Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: KonnektPlus
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
stranded
Aktualizacja:

KonnektPlus do pobrania tutaj:

http://www.stranded.eu/konnektplus/

Jeśli nie chcecie nic instalować to możecie sobie pobrać wtyczki luzem.
SkkF
Zrób, tłumy będą skandować Twoje imię na wieki.
stranded
ok w sumie to już skończyłem ale potrzebuję najnowszych wtyczek jakiejś listy albo czegoś, większosć wtyczek mam ale niektóre są nieosiągalne, czytałem bardzo dużo tematów z wtyczkami i dużo linków nie działa, nie mówiąc już o tzw. "centralkach" z 2004.

zajawka:
SkkF
Jak potrzebujesz jakiejś wtyczki to wal na jid: skkf@chrome.pl mam większość
ZenitH
Jestesmy twoimi dluznikami:D kiedy mozna sie tego spodziewac??
stranded
juz jest ale to jest wersja powiedzmy beta, nie wiem jak to dziala na obcych kompach przetestujcie ;P

aktualizacja:
http://sumowski.com/k/
SkkF
Sypie się cfg.dtb bodajże jak przechowujesz cfg.dtb w katalogu konnekta, to pluje się:
CODE
c documenst and settings all users dane aplikacji stamina konnekt gandalf cfg dtb nie moze zostac przeczytany


Sorry, że tak chaotycznie, ale nie mam czasu.
ZenitH
U mnie działa w 100% zero problemu, naprawdę świetna robota biggrin.gif Na taki "pack" czekałem z dobre pół roku. Jest w nim wszystko co potrzebne i więcej smile.gif

Dzięki wielkie, świetnie się spisałeś stranded wub.gif excl.gif
stranded
no nie wiem czy tak swietnie tongue.gif

mam zamiar wrzucic tam WSZYSTKIE dostepne tutaj style konnekta, schematy dzwiekowe, emotikony itd itd

nie wiem kiedy bo narazie nie mam czasu
ZenitH
To co zrobiles to i tak krok w przód dla konnekta i jest w tej paczce wszystko co potrzebne, ale jesli masz zapal cos jeszcze do niej dolozyc to nie mam nic przeciwko. Ewentualnie jezeli chodzi o dzwieki to sa troche nie w moim guscie:d

Jeszcze raz dzieki smile.gif
stranded
a jak zainstalujesz i włączysz konnekta to włącza on się z jakimś profilem ustawionym na sztywno czy tworzy się nowy??
ZenitH
Po zainstalowaniu był do wyboru profil user, ale nie był on jako defult( okno wyboru profilu bylo czyste, po rozwinieciu mozna wybrac user ) Zapewne ty go tworzyles bo ustawione sa w nim ikony tango:p Jak sie nie mylę:D
stranded
no chodzilo mi o to zeby on byl jako default ale tak sie nie da chyba, no trudno wazne ze wszystko co najnowsze teraz bedzie w jednej paczce
szczeniak191
no nareszcie ktoś zrobił coś w kwestii zaktualizowania instalki biggrin.gif Stranded - dobra robota wink.gif
stranded
uaktualniam wlasnie pierwszy post, nowa wersja ;P
ZenitH
mozna wiedziec co dodales w update'cie instalki?
stranded
Chcecie changelog? wink.gif

w skrócie:
- wszystkie wtyczki jakie tylko dało się znaleźć (ponad 60)
- dużo tematów dźwiękowych
- dużo tematów kieview
- uaktualnione bramki sms do najnowszych
- konnekt core 0.6.22.138 a więc najnowszy
- tematy kstyle
- skrót na pulpit, pasek szybkiego uruchamiania oraz menu start (z możliwością odinstalowania)
- zamiana wtyczek na starsze wersje, ponieważ się wysypywały (np metak)
- wszystkie paczki emotikonek jakie udało mi się znaleźć
- domyślny profil ograniczony do minimum
- pełno styli knotify

w kolejnej wersji planuje dodać wszystkie tematy kstyle, dźwiękowe itd z forum, ale to będzie wymagało dłuższej pracy tongue.gif

