Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: SprzątaczK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
.nomis
A weź no, Kamil, powalcz jeszcze z tymi zaraz wracamami żeby nie były na górze wink.gif tongue.gif
(jestem jak malaria! tongue.gif )
dulek000
No właśnie wróciłem smile.gif

Na serwerze jest wersja lite (bez metakontaktów) i nowa wersja sprzątacza?
Ptyam bo wątek jest dość nieczytelny biggrin.gif
atol
a czy będzie wersja same metakontakty? smile.gif
zenq
QUOTE(dulek000)
No właśnie wróciłem smile.gif

Na serwerze jest wersja lite (bez metakontaktów) i nowa wersja sprzątacza?
Ptyam bo wątek jest dość nieczytelny biggrin.gif


na http://olorin.a.la/beta/ masz grupy.dll - wersja Z i grupy_nometa - wersja BEZ, czyli lite ;] lite tez jest na stronie/centralce wiadomosc.info
Olórin
Wersji same meta kontakty nie będzie, bo i po co smile.gif A to co jest na w.info to starsza wersja bez grupowana wg.grup i z bugami smile.gif
zenq
QUOTE(Olórin)
(...) to co jest na w.info to starsza wersja bez grupowana wg.grup i z bugami smile.gif

przed minutka wlasnie obczailem... co do grupowania wg grup ;-) to srednio dziala :/ robi mi tylko grupe "favorki" i "jabber" a reszta jest "bez grupy" mimo ze mam jeszcze zakladki "gg" i "sms"...
Olórin
Faktycznie, do poprawy smile.gif no i jeszcze musze ten kod zoptymalizować bo dośc skutecznie używa procesora smile.gif))
mefju
znalazłem bug w metakontaktach...

kontakt który był niedostępny i po jakimś czasie stał się dostępny - nie przeskakuje w górę listy.

Wiem że miałeś już za bardzo nie rozwijać tej opcji, ale ten bląd jest trochę denerwujący...
już działającej ikonki aktywności (tego śmiesznego znaku zapytania) nie wymagam... ;-)
Zakrn
A mnie jedna rzecz w mk zastanawia... Czy nie powinno być tak, że jeśli jeden sub-kontakt stanie się dostępny to również metakontakt staje się dostępny? Teraz to działa tylko domyślnymi, a lepiej byłoby gdyby z każdym...
KOSMOS
Mam pomysł co do magakontaktów.
Może by dodawać konta tak jak to jest w Mailiku.
W oknie którym by była lista kont mozna by przestawiać kolejnoś, pierwsze główne itp.
dulek000
QUOTE(KOSMOS)
Mam pomysł co do magakontaktów.
Może by dodawać konta tak jak to jest w Mailiku.
W oknie którym by była lista kont mozna by przestawiać kolejnoś, pierwsze główne itp.


Eee...co?
Olórin
Nowa wersja na serwerze:
-poprawiono sortowanie listy
-zaraz wracam jest pod dostępnymi smile.gif
-wyświetlają sie wszystkie grupy
vojtek
Tylko skad ci biedni userzy maja o tym wiedziec? ;p Ja tak mysle sobie, sa centralki, a i tak wersje wychodza tylko tutaj (przynajmniej ja nic na centralkach nie mam). Jak dla mnie wtyczki takie jak wizardeK, SprzataczK itd powinny byc dostepne na oficjalnej centralce Beta, badz tez np. Kplugins. Idea centralek byla przeciez taka, zeby userzy mogli sobi bez problemu aktulizowac K o nowe wtyczki (m.in), a tu zeby jakas wtyczke sobie zainstalowac to i tak trzeba znalezc ja na forum i szukac plikow na stronach prywatnych wtyczkowiczow.. A ile K.userow zaglada regularnie na forum? 10, 20, 100? W wywiadzie Hao powiedział, że jest nas około 10 tysięcy. Z tego z pewnością większość ludzi nie wie o tych aktualizacjach z forum, nie wie o nowych wtyczkach itd - nie wiedzą w końcu, że w K. coś sie dzieje.. Myślę, że skoro już są centralki, to trzeba je wykorzystać. Umieszczać na nim wszystkie nowe wersje i domyślnie dawać w K. listę wszystkich centralek.

