Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kAway2
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
keeveek
ale jeśli rozmiar okna będzie taki sam jak wymiary pulpitu ponieważ pasek zadań będzie domyślnie ukrywany?
Olórin
Można sprawdzać dodatkowo czy okno posiada ramkę (jak nie posiada to z pewnością jest to coś "pełnoekranowego");
Mario83
Witam!

Wtyczka jest super! Wielkie dzieki za wlozony trud smile.gif Jest o niebo lepsza od 'jedynki'.
Mam jednak 2 male uwagi co do dzialania wtyki. Mianowicie chodzi mi o to, ze:

- jesli mam wlaczony tryb autoAway, a ktos napisze do mnie.. to nie widze jego pierwszej wiadomosci... tylko tresc autorespondera... no i musze zerkac do historii zeby sprawdzic co dana osoba napisala... dobrze by bylo gdyby ta wiadomosc byla widoczna w oknie rozmowy a nie tylko w historii

- druga sprawa dotyczy powiadomien o przejscie w tryb away.... chodzi mi o to, ze jak wlaczy mi sie tryb away, to powiadomienia sa wysylane do wszystkich osob z kotrymi gadalem nawet jesli ich okna rozmow mam pozamykane... po co mam kogos stresowac wiadomosciami o moim away jesli z kims w danym momencie nie rozmawiam... (np. rozmawialem z kims rano.. a wieczorkiem mi sie wlaczyl tryb away i dostaje ode mnie powiadomienie.. troszke to bezsensowne)

Probowalem roznych ustawien zeby ominac owe 2 problemy...ale niestety nie udalo mi sie sad.gif

Nie wiem czy problem lezy w ustawieniach wtyczki/konnekta czy tez po stronie kodu.

Prosilbym o rozwiazanie powyzszych 2 problemow smile.gif z gory wielkie dzieki za wszelka pomoc smile.gif
pozdrawiam!
Olórin
QUOTE
- druga sprawa dotyczy powiadomien o przejscie w tryb away.... chodzi mi o to, ze jak wlaczy mi sie tryb away, to powiadomienia sa wysylane do wszystkich osob z kotrymi gadalem nawet jesli ich okna rozmow mam pozamykane... po co mam kogos stresowac wiadomosciami o moim away jesli z kims w danym momencie nie rozmawiam... (np. rozmawialem z kims rano.. a wieczorkiem mi sie wlaczyl tryb away i dostaje ode mnie powiadomienie.. troszke to bezsensowne)

Sija - Sprawdzaj czy tabletka jest aktywna, jak tak to UIGroupHandle, jeśli nie - standardowe MSG_WNDSTATE
Sija
Mario83: drugi blad jest juz poprawiony, ale co sie tyczy tego pierwszego to prosilbym o bardziej szczegolowe info (screeny, logi)
odludeq
mala propozycja..: zeby po wywolaniu okna wlaczania away'a z k.lawy ustawial sie w tym oknie focus na polu wpisywania powodu.. + mozliwosc zatwierdzenia go enterem lub ewentualnie ctrl+enter ;)
alexander
Witam
Mam problemik - bo wpisałem tekst w autoresponderze i kiedy włącze tryb away - i kiedy ktoś do mnie napisze to wyskakuje mi tylko mój tekst, który wprowadziłem w opcjach, żeby pod moją nieocecność był wysyłany... Nie widze tego co napisała osoba pisząca kiedy mam włączoney away - wie ktoś dlaczego ? pozdrawiam ( może była o tym mowa - wiec sorki, ze nie przegladnelem topicu ... ) pozdro
bialy663
Niestety nie, nie ma takiej opcji w kAway'u 2
Sija
kolejny swiezy, tym razem noworoczny - wypiek [v1.0.8.26]:
* poprawione zdarzajace sie krytyki podczas zamykania K
* pozbylem sie formatowania (+ i - jako poczatek prefixu), poniewaz imho jest ono bezuzyteczne a tylko utrudnia zycie
* dodana zostala mozliwosc uzycia wlasnego tekstu w sytuacji gdy zmienna x jest pusta
* poprawki zapamietywania statusu
* poprawki okienka - dziala ą, [CTRL + enter] dziala rownoznacznie z wcisnieciem "OK", focus domyslnie ustawiony jest na kontrolke wpisywania
* poprawka wysylania powiadomien do kontaktow z ktorymi mielismy (a juz nie mamy) otwarte okno rozmowy
* inne poprawki wink.gif
.misiek
Takie spostrzeżenie: Jeśli wysyła mi przy załączonym trybie away info do kogoś, to mnie o tym nie informuje, tak ma być ?? [No chyba że czegoś nie doczytałem ?!]

