Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: SprzątaczK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Olórin
Nazwa wtyczki: SprzątaczK
Strona wtyczki: http://www.kplugins.net/plugins.sprzataczk.xml

Opis działania:
Grupuje kontakty wg.sieci/statusu/grupy. Działa TYLKO pod WindowsXP

Numer stabilnej wersji: 0.5
Ostatni changelog: (31-12-2004)
  • odchudzenie dll'a
  • lekka zmiana panelu konfiguracji
  • drobne poprawki
  • oczyszczenie i uporządkowanie kodu
Pobieranie: http://www.kplugins.khrone.pl/downloads.sprzataczk.xml
---------------
Z tego co wybadałem na liscie kontaktów uzyta jest ta sama kontrolka co w przeglądarce usług jabbera. Tam jest opcja grupowania pozycji, może by grupować w podobny sposób kontakty [wg. grupy, sieci!!]??

Wersja 0.7 od Triala -- file is missing --
hao
Przed 0.7 nie ruszam tych okolic więcej... Możesz/cie spróbować to zrobić samemu po WinApi... Może się uda smile.gif
Olórin
Możesz udzielić jakichś wskazówek ? Jak dobrać się do listy już wiem, ale jak zrobić pętlę po wszystkich pozycjach na liście ?
edit: pętle już mam, zdaje się działać tylko jak z tego wyciągnąc id kontaktu ?
alberht
hmm, zapowiada sie ciekawie... wink.gif
jareq
QUOTE(Olórin)
Możesz udzielić jakichś wskazówek ? Jak dobrać się do listy już wiem, ale jak zrobić pętlę po wszystkich pozycjach na liście ?
edit: pętle już mam, zdaje się działać tylko jak z tego wyciągnąc id kontaktu ?

Kurde Olórin normalnie mnie zaszkoczyłeś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Super że się za to wziołeś :!: :!: :!:
Olórin
Dobra, grupowanie już "działa"... wg.sieci :] ale 1. sortowania nie ma i co gorsza są problemy z rysowaniem listy
user posted image
Olórin
Z pola bitwy:
user posted image
Powodem problemu było buforowane wyświetlanie
StRuGi
A tak z ciekawości zapytam: przewidujesz opcje wyboru według czego mają być one grupowane ?
Olórin
w 1 wersji bedzie opcja wg. statusu i sieci
.nomis
A że ja tak poza temat na chwilę wyjdę... Dlaczego w kZmieniaczu nie masz uciętego okna wpisywania opisu mimo, że nie masz włączonego podpisu pod przyciskiem kZmieniacza? Czyżby jakaś nowa wersja? :>
Olórin
QUOTE(.nomis)
A że ja tak poza temat na chwilę wyjdę... Dlaczego w kZmieniaczu nie masz uciętego okna wpisywania opisu mimo, że nie masz włączonego podpisu pod przyciskiem kZmieniacza? Czyżby jakaś nowa wersja? :>

Przy tym ostanio nic nie robiłem, daj screena jak to u ciebie wygląda (tu nie mozna załączników dawac więc http://www.imageshack.us/index2.php )
Olórin - bedzie to jako nowa wtyczka czy moze jako opcja w samym K ? jak wytczka to nazwa sorteK ? biggrin.gif ewentualnie soreK biggrin.gif^^ <joke>
Olórin
Do rozmawiania o nazwie wtyczki jeszcze dużo nalezy zrobić....
.nomis
Przed i po

user posted image

A to właśnie to, na co czekam najbardziej! smile.gif Menu emotek i sortowanie kontaktów - dwa smakołki!
case
QUOTE(Olórin)
Dobra, grupowanie już \"działa\"... wg.sieci :]

wyglada smakowicie !! :shock: [kiedy w K bedzie drzewko, to poukladam kontakty wlasnie wedlug sieci, tak wiec dla mnie suuuuper biggrin.gif]
Olórin
.nomis - po restarcie Konnekta powinno być ok, pozycje comboboxa ustalam na starcie i pozniej nie zmieniam
.nomis
No fakt smile.gif Jakoś nie próbowałem wcześniej tongue.gif . Dziex
zenq
QUOTE(Olórin)
(...) tu nie mozna załączników dawac (...)

