Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: SprzątaczK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Aule
Moje propozycje:
-ustawienie domyślnie włączanego okna rozmowy w metakontakcie.
-ukrywanie kontaktów wewnątrz metakontaktu.
-dodanie jakiegoś loga dla metakontaktów ( IconRegister(IML_16 , UIIcon(IT_LOGO , 115 , 0 , 0) , Ctrl->hDll() , UIIcon(IT_STATUS , 30 , ST_ONLINE , 0)); na przykład), bo w menu filtrów nic nie ma...( jeżeli w tym menu wyswietlane jest logo sieci oczywiście );

Oraz poprawienie błędu związanego z zapętlaniem się konnekta, gdy ustawi się dla metakontaktu pole metakontakt z nim samym. Najłatwiej można to chyab zrobić przez disablowanie pola edycji gdy jest wybrane metakontakt., badź zerowanie tego pola gdy jest to ten sam metakontakt. Mozna byłoby (chyba, nie znam dokladnej zasady działania wtyczki) wtedy robic wielokrotnie zagnieżdżone metakontakty :wink:
balky
a moglby ktos rzeczowo wyjasnic krok po krok ustawienie metakontaktu? to pewnie jest dziecinne proste, ale i tak beda sie ludziki pytac smile.gif
(ja sie juz pytam smile.gif )
Olórin
balky - opisałem to pare postów wczesniej

QUOTE
-ustawienie domyślnie włączanego okna rozmowy w metakontakcie.

TO JUŻ JEST!!!!!
zenq
QUOTE(balky)
a moglby ktos rzeczowo wyjasnic krok po krok ustawienie metakontaktu? to pewnie jest dziecinne proste, ale i tak beda sie ludziki pytac 
(ja sie juz pytam)


QUOTE(Olórin)
1. dodajesz kontakt sieci metakontakt
2. w uid wpisujesz id metakontaktu
3. w pole metakontakt nic nie wpisujesz!!!
4. w kontaktach które mają trafic do metakontaktu ustawiamy w polu metakontakt UID wczesniej dodanego kontaktu
5. zobaczcie do menu metakontaktu
6. domyslny kontakt ustawiamy w menukontekstowym metakontaktu
7. w opcjach jest grupowanie wg. metakontaktu - zajrzyjcie...
8. to beta, i synchronizacja statusów może jeszcze nie działać!!!
9. no i mogę być błędy krytyczne....


----


QUOTE(pz16)
-ustawienie domyślnie włączanego okna rozmowy w metakontakcie.


QUOTE(Olórin)
Można zdefiniować domyślny kontakt, popatrz w menu metakontaktu, zle to nazwalem: \"Grupowanie kontaktów\" smile.gif, tam sie wybiera ten domyslny


umiejetosc czytania (oraz samozaparcie do przeglądnięcia calego postu) czesto sie przydaje chopaki... ;-) hehe
no offence 8)

ps. ciekawe kiedy mi ktos to wypomni? :>
Zakrn
Mam pytanie - czy któraś z wtyczek kłóci się ze Sprzątaczem? Cały czas po aktualizacji konnekt mi się wyłączał. Robił "pyk" i znikał z tray'a...
Olórin
QUOTE(Zakrn)
Mam pytanie - czy któraś z wtyczek kłóci się ze Sprzątaczem? Cały czas po aktualizacji konnekt mi się wyłączał. Robił \"pyk\" i znikał z tray'a...

To raczej błąd w samej wtyczce, w jakiej sytuacji ? (jakiś kontakt zmienia status/łączysz się z siecią/....) ?
Aule
QUOTE(zenq)
QUOTE(pz16)
-ustawienie domyślnie włączanego okna rozmowy w metakontakcie.


QUOTE(Olórin)
Można zdefiniować domyślny kontakt, popatrz w menu metakontaktu, zle to nazwalem: \"Grupowanie kontaktów\" smile.gif, tam sie wybiera ten domyslny


umiejetosc czytania (oraz samozaparcie do przeglądnięcia calego postu) czesto sie przydaje chopaki... ;-) hehe
no offence 8)

ps. ciekawe kiedy mi ktos to wypomni? :>
QUOTE(zenq)
bugs:
- po dwu-kliku na metakontakt otwiera sie okienko \"ja\"... zeby byl rozmowca tzreba klikac prawym i wybrac siec. Przydalo by sie aby mozna bylo zdefiniowac domyslna siec (w moim pomysle tak bylo Twisted Evil ) hyhyhy
Hehehehe, 2 posty nade mną tongue.gif
:roll: Uwierz mi nie chciało mi sie 3 stron czytać słowo w słowo... :roll:

A nie powinno być tematu??

