Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kAway2
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
mariuszn3
Sija.. chodzi mi o status ukryty, to że inne statusy zawsze sprowadzają się do zaraz-wracam jest dla mnie oczywiste.
Kiedy wybiorę status 'ukryty' w opcji 'Domyślnie zmieniaj status na:' wtyczka dalej zmienia gg na 'zaraz wracam' zamiast tak jak to powinno być na 'ukryty'. Dodam, że kiedy włączam tryb auto-away manualnie z menu kontekstowego i wybieram status 'ukryty' wszystko jest jak należy.
Sija
QUOTE(mariuszn3 @ 18.12.2005 - 23:27)
[...] Dodam, że kiedy włączam tryb auto-away manualnie z menu kontekstowego [...]
*


nie da sie wlaczac manualnie trybu auto-away... jak sama nazwa wskazuje jest to tryb ktory wlacza sie automatycznie po ilosci czasu okreslonej w Ustawienia -> Uzytkownik.

jezeli mowisz o wlaczaniu away'a komenda /(away|brb) to w ten sposob status nie zostanie w ogole zmieniony.
mariuszn3
QUOTE(Sija @ 19.12.2005 - 00:37)
nie da sie wlaczac manualnie trybu auto-away... jak sama nazwa wskazuje jest to tryb ktory wlacza sie automatycznie po ilosci czasu okreslonej w Ustawienia -> Uzytkownik.
*


ok, nie precyzyjnie się wyraziłem, chodziło mi o tryb away (bez auto).. we wtyczce, którą sam napisałeś... w paru zdaniach nie udało mi się wytłumaczyć o co mi chodzi więc może krok po kroczku.. zacznę od tego co działa świetnie:

1. Kliknięcie prawym klawiszem myszy na ikonce konnekta w tray'u (zazwyczaj jest to ikonka jednego z protokołów obsługiwanych przez konnekta (gg, tlen.. etc) jak tam sobie użytownik ustawił)
2. Włącz tryb away (to opcja, która jest widoczna jedynie po zainstalowaniu Twojej wtyczki)
3. Wybieram status ukryty

Działa!! Wtyczka zmieniła status gg na ukryty!!.. ale zaraz zaraz.. status to ja sobie mogę bez pomocy wtyczki zmieniać (dodam, że nie interesują mnie wszelakiej maści autorespondery).. to czego mi wciąż brakuje to to aby wtyczka jak odejdę od komputera, wyjdę z domu (nigdy nie wyłączam kompa) po upływie określonego czasu sama zmieniła status na ukryty (ja notorycznie zapominam) jeszcze raz napiszę: UKRYTY. Pytałem o tą funkcjonalność parę postów wcześniej. Nieszczęsny auto-away jest ograniczony do statusu 'zaraz wracam', nic innego nie ugryzie.

Domniemam, że w ostatnim updacie (jakąś godzinę temu) postanowiłeś poszerzyć funkcje wtyczki właśnie o możliwość wyboru statusu na jaki ma się zmienić po upływie określonego czasu (taka łatka na auto-away).
Konnekt -> Ustawienia -> Wtyczki -> kAway2 -> Status -> Domyślnie zmieniaj status na:
Mam tam do wyboru status na jaki wtyczka ma przestawić tlen i/lub gg po upływie czasu ustawionego pod auto-away. Jednak kiedy wybiorę status 'ukryty' to niestety mimo iż w gg występuje status 'ukryty'.. wtyczka zmienia go na 'zaraz wracam'. Jeśli chodzi o tlen wszystko działa śpiewająco.

