Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kRadio - Internetowe Radio w Konnekcie
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Serhim
Chcałbym poinformowac ze przestalo dzialac radio RMF FM oraz Eska Bialystok ( Eske dodałem recznie ze strony => http://www.eska.pl/index.php?subdomain=www.bialystok.eska.pl ). Czy da sie cos z tym zrobic ?
mcczester
Być może zmienili adres czy coś takiego...
Tak to już jest, że przy takiej ilości stacji zawsze któraś wysiądzie i nie zależy to od autora wtyczki, a raczej od osoby odpowiedzialnej za daną stację. Musisz poszukać nowych namiarów na stację i ręcznie ją dodać.
Swego czasu wysłałem autorowi pewien wishlist w którym prosiłem też o opcję synchronizacji listy stacji z jakimś serwerem czy coś (wtedy moglibyśmy wspólnie edytować jedną wielką zawsze aktualną listę stacji). Może kiedyś coś takiego będzie możliwe i takie problemy znikną.
Co do Gadu-radia są z tym jakieś problemy, ale autor twierdził, że jak znajdzie czas, to będzie próbował, choć nic nie obiecuje.
zhvir
rmf fm wprowadziło odbiór testowy radia w aac+ 48kbps pod adresem http://87.98.222.167:8000/ oraz icyx://213.251.140.62:8000
jakość odbioru jest nieporównywalnie lepsza do tego co było poprzednio smile.gif

w pliku ini można usunąć nieaktywne adresy RMF FM a dodać linijkę:
RMF FM (aac+ 48k)=http://87.98.222.167:8000/
Lanooz
W jakieś chwili kRadio wywaliło krytyka (niestety zapomniałam skopiować kod błędu...) a po ponownym włączeniu znikneły mi wszystkie konakty prócz jabberowych kontaktów....
dulek000
Zniknięcie listy to raczej nie wina kRadia, po prostu miałeś pecha - przy krytyku zepsuł się plik z listą. Jeśli nie masz kopii to raczej niewiele da się zrobić.
mvtt
Super wtyczka ! Szukalem sposobu jak wyswietlac co leci w danej chwili na winampie w statusie. Jako ze glownie slucham radia internetowego, wtyczka ta dostarczyla mi wiele wiecej !! :-) Dobra robota.

Jednak mam maly problem jezeli chodzi o ustawianie tytulu jako status. Mam wpisane w polu : {stacja}{"tytul"}, jednak konnekt tylko pokazuje nazwe stacji (mianowicie 1.FM - X ). Wpisanie samego {"tytul"} powoduje brak statusu.

Zauwazylem na Winampie, ze tytul piosenki sie pokazuje dopiero po chwili, (jakies 3 sekundy po rozpoczeciu muzyki). Moze jest to wina odswiezania {stacja} ?

Dziekuje z gory za pomoc, i jeszcze raz gratuluje udanej wtyczki.
ZenitH
QUOTE(mvtt @ 22.04.2007 - 22:36) *

Jednak mam maly problem jezeli chodzi o ustawianie tytulu jako status. Mam wpisane w polu : {stacja}{"tytul"}, jednak konnekt tylko pokazuje nazwe stacji (mianowicie 1.FM - X ). Wpisanie samego {"tytul"} powoduje brak statusu.



Moze poprostu dana stacja nie podaje nazwy tytułu i stad brak wyswietlania tytulu, sprobuj na innych stacjach czy bedzie tak samo
mvtt
QUOTE(ZenitH @ 24.04.2007 - 00:30) *

Moze poprostu dana stacja nie podaje nazwy tytułu i stad brak wyswietlania tytulu, sprobuj na innych stacjach czy bedzie tak samo


Sprawdzalem w kRadio w wlasciwosciach stacji, i rzeczywiscie nie nadaje "tytul" ale nazwe piosenki i wykonawce na 100% wyswietla. Wychodzi na to ze jest to nadawane w "stacja" Tylko kRadio odsiweza chyba tylko "stacja" kiedy sie pusci pierwszy raz radio a pozniej nie. Moze by sie dalo zrobic cos takiego zeby odswiezalo co 5 sekund ? Chyba ze to spowoduje zamulanie.

Dzieki :-)
nothingman
Wpadłem na problem, a mianowicie - mam kRadio 1.0.0.0
Błąd w działaniu polega na tym, że wywala się cały konnekt przy próbie połączenia się z 'Trójką' i wyskakuje komunikat z pogrubionym: Integer can't by devided by zero.


