Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kAway2
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
PelzaK1
Wtyczka spoko, tylko irytuje mnie fakt nastepujący.

Wciskam sobie skrót globalny powiedzmy win+A.. wyskakuje mi okienko o podanie {reason}.. zatem wpisuję w to okienko.. i .. no właśnie.. żeby dać ok muszę iść ręką do myszki smile.gif... a chyba cała filozofia skrótów klawiaturowych jest taka, żeby z myszki nie korzystać...

Powinno tam być przeskok za pomocą TABa do przycisku OK... Sam przycisk OK wygląda jakby miał ustawiony artybut defaultButton ale po naciśnieciu entera następuje przeskok do nowej linijki w edytowanym tekście {reasona}
Olórin
Ctrl+Enter nie działa?
.misiek
@Sija, będzie kiedyś jeszcze powiadomienie sms, tak tylko pytam bo miało być implementowane kiedyś tam ;>

btw, da się zrobić alternatywną wersję w której nie będzie włączał się kaway [naczy zmieniał status, przy zaznaczonej tej opcyji] gdy statusem wybranym aktualnie jest tylko dnd [zeby z innych juz zmienial] ;>


@Olórin, działa, raczej u mnie wink.gif
keeveek
ja mam propozycję jeszcze na takie zabezpieczenie przed floodowaniem. jeśli użyszkodnik włącza i wyłącza tryb away bez zmiany powodu, żeby powiadomienie było wysłane tylko za pierwszym razem smile.gif
Sija
keeveek: bez sensu
Yunior
Pomozcie mi opanowac ta wtyczke Please bo jej nie qmam tylko jednej osobie sie wyswietla komiunikat a GG Crypt nie mam wiec to nie przez to

Mysle ze problem jest w tutaj :

0-odpowiedź będzie wysłana tylko jeden raz



Jak zrobic zeby zamiast zera np bylo 2 ? Jezdze tym suwakiem i nic ciagle liczba zero :/

Help
Sija
Yunior: zapraszamy do konfiguracji
daroc
QUOTE
ja mam propozycję jeszcze na takie zabezpieczenie przed floodowaniem. jeśli użyszkodnik włącza i wyłącza tryb away bez zmiany powodu, żeby powiadomienie było wysłane tylko za pierwszym razem

IMO pomysł dobry. Po co wysyłać dwa razy taką samą informację?
Jeszcze powinna być taka opcja, aby odpowiedź nie była wysyłana, jeżeli okno rozmowy jest otwarte.
@ndy
Witam, jeżeli włącze tryb away ręcznie wtyczka nie ustawia mi statusu "Nieosiągalny" tylko "zaraz wracam". Chodzi o sieć Jabber jak i Tlen. Przy automatycznym przejściu wszystko jest ok.

Sija
recznym - tzn ? z okienka sam sobie wybierasz status (gdzie zapamietywany jest ostatnio wybrany), za to via /(away|brb) ustawiany jest ten z konfiguracji - czyli u Ciebie: "nieosiagalny"

nie ma czegos takiego jak "automatyczne przejscie". jezeli chodzi Ci o synchronizacje z autoAway'em to jest do tego osobna opcja w konfiguracji kA2
@ndy
@Sija chodziło mi o coś takiego:

Menu wtyczki ==> Włącz tryb away. I zamiast statusu "Nieosiągalny" ustawia mi na "zaraz wracam" choć w konfiguracji mam aby zmieniało na "Nieosiągalny".

Pisząc o automatycznym przejściu chodziło mi własnie o synchronizacje z autoawayem i że wtedy wszystko jest ok.
Sija
QUOTE
z okienka sam sobie wybierasz status (gdzie zapamietywany jest ostatnio wybrany)

yeltzyn
Mam prośbę, czy instniałaby możliwość zmiany typu powiadomienia o przełączaniu się m/y włączononym a wyłączonym trybie away z wiadomości na komunikat (np. przy poprawnym wysłaniu obrazka, albo "wpisz wiadomość"). W obecnym formacie, stosując np czcionke tahoma 12 to przy 10 zmianach mamy zawalone całe okno rozmowy.