Mam nadzieję, że nie jest to trudne do naprawienia.. a może tylko ja tak mam i ja coś chrzanie ?! Proszę o info.


winthux
ja bym to tak ujął:
auto-away jest standardowo w konnekcie (zmienia status na zaraz wracam po ustalonym czasie), kAway2 może się synchronizować z tym auto-awayem i wtedy wtyczka przechodzi w tryb away (tzn. jest autoresponder, logowanie do historii itp., o ile to włączysz w kaway2).
Sija
o mamo... status dla auto-away'a wybierasz w Ustawienia -> Wtyczki -> kAway2 -> [Ustawienia auto-away'a] ...
mariuszn3
QUOTE(Sija @ 19.12.2005 - 01:38)
o mamo... status dla auto-away'a wybierasz w Ustawienia -> Wtyczki -> kAway2 -> [Ustawienia auto-away'a] ...
*


Dzięki! o to mi chodziło. Po ostatnim updacie musiałem przeoczyć tę opcje. Nie mniej to połowa (aczkolwiek ta większa wink.gif tego o co mi chodziło. Połowa dlatego ponieważ wtyczka po wyłączeniu trybu away nie przywraca statusu jaki był przed przełączeniem. To znaczy:
1. jestem 'zaraz wracam'
2. odchodzę od kompa, wtyczka po ustawionych 5-ciu minutach włącza tryb away (zmienia status tlena i gg na taki jak w ustawieniach, w moim przypadku ukryty)
3.wracam do kompa.. wtyczka wyłącza tryb away ale nie przywraca uprzednio ustawionego statusu, po prostu pozostaję jako ukryty zamiast zmienić się z powrotem na 'zaraz wracam'
Sija
nowa wersja na centralce, niu:
* poprawka ustawiania poprz. statusu po przejsciu w "ukryty" (props mariuszn3)
* rozszerzona skladnia polecen away i brb z okienka rozmowy (/(away|brb)[status] [opis]) - od teraz mozna podac jeden z nast. statusow: away (zaraz wracam), xa (nieosiagalny), dnd (nie przeszkadzac), hidden (ukryty) i - (nie zmienia). jezeli nie zostanie podany zaden z wymienionych statusow, ustawiony zostanie domyslny.
mariuszn3
Grazias! Wielkie dzięki! Jak dla mnie to już jest wszystko perfekt smile.gif
KoSiarzPL
Mi to brakuje jednej rzeczy. Wtyczki bym używał dla tej jednej opcji wink.gif Chodzi o przechodzienie w tryb niedostępny biggrin.gif
W końcu jak się gdzieś wyjdzie i zapomni zmienic swoj status to nie będziemy w stanie użyć naszego konta na innej maszynie. Zawsze mogła by byc taka opcja ze po jakimś tam czasie działą tak jak teraz a po upływie kolejnych minut przechodzi w niedostępny.

Aha i po co jest ten "minimalny interwał" pomiędzy odpowiedziami. Co za różnica czy kontakt dostanie odpowiedź sekunde czy 1,5 sekundy poźniej?
Olórin
QUOTE
Co za różnica czy kontakt dostanie odpowiedź sekunde czy 1,5 sekundy poźniej?

