Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kRadio - Internetowe Radio w Konnekcie
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
cih997
Dodawanie w tej wersji odbywa się przez edycję pliku kRadio.ini: ustawienia->kRadio->zaawansowane. Jakkolwiek dobrze jest zrobić sobie gdzieś kopie stacji które się dodało, ponieważ predefiniowane stacje będą często uaktualniane i plik kRadio.ini będzie nadpisywany. Oczywiście w przyszłości tego problemu nie będzie ponieważ stacje użytkownika będą zapisywane gdzie indziej.
psota
kRadio 1.0.0 BETA1 w xubuntu 6.10 z Wine 0.9.27 konnekt mi się wysypuje jak nacisnę graj/następny/poprzedni/okienko:
CODE
## [kRadio] Wczytuję domyślną sekcję:
## [kRadio] Ogólnopolskie
## [kRadio] odświeżam ListBox
## [kRadio] wypełniam ListBox

Locking...
Lock applied

Critical Structured Exception caught. Preping more info...

Access Violation
--------------------
Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x7EDDA600 in the main Thread.
Information: can't read 0

inIM: 10133(0xf36a1 , 0x1)(30B) [kRadio->wXP UI]

Stack trace:
.0000A600 Ordinal320+0x000003D2 [comctl32_5.81.4704.1100]

.0000D8F9 CreateMappedBitmap+0x000003CB [comctl32_5.81.4704.1100]

.000A73AA [user32_10.0.0.0]

.000A7ADE [user32_10.0.0.0]

.000AAC62 [user32_10.0.0.0]

.000ABAA3 [user32_10.0.0.0]

.00074999 [user32_10.0.0.0]

.00078E02 [user32_10.0.0.0]

.00078EC0 [user32_10.0.0.0]

.00002C40 [kRadio_1.0.0.0]




## [CORE] Aborting...

Wersja 0.0.0.4 działała mi bez zarzutu.
Wiem, że linux nie jest priorytetem, ale nie zaszkodzi poinformować wink.gif
Lwiczek
maly req - możnaby wprowadzić możliwość zmiany rozmiaru okienka (chociażby w pionie)?

A poza tym wtyczka świetna! smile.gif
keeveek
wtyczka jest świetna!

ps. mam nadzieję, że stacje będzie aktualizował także sam autor, lub użytkownicy będą udostępniać swoje wersje pliku ini wink.gif


a to nagrywanie to SZALONY pomysł! :]
stivo
Good job! smile.gif

Jak by był jakiś plebiscyt na wtyczkę roku to oddałbym głos na muzkę w Konnekcie - Kradio! wink.gif
MSQ
Wtyczka miażdży! wink.gif Jeszcze dodałeś bajer z nagrywaniem. Po prostu super! biggrin.gif Mam jeszcze małą prośbę - Da się zrobić tak, by można dodać sobie stację radiową jako kontakt na liście? Wtedy dwuklik na kontakcie otwierałby daną stację, a w opisie danego kontaktu pojawiałby się tytuł danego utworu wink.gif
Andrzej1307
O, to co proponuje MSQ brzmi ciekawie smile.gif podpisuję się pod tą propozycją.

EDIT: Proponuję w okienku wtyczki pod PPM dać informacje o stacji.
EDIT2: I dorobienie funkcji wyłączającej łączenie się ze stacją. Chyba że to jakiś błąd powoduje? Z tego co widzę po ostrzeżeniu wtyczki, to chyba tak...
BZZ1986
nareszcie ; -) dobra rzecz :- ) napewno sie przyda.. dzieki ^^
zimaq
mmm... GJ, 5/5 + piwo ;-)
mac307
aż mi szczena opadła... masakrycznie dobra robota biggrin.gif wtyczka dopieszczona jak mało która wink.gif GJ biggrin.gif

Taka mała dygresja do posta: Tylko płakać, widać poziom pisania wtyczek się obniżył i wtyczki są wypuszczane "na szybko". Z tą było prawdopodobnie inaczej.
Qiub
Hej, nie bede oryginalny i powiem ze SUPER wtyczka wink.gif
no ale mam pytanko, co zrobic zeby kNotify informowal o zmianie utworu
cos u mnie to nie dziala, moze jakiejs opcji w kNotify nie mam zaznaczonej?
w kRadiu mam to wlaczone (kNotify zainstalowane)
cih997
@Qiub: Napisz jaką masz dokładną wersję kNotify
Qiub
0.4.7.7
tzn teraz jestem na innym kompie, ale zgaduje ze tam mam taka sama
i dodam ze w poprzedniej wersji kRadia komunikaty o zmianie utworu pojawialy sie, a teraz to nie dziala ani na jednym ani na drugim
PS moj nik to Qiub :> bez "@" (bo taki osobnik jest tez :} )
Loony
Jeśli taka odpowiedź już padła to przepraszam, ale nie chce mi się całego wątku przglądać...