PS
co do nazwy Konnekt Updater to trochę nie pasi tongue.gif potem być może zmienię, bo to w końcu nie aktualizacje same tylko cały program
zhvir
1. Co do nazwy proponuję KonnektPlus - to takie nawiązanie do podobnego projektu stworzonego kiedyś dla tlena - TlenPlus
2. Gdzie jest wtyczka kDuoView i style dla niego!!??
3. Ja w katalogu plugins mam ponad 80 wtyczek tongue.gif
stranded
KonnektPlus brzmi super. od nowej wersji tak się będzie nazywać ;P

kduoview jest tam ale nie ma styli do niego, wgramte co są na forum, fajnie by było jakby ktoś je wszystkie spakował i wrzucił na serwa (najlepiej ten kto uzywa kduoview)

możecie mnie naprowadzić na najnowszy dwutlenek??

EDIT:
dodałem dwutlenek nie wiem czy najnowszy, zmieniłem nazwe na KonnektPlus smile.gif
LooL
THX stranded. Chyba wszyscy na cos takiego czekali smile.gif
stranded
wrzucam wlasnie nowa wersje na serva
Bandit
smile.gif great job! wkoncu ktoś sie czymś zajoł... od siebie moge dodać ze ja tez szykuję małą niespodzianke

Oftop: Aule odpiszesz ty mi kiedys na pma?smile.gif
stranded
wersja 1.2 już gotowa do pobierania, change log na stronie, niedługo kolejna aktualizacja ale na dziś to koniec tongue.gif

trochę to trwało bo plik się zrąbał przy wysyłaniu

co do wyboru podczas instalacji, nie sądze żebym to zrobił, chociaż sam nie wiem. teraz często coś tam zmieniam.
mariush
Szczerze powiedziawszy, przydałoby się mieć wybór wink.gif
D3nY
Po prostu świetnie!! Jedynie to żałuje ze pobrałem KonnektPlus w wersji 1.0 bo tu już aktualizacja. Naprawdę wielkie dzięki za wkład! I ze wreszcie ktoś sie za to zabrał!

A co do tej możliwości wyboru instalacji, tego co sie chce to tez jest niezła myśl. Z tym, ze raczej będzie to przydatne dla osób, które już korzystały z Konnekta. Bo user dopiero co pierwszy raz instalujący K może mieć problem co od czego jest.. Chyba ze dodasz jakieś krótkie opis co do wtyczek.. Ale to jest mnóstwo roboty..

BTW. Podoba mi sie również sama stronka, która ze tak powiem jest strona domowa KonnektPlus. Wszystko mi tam pasuje i jest na miejscu.
zhvir
można dodać jeszcze wtyczki:
koniec.dll
toolbarek.dll
kmail.dll
ukryj_opis.dll
monitorek.dll
botA.dll
GuziK.dll
LooL
COLS- swietny pomysł. Ja bym jeszcze pomyslał nad segregacja wtyczek.
SkkF
QUOTE(zhvir @ 30.09.2007 - 09:57) *

można dodać jeszcze wtyczki:
monitorek.dll


Zdaje się, że to wtyczka napisana przez olórina i działa tylko pod 1 model monitora.


btw. co robią koniec.dll i toolbarek.dll - nigdy o nich nie słyszałem?
Wizard
Bardzo fajnie, że ktoś się za to wziął smile.gif. Ale mam wątpliwości czy jest sens dodawania takich wtyczek jak ABC, Monitorek, Toolbarek, wapilot czy innych mało przydatnych lub niepolecanych wtyczek... W moim odczuciu niepotrzebnie zajmują miejsce, instalka już zajmuje ponad 28mb.
W spisie wtyczek nie widzę jeszcze Kaduli.

PS. toolbarek.dll ukrywa ramki Konnekt'a itp., identyczną funkcję zawiera K+ (z tego co słyszałem na temat toolbarka wink.gif ).