wlasnie... moze by juz tak topic przerzucic do @dev? w koncu z propozycji wyszla nam wtyczka ;-)
_menic_
QUOTE(Olórin)
.nomis - po restarcie Konnekta powinno być ok, pozycje comboboxa ustalam na starcie i pozniej nie zmieniam

Dobre dobre 8)
alberht
QUOTE
wlasnie... moze by juz tak topic przerzucic do @dev? w koncu z propozycji wyszla nam wtyczka

a to ktoś ma już bete ? wink.gif rozumiem, że nie ma to wpływu na opisy pod kontaktami
Olórin
Opisy pod kontaktami ładnie chodzą, muszę jeszcze tylko buforowane wyswietlanie zrobić (mam już wskazówki od hao) i była by 1sza publiczna wersja.
StRuGi
No to czekamy z niecierpliwoscia :0!
dulek000
Szyb-ciej szyb-ciej! biggrin.gif
Aule
QUOTE(alberht)
QUOTE
wlasnie... moze by juz tak topic przerzucic do @dev? w koncu z propozycji wyszla nam wtyczka

a to ktoś ma już bete ? wink.gif rozumiem, że nie ma to wpływu na opisy pod kontaktami

Ktoś ma i nawet fajnie działa smile.gif
.nomis
To ja rozumiem, że dziś/jutro będzie wszystko gotowe? tongue.gif
dulek000
QUOTE
Ktoś ma i nawet fajnie działa


Czyżbyś był beta-testerem tej wtyczki? :wink:
Aule
No miałem 1, czy 2 wersje beta tej wtyczki. Buforowanie w tej wersji co ja mam nie działa, a Olórin jak widać już nad nim pracuje, czyli nie mam najnowszej bety smile.gif I proszę już nie prosić mnie o wysłanie, gdyż na to musi zgodzić sie autor. :wink:
StRuGi
QUOTE(pz16)
I proszę już nie prosić mnie o wysłanie, gdyż na to musi zgodzić sie autor. :wink:

A tam, nie takie numery zesmy ze szwagrem robili :X lol, oczywiscie zartuje. Oczywiscie czekamy ze zniecierpliwieniem biggrin.gif
.nomis
MAM! biggrin.gif Ale już mam jedno pytanie - dlaczego zamiast "GG" albo czegoś podobnego mam napisane "nieznana sieć"?
zenq
QUOTE(.nomis)
MAM! biggrin.gif Ale już mam jedno pytanie - dlaczego zamiast \"GG\" albo czegoś podobnego mam napisane \"nieznana sieć\"?

wszyscy maja mambe... mam i ja biggrin.gif
.nomis.. u mnie wyswietla normalnie "GG"
.nomis
I jeszcze jedno - Przy grupowaniu wg. statusów, czy nie lepiej by było jakby na samej górze byli dostępni, a nie "zaraz wrócą"?
Olórin
1. Wyłącz buforowanie wyświetlania w Konfig->interfejs->lista kontaktów->buforowane wyświetlanie
2. Wtyka nie działa (i nie będzie działać ) na systemach starszych od WindowsXP
3. Opcje są w Konfig->interfejs->lista kontaktów->(Ramka) Grupy kontaktów->Grupuj kontakty według
4. Lista kontaktów będzie migać, na to nic nie poradzę - z buforowanym wyświetlaniem nie bardzo działa, sami zobaczcie jak to wygląda wink.gif
5. Źródła będą udostępnione później :] Może ktoś przypadkiem wpadnie na pomysł obejścia buforowanego wyświetlania....
6. Podziękowania za pomoc w pracach dla: hao, pz16 i siji (dobrze odmienione ?)