*Jeżeli ktoś będzie chciał mi zaproponować wyłączenie tych powiadomień, to proponuję się nie fatygować ;p
Sija
yeltzyn: nie mysl, ze nie probowalem wink.gif problem w tym, ze wlasnie w takiej formie (jako powiadomienia) sa one zapisywane do historii (mimo ustawiania flagi tego zabraniajacej i usuwania samej wiad.), a tego przeciez nie chcemy... jako, ze na tym etapie utknalem to do czasu poprawienia bledow w samym K badz znalezienia obejscia musi zostac wiadomosc.
ustrYk
Sija, kiedy bedzie funkcja "powiadomienie SMS"? miala sie pojawic niebawem, a nie ukrywam ze przydatne to jest:)
Andrzej1307
Sija, a kiedy dorobisz tą funkjcę która bedzie wstawiac wyslana wiadomosc do okna rozmowy? Bo ja nigdy nie wiem ile razy kA2 odpowiedzial tongue.gif
mati_reżyser
QUOTE(ustrYk @ 11.05.2006 - 19:31) *

Sija, kiedy bedzie funkcja "powiadomienie SMS"? miala sie pojawic niebawem, a nie ukrywam ze przydatne to jest:)
ja dolaczam sie do pytania no i czekam z niecierpliwoscia na rezultat
ustrYk
moja kolejna propozycja a wlasciwie pytanie.
czy daloby sie zrobic tak zeby autoaway sie nie wylaczal automatycznie tak jak to jest teraz? obecne rozwiazanie nie zdaje egzaminu kiedy nasz komputer uzytkuja inne osoby
Sija
ustrYk: na takiej zasadzie dziala autoAway. zawsze i wszedzie.
ustrYk
tak, zgadzam sie z toba, ale przy synchroziacji z kAway2 a tymbardziej z kLock automatyczne wylaczanie trybu autoaway jest nie na miejscu. konnekt jest zablokowany, w trayu go nie ma ale w rzeczywistosci jestesmy dostepni a piszacy nie dostana odpowiedzi od awaya...
ale wlasnie sobie uswiadomilem ze powinienem pisac w tej sprawie w watku kLock
Sija
ustrYk: poprawna konkulzja ;>
Sija
na centralce beta KPlugins czeka nowa wersja (1.1.11.48) z raportami SMS smile.gif

smacznego
Lisuu
Według mnie Raporty SMS to super sprawa. Tylko że wtedy gdy jesteśmy AFK na dniu.
W nocy jednak to może wyglądać nieciekawie biggrin.gif. Szczególnie gdy ma się na liście osoby nie rozumiejące słowa Away.
Sija
jak wspominalem (albo i nie) raporty SMS zrobione zostaly w oparciu o szkielet pozwalajacy przekierowac kazda (odebrana albo i nie wink.gif) wiadomosc (via SMS, eMail, etc.) w ramach czego zrobilem juz na szybko przekierowanie wiad. do innego kontaktu z listy, ale teraz pojawia sie pytanie do was - userKow, a mianowicie: czy wystarczajace sa jedne, globalne ustawienia dla raportowania i przekierowywania czy kazdy sposob przekierowania powinien miec je osobne, hm ?

do posta dolaczam najnowsza bete ktora zapewne pokaze w czym rzecz.
metalek
Czy mozna zrobic tak zeby nie wysylal wiadomosci sms jesli nic sie nie zmieni po okreslonym przez nas czasie ?
Przydalaby sie taka opcja.

Pozdrawiam
GuZiK
Dzięki wielkie za raporty, to raz smile.gif.
Dwa, czy mogłby nie doklejać do wiadomości sms "/kAway2/" ?
laxton
Czy moglbys dorobic jeszcze powiadomienia na email ?
Era ma limity i takie tam (trzeba placic za zetony) wiec powiadomienia na email byly by alternatywnym rozwiazaniem.
W temacie emaila pojawialoby sie info o tym kto sie do nas "dobija", wiecej chyba nie potrzeba.
ustrYk
infomracja o wlaczeniu trybu away nadal jest wysylana do wszystkich osob z ktorymi rozmawialismy od wlaczenia konnekta. nie mialo byc to poprawione? dodam ze uzywam tabletki
.misiek
@Sija, mam pytanie czy kaway podczas gdy podaje godzinę [w opisie, lub w autoresponderze] mógłby ją zmniejszać do faktycznej godziny od któej nas nie ma. Teraz jest tak że nie ma nas np od 9:30 (ustawione że autoaway ma być po 12min) a jak przechodzi w away to w opisie daje godzinę 9:42. Można by dorobić opcję [w końcu wybór wink.gif] gdzie wypisywałby godzinę od której faktycznie nas nie ma [wartość pobierana wiadomo skąd, to tylko jedna zmienna powinna być [?] biggrin.gif].
btw, podczas przechodzenia ręcznego na away pozostałoby tak jak jest bez zmieniania godziny smile.gif
Sija
.misiek: dodane do TODO smile.gif
2230093
Ja bym chiał aby mozna bylo wybierac kontakt lustereczka w tym samym miejscu i momencie gdziei kiedy wpisuje sie powod nieobecnosci. Wychodze do roznych osob i zaglądanie do ustawien nie jest szcześliwe.
zimaq
To w opcjach kontaktu proponuje opcję określającą czy mamy otrzymywać przekierowanie/powiadomienie o wiadomości od tego kontaktu ( na boty informacyjne by się przydało... )
.misiek
Nie wiem jak wam, ale mnie sie wylacza kaway podczas gdy ktos do mnie napisze. Tylko w sytuacji gdy przejdzie automatycznie w Autoaway i jest w nim do czasu az ktos nie napisze, jesli tak sie stanie, wraca do poprzedniego statusu [niby normalne ze wraca;)], ale raczej nie powinien jesli nie bylo mnie przy kompie i nie wykonalem zadnej akcji, np ruch myszka... [nie wazne czy wysyla czy nie powiadomienia od autorespondera]