PS. Po co ta opcja w menu jest również przy innych kontaktach??? :roll:
Olórin
Bo to beta, a ten szczegół nie przeszkadza w funkcjonowaniu wtyki....
StRuGi
Co sie zmienilo ? smile.gif
Aule
Nie bulwersuj sie tak... Dziś nawet probowałem Ciebie troszeczkę odciążyć.
Co to za nowa wersja z dziś sprzed kilku minut na tym serwerze? Jest cos nowego? Czy tak sobie wsadzieś builda następnego?
Zakrn
To była wersja "okrojona" :wink:
Olórin - jak na razie wszystko działa, dzięki wielkie smile.gif
Olórin
Przynajmniej wiem gdzie jest błąd biggrin.gif
Wszytko bylo ladnie pieknie ale do czasu :/ ładnie dzialalo ale od pewnego czasu Metakontakt nie staje sie dostepny nawet jesli ta osoba jest dostepna na "swoich kontach". Mam 1 Metakontakt w sklad ktorego wchodzi Tlen i GG, osobno na liscie kontaktow są dostepne ale w 1 metakontakcie niestety nie :/ jezeli nie bardzo rozumiecie....




Michał ( gg ) DOSTEPNY
||------------------------------> Michał (METAKONTAK) NIEDOSTEPNY
Michał ( tlen ) DOSTEPNY
Olórin
Wiem że to nie działa tongue.gif w wersji która jest na serwerze wogóle jest to wywalone tongue.gif Musze to całkiem przerobić bo ten kod co był poza bugami jest mało wydajny....[kazda zmiana statusu = pętla po wszystkich kontaktach tongue.gif]
kiedy mozna sie spodziewac wersji bez tego buga ? [:
mefju
hehe ja też mam na nią ochotę. Zwłaszcza, ze nie dane mi było stestować metakontaktów na wersji z działającymi ikonkami statusu.... :/

aha to przy okazji dziękuję Olórinowi za tą wtyczkę. Super sprawa biggrin.gif (ale może być super mega hiper cool sprawa jak błędy będą poprawione ;-) )
QUOTE(mefju)
... (ale może być super mega hiper cool sprawa jak błędy będą poprawione ;-) )...


No i dodane kilka usprawnien :-) A tak wogole Olórin ty masz jakies wakacje? czy tylko siedzisz i umilasz wakacje kUserom ? biggrin.gif
riĐĐle
Hm, da sie te opisowe statusy wyswietlac pod kontaktami (tzn obok) tak jak bylo na ktoryms ze screenow olorina na poczatku watku? mam wersje beta z jego stronki.
Olórin
Konnekt z centralki beta :] i ta opcje masz w interfejs->lista kontaktów :]
.nomis
A w ogóle to czemu sprzątacz. Na końcu aż się prosi o dodanie K. SprzątaczK
Sija
QUOTE(.nomis)
[...] SprzątaczK


to byl moj pomysl ;]
.nomis
Wpadliśmy na niego niezależnie od siebie smile.gif . No i czemu nie został wykorzystany.
atol
Kiedy można sie spodziewac wtyczki? Nigdzie nie mogę jej znaleśc a napaliłem się na metakontakty :wink:
StRuGi
Jakbys przejrzal caly watek, to bys znalazl link do wtyki :> Jak przeszukasz, to znajdziesz ;]
atol
jakby link działał to bym nic nie pisał 8)
QUOTE(atol)
Kiedy można sie spodziewac wtyczki? Nigdzie nie mogę jej znaleśc a napaliłem się na metakontakty  :wink:


-> http://olorin.a.la/beta

Zaraz z pewnoscia padnie pytanie jak zrobic metakontakt, przejrzy caly topic a znajdziesz i pokaz ze nowy nie znaczy tępawy :-) GL HF :-)
atol
dzięki ten link działa smile.gif
atol
Teraz pytanie czy będzie możliwość wyłączenia grypowani a zostawienie opcji metakontaktów lub ustalania kolejności sieci? Bo tylko to mnie zniechęca do kożystanie z tego pluginu. Ale pomysł udany biggrin.gif
Sad
ja bym chcial chociaz te metakontakty pod 98 ;>
Sad moze czas mienic starego, przepracowanego 98/98se na XP ? :-)
Sad
mam 96mb ramu ;>
no to czas dokupic 1GB ramu DDR biggrin.gif | a z ktorej epoki masz tego kompa ? biggrin.gif
Sad
c@533, 96sdram.. szkoda mi kasy na kompa.. wole kupic nowa gitare albo cos do gitary wink.gif
troche zeszlismy z tematu no ale chyba nic sie nie stalo:-), teraz moze Olórin powie nam cos wiecej na temat nowych "usprawnien" jakie przewiduje.
LooZ^
sad : ja mam 98ramu, 433mhz i xp dziala mi nawet znosnie. Dasz rade wink.gif Wylacz tylko niektore zbedne efekty.

