka skompilowana pod MSVS2005, wymaga MSVC2k5 Redistributable Package.
misiekf
no ciekawe co bedzie oferował smile.gif
Sija
dodam jeszcze, ze aktualna wersja jest juz bardziej f-cjonalna od pierwszego wydania wtyki, chociaz nie ma jeszcze powiadamiania SMS, ktore ma chwilowo nizszy priorytet.
arct!c
A ja mam taka propozycje. Mianowicie aby mozna bylo dodac f-kcje {reason2}. I w okienku dwa pola wpisywania. Przyklad:

Czesc {display}, od godziny {time} {reason}, bede {reason2}.

Czesc Stasiu, od godziny 15:45 jestem w szkole, bede o godzinie 17:45.

Bardzo by sie przydalo i ulatwilo 'logiczne' skladanie zdan smile.gif
zimaq
Problemy...
Nie prościej:
Czesc {display}, od godziny {time} {reason}
a jako powód wpisać: jestem w szkole, bede o godzinie 17:45 ?

A ja sobie marzę o zmianie statusy wraz z aktywowaniem kA ( np. na N/A ) rolleyes.gif
Sija
nie przypuszczalem, ze skoncze go tak szybko, ale tak wyszlo ;>
zeby nie trzymac was w niepewnosci dodam, ze wypuszcze go jakos w przeciagu minut, bo musze dopracowac jeszcze to i owo.

obecna wersja jest delikatnie biedniejsza od oficjalnej ktora pojawi sie niebawem. brakuje jej klilku opcji, opisów, ikonek i tego typu pierdol, ale ogolnie wiele roznic sie nie bedzie.

arct1c: w ktorejs przyszlych wersji zostanie dodane pole "bede za HHMM"
zimaq: w takim razie nie chce pozbawiac Cie marzen, ale bedziesz mogl sie tym juz cieszyc od tej wersji smile.gif

testujcie ja ile wlezie, zeby wersja oficjalna pozbawiona juz byla wszelkich bledow i niedopatrzen.
arct!c
CHWALA CI!

tak na szybko:

moglbys zrobic ze jak wpisze {name}, to pobiera imie z kontatku, gdy nie mam uzupelnionego imienia to tak jak jest wyswietlany na liscie?

edit2 :

CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x7C34FEDC in the main Thread.
Information: can't read a2ed6

inIM: 10106(0x12d944 , 0x0)(30B) [kAway2->wXP UI]

Stack trace:
.0000FEDC setvbuf+0x0000073A [MSVCR71_7.10.3052.4]



Nastąpi zamknięcie programu!


edit3:

Winowajca - Korektor v0.0.3.2 tylko podczas zmiany opcji wymagajacej restartowania programu (interfejs)
Sija
od tego masz {display}
zimaq
Mmm... miodzio wink.gif
Zaraz się zabieram do testów ( czyt. goin out + away on ;p )
Sija
arct1c: dzizas krajst... po pierwsze sa codeboxy, zeby strona nie rozjezdzala sie kilometr od Twojego loga. po drugie: moze najpierw wylacz co po niektore wtyczki (KoreKtor, DzielniK) a dopiero potem testuj, hm?
arct!c
QUOTE(Sija @ 13.12.2005 - 17:36)
od tego masz {display}
*



Sija nie rozumiemy sie smile.gif {name} - wyswietla imie i pragnolbym zeby wyswietalo tak jak {display} gdy nie mam wpisanego imienia w Dane Kontaktu
Sija
w takim razie bedziesz musial poczekac az znajde dobre rozwiazanie problemu jak rozbudowac skladnie zmiennych nie tracac jednoczesnie mozliwosci wykorzystania prefixu i suffixu - {prefixzmiennasuffix}

w tym momencie nie mozna juz korzystac np. z symboli +/- przed nazwa zmiennej poniewaz nalezy to do skladni.

