Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: SprzątaczK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
piotr.ek
QUOTE(zenq)
u mnie jest ok...
zadnego poziomego paska w oknie kontaktow w zyciu nie widzialem w konnekcie ;p

No to patrz tongue.gif

Ps. to jest win xp, zeby nie bylo, hehe...

Załączniki

Aule
To jest funkcja dodana na win XP. Na win 98 sie nie da rady zrobić grupowania.
Co do dzielnika to on zwraca tą wartość w nowej wersji, która już udostępniona od jakiegoś czasu jest na moim site'ie http://pz16.alternatywa.info
dulek000
Wszystko fajnie tylko:

1 Zwijanie grup (i będziemy mieli pierwszą wersję drzewka biggrin.gif )
2 Wybór kolejności sieci (wolę mieć gg na początku)

Zenq co to za styl xp?
Olórin
Narazie pracuje nad.....metakontaktami :] może nie jest to dokładnie co to słowo oznacza,ale spełnia podobną funkcję :]

nie załadny screen ale ujdzie w tłumie biggrin.gif user posted image
dulek000
Piękne! Olorin jesteś wielki!
piotr.ek
Olórin, rozwalasz, szacunek z mojej strony smile.gif Robisz to, co bylo 'skazane' na kolejne nie-wiadomo-kiedy majace sie pojawic wersje biggrin.gif
nie no poprostu wakacje dobrze dzialaja na Wtyczkopisarzy!! poprostu n1 !! jak wyrzej poprawic tylko opisy i wybor ktora siec pierwsza i niepotrzebne nam drzewko !
piotr.ek
QUOTE(arct!c)
(...) tylko opisy i wybor  ktora siec pierwsza i niepotrzebne nam drzewko !

Nie no, bez przesady - dla mnie grupowanie Olórina to i tak bardziej ciekawostka, niz rzeczywiscie przydatna rzecz. Znaczy przydatna to ona jest i to bardzo, ale uzywalna raczej srednio, poki wspominanie przeze mnie przerwy miedzy wszystkimi elementami sa tak duze... Zebym mial co najmniej 1024x768 to bym moze i nie piskal, ale w 800x600? Nie mam zamiaru rozwalac okna komunikatora na 1/3 ekranu, hehe tongue.gif
ja mam okno na 1/4 ekranu przy rozdzielce 1152x865 i naprawde wyglada boskoo biggrin.gif ( jutro podrzuce screena ) i takie duze okno jest wedlug mnie bardziej funkcjonalne, ale to jest tylko moja opinia wiec prosze nie bluzgac tongue.gif:P
zenq
QUOTE(Olórin)
Narazie pracuje nad.....metakontaktami :] może nie jest to dokładnie co to słowo oznacza,ale spełnia podobną funkcję :]

nie uwierzysz/ycie, ale wpadlem na taki sam sposob rozwiazania metaKONNtaktow jakis miesiac temu biggrin.gif spac nie moglem i tak jakos do glowy wpadlo ze skoro kBoard tak moze to i reszta sieci tez by dala rade :]
ale ze nie umiem ce-plus-plus'ować to tylko na pomysle sie skonczylo...

i jak juz sie rozpedziles to jeszcze jedna prosba -> zrob cos zeby mozna bylo jeden kontakt do kilku grup przylaczyc (Hao pisal ze jest do zrobienia przez wtyczke) pliiiissss

ot: @dulek styl zwie sie sentinel [tak jak jedna z bryk w gta3 wink.gif ]
jest tego 10 kolorkow w paczce wiec sie nie nudzi i latwo dopasowac do upodoban i tapetki... ja sam uzywam go dluuugo... i nie zapowiada sie abym w najblizszym czasie zapodal inny ;]
LooZ^
Olorin : Potrzebuje twoje zdjecie do oltarzyka smile.gif
Zakrn
Avatar nie wystarczy?

Chociaż to całkiem ciekawy pomysł... Zakładamy sektę!
case
QUOTE(piotr.ek)
QUOTE(arct!c)
(...) tylko opisy i wybor  ktora siec pierwsza i niepotrzebne nam drzewko !