Link do pobrania: http://wiadomosc.info/index.php?s=&mod=dow...d=6125&rid=1846

Wszelkie błedy proszę zgłaszać poniżej
.nomis
Dwa są zgłoszone powyżej tongue.gif

1. Dlaczego zamiast "GG" albo czegoś podobnego mam napisane "nieznana sieć"?
2. Przy grupowaniu wg. statusów, czy nie lepiej by było jakby na samej górze byli dostępni, a nie "zaraz wrócą"?
Olórin
QUOTE(.nomis)
Dwa są zgłoszone powyżej tongue.gif

1. Dlaczego zamiast \"GG\" albo czegoś podobnego mam napisane \"nieznana sieć\"?
2. Przy grupowaniu wg. statusów, czy nie lepiej by było jakby na samej górze byli dostępni, a nie \"zaraz wrócą\"?

1. bo dzielnik ma net 10[czyli gg] i priorytet większy od wtyczki gg, a nie odpowiada na IM_PLUG_NETNAME....
2. Takie jest już api K, sortuje wg. statusów od najwiekszego do najmniejszego a od dostepnego wyższe jest zaraz wracam laugh.gif
zenq
1. Dalo by rade jakos zrobic zeby odstepy miedzy napisem np. "dostępni" a kontaktami byly troche mniejsze?
2. i utworzyc grupe "ostatnio aktywni" dla kontaktow z ikonka aktywnosci??
.nomis
1. Tak, z wyłączonym DzielniKiem działa. Ale DzielniK też jest dość ważny, byłoby super jakby te wtyczki mogły ze sobą grać...
Olórin
.nomis - pz16 to szybko poprawi, wystarczy dodać 1 linijke do kodu dzielnikia

zenq - 1. chyba nie da rady sad.gif
2. Dobry pomysł biggrin.gif
zenq
QUOTE(.nomis)
1. Tak, z wyłączonym DzielniKiem działa. Ale DzielniK też jest dość ważny, byłoby super jakby te wtyczki mogły ze sobą grać...

ehh Wy to same klopoty z tym dzielnikiem macie ;-) u mnie DzielniK włączony i grupowanie wyswietla "GG" tak jak trzeba smile.gif

QUOTE(Olórin)
zenq - 1. chyba nie da rady 
2. Dobry pomysł


1. - przerzyjemy
2. - oł jes! smile.gif przynajmniej znajomi teraz beda wiedzieli o co z ta ikonka chodzi ;-)
foxtwo
3) wobor ktora siec ma byc pierwsza i nastepne...
.nomis
Mam jeszcze jedną uwagę, ale taką ogólną, bo nie raz widziałem w wielu miejscach w Konnekcie taki błąd - mały, ale koszmarnie denerwujący, zwłaszcza teraz, jako tytuł grupy - "Nieosiągalny" pisze się razem, a nie osobno... :roll:
zenq
mam sortowanie wg statusow... i w zakladce z kontaktami SMS wyswietla "niedostepni" :? (mam komorki zrobione w oddzielnej grupie) Favorki ladnie pokazuje, miejmy nadzieje bedzie tez 'ostatnio aktywni" wiec moze tez dodac wykrywanie "tylko sms" albo przynajmniej "kontakty bez sieci" lub "pozostali" lub cos w tym stylu?

PS. moze jutro wytlumacze to lepiej/jasniej, dzisiaj jestem zbyt zmeczy na wyslawianie sie ;]
Olórin
QUOTE(.nomis)
Mam jeszcze jedną uwagę, ale taką ogólną, bo nie raz widziałem w wielu miejscach w Konnekcie taki błąd - mały, ale koszmarnie denerwujący, zwłaszcza teraz, jako tytuł grupy - \"Nieosiągalny\" pisze się razem, a nie osobno...