moze ktos podrzuci jakis pomysl ? :>
KoSiarzPL
Przedstaw dokladnie problem. Bo nie potrafie zrozumiec z czym masz problem.
arct!c
A jeszcze pytanko: Jak wyczyscic historię 'powodow nieobecnosci' smile.gif
zimaq
Testy przebiegają jak najbardziej pomyślnie, ale wtyka chyba nie może dogadać sie z kLawą...
Otóż, w kLawie (0.3) mam ustawione 2 główne i bardzo ważne dla mnie skróty klawiszowe:
  • Win + Num 0 - Menu w trayu > Zmień status/opis [ kZmieniacz ]
  • Win + Num Del - Wtyczki > Włącz tryb away
I wszystko działało ładnie pięknie, aż tu dzisiaj wracam z dworu, klikam Win + Num Del w celu wyłączenia away'a i co? null. hmm... Ustawienia > Klawiatura - nie ma skrótu. No tak, dodaję nowy. Zastosuj. Teraz chcę zmienić opis. Win + Num 0. I co? null again. wracam do konfiguracji, a wpis jest poprawny. Zrekonfigurowałem oba wpisy. I teraz działa tylko jedne albo drugi, mimo, że są przypisane do innych klawiszy. Tak, są hotkeyami globalnymi.
Any ideas?

kZmieniacz 0.4
kLawa 0.3
kAway2 0.0.1.17
PinBack
kAway to moja ulubiona wtyczka konnekta, dzieki za 2-ke smile.gif
Sija
piszcie piszcie, bo mam juz ikonki i jezeli nie bedzie zadnych uwag to niedlugo chetnie wypuscilbym oficjalna wersje smile.gif
arct!c
czyscic historie 'Podaj powod nieobecnosci' - najlepiej zeby mozna bylo usuwac tylko wybrane ;-) Najlepiej delete`m
Sija
zimaq: wlasnie jeszcze raz sprawdzilem kod pod katem problemu ktory opisujesz, ale naprawde nie wiem co moze go powodowac :/ wydaje mi sie, ze to nie kA2, ale w zasadzie ciezko powiedziec.

arct1c: jesli nie bedzie trudne do zrobienia spoko, jesli wiecej zachodu bedzie w kolejnej wersji smile.gif
arct!c
Bo z czasem lista bylaby troche dluuuuga. smile.gif
Sija
nie bylaby. maksymalna dlugosc listy to 20 pozycji...
Sija
wersja 0.0.1.18, a w niej: najrozmaitsze poprawki, ikonka, opisy pol w konfiguracji, aut. odlaczanie poprzedniej edycji wtyczki.

nastepna wersja wtyczki bedzie juz oficjalna smile.gif
zimaq
QUOTE(Sija @ 14.12.2005 - 11:52)
zimaq: wlasnie jeszcze raz sprawdzilem kod pod katem problemu ktory opisujesz, ale naprawde nie wiem co moze go powodowac :/ wydaje mi sie, ze to nie kA2, ale w zasadzie ciezko powiedziec.
*


Zreblinodwałem parę razy klawisze, przesunąłem kLawę nad kA2 i kZmieniacza i na razie działa... To chyba było zależne od pozycji wtyczki na liście, w każdym bądź razie juz działa wink.gif
KoSiarzPL
CODE

Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x014F41C5 in the main Thread.
Information: can't read 0

inIM: 20100(0x12b020 , 0x0)(30B) [CORE->kAway2]

Stack trace:
.000041C5 public: static class Stamina::LibInstance & __cdecl Stamina::LibInstance::get(void)+0x00001715 [kAway2_0.0.1.17]



Nastąpi zamknięcie programu!


Prawde mowiac nie wiem co zrobilem. pisalem do kogos wiadomosc i walnalem w enter i chyba poprawilem enterem bo myslalem ze sie nie wyslalo. Mowa o wersji 0.0.1.17.
Sija
KosiarzPL: noo fajnie fajnie, a mamusia nie nauczyla logow dolaczac ? mam po adresie pamieci dochodzic co jest nie tak ?
KoSiarzPL
No nie nauczyla. Jesli ma to ci pomoc wink.gif
CODE
Konnekt_log ... v 0.6.18.106 | ui 0.1.21.44

Logowanie WSZYSTKICH zdarzeñ w³¹czone!