Sorry za OT.
Zakrn
Sorki, że zapytam, a zauważył ktoś, że na tej "centralce" Olórina jest wersja z dzisiejszej nocy?
---
EDIT: Olórin! Jak ustawić, żebym miał całą listę w moim kolorze, a nie tylko kontakty?
Olórin
Próbowałem zrobić buforowanie - narazie bezskutecznie smile.gif
Zakrn
Ale moja lista kontaktów jest teraz biało-błękitna. Ma paski :cry:
Zresztą patrzcie:
user posted image
.nomis
Tak, ściągnąłemtą wersję dzisiaj o 4 rano smile.gif. Teraz przez nią nie odświeża mia się lista kontaktów sad.gif Będę wdzięczny jesli przyśle mi ktoś wersję z np. wczoraj tongue.gif
Olórin
Masz rzuconą dobrą wersje na serwer smile.gif metakontakty synchronizuja sie do domyslnego kontaktu...
riĐĐle
Mam pytanie... czemu pojawia mi się na dole okna pasek przewijania? (nie znika, nawet gdy rozszerzę okno na pół ekranu) Zaznaczam, że spowodowane jest to na pewno wtyką do grup by Olorin ... jak wylaczam sortowanie grupami, to dziala poprawnie.
.nomis
Dzięki, Olórin, jacy wszyscy pomocni! smile.gif Pz podał mi Sprzątacza już. Dzięki jeszcze raz, milem zaskoczony!

PS. SprzątaczK! Nie Sprzątacz! tongue.gif Błagam, przecież tam żadna litera nie pasuje tak świetnie jak "K"! biggrin.gif
Lipa.dk
QUOTE(riĐĐle)
Mam pytanie... czemu pojawia mi się na dole okna pasek przewijania? (nie znika, nawet gdy rozszerzę okno na pół ekranu) Zaznaczam, że spowodowane jest to na pewno wtyką do grup by Olorin ... jak wylaczam sortowanie grupami, to dziala poprawnie.

pobaw się rozszerzaniem i zwężaniem okna wzdłuż, a nie wszerz... u mnie pomogło. a swoją drogą, pytanie do Olórina: masz w ogóle na uwadze poprawienie tego bug'a?! ktoś już kilka stron wstecz o tym wspominał...
Olórin
Poziomy pasek przewijania ma tak od zawsze, i ja buga nie powoduje ;P ew. moze sie da go permamentnie wywalić :]
riĐĐle
Modliliście się za mnie i mojego K? Pasek jak był, tak zniknął... weird :/
Bora
wypasiona sprawa.
Moje propozycje
1) jeżeli domyślny jest dpstępny to pokazuje jego stabn i bajer ale jeżeli domyślny jest niedostępny a inny dostępny to może powinno pokazywać status tego podrzędnego jeśli główny jest offline albo w jakiś sposób dodatkowe oznaczenia (np jak z komórką czy mail'em)
2) opcja segregowania. Możliwośc ustawienia czy ma grupować według sieci czy statusu.
3) podczas przypisywania kontaktu do metakontaktu wybieranie z selecta (uniknie sie literówki)
4) jeżeli ktoś jest w metakontakcie to filtrować jego pozostałe konta.

Jedncześnie zdaje sobie sprawa że jest to wczesna wersja dlatego nie wszystko jest jeszcze tak jak zaplanował autor a moje propozycje mogą sie róźnić z tym co chce osiągnąć twórca.
riĐĐle
QUOTE(Bora)
2) opcja segregowania. Możliwośc ustawienia czy ma grupować według sieci czy statusu.


Ależ jest... Konfig -> Lista kontaktów -> Dół strony -> Grupuj kontakty według: bla bla

Mam też pytanie. O co chodzi w metakontaktach i jak je tworzyć w tej wtyce? A do tego, gdzie mogę znaleźć wersję, która pokazuje statusy opisowe w oknie kontaktów?
StRuGi
A to grupowanie wedlug przynaleznosci do grup jest dopiero od tej wersji ktora jest na twoim serwie ?
Olórin
Ta, macie również wersje lite - bez metakontaktów biggrin.gif

Metakontaktów bardziej nie będe narazie rozwijał. To trzeba zrobić porządnie w UI, w tej chwili to nie jest to czym powinno być!!

Mały bonus, zmniejszy miganie listy - interfejs->lista kontaktów->powiadomienia->również na liście kontaktów - wyłączyc smile.gif Fakt że nie będzie przygasania, ale zawsze mniej miga. Z buforowaniem jeszcze powalcze, mam już 1 pomysł smile.gif Ale to kiedy indziej wink.gif
zenq
QUOTE(Olórin)
Ta, macie również wersje lite - bez metakontaktów biggrin.gif
Metakontaktów bardziej nie będe narazie rozwijał.


a mozemy liczyc na rozwijanie wersji bez metakontaktow? chodzi mi o rozwiniecie grupowania (omawiane oddzielenie "ostatnio aktywnych" i "tylko sms" od nieodstepnych etc)

QUOTE(Olórin)
Z buforowaniem jeszcze powalcze, mam już 1 pomysł smile.gif Ale to kiedy indziej wink.gif

mnie tam nic nie miga, a jak miga to albo tego nie widze albo az tak mi nie przeszkadza...
bez wtyczki tez mialem buforowanie wylaczone bo roznicy zauwarzyc zbytnio nie moglem ;p
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.