*btw, jakis changelog ? wink.gif
Sija
laxton: powiadomienia na eMail pojawia sie po skonczonych testach forwardowania jako takiego
zimaq: j.w.
.misiek: nie potwierdzam; (nie) musze dodawac, ze wbijam w takie zgloszenia bez logow... ?

a na centralce na zatwierdzenie czeka nowa beta smile.gif
Andrzej1307
tak nagle wpadlem na fajny ficzer smile.gif

mamy w responderze tekst, np "nie ma mnie, bla bla bla, skontaktuj sie ze mna przez telefon"

moze dorobic takie cos, ze jesli uzytkownik juz zobaczyl ta wiadomosc i poda ustawione przez nas haslo to kAway pokaze mu druga wiadomosc? w tym wypadku np. numer kom smile.gif

imho byloby niezle...
zimaq
Podepnij sobie to pod kCMD tongue.gif
Andrzej1307
... niby jak? tongue.gif
.misiek
QUOTE(Sija @ 10.07.2006 - 05:12) *

.misiek: nie potwierdzam; (nie) musze dodawac, ze wbijam w takie zgloszenia bez logow... ?


ke? Bo nie moge zaczaic? btw, w logach nic nie widzialem, ale jesli mi sie to powtorzy to dam loga ;P

A jeszcze jeden ficzer jakby dodac? Mianowice ze najpierw przechodzi do statusu zaraz wracam [po okreslonym przez nas czasie, nie zaleznym od auto-away, jednak mniejszym:P], a dopiero pozniej do auto-away'a [a jak sie nadusi guzik albo komende /away w okienku to przechodzi do away od razu] ? smile.gif


---added---
Tu jest log chwile po tym jak sie samoczynnie wylaczyl autoaway po pierwszej wiadomosci od kogos na jabberze wink.gif
http://rapidshare.de/files/25999144/log.zip.html
Andrzej1307
mam pytanie: kiedy wtyczka wysyla smsa powiadamiajac nas o tym kto do nas pisal? moze dodac jakis interwal, po ktorym wtyczka ma napisac?

btw. nie zauwazylem jeszcze zeby wtyczka wysylala tego smsa
zimaq
Ja mam problem, bo mi wysyła za dużo smsów ;P
Dlatego do czasu dodania możliwości omijania pewnych osób ( botów ) wyłączyłem forwardowanie wiadomości na sms. Ale działa wink.gif
Smiehu
Witam,

Przychylam się do pomysłu Andrzeja1307 odnośnie np jakiejś informacji która byłaby przekazywana tylko wybranym osobom z listy kontaktów. Jednak mam inny pomysł aniżeli hasło. Możnaby (jeśli się da) stworzyć nową zmienną a treść wiadomości dla tej zmiennej ustawiało by się indywidualnie w ustawieniach kontaktu. Wtedy możnaby ustawić jakieś dodatkowe info dla wybranych kontaktów np jesli chcemy, że ktoś z naszej listy był informowany o naszym numerze telefonu itp.
ved
Male pytanie - czy ja jestem slepa czy w nowym k.awayu nie ma takiej opcji ze zapamietuje "wlaczony/wylaczony" jakw starym - w sensie teraz jest tak, ze za kazdym razem gdy uruchamiam K musze wlaczac recznie znowu:/
Keleos
no i ja mam pytanko.. fajnie.. prawie że chodzi.. wysyła auroresponsy.. ale nie omge przenieść nic do drugiej lini.. ani znaczniki <br> ani <p> ani entery, ani Kwadraciki (jak w opisach gg) nie działaja...no i status mi zawsze zmienia.. nie da się jakoś zrobić, żeby statusu nie dotykało nawet ? grzebałem i grzebałem.. ale za każdym razem mi zmienia na niewidoczny.. jeszcze coś pogrzebie..ale...
//Używaj backspace'a - wszyscy zyskają
Lwiczek
sugestia:
byłaby możliwość dorobienia dwóch dodatkowych komend, mianowicie /status [opis] (zmieniajaca status z opcjonalnym opisem) oraz /opis [tresc_opisu] (zmieniajaca tylko opis bez zmiany statusow). Wydaje mi sie, ze skoro pozostale komendy wykonuja podobne dzialania to dodanie czegos takiego byloby stosunkowo nietrudne a zarazem znacznie zwiekszyloby funkcjonalnosc [zmiana opisu z okienka wiadomosci bez koniecznosci wywolywania okienka zmiany opisu, nawet za pomoca skrotow kLawy jest duuuzo wygodniejsza biggrin.gif].
Sija
ved: dodam w nowej wersji smile.gif
Keleos: jest to wielokrotnie juz raportowany blad wtyczki GG
Lwiczek: /away[status] opis ?