Przepraszam za OT, ale tak mnie cos naszlo..
jareq
Masz racje vojtek już dawno o tym była mowa..
Nawet wyszłem kiedyś z propozycją zrobienia Packa, który byłby zawsze na bierząco aktualizowany ze wszystki wtyczkiami - z myślą właśnie dla takich K.userów o których mowisz.
No ale Olórin wyszedł w tym temacie z inna znacznie leprzą propozycją... chodź chyba nie do końca bo z tego co wiadomo to nie wszystko pojawia sie na centralkach...

ale jak to bywa z większością propozycji na tym forum wszystko ucichło należy tylko mieć nadzieje, że nie na zawsze...
Olórin
1 wersja została wydana i jest na centralce wiadomosc.info, tą chce odbugowić całkowicie, żeby wydać 0.2 i zapomnieć o kodzie tej wtyki :] jedyne co ma mi o niej przypominac to grupy na liście ;]
dulek000
QUOTE
-wyświetlają sie wszystkie grupy


Niestety, nie wyświetlają się dalej grupa gg to kontakty bez grupy:P
zenq
QUOTE(Olórin)
- wyświetlają sie wszystkie grupy

niekoniecznie... o ile grupa SMS juz wyswietla si epoprawnie to grupa GG jest nadal wyswiatlana jako "bez grupy" sad.gif

jedno pytanko: czy planujesz oddzielic "ostatnio aktywnych" i kontakty bez sieci (np. tylko sms) od "Niedostepnych" przy sortowaniu wg. statusu ?? pliiiis!
.nomis
"Zaraz wracam" pod dostepnymi! Jupiii! smile.gif :*
psota
Czy jest zamier zrobić SprzątzaczK pod 98 czy może mam pokładać nadzieje w K0.7 :wink:
Aule
laugh.gif A czy widziałeś w win98 grupowanie ikon w oknach. Olórin modyfikuje tylko kontrolke od listy kontaktów dodając do niej grupy. W win98 musiałby robić nową, własną kontrolkę. Lepiej zmień win na XP, 98 to staroć.
psota
Naszczęście będe miał nie długo własny komputer, bo mój brat powiada "Nowe rzeczy i rozbudowane rzeczy straszne! XP zły za nowy! Ja nie lubieć nowość! Konnekt zły za dużo czarów tongue.gif ! Ja nie pojmować jak to się obsuguje"
Aule
Fajny brat. Taka głęboka osobowość i wogle. :wink:
case
QUOTE(psota)
Naszczęście będe miał nie dugo własny komputer, bo mój brat powiada \"Nowe rzeczy i rozbudowane rzeczy straszne! XP zły za nowy! Ja nie lubieć nowość! Konnekt zły za dużo czarów tongue.gif ! Ja nie pojmować jak to się obsuguje\"

chyba sie nasluchal Kali'ego z "w pustyni i w puszczy" .. heh .. laugh.gif tongue.gif laugh.gif
NelQ
QUOTE(psota)
(...)
Ja nie lubieć nowość! Konnekt zły za dużo czarów tongue.gif ! Ja nie pojmować jak to się obsuguje\"


Skąd ja to znam :/ Jakoś bardzo mało osób z moich znajomych chcę się przekonać do Konnekta sad.gif
.nomis
U mnie też trudno kogoś namówić...

A co do SprzątaczKi, to był kiedyś pomysł z oddzieleniem kontaktów ze znakami zapytania od niedostępnych. Coś się dzieje w tym kierunku? Tak z ciekawości pytam. :>
zimaq
Jakby ktos był tak miły i załączył tutaj albo wysąłc na maila ( zimaku@gmail.com ) najnowszą wersję SprzątaczK z metakontaktami to byłbym bardzo szczęścliwy.
Wiem że jest link do strony Olórina ale już 4 dzień próbuję sie połączyć z serverem i co mi sie pojawia? "connection refused by target machine" ;/

Dziękuję wink.gif
StRuGi
Prosze.

Załączniki

dulek000
QUOTE(StRuGi)
Prosze.


To wersja bez metakontaktów...
StRuGi
Nie sciagalem nigdy wersji bez meta kontaktow gdyz sam ich uzywam (nie widzialem potrzeby sciagania wersji no meta) wiec to wtyczka z nimi.
dulek000
QUOTE(StRuGi)
Nie sciagalem nigdy wersji bez meta kontaktow gdyz sam ich uzywam (nie widzialem potrzeby sciagania wersji no meta) wiec to wtyczka z nimi.


Sorry :oops: Wniąskowałem po wielkości smile.gif
pielgrzym
QUOTE(pz16)
laugh.gif A czy widziałeś w win98 grupowanie ikon w oknach. Olórin modyfikuje tylko kontrolke od listy kontaktów dodając do niej grupy. W win98 musiałby robić nową, własną kontrolkę. Lepiej zmień win na XP, 98 to staroć.