*jak mam zakończyć linię [enter na końcu i next line i coś napisane znów w autoresponderze] poza <br></br> i <p></p> bo oba nie działają ??
Jak wyłącze formatowanie html to działa normalny enter - co jest oczywiste wink.gif.
Olórin
<br/> z tym że K nie pokazuje wysyła znaków końca linii dla wiadomości formatowanych w GG (to bug wtyki GG).
Sija
jezeli macie jakies zastrzezenia, uwagi lub propozycje odnosnie aktualnej wersji to piszcie o nich teraz, poniewaz nastepna wersja bedzie ostatnia na dluzszy czas.

na chwile obecna doszly nastepujace rzeczy:
* API dla wtyczek (wl/wyl away'a + ignorowanie kontaktow)
* min. interwal odp. moze byc liczony od ost. otrzymanej, wyslanej wiad. lub obu
* zmienna date jest pusta jesli away zostal wlaczony tego samego dnia (dot. tylko powiadomien)
* Dodawanie '...' przy skracaniu dlugich opisow jako opcja
* rozdzielenie domyslnych opcji od tych z okienka (ktore graja role wylacznie przy wl. przez nie away'a)
arct!c
w okienku "podaj powód nieobecności" gdyż 'rozsuwamy liste' i nacisniemy DEL usuwa sie dana pozycja z w/w menu.
zimaq
W sumie po tych zmianach co będa w nadchodzącej wersji to brakować mi tylko będzie, żeby plugin robił kawę wink.gif
Ewentualnie powrót powiadomień na komórkę, choć kawa była by lepsza ;p

edit:
A jednak coś sensownego był chciał
Opcja Nie dodawaj "..." do długich opisów na GG.
Bo teraz zawsze na sztywno dodaje, jeśli opis jest za długi.
To w ogóle ficzer z kA2? Bo w kZmieniaczu mam zaznaczone i działa, a jak się włącza kA2 to kropki się dodają.
Sija
zimaq: done smile.gif
.misiek
A opszyns z którego statusu ma zmieniać np ?
Sija
arct1c, .misiek: tego akurat nie bedzie.
keeveek
gdy klikam na historię kontaktu przenosi mnie do historii Away zamiast do historii rozmów. Jest to conajmniej niewygodne [przy zapisywaniu do osobnej historii]
zimaq
To już jest błąd samego konnekta... Ja mama tak z sms'ami
.misiek
Sija, a co z tym powiadamianiem mnie że odpowiedź została wysłana ?

---added---
'buond nieuwagi' sorry ;]
---end---

Mam włączonego away'a odpowiedź jest wysyłana, ale ja nie dostaje o tym żadnego komunikatu, zupełnie nic ... [dodam że w historii jest całość wysłanej wiadomości].


*Te raporciki sms w której następnej przewidujesz ;>
Sija
.misiek:
QUOTE(Sija @ 26.12.2005 - 18:13) *
kolejna wersja [1.0.7.25] a w niej:
[...]
* (tymczasowo) wylaczona opcja "Pokazuj wysłane powiadomienia w okienku rozmowy"

a raporty SMS dojda chyba w ktorejs z kolejnych wersji bo poprostu nic wiecej juz nie moge wymyslic do dodania wink.gif
Sija
nowa wersja.
QUOTE(Sija @ 9.01.2006 - 04:52) *

jezeli macie jakies zastrzezenia, uwagi lub propozycje odnosnie aktualnej wersji to piszcie o nich teraz, poniewaz nastepna wersja bedzie ostatnia na dluzszy czas.

na chwile obecna doszly nastepujace rzeczy:
* API dla wtyczek (wl/wyl away'a + ignorowanie kontaktow)
* min. interwal odp. moze byc liczony od ost. otrzymanej, wyslanej wiad. lub obu
* zmienna date jest pusta jesli away zostal wlaczony tego samego dnia (dot. tylko powiadomien)
* Dodawanie '...' przy skracaniu dlugich opisow jako opcja + zmiana "..." na "…" (3 znaki na 1 co minimalizuje ilosc "zjadanych" znakow wink.gif)
* rozdzielenie domyslnych opcji od tych z okienka (ktore graja role wylacznie przy wl. przez nie away'a)

+ zwiekszenie max ilosci zapamietanych powodow nieobecnosci do 30
nitz
czy KAway2 bedzie "aktywny" po zamnięciu konekta ?
dulek000
Nie - to praktycznie niemożliwe.
arct!c
Gdyby konnekt działał na linuxie to byłoby możliwe nawet wyłączenie kompa i działanie konnekta w raz ze wszystkimi akcesoriami smile.gif. ( mam na myśli obsługę przez shella)

edit: żeby nie offtopickować - do postu niżej.