Jak szybki net musze mieć żeby móc słuchać radia?
Kiedy łącze się z 'Trójką' (najlepsza stacja w Polsce ;]) to po chwili coś gada jakiś koleś po czym obok jest napis 'buforowanie' i na tym koniec zabawy. Radio nie gra a obok stacji mam napisane '3. Trójka'

Wie ktos jak można mi pomóc?
zhvir
@Qiub: @=at
@Loony: z trójką (i paroma innymi stacjami) jest tak, że jeżeli za pierwszym razem nie chce się łączyć to trzeba ponowić parę razy (przydałoby się automatyczne ponawianie łączenia wink.gif) a łącze najlepiej jeżeli jest jak najszybsze - to chyba oczywiste - aczkolwiek wiele stacji oferuje co najmniej dwa strumienie: dla szybkich i słabych łączy... najlepiej jest szukać strumieni w formacie aac+ gdzie np. przy śmiesznej prędkości 48kbps otrzymujemy całkiem sprawny, cieszący ucho dźwięk stereo porównywalny z mp3 128kbps smile.gif

edit: dodam tylko że jutro powinna się ukazać aktualizacja listy stacji bo właśnie adresy programów Polskiego Radia uległy jakiś czas temu zmianie tongue.gif
noxon
a u mnie dalej ten sam blad :/
"nie znaleziono punktu wejscia procedury BASS_SetConfig w bibliotece BASS.dll"
tak samo bylo w poprzednich wersjach, myslalem ze w v.1 bedzie juz okej, a tu lipa, to samo.
wie ktos co zrobic zeby dzialalo ?
moze autor wtyczki ma jakis pomysl, w koncu wie najlepiej co tam w srodku "piszczy" biggrin.gif
saCOOL
Instalując nową wersje, wpisujesz poprawną ścieżkę do folderu Konnekta? Jesteś chyba jedyną osobą, która ma problem z tym, dlatego pytam o takie banały - nie złość się proszę, po prostu musimy spytać o to..
noxon
yep, sciezka jest poprawna (zainstalowalem przed chwila jeszcze raz na wszelki wypadek jak bym sie wczesniej pomylil, i dalej to samo).
potem jeszcze wyskakuje okienko z informacja o bledzie ( i pytaniem czy nastepnym razem ma nie uruchamiac wtyczki) i jesli to cos pomoze to tam pisze :
"wystapił bład podczas ładowania plugins\kRadio.dll ...
load failed [127] nie mozna odnalezc okreslonej procedury"

z reszta co bede opisywał ;] prosze oto screeny :

cih997
@naxon: Jaki masz OS? Czy którakolwiek wersja działała Ci? Przy instalacji masz wyłączonego Konnekta? Sprawdź czy pliki w folderze DATA zgadzają się z plikami z instalacji (np instalując do innego folderu i porównaj rozmiary i czy są wszystkie takie same). Podaj też dokładną wersję Konnekta i dobrze byłoby gdybyś podrzucił loga.
noxon
noxon :]
a wiec po kolei
-system to windows xp prof
-zadna wersja nie dzialala, zawsze ten sam problem
-tak, przy instalacji konnekt jest wylaczony
-pliki sprawdzilem, maja takie same rozmiary
-konnekt w wersji 0.6.22.137
-a co do loga to rozumiem ze chodzi o plik z folderu "log" tyle tylko ze zaden z nich nie jest aktualny, napisz jak zrobic aktualnego loga to podrzuce ;]
Loony
heh... łącze się z Trójką i koleś mówi "interaktywna telewizja iTVP prezentuje" po czym anstaje taka niezgrabna cisza...
Ba! czasem nawet całego tekstu nie mówi tongue.gif

Teraz spróbowałem z BISem... sytuacja podobna... czyli dokładnie to samo...