Dodam, że w pliku mam podany następujący adres: Trojka=http://www.polskieradio.pl/st/program3M.asx
O co biega? Wczoraj działało bez zarzutów.
nothingman
O dziwo, zaczęło działać znowu... Jednak zauważyłem, że przy próbie nagrywania konnekt wywala się. sad.gif
Bo$s
Witam smile.gif Chciałem się zapytać czy jest jakaś możliwość uruchomienia radia Planeta FM (Katowice). Pytam ponieważ w Winampie ta stacja działa bezproblemowo, a w kRadio wywala komunikat "Serwer przepełniony lub przestał nadawać". Można coś z tym zrobić ? Adres radia: http://213.251.138.121:7500
zhvir
nie potwierdzam, działa prawidłowo
EmiLio
U mnie także żadnych problemów.
ved
Ma ktos problemy z zacnym RMF Classic?

u mnie non stop "blad strumienia"
zhvir
adresy stacji radiowych co jakiś czas się zmieniają więc trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i poszukać aktualnego adresu swojego ulubionego radia

co do rmf classic polecam sprawdzić na stronie -> http://www.rmfclassic.pl/
następnie klikamy na "słuchaj nas w internecie" wybieramy odpowiedni link (najlepiej aac+ dla winampa), radio odpala się w winampie (albo w innym programie)
następnie przy grającej stacji sprawdzamy info (dla winampa: view file info) i kopiujemy widoczny tam bezpośredni adres do stacji
adres ten wklejamy sobie do pliku kradio.ini i voila
nic trudnego... także z każdą inną stacją
pozdrawiam tongue.gif
Bo$s
zhvir, EmiLio, korzystaliście z tego adresu co podałem ? Bo u mnie dalej nie działa, tak samo RMF FM.. Wpisy w kRadio.ini:
CODE
Planeta FM=http://213.251.138.121:7500
RMF FM (aac+ 48k)=http://87.98.222.167:8000

Wyłączałem firewalla, antywirusa i dalej to samo. Może ktoś miał podobny problem ?
zhvir
dokładnie te same adresy i wszystko działa... btw pod tym adresem jest rmf fm w jakości 32kb a nie 48kb

aby sprawdzić aktualne adresy warto odwiedzić czasami serwis http://www.shoutcast.com/
Bo$s
Przeinstalowałem wtyczkę i śmiga :] Wygląda na to, że był problem z supportem AAC.
iSiEk
Witam
Wtyczka cudowana, wczoraj udało mi się wywalić konnekta scrollem myszy po wejści w konfiguracje KRadia, dziś chciałem zrobić to ponownie i dać loga ale bład ten na szczescie już nie wystepuje.
Ja mam takie pytanie, czy możliwe bedzie słuchanie stacji nadajacych w formacje Real Media. Przykłądem takiej stacji jest Radio Pogoda z Warszawy które niestety nie chce działać.
Wnioskuje również o możliwość dodania ulubionych stacji do listy kontaktów oraz nagrywanie z podziałem na piosenki. Tylko co do tego drugiego to jest tak że niektóre stacje zmieniaja opis piosenki kilkanaście sekund po jej zakonczeniu, co przy próbie nagrywania z podziałem zakończy się tym ze mp3 beda pociete w połowie piosenki.
rav_
QUOTE(iSiEk @ 12.06.2007 - 23:48) *

Witam
Wtyczka cudowana, wczoraj udało mi się wywalić konnekta scrollem myszy po wejści w konfiguracje KRadia, dziś chciałem zrobić to ponownie i dać loga ale bład ten na szczescie już nie wystepuje.

To nie wina kRadia tylko samego Konnekta.
ZenitH
QUOTE(iSiEk @ 12.06.2007 - 23:48) *

Wnioskuje również o możliwość dodania ulubionych stacji do listy kontaktów oraz nagrywanie z podziałem na piosenki.