Nie da się za pomocą wtyczki zmienić sposobu wyświetlania listy kontaktów? Wszak już w Win95 były "drzewka", które idealnie rozwiązałyby problem grup smile.gif

To w tym wątku mam zgłaszać problemy z tą wtyczką? Bo mi troszkę farmazonów w Konnekcie porobiła laugh.gif
swap
nie to to chyba mala przesada ze tylko na winxp. mam win2k i nie idze :/ ludzie moglibyscie troche przerobic kod zeby chodzilo na win2k.
Sija
QUOTE(swap)
nie to to chyba mala przesada ze tylko na winxp. mam win2k i nie idze :/ ludzie moglibyscie troche przerobic kod zeby chodzilo na win2k.


jezeli popatrzylbys uwaznie, zobaczylbys, ze jest to f-cja dostepna tylko w windzie XP i konnekt, ani nikt inny nie ma tu nic do rzeczy.
itsonlyme
a ja zglaszam kilka bledow/ficzer riklestow, mam nadzieje ze autor sie tym zajmie, bo wtyka jest po prostu SUPER smile.gif
(a nawet jak sie nie zajmiesz, to info czemu tez sie przyda tongue.gif)

1) przy dodawaniu nowego metakontaktu nie sa sprawdzane statusy skladowe, i metakontakt ma status/opis niedostepny dopoki jakis sie nie zmieni
2) wszystkie kontakty BEZ przypisanej nazwy metakontaktu przy wlaczeniu grupowania wg metakontaktow sa w grupie, ktora u mnie nazywa sie "Kamil" (nazwa jednego z kontaktow)
3) wszystkie metakontakty przy wlaczeniu grupowania sa w grupie o dziwnej nazwie (czasem "Kamil", czasem krzaki), kilkakrotne wlaczenie i wylaczenie grupowania powoduje crash konnekta
4) ikona metakontaktu na liscie jest inna od tej na kzmieniaczu - czy mozna by to jakos ujednolicic? (ew. jak to obejsc, czyli jak zmienic ikony metakontaktow)
5) czy mozna podpiac menu kontekstowe poszczegolnych kontaktu do menu w metakontakcie? chodzi mi o to, ze jak mam Kamil, i tam GG i J, to chcialbym miec mozliwosc np. kopiowania IP, wysylania SMSa itd. mozna by w ten sposob np. miec czyjes 2 numery komorki i wysylac SMSy z jednego metakontaktu smile.gif
6) w menu kontekstowym dla metakontaktow nie widac czasem ikony jednej z sieci, nie widze zadnej regularnosci w tym - ale najczesciej jest to pierwsza ikona sad.gif
7) w menu kontekstowym dla zwyklych kontaktow dodawany jest na gorze separator - podejrzewam ze to wina SprzataczKi, ale nie jestem pewny - warto sprawdzic smile.gif

pozdrawiam i prosze o zainteresowanie - olorin, myslales kiedys o otwarciu wlasnego 'wsparcia'? mam ochote dac ci na piwo wink.gif

edit:
dodaje obrazem ilustrujacy pkt 6, skrinszoty wszystkich moich metakontaktow.

edit2:
ad3:
QUOTE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception \"Access Violation\" occured at adress 0x7C809E9C in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0x01]

inIM: 10117(0x12e17c , 0x0)(30B) [Sprzątacz->wXP UI]

Stack trace:
.00009E9C MultiByteToWideChar+0x000001EF [kernel32_5.1.2600.2180]
.00002B9A  [grupy_0.1.0.0]



Nastąpi zamknięcie programu!
Olórin
QUOTE(itsonlyme)
mam ochote dac ci na piwo wink.gif

Będziecie rozpijac nieletnich :PPP

Dzięki za długi post, pokrótce odpowiem
1) bo metakontakt reaguje tylko na zmiane statusu podkontaktów, przy dodawaniu takiej informacji nie dostaję. Nie zamierzam tego zmienić :>
2) hmm...trzeba sprawdzić...
3) to znaczy że mam jakiegoś buga z pamięcią
4) wystarczy że zrobisz styl taki jak dla kzmieniacza, z tym że net=115
5) nie wykonalne
6) do sprawdzenia
7) poprawi się

Generalnie tej części wtyczki rozwijał nie będe wink.gif
itsonlyme
Tak, wiem, nie rozwijasz, bo najnowsza wersja już nadchodzi... Już już... Chyba trzeba ich jakoś zmotywować smile.gif Co powiecie na 10 zł od łebka? :]
pielgrzym
No ta ja też tu troszkę bugów napiszę:

Gdy zmieniam nazwę grupy to robi się burdel (przy sortowaniu wg. grup) i porządek jest dopiero przy restarcie.