Teraz próba z Antyradiem... 'serwer przepełniony lub przestał nadawać'

Teraz podłączyłęm się do mojej miejscowej Leszczyńskiej Elki i zaczęło grać! biggrin.gif Co prawda z dużymi problemami i mocno obniżonym Bitratem, ale zawsze ;]

Chyba będę musiał zmienić dostawcę internetu...
zhvir
@noxon: powiedz jeszcze czy masz odpowiednie prawa administratora i czy masz całkowity dostep do folderu konnekta
noxon
tak ,mam pelen dostep do folderu, jestem zalogowany jako administrator, z reszta w sumie to tylko ja korzystam z komputera, takze nikt mi nic nie pozmienial w uprawnieniach.
Lukas77
Nie no, ale nie ma "Radia Maryja", ojciec Dyrektor powinien rzucić klątwę na kRadio 1.0 ;-)
Good Job!
ZielaK
@noxon: Miałem chyba ten sam problem z jedną z wcześniejszych wersji. Pomogło skopiowanie tych bibliotek bass do windows/system32 wink.gif
noxon
hmm no działa biggrin.gif dzieki ZielaK :]
skopiowalem bass.dll do windows/system32 i teraz dziala, o dziwo mialem tam juz taki plik (ale z dosc stara data ), i musialem nadpisac i teraz działa biggrin.gif.
no i po problemie, pozdro ;]
zhvir
więc jakbyś nie miał w system32 tego starego pliku bass.dll to by od razu działało normalnie
i na przyszłość radziłbym usunąć z system32 wszelkie pliki wymagane przez kradio a zostawić wyłącznie w konnekt/data/dll (bo po co później w razie aktualizacji bibliotek ręcznie kopiować do system32) tongue.gif
Krizz
dobra robota, wreszcie nowa wersja ujrzala swiatlo dziennie, dzieki wink.gif
EcstasyxXx
Dzięki za nową wersję - fajny prezent na święta biggrin.gif
Jeżeli chodzi o wtyczkę to działa u mnie bez problemu, wszystko jest ok :>
Mała uwaga - "radiostacja" ma nieaktualny strumień - działający to: mms://stream.mni.pl/rdst - może komuś się przyda wink.gif
MSQ
Po kilku godzinach testów stwierdzam, że działa ona zajefajnie biggrin.gif Tylko nie raz potrafi się przyciąć przy pobieraniu info o aktualnie granym utworze. Poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń. Wtyczka dopracowana jak mało która biggrin.gif
Neo_xxx
wtyczka dziala bardzo fajnie... brakuje mi tylko jednej opcji.. streamripper w winampie dzieli to co sie zgrywa na oddzielne mp3 tzw: kazda piosenka jest w odzielnym pliku z nazwa... przydalo by sie to i byl bym w niebo wziety wink.gif
Pozdrawiam smile.gif
zhvir
w jaki sposób winamp to dzieli? przy zmianie tytułu utworu? chyba dałoby rade to zrobić :>
zimaq
+ autotagowanie tak zrippowanego pliku?
mmm... delicious ;]
Bo$s
Wielkie dzięki za tą wtyczkę smile.gif Jest świetna smile.gif Ale mam jedno pytanie. Mianowicie czy dałoby się zrobić osobny toolbar dla sterowania kRadiem, który można by umieścić w głównym oknie i w oknie rozmowy ?
ze0x
Bo$s, było obiecane także.. cierpliwości smile.gif

PS: Wtyczka bajer biggrin.gif
keeveek
jak mogło zabraknąć roxy FM? wink.gif to chyba przez przypadek wink.gif jakby to to można dodać do pliku ini następującą lnijkę