Z tym nagrywaniem z podzialem na piosenki to swietny pomysl i wydaje mi sie ze bardzo przydatny. Widzialem kiedys taki programik do sluchania radia ktory mial taka opcje ale nie stety nie byl darmowy:/ Mam nadzieje ze da sie dodac taka opje do kRadia w szczegolnosci ze juz dawno nie wyszla nowa wersja
xyz
Czy ktoś może odbierać Trójkę? Bo adres http://www.polskieradio.pl/st/program3M.asx nie dziala. sad.gif unsure.gif
zhvir
ja mogę, adres działa
a jak są chwilowe problemy np z serwerem polskiego radia to nie trzeba od razu wypisywać na forum tylko sprawdzić czy tem sam adres działa np odtwarzaczu muzyki a następnie sprawdzić czy adres radia nie zmienił sie na stronie nadającej dane radio
xyz
QUOTE(zhvir @ 6.07.2007 - 22:35) *

ja mogę, adres działa
a jak są chwilowe problemy np z serwerem polskiego radia to nie trzeba od razu wypisywać na forum tylko sprawdzić czy tem sam adres działa np odtwarzaczu muzyki a następnie sprawdzić czy adres radia nie zmienił sie na stronie nadającej dane radio


tak, tylko ze mnie nie dziala od dawna i sprawdzalam od niejedym odtwarzaczu
zhvir
to ustaw ten sam adres ale bez M
xyz
QUOTE(zhvir @ 7.07.2007 - 10:45) *

to ustaw ten sam adres ale bez M


dziala, dzięki biggrin.gif
Keleos
Radia regionalne - Radio MAKS Tarnów.. nie istnieje.. teraz na tej częstotliwości nadaje radio ESKA Tarnów ; )
jacek1807
No a u mnie nie działa żadna stacja sad.gif. Po chwili pojawia się informacja Błąd strumienia lub tak jak np. przy TVN24 serwer przepełniony lub przestał nadawać. Teoretycznie wtyczka działa ale nie odbiera mi żadnego radia... Jest na to jakiś sposób?,
LooL
Tak. Musisz sam zaktualizować listę kanałów które działają, innego sposobu nie ma.
jacek1807
LooL miałbym prośbę smile.gif. Jak to zaktualizować bo mam konnekta od tygodnia i jeszcze sie w tym nie łapie. Byłbym wdzięczny za pomoc!
LooL
Ustawienia, wybierz wtyczkę "kRadio", naciskasz na taki mały plusik obok, rozwinęła ci się lista, wybierz "zaawansowane", a następnie wybierasz "edytuj listę stacji radiowych" wink.gif
jareq
Witam,
mam pytanie (propozycję) czy nie dałoby się zrobić tej wtyczki jako programu działającego niezależnie od Konnekta ?
Cieszyłby się na pewno o wiele większą popularnością wink.gif
ze0x
Wchodzisz do katalogu Konnekta, nasteplnie plugins i tam jest taki plik o nazwie kRadio.ini, edytujesz go notatnikiem i w nim wpisujesz stacje oraz odpowiednie adresy.
Keleos
ze0x - wydaje mi się, że jareq miał na myśli kRadio działające niezależnie, a nie listę stacji radiowych... ; )

Także o tym kiedyś myślałem, tak więc jak najbardziej byłbym za... no i także bym wnosił za dołączeniem poprawki do wtyki, a mianowicie opcji PING, poprzez którą moglibyśmy sprawdzać które stacje radiowe nadają/działają aktualnie... koło każdej stacji mogłoby się pokazywać np. 'ok' lub 'x' ...
ZenitH
Co do stacji to przydała by się uaktualniona lista, a co do samego kradio to chyba nie jest uaktualniany i watpie zeby był więc nie ma co za szybko sie spodziewać np opcji PING ktora napewno by sie przydała
LooL
QUOTE
przydałaby się uaktualniona lista

Może zamiast tak gdybać i czekać aż ktoś sie ruszy, ktoś by się podjął aktualizacji?
Ja mogę pomóc, ale całej roboty nie biorę na siebie. tongue.gif
ZenitH
Nie cytujemy poprzedniego posta
Ja też moge pomoc na tyle ile bede potrafil blush.gif
LooL
Dobra. To ja i Zenith bierzemy się za radyjko. wink.gif Jak ktos sie chce jeszcze dołączyc to pisać. Im więcej osób tym więcej stacji na liscie wink.gif.

Zenith po co cytujesz mojego posta, jak jest ostatni ? ;P
LooL
Czy da się przypisac 2 adresy do jednej stacji ?
Chodzi o to ze jak jeden serwer będzie zajedny zostaniemy przekierowani na drugi wink.gif ?
ZenitH
Raczej się nie da chyba najlepiej dac 2 wpisy i tyle jak jeden będzię leżał to można 2 włączyć

Podałem ci moje gg na PM więc jak co to pisz co i jak
LooL
Własnie razem z Zenithem skonczylismy pracę nad aktualną listą stacji.
Jak cos pomineliśmy, albo coś nie chce działać to piszcie wink.gif
Pobierajcie tu, nie mogłem dodac załącznika .
Plik dodajemy do katalugu plugins.