I błąd, który pojawił się u mnie po zainstalowaniu najnowszych wersji pluginów Olorina - występuje za każdym razem:
Otwieram okno kontaktu, przywołuje ostatnią rozmowę. Następnie otwieram liste kontaktów (tj. okno główne). Próba otwarcia menu kontekstowego kontaktu (RMB) za każdym razem kończy się wyjątkiem krytycznym... Kiedy robię na odwrót tzn. najpierw otwieram menu kontekstowe i np. kopiuje numer GG za pomocą odpowiedniej opcji, a następnie otwieram menu kontaktu i go wklejam jest ok... chyba, że zaraz potem nacisnę jakiś przycisk w oknie głównym (wtedy -> wyjątek krytyczny).

SprzątaczK to jedna z najpozyteczniejszych wtyczek - dzięki grupowaniu K wiele zyskuje smile.gif
Olórin
Sortowanie wg.grup w obecnej wersji nie ma prawa istnieć :]


QUOTE
I błąd, który pojawił się u mnie po zainstalowaniu najnowszych wersji pluginów Olorina - występuje za każdym razem:
Otwieram okno kontaktu, przywołuje ostatnią rozmowę. Następnie otwieram liste kontaktów (tj. okno główne). Próba otwarcia menu kontekstowego kontaktu (RMB) za każdym razem kończy się wyjątkiem krytycznym... Kiedy robię na odwrót tzn. najpierw otwieram menu kontekstowe i np. kopiuje numer GG za pomocą odpowiedniej opcji, a następnie otwieram menu kontaktu i go wklejam jest ok... chyba, że zaraz potem nacisnę jakiś przycisk w oknie głównym (wtedy -> wyjątek krytyczny).

Mówisz o wersji z metakontaktami ?
pielgrzym
Tak. Wersja z metakontaktami.
Sorki, ale w wersji grup 2.0, którą ściągnąłem i zainstalowałem przed dwoma minutami błąd już nie występuje, a przynajmniej jeszcze się nic podobnego nie powtórzyło smile.gif znów sprawdza się złota zasada "zaktualizuj, a potem pisz" smile.gif sorki za zamieszanie :roll:

A jednak występuje ciągle :cry: pojawia się, jesli te czynności wykona sie zaraz po uruchomieniu Konnekta sad.gif
.nomis
Czy zostaną podjęte jakieś kroki co do propozycji Pz? Chodzi o ukrywanie kontaktów należących do metakontaktu. Faktycznie nienajlepiej wygląda kontakt z tlenu, z gg i z msn, a oprócz nich jeszcze meta.
Olórin
Mówiłem że tego nie będe roziwjał.... Jedyne co chciałbym jeszcze zrobić to zoptymalizować grupowanie wg. grup bo tego co jest nie da się używać w obecnej wersji :>
pielgrzym
Hehe, ależ da się używać - ja korzystam wyłącznie z tego wink.gif
Olórin
Na moim duronie 700 zdecydowanie się nie da :] zależy to napewno od ilości grup i kontaktów....
mefju
...szewc bez butów chodzi? wink.gif
dulek000
Hehe smile.gif

Ale u mnie da się tego używać tongue.gif , a mam durona 700...
swap
kurcze troche denerwujace jest to ze np metakontakt ma 2 kontakty i sa na liscie 3 kontakty. superbylo by ukrywanie kontaktow nalezacych do metakontaktow. orlin nie rozumiem czemu nie chcesz tego rozwinac?
Olórin
Bo mi to nie potrzebne.

Nowa beta na serwerze, changelog i download: http://beta.olorin.info/plug.php?id=3
atol
A szkoda sad.gif Przydało by się rozwijanie metakontaktów bojuz ktos się za to wziął. Szkoda że mu się odechciało :cry:
kaufman512
mam propozycje: przy grupowaniu wg. statusów niech będzie kolejność dostępni>zaraz wrócą>niedostępni a nie jak jest teraz dostępni>niedostępni>zaraz wrócą smile.gif pozatym wtyczka jedna z praktyczniejszych wink.gif
Olórin
Zmień sortowanie z alfabetycznego na malejące liczbowe
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.