Wyobraź sobie sytuację, Bot od rssow pisze do Ciebie że jest nowy news, kaway odpowiada, bot odpowiada i się zapętla - minimalny interwał ma temu zapobiegać. Skończy się na wymianie 2 odpowiedzi.
KoSiarzPL
Tak myślałem, że to ma temu zapobiegać. Tylko zastanawia mine to co dokłądnie to oznacza. Bo jeśli bot dostanie tą odpowiedź za godzine to na nią odpowie za godzine, poźniej my mu odpowiadamy za godzine to on znowu. Wieć to nie zapobiega zapętlaniu. Jest inny sposób. Dlatego jestem ciekaw jakie rozwiązanie przyjął autor.
dulek000
KoSiarzPL: Autoresponder po prostu nie reaguje w żaden sposób na zaczepki w ciągu tego czasu. wink.gif
nazer
eeeh a dlaczego mi wtyczka wywala K ?? nawet gdy jest sama ??? wyskakuje blad krytyczny i dupa blada ;(( dlaczego u mnie nie moze DOBRZE DZIALAC>?? przypomne ze mam najnowzsza wersje Kawaya
dulek000
nazer: Logi, kiedy, co, jak.
pilchu87
przydaloby sie jeszce zmienic aby guzik, ktory sie wciska do wlaczenia awaya w oknie glownym robil sie taki jak ten od dzwieku, bo jak wroce po paru godzinach to zapominam ze jestem na awayu i kumple sie wkurzaja za cigle powiadomienia o nieobecnosci smile.gif a ogolnie wtyka perfekt smile.gif
yeltzyn
QUOTE(Sija @ 19.12.2005 - 03:53)
* rozszerzona skladnia polecen away i brb z okienka rozmowy (/(away|brb)[status] [opis]) - od teraz mozna podac jeden z nast. statusow: away (zaraz wracam), xa (nieosiagalny), dnd (nie przeszkadzac), hidden (ukryty) i - (nie zmienia). jezeli nie zostanie podany zaden z wymienionych statusow, ustawiony zostanie domyslny.

wpisujac w oknie rozmowy: /away dnd oko
status zmienia sie na ten, ktory ustawilismy w oknie kAway2 "Ustawienia auto awaya" [Zmien status na: {checkbox}]

Jak mam ustawic, zeby po komendzie: /away dnd Wyjazd status zmienial sie na nie przeszkadzac z opisem Wyjazd ?

* Jeżeli wyłączymy wysyłanie powiadomień, to w odpowiedzi dostajemy cały zestaw wiadomości (nie wkleja nam naszej "away_msg" jako pierwszy tekst), ale to oczywiście logiczne. Odbiera to podstawową funkcjnolalność wtyczki, ale dopóki nie pojawi się nowsza wersja, może kogoś to rozwiązanie zainteresuje [można przecież w opisie statusu dodać tekst autoaway].

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
* Dysortografia nie zwalnia z myślenia, ale thx wink.gif
riddle
Proponuję napisać w tooltipach do pól edycyjnych, że zmienne należy pisać w {}. Próbowałem same, próbowałem z % i w końcu wpadłem na {}. Ale szaraczek tego nie wymyśli.
Sija
rozszerzona skladnia wyglada w ten sposob:
/away[dnd] jakis tam opis
nazer
Witam a wiec tak bledy ktore wyskakuja przypomne ze niezaleznie czy jest tylko wtyczka Kaway2 czy sa inne tak samo sie dzieje aha i blad wyskuje w momencie gdy chce wlaczyc funkcje away..

oto bledy:


blad 1



blad 2


I co z tym fantem zrobic???
yeltzyn
Dostrzegłem pewien błąd. Otórz kiedy kAway2 ma wyciszać dzwięki w programie po przejściu w tryb away, wywyłuje ona funkcje wyciszenia z wtyczki kSound. Jeżeli teraz zrestartujemy program, to po restarcie będziemy mieli dalej wyciszone wszystkie dźwięki.
dulek000
nazer: Bez logów nic z tego nie wyczytamy. http://www.konnekt.info/forum/index.php?ac...nounce&f=7&id=5
.misiek
thx Sija smile.gif

Jeszcze jeden 'kłeszczons', z jakich ikonek [interesuje mnie wartość hex] korzysta ten kawałek ??!!

user posted image

U siebie osobiście nawet nie mam takich załadowanych (po sprawdzeniu w debug mode listy załadowanych ikonek wink.gif).

---added---
again thx biggrin.gif
pilchu87
nie wiem czy wy tez tak macie: jesli wlacze awaya automatycznie jak gdzies wychodze i ktos do mnei napisze to we wiadomosci przychodzacej wyswietla mi sie tresc awaya np: "czesc ktostam nie ma mnei od..." zamiast pierwszej otrzymanej wiadomosci unsure.gif
yeltzyn
moderator : proszę nie cytuj wypowiedzi, pod którą się bezpośrednio dopisujesz.