@all: doszedłem do wniosku, że czas podbic cos ruszyc i nastepna wersja wyjdzie z numerkiem co najmniej 2.5, z czego glowne zmiany przypadna na okienko away'a ktore przejmie czesc ustawien z konfiguracji smile.gif propozycje jak zawsze mile widziane
Lwiczek
Hmm.... a jak wyglądają statusy? bo wpisujac "/away zaraz wracam test" dostalem ladny komunikat:
QUOTE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x7C910F29 in the main Thread.
Information: can't read f

inIM: 13004(0x129d60 , 0x0)(30B) [kAway2->wXP UI]

Stack trace:
.00010F29 wcsncpy+0x0000049A [ntdll_5.1.2600.2180]
.00010D5C wcsncpy+0x000002CD [ntdll_5.1.2600.2180]
.0000218A free+0x00000039 [MSVCR71_7.10.3052.4]
.00001CCF protected: void __thiscall std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,class std::allocator<char> >::_Tidy(bool,unsigned int)+0x00000031 [MSVCP71_7.10.3077.0]
.000363DC _IMessageProc@4+0x00001407 [ui_0.1.22.54]
.00013A8A [konnekt_0.6.22.137]



Nastąpi zamknięcie programu!


;]

Poza tym cos takiego powoduje wlaczenie kAway czyli rozestanie wiadomosci do osob z ktorymi rozmawiamy. Dodatkowo uzycie /brb (nie rozsylnaie powiadomien) za bardzo tez nie spelnia swojej funkcji gdyz modyfikuje opis zgodnie z ustawieniami czyli nie ustawia samego opisu ale wstawia go w szablon... mam nadzieje, ze za bardzo nie zaklrecilem wink.gif

EDIT:
PS. I daloby sie tak zrobić, żeby dodatkowo był modyfikowany status kZmieniacza, bo patrzac na ikone w zasobniku nie wiadomo jaki się ma status... ;]
.misiek
Sija, jak juz kiedys tam wspomnialem:
QUOTE
A jeszcze jeden ficzer jakby dodac? Mianowice ze najpierw przechodzi do statusu zaraz wracam [po okreslonym przez nas czasie, nie zaleznym od auto-away, jednak mniejszym:P], a dopiero pozniej do auto-away'a [a jak sie nadusi guzik albo komende /away w okienku to przechodzi do away od razu] ?
wink.gif
smash
Nie wiem czy bylo tu o tym pisane bo topic jest cholernie dlugi i nie czytalem

mianowicie

Dlaczego w kAway2 w ustawieniach przekierowania nie ma suwaka ktory reguluje odstep czasu pomiedzy wysylanymi przekierowaniami ? W moim przypadku takim przekierowaniem sa sms'y, dziwi mnie brak tej funkcji w ustawianiach przekierowania, gdyz gdy ktos do mnie pisze 20 razy na minute to dostej 20 sms'ow, a gdybym sobie ustawil odstep np: 1 minute od czasu wyslania sms'a to dostalbym te 20 wiadomosci w jednym sms'ie

dolaczam screena by naswietlic sprawe
Sija
do tego sluza raporty.
smash
w kAway2 sa raporty i przekierowania, ja mam na mysli przekierowania

dodam, ze w moim przypadku przekierowanie korzysta z bramki miasto_plusa na ktorej jest antyspam i po kilkukrotnym wyslaniu sms'a na jeden numer konto zostaje zablokowane, jest to dosc denerwujace

prosilbym Cie sija o dodanie opcji po ilu minutach od otrzymania wiadomosci kAway2 ma ja przekierowac, wysalac sms'a..
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.