Nie no, bez przesady - dla mnie grupowanie Olórina to i tak bardziej ciekawostka, niz rzeczywiscie przydatna rzecz. Znaczy przydatna to ona jest i to bardzo, ale uzywalna raczej srednio, poki wspominanie przeze mnie przerwy miedzy wszystkimi elementami sa tak duze... Zebym mial co najmniej 1024x768 to bym moze i nie piskal, ale w 800x600? Nie mam zamiaru rozwalac okna komunikatora na 1/3 ekranu, hehe tongue.gif

dokladnie, a drzewko jest o tyle lepsze [i funkcjonalne], ze mozna zamykac/zwijac niechciane w danym momencie grupy.. oszczednosc miejsca przy tym.. [a w tytule [tak jak w Mirandzie :wink:] - ilosc dostepnych osob lamana na ilosc wszystkich osob w grupie :twisted:]

..szkoda, ze tyle musimy czekac :cry:
alberht
hmm, w jaki sposób tworzyć metakontakty ? wpisałem nazwę metakontaktu, próbowałem je w jakiś sposób scalić /zaznaczyć i menu kontekstowe - ono jest zawsze puste, tzn nie rozwija się (grupowanie kontaktów)/, mam grupy.dll v 0.1.0.0
zenq
QUOTE(alberht)
hmm, w jaki sposób tworzyć metakontakty ? wpisałem nazwę metakontaktu, próbowałem je w jakiś sposób scalić /zaznaczyć i menu kontekstowe - ono jest zawsze puste, tzn nie rozwija się (grupowanie kontaktów)/, mam grupy.dll v 0.1.0.0

to chyba bedzie jako oddzielna wtyczka... a jesli jednosc to w grupy.dll jeszcze tego nie ma. Jak napisal Olórin dopiero nad tym pracuje...
alberht
gdyby nie było to bym o tym nie pisał ;p sciągnąłem betę /jest prawie 6x większa tongue.gif/ jest taka opcja, ale coś nie działa /może niedorobiona jakaś mi się trafiła ;p/ na razie mam wszystkie kontakty w grupie 'bez metakontaktu/
zenq
hmm a gdzies Ty tą bete znalazl? ja mam wersje wlasnie 0.1.0.0 (ta z forum, ma 9,5 KB) i nic takiego nie mam :/
dulek000
Na http://olorin.a.la/beta biggrin.gif
zenq
QUOTE(dulek000)

hyhy cfaniaki ;-) thnx!
alberht
QUOTE(zenq)
QUOTE(dulek000)

hyhy cfaniaki ;-) thnx!

<głupek> - nie podałem adresu, hehs, co nie zmienia faktu, że nadal nie wiem jak stworzyć metakontakt - jakieś sugestie ? /olórin mówi, że na jego becie znajduja się wtyczki w wersji relase candidate, czyli takie prawie gotowe, wieć myśle, że jakoś można te metakontakty zrobić wink.gif /
Olórin
oooo....widze że inwigilujecie

1. dodajesz kontakt sieci metakontakt
2. w uid wpisujesz id metakontaktu
3. w pole metakontakt nic nie wpisujesz!!!
4. w kontaktach które mają trafic do metakontaktu ustawiamy w polu metakontakt UID wczesniej dodanego kontaktu
5. zobaczcie do menu metakontaktu
6. domyslny kontakt ustawiamy w menukontekstowym metakontaktu
7. w opcjach jest grupowanie wg. metakontaktu - zajrzyjcie...
8. to beta, i synchronizacja statusów może jeszcze nie działać!!!
9. no i mogę być błędy krytyczne....

co do tego release candidate to zalezy która wtyka wink.gif to akurat jest beta do której namiary dostaje pare osób, no ale widze że ktoś czyta czasami mój opis wink.gif
zenq
hmm no nawet dziala... glupio troche wyglada jeszcze jeden kontakt pomiedzy kontaktem z gg a jabberowym (ten z ikonka o kzmieniacza)
alberht
permanenta inwigilacja - nie wytrzymam !! wink.gif

oki, nie zauwazyłem metakontakt w sieciach

2. czy id to ma być liczba czy tez dowolny ciąg znaków ?
3. pole metakontakt - rozumiem, że nazwa metakontaktu ?
4. w kontaktach, które mają trafić do metakontaktu jest nazwa metakontaktu

jeżeli ktoś nie ma wtyczki do gry w go i kboard'a, to powstają 2 separatory pod kontaktami w menu kontekstowym

edited:
QUOTE
hmm no nawet dziala... glupio troche wyglada jeszcze jeden kontakt pomiedzy kontaktem z gg a jabberowym (ten z ikonka o kzmieniacza)

myślę, że możnaby stworzyć osobną grupę z metakontaktami i innymi, a te co się powtarzają wrzucić do innej /zamieszałem/

btw - czekam na ikonkę do metakontaku, która będzie pasowała do arkcrystal wink.gif
dulek000
A wszystko było takie proste...