PS2. koniec.dll, timer.dll, kFile, astat - co to? wink.gif
Lanooz
Świetnie! Moze to zmotywuje oryginalnego Konnekta do pracy...wink.gif
stranded
wszystko co napisaliście powyżej postaram się zrobić (w instalce wybór itd, ale wtedy muszę zrobić całą instalację na nowo, ponieważ program który mam teraz nie ma funkcji instalacji użytkownia/standardowej, możliwości wyboru itd)

zhvir jak możesz to podeślij mi te wtyczki na sumowski@gmail.com
SkkF
@stranded - wielkie dzięki, to działa! ^^ Zainstalowałem u siostry na viście zgodnie z instrukcją OrGiNaLa i wszystko śmiga. Dzięki wielkie jeszcze raz!
Mucha
Dobra robota, nareszcie wszystko zebrane w jednym miejscu, i po zainstalowaniu fajnie wygląda. Ale 2 uwagi:

1. Po co to nazywać KonnektPlus jak to jest zwykły Konnekt?
2. Warto by było zrobić parę różnych wersji instalatora (np tylko GG + okno rozmowy, tylko sieciowe + okno rozmowy, sieciowe + okno rozmowy + najważniejsze, wszystko) bo ściąganie 30MB, jeśli sie i tak 70% nie będzie używać to trochę bez sensu.
mariush
Akurat ściąganie 30MB to nie problem, problemem jest brak wyboru tego co się chce mieć zainstalowane. Nie potrzebne mi są wszystkie schematy, a jedynie Silk, a reszta zajmuje kupe miejsca. Zamiast później ją usuwać, lepiej dać wybór podczas instalacji, co chcemy, a czego nie.
ZenitH
Ważne, że wszystko działa jak należy. Nie ma co marudzić, cieszmy się z tego co jest biggrin.gif Czekam na kolejny Update
stranded
czym jest 30 mb na dzisiejsze czasy ? tongue.gif

KonnektPlus dlatego żeby nikt się do mnie nie dowalił (np. ten mityczny Hao) że sobie zawłaszczam ich projekt.

PS
jak dorwę jakiś inny program do robienia instalek to postaram się dać wybór wtyczek schematów itd
Bandit
Przydały by się również 3 wersje rozmiarowe: Standart (lol), Min, full smile.gif
dobre dla ludzi ze slabym laczem/kompem
stranded
no dobra ale wersja min to troche nie tego, bo tam bylby zapewne sam konnekt i tyle, i na co to komu bez wtyczek?

wersja standard, ok, ale co to jest standard? każdy ma inny standard tongue.gif

PS
dorwałem nowy kreator instalek, zaraz zobacze co i jak się da wink.gif
ZenitH
Stranded z tego co pamiętam to ty siedziałeś w PIDGIN'ie więc skąd pomysł żeby robić instalke konnekta?? Czyżby nie udało ci się przyzwyczaić do PIDGIN'a czy poprostu tak jakoś z nudów wpadłeś na taki pomysł?? tongue.gif
stranded
głównie nudy i obojętność twórców Konnekta, a pidgin nie obsługuje (przynajmniej w tej chwili) obrazków w gg (i transferów)

także wróciłem do konnekta ze względu na gg. do reszty używam pidgina bo bije on konnekta na łep pod względem innych protokołów (nawet jabbera).

PS
sprawdziłem już 3 programy do robienia instalek i w żadnym z nich nie ma opcji wyboru plików przy instalacji.

udało mi się tylko dodać taką opcje ale wyboru plików za cholere nie moge zrobic:
szczeniak191
Jakiego programu używasz do tworzenia tych instalek ?
stranded
pierwotnie createinstall free (wersja pro rowniez nie ma opcji wyboru plikow).

teraz bawilem sie nsisem (za duzo pisania, to polega na skryptach nie chce mi sie), advanced installer, kilka innych nie pamietam bo juz usunalem.