_____________________________________________

## [CORE]      argv[0]=[sciezka]\konnekt_dev_log.exe
## [CORE]      appPath=[sciezka]\
## [CORE]      Statystyka id = 1073754740; uptime = 0; msgSent = 0; msgRecv = 0; timer = 39035
## [CORE]   --- Beta report saved ---
## [CORE]     * plugin - ui.dll


Gracefull Exit

laugh.gif
Sija
CODE
[...]
## [CORE]      argv[0]=[sciezka]\konnekt_dev_log.exe
[...]


o ile sie orientuje to troche stara wersja.
KoSiarzPL
Zastanawialem sie nad tym wpisem ale doszedlem do wniosku ze nie ma on znaczenia gdyz wersji konnekt_dev_log.exe od dawna nie uzywam i nie ma jej w tej sciezce ani zasiegu konnekta. Werjsa mojego konnekta to najnowsza 0.6.22.137. A poza tym krytykow nigdy nie dostaje.
Sija
niu werszyn - 0.0.1.19, what's new:
- dziala zapisywanie wiad. do historii
- mozliwosc wyczyszczenia i ustawienia ilosci pozycji w menu ostatnio wpisanych powodow nieobecnosci [props arct1c]
- mozliwosc wylaczenia dzwiekow przy wlaczeniu trybu away [korzysta z kSound -> Wycisz]
- opcja do podgladu wysylanych powiadomien [sa one wstawiane do okienka rozmowy jako wiad. od Ciebie]
- mozliwosc wylaczenia okienka "Czy na pewno chcesz wylaczyc tryb away?"
- powrot do starej skladni polecen z okienka - /away jakis tam powod - cudzyslowy byly niewygodne jednak ;>
arct!c
aj loww ju:*

edit:
opcjonalnie - 'Wylacz powiadomienia k.notify przy wlaczeniu trybu away' - wylacza dzialanie K.Notify smile.gif, nie mylic z : 'Pokazuj powiadomienia w k.notify' ktory wyswietla badz nie wyswietla powiadomienia o wlaczeniu/wylaczeniu trybu away.
Sija
ostateczna wersja wlasnie zostala ukonczona smile.gif

nie znaczy to co prawda, ze nie ma czego jeszcze robic, ale wtyczka oferuje juz w zasadzie identyczna f-cjonalnosc co poprz. wersja (-raporty SMS) i jest zadziwiajaco stabilna wink.gif

w tej wersji doszlo:
* nowe ikonki z zestawu Silk, *mlask* :>
* checkbox "wycisz" w okienku wl. away'a
* dzialajace opcje dla kontaktu
* rozne poprawki (m.in. nie wylaczania mute'a przy wyl. K i wl. away'u)
* przechwytywanie statusu

przy okazji prosilbym o napisanie ktore opcje w konfiguracji sa dla was (naj)bardziej i (naj)mniej potrzebne i uzyteczne. pozwoli mi to w przyszlej wersji trafnie dostosowac konfiguracje do stopniow zaawansowania (ShowBits) smile.gif

aha, jezeli ma ktos pomysl jak inaczej nazwac wiad. ktora sie podaje przy wl/wyl trybu away, to niech sie nie krepuje nim podzielic, poniewaz aktualne "powody nieobecnosci" nie brzmia najlepiej... prawie jak w dzienniczku ;>

i na koniec: moglby ktos przetlumaczyc tipy pojawiajace sie przy polach formatu czasu ? mi sie juz nie chce tego robic ;>
atol
brakuje linka do zasysania
bialy663
Fajnie, tylko gdzie jest download??
Edit: Sekundy:))
keeveek
też mi się zdaje, że czegoś tu zapomniano.. biggrin.gif
Sija
niczego nie zapomniano, czekam na reakcje operatorow centralek, poniewaz wtyke bedzie do zassania tylko z nich smile.gif
keeveek
obyśmy się doczekali ich reakcji..
mariuszn3
Czy ta wtyczka umożliwia bardziej zaawansowane sterowanie trybem Auto Away?
To znaczy w wersji pierwotnej Auto Away zmienia status na zaraz wracam po pewnym/określonym czasie nie aktywności i to tylko wtedy kiedy ma się ustawiony na dostępny.
Szukam wtyczki, dzięki, której mógłbym ustawić Auto Away tak by zmieniał status na niedostępny po podanym czasie nieaktywności.
Czy istnieje takie banalne cóś? ...kurcze to jedyna funkcjonalność jakiej mi brakuje w konnekcie.. heh