Roxy FM=http://www.radio.pionier.net.pl/stream.asx?radio=roxyfm

nawet ja to potrafię biggrin.gif
joshua
tak dobrze napisanej wtyczki nie było od dawna. choć wiele pomysłowych pojawiło się w ostatnio okresie - to kRadio jest chyba najbardziej dopracowaną wtyczką. sam z niej nie korzystałem wcześniej(może raz testowałem) - ale tak wielkie zmiany nastąpiły, że wstyd jej nie używać. Cih - dzięki Ci za to. I dzięki za Sijii - bo jak podejrzewam On też niemały miał wkład w nasze szczęście no i oczywiście Zhvirowi(nie wiem czy tak się to odmienia). a saCOOLowi to tylko można pozazdrościć testowania tongue.gif
jeszcze raz dzięki!
Aule
Niby dlaczego wstyd? Ja radia nie słucham, sama komercha leci, szczególnie przed świętami. Ale włączyłem raz i muszę przyznać, że udana wtyczka. Co do tego, czy najlepiej napisana, nie będę się wypowiadać, bo kodu nie widziałem, ale najważniejsze, że działa.
tonyhc
Bardzo fajna wtyczka:D nie rozumiem tylko czemu nie działa dodawanie stacji nowych i nagrywanie:( ale mam nadzieje ze to tylko dlatego ze to dopiero beta i bedzie działało za jakis czas:D
keeveek
dodawanie działa tylko z poziomu konfiguracji, a nagrywanie powinno działać.
cih997
@Neo_xxx: dzielenie na pliki przy zmianie utworu będzie w jednej z kolejnych wersji
@zimaq: autotagowanie oczywiście też będzie
@Bo$s: toolbary sa w planach
@keeveek: w najnowszej wersji będzie uaktualnione kRadio.ini również o tą stację
@tonyhc: dodawanie stacji będzie dostępne pewnie gdzieś początkiem stycznia, a dokładnie to już będzie zależało od czasu; nagrywanie powinno działać, jeżeli tak nie jest upewnij się czy: masz plik lame.exe w folderze Konnekt/data/dll/ oraz popróbuj z różnymi ustawieniami w opcjach wtyczki
Neo_xxx
QUOTE(cih997 @ 24.12.2006 - 14:12) *

@Neo_xxx: dzielenie na pliki przy zmianie utworu będzie w jednej z kolejnych wersji

z gory dzieki wink.gif
QUOTE
@Bo$s: toolbary sa w planach

tutaj takze bylo by fajnie zeby bylo mozna wybrac tolbar w konnekcie.. zeby nie bylo otwarte okienko kRadia... ale takze dobrze by bylo gdyby byl taki maly toolbar na pulpit gdzie by sie wybieralo start, stop, glosnosc i np: ulubione stacje w postaci listy smile.gif cos zeby wygladalo jak toolbar z bitspirita.. do tego zeby bylo mozna ustawic przezroczystosc... mysle ze bylo by to wygodne smile.gif
QUOTE

@tonyhc: dodawanie stacji będzie dostępne pewnie gdzieś początkiem stycznia, a dokładnie to już będzie zależało od czasu; nagrywanie powinno działać, jeżeli tak nie jest upewnij się czy: masz plik lame.exe w folderze Konnekt/data/dll/ oraz popróbuj z różnymi ustawieniami w opcjach wtyczki

hmm u mnie nagrywanie dziala bardzo dobrze... brakuje tylko dzielnia plikow ale czekam z niecierpliwoscia na ta opcje smile.gif
Ogolnie wtyczka chyba najlepsza jaka powstala do tej pory z radiami do konnekta smile.gif Respekt i Wesolych Swiat smile.gif
zhvir
korzystając z kLawy można nigdy nie widzieć okienka kRadia tongue.gif
Qiub
em co z moim problemem ? :S
cos ten kNotify nie dziala z kRadiem :/
zhvir
to tylko tobie nie działa :P lepiej sprawdź w ustawieniach kRadia opcje dotyczące kNotify... wesołych :D
Devil21
A zna ktoś może linka aby wstawić sobie na liste stacji ESKE ale ESKA Warszawa? smile.gif
Z góry dzięki. o ile to możliwe jest w ogóle ;]
cih997
Z tego co widzę na oficjalnej stronie nie ma Eska Wa-wa Live więc prawdopodobnie nie nadają więc zostaje tylko Eska Wrocław.
Devil21
Dzięki za odp smile.gif
Dobra i Eska Wrocław ;]

EDIT: A wtyczka jest świetna ;] Nie mam z nią problemów smile.gif Kawał dobrej roboty smile.gif Pozdro ;]
atol
wielki plus za TVN24 a co do innych stacji to trójka nie chce mi się załadować, słysze tylko że iTVP przedstawia i kicha
Krizz
a skad wziac adresy ip do podmiany np polskiejstacji? bo widze ze sa w jakosci 48 a ja bym chcial 128, nie mam winampa i zielonego pojecia skad wziac te ip, bo pamietam ze w streamie na playliscie winampa wyswietla sie adres
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.