W następnej kompilacji jaką dostaniecie będzie poprawione :] Pozatym to żeby zaraz wracam było pod dostępnymi zrobię dodając specjalnego if'a bo to dosc denerwujące :]
.nomis
QUOTE(Olórin)
QUOTE(.nomis)
Mam jeszcze jedną uwagę, ale taką ogólną, bo nie raz widziałem w wielu miejscach w Konnekcie taki błąd - mały, ale koszmarnie denerwujący, zwłaszcza teraz, jako tytuł grupy - \"Nieosiągalny\" pisze się razem, a nie osobno...

W następnej kompilacji jaką dostaniecie będzie poprawione :] Pozatym to żeby zaraz wracam było pod dostępnymi zrobię dodając specjalnego if'a bo to dosc denerwujące :]


Byłoby po prostu bosko smile.gif
lorentz
4. zwijanie grup biggrin.gif
piotr.ek
W 800x600 troche to za duzo miejsca zzera poki co, wiec fajnie by bylo, gdyby dalo sie zmieniac te przerwy miedzy wierszami, naglowkami, calymi grupami (+ mozliwosc zmiany kolejnosci grup i wspomniane zwijanie grup smile.gif ) Ogolnie cool, jak widac przy "odrobinie" checi i umiejetnosci ze starego dobrego Konnekta jeszcze sporo mozna wydusic! biggrin.gif

Jeden bug - w grupach (tych u gory okna wybieranych) innych, niz podstawowa, pojawia sie poziomy pasek przewijania, gdy lista kontaktow jest w nich na tyle dluga, ze musi pojawic sie pionowy pasek... Nie pomaga rozciagniecie okna nawet na cala szerokosc ekranu.
QUOTE(foxtwo)
3) wobor ktora siec ma byc pierwsza i nastepne...


i jestem za tym! u mnie na liscie pierwszy prezentuje sie tlen, faworki, jabber a na szarym koncu dopiero "biedne ale modne i ogolnie powszechne" Gadu-Gadu.
sleesh
OT: Kocham Konnekta!!! Kocham Hao!!! Kocham wtyczko pisarzy!!! =]
0fftopic: sleeshu no i kochasz mnie tongue.gif biggrin.gif !!
zenq
QUOTE(piotr.ek)
W 800x600 troche to za duzo miejsca zzera poki co, wiec fajnie by bylo, gdyby dalo sie zmieniac te przerwy miedzy wierszami, naglowkami, calymi grupami


QUOTE(Olórin)
zenq - 1. chyba nie da rady

sad.gif
-----

QUOTE(piotr.ek)
Jeden bug - w grupach (tych u gory okna wybieranych) innych, niz podstawowa, pojawia sie poziomy pasek przewijania, gdy lista kontaktow jest w nich na tyle dluga, ze musi pojawic sie pionowy pasek... Nie pomaga rozciagniecie okna nawet na cala szerokosc ekranu.


u mnie jest ok...
zadnego poziomego paska w oknie kontaktow w zyciu nie widzialem w konnekcie ;p
zenq
QUOTE(o tak o żem se wczoraj)
mam sortowanie wg statusow... i w zakladce z kontaktami SMS wyswietla \"niedostepni\"  :? (mam komorki zrobione w oddzielnej grupie) Favorki ladnie pokazuje, miejmy nadzieje bedzie tez 'ostatnio aktywni\" wiec moze tez dodac wykrywanie \"tylko sms\" albo przynajmniej \"kontakty bez sieci\" lub \"pozostali\" lub cos w tym stylu?

PS. moze jutro wytlumacze to lepiej/jasniej, dzisiaj jestem zbyt zmeczy na wyslawianie sie ;]


O to mi chodzilo:
fajnie by bylo jakby tam było napisane "sms"
i w zakladce "wszyscy" tez mozna by oddzielic "kontakty sms/te bez sieci" od "nieodstepni"

PS. sorka za dwa posty po kolei

Załączniki

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.