Tak, z tym że shella kupisz za parę złoty miesięcznie - a zdalny serwer windows (?) nie mam pojęcia bo szczerze nie spotkałem się z taka ofertą jeszcze.
Olórin
Równie dobrze możesz odpalić K na zdalnym windowsowym serwerze i używać go przez VNC tongue.gif
hutu
Tryb Away wyłącza się, gdy napisze do nas ktoś spoza listy, a my mamy ustawione, aby konnekt nie przyjmował wiadomości od nieznajomych i wysyłał im wiadomość.
yeltzyn
Kilkakrotnie wysypal mi sie ostatnio konnekt z uwagi na bany od GGteam i jakies dziwne akcje chrome.pl (bledy autoryzacji lol).

Jezeli:
[+] 1. wlacze kaway poprzez Main>Wtyczki>Wlacz kaway to statusy sa ustawiane na takie jaki jest checkbox.
[+] 2. /away[jakis_status] msg dziala ok
[-] 3. /away msg -> powinno sie ustawic na to co jest ustawione w Main>Ustawienia>Wtyczki>kAway2>Statusy. Niestety 2tlenek rozlacza sie z serwerem (/back oczywiscie nie spowoduje reconnecta), w gg zostaje aktualny status, a w jabberze nic sie nie dzieje (brak info w knotify).

Czy punkt 3 to normalne zachowanie kaway2 ? Czy info jakie statusy ma ustawic sa gdzies zapisywane (skoro pamieta akurat te, a nie z ...>kAway2>Statusy) ?

Jako zalacznik przekazuje obrazek ---> kaway2error
Sija
hutu, yeltzyn: wersja poprawkowa 1.0.10.37.
xxllxx
Witaj
U mnie pierwszą wiadomością po włączeniu awaya, ktora dostaje jest "?_Ő", a nastepnie już same powiadomienia ktore wysyła. Wiadomosci, na ktorą odpowiedział away, nie ma takze w archiwum.

Pozdrawiam
Sija
xxllxx: logi.
Agrh
A może by tak jakieś rozpoznawanie wzorców? i zróznicowane odpowiedzi w zależności od tego co kontakt napisał i która to wiadomość od niego. No ale to pewnie już by było zbyt trudne do konfiguracji przez zwyklego użytkownika (coś ala wtyczka do PowerGG TextFilter)
Olórin
Sprowadza się do zrobienia kbota :]
pietrek
Przydalaby sie mozliwosc podania (oprocz powodu nieobecnosci) przewidywanej godzine powrotu. Widze to tak: wchodzac w tryb away definiujemy powod i godzine, a wiadomosc wysylana mozemy ustawic tak, aby w przypadku nie podania godziny wyswietlala tekst. Przyklad:
wiadomosc: Przykro mi ale nie ma mnie {- msg}. {Bede kolo [time-back].|Niedlugo bede.}
msg: jem obiad
time-back: 14:30
Przykro mi ale nie ma mnie - jem obiad. Bede kolo 14:30.

Jak wam sie podoba?
Daloby sie to zrobic ? rolleyes.gif
daroc
A nie możesz w polu powód wpisać "będę ok. 14:30"? Gdybyś chciał wyświetlać "będę za n minut", to może miałoby to jakiś sens.
pietrek
Kazdy moglby sobie sam wybierac jak to chce wyswietlac. Jesli podamy czas powrotu - wyswietli sie to i to, a jesli nie znamy czasu - wyswietli sie tylko powod i to, ze bedziemy niedlugo..

QUOTE
Gdybyś chciał wyświetlać "będę za n minut", to może miałoby to jakiś sens.

Aha, zapomnialem dodac, ze pole [time-back] moze byc zwyklym polem tekstowym, wiec sprawa chyba nie powinna byc skomplikowana. Moglbys wtedy nie tylko napisac "bede kolo 14:30", ale np. "bede kolo poludnia", albo tez w takiej postaci {bede za [time-back] minut}.. definiowanie tego zalezaloby tylko od Ciebie smile.gif
zimaq
Przecież niebo prościej i lepiej napisać po prostu będę za 20 minut...
Gosh... To funkcja przydatna, jak dziadek do orzechów w telefonie ;p
hutu
Przyznam się, że opcja podania daty powrotu (lub tylko godziny) podobałaby mi się... Wtedy w wiadomościach, które będą wysyłane do użytkowników będzie napisane np. będę za ok. 2 dni 2 h i 22 min.