Nie wiem czy nie jest to przypadkiem umieszczone w opisie wtyczki jako "znane bugi", ale nie martw się ja mam tak samo.
----
Edit: Chmmm, chyba jednak nie jest to, co w opisie wtyczki. Czyli ja też zgłaszam to jako dostrzeżony błąd.
Sija
nazer: a ja przypomne o logach.
pilchu87: dodane do TODO
yeltzyn: w najnowszej wersji nie powinno sie juz tak dziac chociaz wiem, ze blad wystepowal.
.misiek: #40000410 (away), #40000210 (xa), #40000220 (dnd), #40000420 (hidden) - wszystkie z iml = ico

co do bledu zglaszanego przez pilchu87 i yeltzyn to po pierwsze nie bardzo rozumiem o co wam chodzi a po drugie wydaje mi sie, ze mowicie o bugu opisanym w pierwszym poscie.
pilchu87
rzeczywiscie moj bug zawiera w tym co napisales na samym poczatku ale nie jest dodane to, ze jesli wlacze automatycznie awaya za pomoca guziczka w oknie to jesli ktos mi napisze cokolwiek to zamiast tresci wiadomosci, ktora od niego otrzymalem wysietla sie moje powiadomienie. nie wiem czy teraz juz jasniej smile.gif
yeltzyn
Sija

Błąd o który nam chodzi wygląda następująco:

link do obrazka
keeveek
przydałoby się, gdyby można było ustawić coś w stylu [było chyba już proponowane] aby było wyświetlane ALBO imię ALBO nazwę kontaktu ALBO UID [zależnie co dostępne {a jeśli wszystko, to jedno z nich}]
Aule
Hm, było, było, nawet odpowiedni kawałek kodu do podmiany wysłałem, ale jak widać nie pomogło...
keeveek
nie rozumiem zbytnio.. ech.. ustawić należy
{display|name} czy może {display}|{name} , ale to sie kupy nie trzyma. prosze o pomoc ;(
Sija
Aule: jeszcze chodzi o jakosc tego kodu... nie bede go wrzucal tylko dlatego ze dziala, wazne tez jak dziala.
keeveek: bedzie w nastepnej wersji (w formacie: {prefix zmienna|alternatywa suffix})
lhs
Problem z łamaniem linii - jeżeli mam włączone formatowanie HTML i ustawione odpowiedzi autorespondera w kilku linijkach - w moim okienku rozmowy wszystko jest OK, natomiast w okienku mojego rozmówcy linie nie są łamane. Nic nie daje <br> ani <p>...</p>
Sija
lhs: blad we wtyczce GG, dodany do bt. poza tym nie szalej z tymi tagami.
Sija
kolejna wersja [1.0.7.25] a w niej:
* ignorowanie kontaktow (brak powiadomien, zapisu do historii, itd.)
* zmiana formatu nazwy plikow historii kA2 (z daty slownie na uid)
* zapisywanie powiadomien do historii rozmowy
* zapisywanie powiadomien i wiad. wysylanych do historii kA2
* dziala [CTRL + A] w oknie wlaczania away'a
* obsluga alternatywnych zmiennych (w formacie {zmienna1|zmienna2})
* jak zwykle rozne poprawki
* (tymczasowo) wylaczona opcja "Pokazuj wysłane powiadomienia w okienku rozmowy"
mgr.Dlugi
Nie ma jej na centralce
@ndy
Mógłbyś dodać płynniejszą obsługę suwaka do ustawiania czasu dla wysyłanych wiadomości? Bo najmniej można ustawić 8 sekund (nie licze zera).
Sija
mgr.Dlugi: juz jest
@ndy: mozesz poslugiwac sie strzalkami na klawiaturze smile.gif a mysle, ze to na razie najwygodniejsza kontrolka do tego suwak (moze pole do wpisywania + strzalki gora dol bylo by lepsze, ale nie jestem przekonany)
lhs
Pole do wpisywania byłoby lepsze - operowanie strzałkami nie pokazuje aktualnie ustawionej wartości. Chcę ustawić sobie 1 - i nie jestem w stanie.
@ndy
QUOTE(Sija)
@ndy: mozesz poslugiwac sie strzalkami na klawiaturze smile.gif a mysle, ze to na razie najwygodniejsza kontrolka do tego suwak (moze pole do wpisywania + strzalki gora dol bylo by lepsze, ale nie jestem przekonany)