Jeśli k.Away2 to umożliwia to bardzo bym prosił o linka do pobrania.. bo nijak nie mogę go odkryć smile.gif
bialy663
Czytaj posty... będzie na centralce.
atol
user posted image
dulek000
Atol: Tam masz podany folder, znajdź tego zipa i go sobie rozpakuj.

Na centralce jest w atrybucie file "plugins\kAway2.dll", zamiast "plugins/kAway2.dll".
atol
screen jest tylko dla pokazania co jest nie tak
Sija
poprawione smile.gif

hash: jak to nie mozna wybrac wszystkich sieci na raz ? niby dlaczego nie ?
.misiek
Heh, sija a już myślałem że jak opis zrobiłeś eng, to nazwy: dni/miesięcy 'som' również po eng wink.gif

I ktoś chyba już mówił [afaik] żeby było fajnie jakby dało się zaznaczyć z którego statusu poza ONLINE ma zmieniać na XA.
Sija
.misiek: tzn? przeciez masz mozliwosc wyboru statusu i czy go w ogole zmieniac...
mariuszn3
hmm.. brakuje mi jednej cennej rzeczy - jakiejś podstawowej dokumentacji.
Przykładowo, nie za bardzo wiem jak/gdzie mam ustawić na jaki status wtyczka ma przełączać konnekta..
Po wstępnych oględzinach stwierdziłem, że instrukcje ku temu wpisuje się w polu 'Szablon statusu' tzn. zamiast szablonowe 'away' powinienem wpisać określenie odpowiadające za status 'ukryty'.. no dobra ale jakie to określenie (??), 'hidden', 'unavailable', 'ukryty' nic nie zmienia.
Proszę o naprowadzenie. Dzięki smile.gif
.misiek
Sija, chodzi mi o to <zobrazuje wink.gif>:

-mam sobie status inny niż online [czyli: dnd,brb] i teraz jeśli uruchamiam ręcznie kAway to jest spoko bo zmienia status automatycznie na XA*
-ale mam sobie tenże sam status jak wyżej i po pewnym czasie samoczynnie załącza się tryb AutoAway [~90sec of inactivity], ale ten status który miałem już się nie zmienia na XA, pozostaje taki jaki był ... no chyba że u mnie coś nie trybi ?!

add* jest opcja czy przy ukrytym ma zmieniać, to się zgadzam jak najbardziej, ale np dorzucić tam jeszcze statusy brb, dnd smile.gif
Sija
kolejna wersja (1.0.5.23), a w niej:
* mozliwosc wybrania statusu ustawianego przy wlaczeniu auto-away'a (props .misiek)
* mozliwosc wlaczenia autorespondera w sieci 'konferencja'
* zapamietywanie ostatnio ustawionego statusu (+ opcja w konfiguracji)
* nowe ikonki tipButtonow (props hao)

do zassania oczywiscie z centralki KPlugins smile.gif
zhvir
QUOTE
aha, jezeli ma ktos pomysl jak inaczej nazwac wiad. ktora sie podaje przy wl/wyl trybu away, to niech sie nie krepuje nim podzielic, poniewaz aktualne "powody nieobecnosci" nie brzmia najlepiej... prawie jak w dzienniczku ;>


Powód nieobecności -> Twoje alibi wink.gif
mariuszn3
Niestety (mi przynajmniej) opcja 'Domyślnie zmieniaj status na:' nie działa na gg.. to znaczy bez względu na ustawienia wtyczka zmienia status gg na 'zaraz wracam'.. na tlenie wszystko chodzi jak powinno.
Sija
mariuszn3: bo na GG nie ma takich wysublimowanych statusow co na innych normalnych sieciach, wiec jest oczywiste, ze nie dziala... tak ciezko to ogarnac ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.