QUOTE
btw - czekam na ikonkę do metakontaku, która będzie pasowała do arkcrystal Wink


Ja też!
alberht
co do sortowanie, to ciekawym wyjściem byłaby /już ktoś o tym pisał/ możliwość ustawienia kolejności przy sortowaniu wg sieci, bo teraz metakontakty mam pod wp kontaktem, nad tlenem, jabberem /chrome.pl/ i gg - jeżeli nie da się, to ja widze to mniej więcej tak - gg /z wiadomych powodów/, tlen, jabber, wp kontakt... albo wg kolejności ładowania wtyczek wink.gif

dodane:
nie wiem dlaczego, ale wtyczka nie zawsze rozpoznaje przynależność do grupy - tzn kontakt xxx@jabber.wp.pl znajduje się w grupie jabber /chrome.pl/ a yyy@chrome.pl w grupie wp kontakt (ale tylko 2 kontakty, więc da się znieść)
dulek000
QUOTE
co do sortowanie, to ciekawym wyjściem byłaby /już ktoś o tym pisał/ możliwość ustawienia kolejności przy sortowaniu wg sieci, bo teraz metakontakty mam pod wp kontaktem, nad tlenem, jabberem /chrome.pl/ i gg - jeżeli nie da się, to ja widze to mniej więcej tak - gg /z wiadomych powodów/, tlen, jabber, wp kontakt... albo wg kolejności ładowania wtyczek Wink


Tak to się bardzo przyda.
Olórin
Będzie tak, metakontakty na samej górze (osobna grupa na kontakty grupujące), a grupy kontaktów poniżej

id metakontaktu to dowolny ciąg znaków, w pole metakontakt dodając metakontakt zostawiamy PUSTE

3. dobrze rozumiesz
4. jak wyzej
zenq
A tak oto wyśniłem sobie metaKONNtakty przed miesiacem:

- w liscie kontaktow kontakt widoczny normalnie, jako jeden kontakt, i w grupie powiedzmy 'dostepni' (a NIE np. 'kowal' i reszta w 'bez metakontaktu')
- ikonka wyswietlala by status pierwszej sieci od gory podanej w konfigu i tej sieci okno otwierane by bylo domyslnie po 'dwu-kliku'
- reszta sieci widoczna po kliknieciu prawym klawiszem na kontakcie (tak jak jest to teraz w metakontakcie)

plusy:
- latwiejszy i bardziej intuicyjny konfig
- mniej zawalona lista kontaktow!!!
- nie potrzebne grupowanie wg. metakontaktow, wtedy mozna wg opisu albo wcale
- cos sie jeszcze wymysli ;-)

minusy:
- opis widnial by tylko z sieci 'glownej', czyli tej na gorze, ktorej ikonka byla by na licie kontaktow (ale i tak wiekszosc osob albo ma taki sam opis na wszystkich sieciach, albo ustawia tylko na GG)
- nie widac "odrazu" statusu wszystkich sieci (ale i tak wiekszosc osob albo ma taki sam status na wszystkich sieciach, wyjatkiem jest np pogadam na jabberze/tlenie i dostepny na gg)

Załączniki

dulek000
No to by było po prostu cudowne!
zenq
a tak wygladal by prawoklik:

ps. screeny to oczywiscie pic na wode, fotomontarz (ms paint rulez!wink.gif

komus jeszcze (oprocz mnie :wink: ) podoba sie moj sen o metakontaktach w K.0.6 :?:

Załączniki

alberht
hmm, w sumie niezły pomysł, ale pola do wpisywania uidów i wyberania sieci musiałyby być wstawiane dynamicznie, bo nie każdy ma tyle samo jabberów, korzysta z tlena itp, byłoby łatwiej, ale na razie juz mamy i myslę, że olórin pracuje nad czymś wink.gif
zenq
QUOTE(alberht)
hmm, w sumie niezły pomysł, ale pola do wpisywania uidów i wyberania sieci musiałyby być wstawiane dynamicznie, bo nie każdy ma tyle samo jabberów, korzysta z tlena itp, byłoby łatwiej, ale na razie juz mamy i myslę, że olórin pracuje nad czymś wink.gif

wlasnie zapomnialem dodac ze mozna by zrobic konfigurowalną, maxymalna liczbe dostepnych sieci dla kontaktu
dulek000
Olorin pewnie niedługo zrobi coś w tym stylu... biggrin.gif
Olórin
Na coś takiego nie liczcie....
dulek000
Szkoda...
zenq
ehhh... a moglo byc tak pieknie...
no nic, pozastaje nam czekac do finalnej wersji tego co szykuje nam Olórin.
case
QUOTE(zenq)
- opis widnial by tylko z sieci 'glownej', czyli tej na gorze, ktorej ikonka byla by na licie kontaktow (ale i tak wiekszosc osob albo ma taki sam opis na wszystkich sieciach, albo ustawia tylko na GG)
- nie widac \"odrazu\" statusu wszystkich sieci (ale i tak wiekszosc osob albo ma taki sam status na wszystkich sieciach, wyjatkiem jest np pogadam na jabberze/tlenie i dostepny na gg)

no z tym sie nie zgodze.. :wink: ..ale skoro napisales "wiekszosc" to niech bedzie biggrin.gif [ogolnie pomysl dobry]

PS: ikonki z "gg wielka stopa" rules biggrin.gif
Olórin
Na serwerze nowa wersja:
* można odwrócić sortowanie - przydatne przy metakontaktach - wtedy te bedą na górze, potem bez metakonaktu a po nich poszczególne grupy od metakontaktów
* metakontakty są wydzielone do osobnej grupy...
dulek000
Oby tak dalej Olorin!

Edit: Po dokładniejszym przetestowaniu stwierdzam, że:
1. Nie trzeba już ustawiania która sieć pierwsza bo gg jest na górze.
2. Mógłbyś zrobić zawijanie. (np. tak: po kliknięciu na ikonkę koło nazwy grupy włącza się jej filtrowanie).
3. Metakontakty powinny wykorzystywać ikonki ze stylu (tak jak kZmieniacz)
Olórin
QUOTE(dulek000)
3. Metakontakty powinny wykorzystywać ikonki ze stylu (tak jak kZmieniacz)

Mogą, zedytuj styl zmieniająć net na 115

2. Nie wiem czy mi się uda...
dulek000
QUOTE
Mogą, zedytuj styl zmieniająć net na 115


Nie działa, al na pewno coś źle robię. Możesz wytłumaczyć jaśniej?

QUOTE
2. Nie wiem czy mi się uda...


Uda, uda! biggrin.gif
hmm na jakim serwerze ? nigdzie nie ma, ani na aktualizacji ani na konnekt.info => katalog :// wher ?!
Olórin
Do xmla doklej w sekcji icons
CODE
 <ico iml="16" file="jabber01.ico" type="2" net="115" id="0"/>
       <ico iml="16" file="jabber01.ico" type="4" net="115" id="64"/>
       <ico iml="16" file="jabber02.ico" type="4" net="115" id="0"/>
       <ico iml="16" file="jabber03.ico" type="4" net="115" id="65"/>
       <ico iml="16" file="jabber04.ico" type="4" net="115" id="33"/>
       <ico iml="16" file="jabber05.ico" type="4" net="115" id="34"/>
       <ico iml="16" file="jabber06.ico" type="4" net="115" id="66"/>
       <ico iml="16" file="jabber07.ico" type="4" net="115" id="67"/>
       <ico iml="16" file="jabber01.ico" type="4" net="115" id="241"/>