teraz sie ciagnie cos od macrovision, sie zobaczy co i jak.
Dexterxx
stranded, porównałem wtyczki z Twojej paczki i mam pare nowszych wersji. Jeśłi masz ochotę to gdzieś je wrzucę (najwygodniej mi bedzie cały folder)
Jeśli masz chęci to możesz spróbować z installsheld. ale tam tez sporo skryptingu.
stranded
mam installshield 12 i również (przynajmniej narazie) nie dokopałem się do takiej opcji.

oczywiście jak możesz to daj najnowsze (ale nie beta czy alfa, chodzi o to, żeby tak paczka była stabilna dla totalnych lamerów w dziedzinie kompów)
joj_sport
swietna robota !! to dobrze, ze kogos nudy dopadly bo ostatnio nic sie nie zmienialo w K...

jestem normalnie w szoku - tyle wtyczek, i az sie dziwie bo o kilku nawet nie slyszalem ohmy.gif smile.gif
do czego jest koniec.dll ?

haa... brakuje (jak dla mnie) starych emotek GG [6.0] i paczki 1400 emotow [tez z gg] smile.gif fajnie by bylo jakbys je zamiescil smile.gif oczywiscie moge Ci je przeslac biggrin.gif


PS. skad masz core .138 ? ja mam 137, moze zadna roznica, ale to oznacza, ze jestem w plecy. A akurat strona glowna K jest nieosiagalna :>
Tewux
jeśli chodzi o "program do instalek", ja od niepamiętnych czasów używam InnoSetup (jest darmowy), ma b. duże możliwości, wystarczy do helpa zajrzeć, wszystko się znajdzie.

a właśnie: Co Z Tym Konnektem? Używam go od dawna, ale inne komunikatory już wyprzedzają powoli Konnekta, a Konnekt stoi w miejscu odkąd tylko go zainstalowałem, a ja nie chętnie myśle o przesiadce wink.gif
joj_sport
mialem dzisiaj tylko 1 wyklad z informy, wiec i czas wolny, dlatego wlasnie przetestowalem InnoSetup i musze powiedziec, ze program jest dosyc latwy w obsludze. Chociaz dziala na skryptach, ma wizarda smile.gif
jeszcze pobawie sie to moze znajde opcje, zeby mozna bylo wybrac pliki, ktore chcemy miec zainstalowane smile.gif
jak cos dam Ci znac Stranded, ale Ty tez dzialaj tongue.gif



edit:



http://nsis.sourceforge.net/

Nullsoft Scriptable Install System



to jest kod z przykladowaego pliku C:\Program Files\NSIS\Examples\Modern UI\installOptions.nsi

trzeba sie "tylko" pobawic we wpisywanie odpowiednich sekcji i przypisanych do nich plikow. Nie wiem czy Ci sie zechce, ale bede patrzyl inne progsy, bo moze znajdzie sie jakis, w ktorym nie trzeba sie bawic skryptami :]





QUOTE
;Installer Sections

Section "Dummy Section" SecDummy

SetOutPath "$INSTDIR"

;ADD YOUR OWN FILES HERE...

;Store installation folder
WriteRegStr HKCU "Software\Modern UI Test" "" $INSTDIR



stranded
NSISa probowalem smile.gif to pierwsze o czym pomyslalem ale nie chce mi sie nic pisac, jestem za leniwy, ale to dziwne, ze zaden z tych darmowych nie pozwala na wynieranie plikow :/

zaraz sprawdze InnoSetup

UPDATE:

no i też się tam tak nie da, nie mam pojęcia co trzeba zrobić, chyba zostaje tylko NSIS :/
joj_sport
sproboj jeszcze tego:
http://www.freedownloadscenter.com/Program...o_Download.html

wydaje sie troche przestarzaly ale moze da rade


----
albo tego smile.gif
http://www.createinstall.com/

---
rzeczywiscie dziwne, a oryginalny instalator K ? Hao sam go robil czy co ?
stranded
createinstall to wlasnie ja uzywam od poczatku tongue.gif

hao podejrzewam ze robil to w nsis
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.