Dzięki udało się za pomocą kursorów ustawić 1 sekundę. Ale wydaje mi się iż nie jest to zbyt eleganckie rozwiązanie. Pole do wpisywanie + strzałki byłoby napewno lepsze. wink.gif
Sija
pilchu87, yeltzyn: nie przypadkiem wlaczonej wtyczki DzielniK albo GGCrypt ? jesli tak to wylaczcie ja/e i sprawdzcie czy blad dalej wystepuje.

a pole zmienie jak zostanie poprawiony blad z odwrotnym dzialaniem strzalek ;>
Olórin
Aule twierdzi że kiedy poda się parametry AP_MAX i AP_MIN to ten błąd nie występuje...
bialy663
QUOTE(Sija)
* brak opcji "wlaczaj away'a przy wlaczonej aplikacji pelno-ekranowej" poniewaz algorytm uzywany do wykrywania czy mamy odpalona takowa aplikacje byl zawodny i musialem z niego zrezygnowac (jezeli zna ktos dzialajacy, z checia reaktywuje ta opcje)


Szkoda że nie będzie tej funkcji... bardzo mi jej brakuje sad.gif
fajans82
Ja odkryłem poważny błąd (w zasadzie nie jest to błąd, albo nie, jest to błąd jak nic). Wtyczka wysyła powiadominie o trybie Away do wszystkich z którymi rozmawiałem od ostatniego uruchomienia Konnekta, a nie do tych z którymi rozmawiam w chwili włączenia trybu Away. Beznadziejne to jest.
lhs
Nie wiem, czy nie o tym fajans pisał, ale marzy mi się taka opcja, żeby wiadomość o wyjściu z trybu Away wysyłana była wyłącznie do tych osób, które pisały do mnie podczas mojej nieobecności...
Olórin
QUOTE
* brak opcji "wlaczaj away'a przy wlaczonej aplikacji pelno-ekranowej" poniewaz algorytm uzywany do wykrywania czy mamy odpalona takowa aplikacje byl zawodny i musialem z niego zrezygnowac (jezeli zna ktos dzialajacy, z checia reaktywuje ta opcje)

Może pobierać akutalną rozdzielczość ekarnu i rozmiar aktywnego okna?
Abraxas
Wtyczka bardzo fajna, należą się podziękowania. Jedno co zauważyłem (lub nie znalazłem opcji) to to, że nie widzę w oknie rozmowy kiedy ktoś do mnie pisze gdy mam włączony away a jedynie tresc mojego respondera.
Aule
QUOTE(Olórin @ 27.12.2005 - 10:02)
Aule twierdzi że kiedy poda się parametry AP_MAX i AP_MIN to ten błąd nie występuje...
*

Hm, ja tylko mówiłem, że ustawiając parametry AP_MINIMUM i AP_MAXIMUM nie miałem tego problemu.
Olórin
No na jedno wychodzi wink.gif
skolima
Wykrywanie - Pomysł Olórina nie działa, kiedy masz autoukrywanie paska zadań, lub nie masz go "always on top".
Olórin
Czy ja w swoim pomyśle mówiłem o pasku zadań? Nie! Nie! Pobrać aktywne okno, rozdzielczość ekranu - jeżeli rozmiary się zgadzają to mamy fulscreen.... żadnych taskbarów...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.