       <ico iml="ico2" file="jabber01.ico" type="4" net="115" id="64"/>
       <ico iml="ico2" file="jabber02.ico" type="4" net="115" id="0"/>
       <ico iml="ico2" file="jabber03.ico" type="4" net="115" id="65"/>
       <ico iml="ico2" file="jabber04.ico" type="4" net="115" id="33"/>
       <ico iml="ico2" file="jabber05.ico" type="4" net="115" id="34"/>
       <ico iml="ico2" file="jabber06.ico" type="4" net="115" id="66"/>
       <ico iml="ico2" file="jabber07.ico" type="4" net="115" id="67"/>
       <ico iml="ico2" file="jabber01.ico" type="4" net="115" id="241"/>

tylko pozamieniaj nazwy plików :]
StRuGi
U mnie wyglada to tak:
CODE
   <!-- Grupy -->
   <ico iml="#201" file="gg_off.png" type="4" net="115" id="0" />
   <ico iml="#201" file="gg_on.png"    type="4" net="115" id="64" />
   <ico iml="#201" file="gg_aw.png"    type="4" net="115" id="65" />
   <ico iml="#201" file="gg_inv.png" type="4" net="115" id="66" />
   <ico iml="#201" file="gg_on.png"    type="4" net="115" id="241" />
   <ico iml="#201" file="ign.png"   type="4" net="115" id="1"/>

A na obrazku to sie przedstawia tak:
user posted image
zenq
QUOTE(Olórin)
Na serwerze nowa wersja:
* można odwrócić sortowanie - przydatne przy metakontaktach - wtedy te bedą na górze, potem bez metakonaktu a po nich poszczególne grupy od metakontaktów
*  metakontakty są wydzielone do osobnej grupy...

no teraz juz fajniej :]
ale i tak niezle to wszystko wydluza liste :/


bugs:
- po dwu-kliku na metakontakt otwiera sie okienko "ja"... zeby byl rozmowca tzreba klikac prawym i wybrac siec. Przydalo by sie aby mozna bylo zdefiniowac domyslna siec (w moim pomysle tak bylo :twisted: ) hyhyhy
- nie wiem czy dobrze to wytlumacze: od pierwdzej wersji grupy.dll jest tak ze jak wpisuje na klawierce kolejne literki nazwy kontaktu, tak aby dany kontakt zalesc, to okienko przewija sie tak ze szukany kontakt jest o jeden nizej niz widoczny sad.gif (sprobuj wpisac kogos na Z etc.)


Arct!c :arrow: http://olorin.a.la/beta
.nomis
1. Mógłbym liczyć na przeniesienie "dostępnych" wyżej niż "zaraz wracających"?
2. No i na poprawienie błędu "nie-osiągalności"?
3. I jeszcze na możliwość zwijania grup?
Olórin
Można zdefiniować domyślny kontakt, popatrz w menu metakontaktu, zle to nazwalem: "Grupowanie kontaktów" smile.gif, tam sie wybiera ten domyslny

"nieosiągalni" jest źle ?? przymiotniki pisze się łącznie [patrz menu statusów]

Poprawi sie kiedys to sortowanie statusów tongue.gif
a ja nadal nie moge zrobic metakontaktu ;/ moglby ktos napisac jak ? [:


EDIT: dzieki malej pomocy zrobilem :-) i jestem pod wrazeniem.... brakuje tylko jednego ( pewnie juz bylo to pisane 100razy ) zeby klikajac 2 krotnie na kontakt mozna bylo pisac do niego, wczesniej ustawiajac priorytet do ktorej sieci najpierw, gdy nie ma kogos na zadnej z sieci to do wszytkich naraz :-)
.nomis
O, faktycznie! biggrin.gif Widocznie nie zauważyłem wieczorem, bo już odlatywałem smile.gif. Jest ok, nie było pytania, Olórin tongue.gif
oo i jeszcze jedna rzecz ktora mi sie przypomniala :-) chodzi o to zeby wszystkie dane przepisywaly sie do metakontaktu, info typu imie, nazwisko, telefon etc... Jezeli zdazy sie ze w kazdym kontakcie mamy co innego wpisane( imie np ) wtedy niech pobiera ze wszytkich z oddzieleniem ich od siebie jakis znaczkiem * ^ # @ | / ( przyklad: paweł * krzysiek * kasia ^^ )

ofc sa to tylko propozycje, ktore WEDLUG MNIE przydalyby sie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.