Może faktycznie nie jest to jakaś super niezbędna funkcja, ale przecież nikomu nie zaszkodziłoby, gdyby ona była, a jeśli komuś się nie podoba, mógłby jej nie używać prawda? smile.gif To by było takie szpanerskie cool.gif tongue.gif.
pietrek
QUOTE(zimaq @ 2.02.2006 - 15:14) *

Przecież niebo prościej i lepiej napisać po prostu będę za 20 minut...
Gosh... To funkcja przydatna, jak dziadek do orzechów w telefonie ;p

Widze, ze dalej nie rozumiesz o co mi chodzi. Masz 2 pola: powod i czas. Dzieki temu mozesz podac powod i czas, podac powod i nie podawac czasu, podac czas i nie podawac powodu - bez zmieniania postaci calej wiadomosci. biggrin.gif

chyba jasniej tego nie moglem sciemnic rolleyes.gif
zimaq
To ja bym chciał, żeby zmienne automagicznie się zmieniały także w ręcznych opisach smile.gif
keeveek
a ja ustylizowałem swojego away'a na sekretarkę, to jest dopiero szpan smile.gif
QUOTE

[Sekretarka] Dzień dobry, {name|display}, pana prezesa nie ma od {date} @ {time} ponieważ {msg}, zostawić wiadomość? [poprawia dekolt] a może zaparzyć kawy? <trzepocze rzęsami>


imo przydałaby się ta opcja z czasem powrotu, jeszcze lepiej bym ją sobie stuningował tę moją blondyneczkę biggrin.gif

EDIT: nadal nie widać pierwszej wypowiedzi osoby która otrzyma od awaya wiadomość..
arct!c
QUOTE(arct!c @ 13.12.2005 - 14:07) *

A ja mam taka propozycje. Mianowicie aby mozna bylo dodac f-kcje {reason2}. I w okienku dwa pola wpisywania. Przyklad:

Czesc {display}, od godziny {time} {reason}, powinienem być około {reason2}.

Czesc Stasiu, od godziny 15:45 jestem w szkole, powinienem być około 17:45.

Bardzo by sie przydalo i ulatwilo 'logiczne' skladanie zdan smile.gif


QUOTE(Sija @ 13.12.2005 - 15:52) *

arct1c: w ktorejs przyszlych wersji zostanie dodane pole "bede za HHMM"

Sija
Pluginem powodujacym problemy z wiadomosciami okazal sie byc GG Crypt, w nastepnej wersji kA2 bedzie on automatycznie odlaczany.

Sorry Aule smile.gif
Aule
Hm, przyjęte. A ja DzielniKa przepisałem, chociaż może to i na dobre wyszło.
Abraxas
Czy to błąd kiedy w oknie rozmowy nie wyświetla mi odpowiedzi autorespondera do danej osoby czy ficzer? smile.gif
Sija
Abraxas: nie tyle blad, co niemoznosc zrobienia tego ze wzgledu na ograniczenia w obsludze wiadomosci.

w najnowszej wersji nie bedzie rowniez dodawania aut. generowanych odpowiedzi do historii rozmowy (nie do historii kA2) z tego samego powodu niestety. jestem otwarty na pomoc i zmiany w API wink.gif
Sija
nowa, tym razem "uwolniona" wersja kA2 - 1.0.10.39.

changelog:
  • zrodla dostepne sa na licencji LGPL
  • dokladniejsze logowanie
  • automatyczne odlaczanie przy starcie wtyczki GG Crypt, ktora powodowala problemy
  • drobne poprawki
  • na obecna chwile wylaczone zostalo logowanie aut. odp. do historii wiad. z powodu ograniczen w obsludze wiad. K (nie dotyczy historii kA2)
  • nowa metoda API pozwalajaca na pokazanie okienka away'a (api::showAwayWnd)
  • zmiany w klasie Format, tzn:
    • mozliwosc podawania prefixu i suffixu jako stringa (w formacie ('...') albo ("..."))
    • rozszerzenie klasy o mozliwosc definicji modyfikatorow
dla zainteresowanych: zrodla leza pod adresem svn://kplugins.net/kaway2/
ustrYk
czy u kogos jeszcze kAway2 nie reaguje na konferencje? mam wszytsko pozaznaczane ale responder nie wysyla odpowiedzi mimo ze jest to konferencja na stale dodana do kontaktow
arct!c
A ja mam propozycje integracji kA2 z opcja blokowania okna rozmowy z tabletki. Ale dopiero gdy Olórin wydzieli ja do osobnej wtyczki...
Nivelen
sorry ale ze mnie kompletny noob... kolega mi polecil niedawno konnekta i dopiero probuje sie polapac we wszystkim smile.gif i mam jeden problemz ta wtyczka :

co oznaczaja poszczegolne zmienne ? tongue.gif na poczatku tego tematu sa wszystkie ( chyba) wymienione ale nie ma podane co ktora robi. I logicznie ciezko zgadnac bo np funkcja {msg} moze byc dla mnie jakakolwiek wiadomoscia i nie mam pojecia narazie gdzie ja wpisac nawet tongue.gif

Dziekuje z gory za wyrozumialosc i bede bardzo wdzieczny jesli udzielicie pomocy smile.gif

_______________________ EDIT:::::::::::::::::::
Wybaczcie, juz znalazlem informacje o tym smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.