Mam takie mało pytanko do moda czy nie dałoby się wyedytować pierwszego posta i tam tez dodac pliczek.

Ale daliście ciała! Wywaliliście moją stację, której codziennie słucham ;D ;D -DIGITALGUNFIRE- zedytowałem 1szego posta. +Keleos+
ZenitH
Keleos listę można uaktualniać... Stwierdziliśmy, że rzadko kto słucha tego ponad tysiąca stacji. Wiadomo, mogliśmy wyrzucić coś co np. tobie czy innym sie podobało, więc jak jakaś stacja którą lubicie często słuchać nie znalazła się w tym pliku to pisać do mnie albo do LooL'a to sie uaktualni
LooL
1. Skupilismy się na Polskim radiu, a nie na zagranicznym.
2. Większość zagranicznych stacji zostało usuniętych. (3/4 nie działało)
3. Rmfm i Radio Zet nareszcie działają.
4. Jezeli chodzi o Radio Zet - 9 serwerów do wyboru ( w poprzedniej wersji był chyba tylko 1 i nie działał )
5. Podział nie jest na gatunki tylko na serwisy.
Trial
jestem moze ostatnio malo mowny... ale az mi sie na usta cisnie jak widze....

dzieki chlopaki: LooL & ZenitH za wlozony wklad i wysilek w uaktualnienie listy serwerow.

ps.
keleos widze ze jak dostales 'moda' to lubisz wciskac swoje 5gr wszedzie tam gdzie tylko da sie, i co gorsza zamiast mobilizowac swoimi wypowiedziami to bardziej dolujesz chlopie. czy to jakis standard ?? byc chamem ??
bez urazy ale jak mowic to przynajmniej dajac wiare i nadzieje na lepsze jutro niz na gorsze wczoraj.
Keleos
Lol, człowieku, gdzie Ty tam widzisz cokolwiek dołującego?!

Dobra, specjalnie dla Ciebie wcisnę tam WIEEEEEEElki uśmiech, bo przecież o to w tym komentarzu chodziło.

Jak nie wierzysz mnie, to się spytaj LooLa, czy rzeczywiście miałem na myśli "dołowanie" kogokolwiek. Jestem z nim na bieżąco na GG i wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Trial
okiej..

dowiedzialem sie od LooL-a ze faktycznie byl to zart - wiec zwracam szacunek w tej sprawie

ps.
jestem przewrazliwiony na wszelkie zlo na tym forum moze czasami przesadzam
wiec w tej sprawie widocznie sie pomylilem biggrin.gif
stivo
Szacunek chłopaki smile.gif W końcu moge znów posłuchac sobie radyjka na kompie smile.gif
cih997
QUOTE(jareq @ 15.12.2007 - 14:36) *

Witam,
mam pytanie (propozycję) czy nie dałoby się zrobić tej wtyczki jako programu działającego niezależnie od Konnekta ?
Cieszyłby się na pewno o wiele większą popularnością wink.gif

Jest duża szansa że taki programik powstanie, nie mogę niestety określić kiedy.

Mogę za to powiedzieć że jak dobrze pójdzie to w najbliższych dniach doczekamy się małej aktualizacji wtyki biggrin.gif
ZenitH
cih997 jak wspominał ci LooL kradio wywala krytyka a dokładnie wtedy kiedy podczas sluchania jakieś stacji radiowej naciśnie się przycisk wstecz w kradio. Nie jest to przypadkowy krytyk ponieważ dzieje się tak za każdym razem
link do loga poniżej:

http://www.sendspace.pl/file/YUnyiNdX/
cih997
Zaktualizuję nieco mojego ostatniego posta.

Niestety przez okres świąteczny nie wyrobiłem się ze wszystkim co miałem zaplanowane dot. nowej wersji kRadio - wtyka dosyć poważnie gryzie się z niektórymi wtykami.

Niektóre ważniejsze zmiany już działające to:

- obsługa playlist PLS/M3U
- obsługa wielu adresów dla jednej stacji
- stacje jako kontakty na liście
- opis stacji na liście pokazuje aktualnie grany utwór
- możliwość dzielenia na pliki w czasie nagrywania podczas zmiany utworu

Najważniejsze ToDo:

- usunięcie błędów powodujących krytyki
- gaduradio

Nowa wersja powinna pojawić się w okolicach połowy lutego.

Pozdrawiam wszystkich Użytkowników kRadio.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.