Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kPilot2 v0.2.5
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
pielgrzym
Mam pewien problem smile.gif gdy grzebie w menu aliasów, to czasem ni z gruszki ni z pietruszki przestawia mi się ilość przycisków kPilota na głównym toolbarze/w oknie rozmowy. Zmieniam sobie aliasy, a tu nagle "czy chcesz zrestartować konnekta" :shock: to jest kPilot zmodyfikowany przez Olorina. Niestety w poprzednim nie korzystałem z aliasów, więc nie wiem czy problem występuje...


BTW. Niektóre aliasy przeze mnie zdefinowane działają zawsze inne wybiórczo. To się tyczy np. autokorekcji emotikon (zmienia :_) na :.-.) - bez kropek wink.gif ). Przydałaby się jedna fajna innowacja - żeby mozna było w jednej wiadomości wprowadzić więcej niz jednego aliasa (tzn. więcej niż jednego z tym samym prefiksem, bo gdy są różne prefiksy, to czasem oba zadziałają).
Blobo
przy okazji chciałem zapytać czy konieczne jest stosowanie pluginów do samych playerów?

zauważyłem że taki plug do FireFoxa - FoxyTunes oraz nowplaying do Tlena radziły sobie bez tego
.misiek
jak narazie inaczej nie bardzo chce działać bez tego /foo przynajmniej/
Blobo
ale chodziło mi o sposób zaprogramowania wtyczki - jak widzę inne sobie radzą same z odczytaniem tytułu utworu, bez dodatków, więc może by coś z nich ściągnąć?
Sija
QUOTE(Blobo)
ale chodziło mi o sposób zaprogramowania wtyczki - jak widzę inne sobie radzą same z odczytaniem tytułu utworu, bez dodatków, więc może by coś z nich ściągnąć?


obsluga playerow bez wtyczek do nich jest bardzo okrojona i zawodna, a poza tym uniemozliwia dodawanie obslugi innych playerow bez ingerencji w kP2.
poprzedni K.Pilot byl zrobiony na tej zasadzie i nie zdawalo to egzaminu za bardzo.
froger_mcs
heh ale co komu przeszkadzaja te wtyczki do odtwarzaczy ?? tongue.gif
Davka
Sorry jeśli było ale nie miałem siły czytać całego wątku.

A więc chodzi o to że kPilot nie wyświetla nic gdy słucham radia internetowego.
Da się to jakoś zrobić aby wyświetlał to co radio daje w pasek tytułu piosenki ?
.misiek
Wtyczka nie obsługuje radia internetowego w Winampie, w foobar2k działa.
winthux
kp2 nie obsluguje radia w winampie, bo winamp nie wrzuca odpowiednich danych do zmiennych tak jak to robi foobar (minus na konto winampa).
Davka
I nie ma planów na wprowadzenie obłusgi radia w Winampie ?
Sija
QUOTE(Davka)
I nie ma planów na wprowadzenie obłusgi radia w Winampie ?


chyba nie zrozumiales. to wina winampa, nie kP2.
Davka
Zrozumiałem ale myślałem że może autor pracuje nad jakimś innym sposobem rozwiązania tego problemu (jakiś trick czy coś) biggrin.gif
winthux
Winamp wrecz zniecheca do myslenia nad jakimikolwiek trickami... w Windows Media Player i foobarze jeszcze bym pomyślał.... ale teraz i tak nie mam czasu....
.misiek
Przy okazji, przewidujesz może wprowadzenie opcji: "Wyświetlaj status pobierając nazwę z aktywnego okna" coś podobnego jak było w kp1
winthux
w kp2 nie. kPilot2 związany jest z odtwarzaczami a nie z szeroko rozumianą zabawą statusem....
alberht
słowem - będzie kolejna, nowa wtyczka do zabawy statusem... biggrin.gif
.misiek
Przy okazji zauważyłem że na stronce http://kpilot.info/ jak są dodawane utwory do bazy, do jeśli mamy / to jeśli coś po nim jest, nie dodaje do końca:

np:

AC/DC

a Artist mi pisze tylko AC wtf? :shock:


EDIT:
@case jak widać skleroza nie boli, tylko się ludzie denerwują :wink:
Sija
QUOTE(.misiek)
Przy okazji zauważyłem że na stronce http://kpilot.info/ jak są dodawane utwory do bazy, do jeśli mamy / to jeśli coś po nim jest, nie dodaje do końca:

np:

AC/DC

a Artist mi pisze tylko AC wtf?  :shock:


ajjj, chyba to kiedys wykrylem ale mi sie zapomnialo dociec co jest nie tak, postaram sie obadac problem :>
case
QUOTE(Sija)
QUOTE(.misiek)
Przy okazji zauważyłem że na stronce http://kpilot.info/ jak są dodawane utwory do bazy, do jeśli mamy / to jeśli coś po nim jest, nie dodaje do końca:

np:

AC/DC

a Artist mi pisze tylko AC wtf?  :shock:


ajjj, chyba to kiedys wykrylem ale mi sie zapomnialo dociec co jest nie tak, postaram sie obadac problem :>

zglaszalem to jakis czas temu.. :twisted:
Sija
QUOTE(case)
QUOTE(Sija)
QUOTE(.misiek)
Przy okazji zauważyłem że na stronce http://kpilot.info/ jak są dodawane utwory do bazy, do jeśli mamy / to jeśli coś po nim jest, nie dodaje do końca:

np:

AC/DC

a Artist mi pisze tylko AC wtf?  :shock:


ajjj, chyba to kiedys wykrylem ale mi sie zapomnialo dociec co jest nie tak, postaram sie obadac problem :>

zglaszalem to jakis czas temu.. :twisted:


calkiem mozliwe wink.gif wiem juz gdzie jest blad, poprawie do rana na pewno biggrin.gif
Piter
Czy ta wersja k.pilot2 pobiera tagi id3 z mp3 streamu?

Mam foobara i wszystko działa dobrze przy odtwarzaniu mp3 lokalnie z dysku, jak zapuszczam radio internetowe to pola [artist] / [title] / reszta są puste. Zauważyłem że u mnie foobar zapodaje te pola po około 3 sekundach od rozpoczęcia streamu a k.pilot2 pobiera zmienne przy rozpoczęciu, więc chyba dlatego są puste. Aha i przy zmianie utworu w streamie na następny sytuacja sie nie zmienia. Jeżeli komuś działa to niech się wypowie.

Z góry dzięki biggrin.gif
.misiek
QUOTE(Sija)

calkiem mozliwe wink.gif wiem juz gdzie jest blad, poprawie do rana na pewno biggrin.gif


OK, thx, teraz ładnie śmiga

tylko zostało mi w wykonawcach samo AC teraz :|
Bora
QUOTE(Piter)
Czy ta wersja k.pilot2 pobiera tagi id3 z mp3 streamu?

Mam foobara i wszystko działa dobrze przy odtwarzaniu mp3 lokalnie z dysku, jak zapuszczam radio internetowe to pola [artist] / [title] / reszta są puste. Zauważyłem że u mnie foobar zapodaje te pola po około 3 sekundach od rozpoczęcia  streamu a k.pilot2 pobiera zmienne przy rozpoczęciu, więc  chyba dlatego są puste. Aha i przy zmianie utworu w streamie na następny sytuacja sie nie zmienia. Jeżeli komuś działa to niech się wypowie.

Z góry dzięki biggrin.gif

Potwierdzam, mam to samo.
Sija
QUOTE(.misiek)
[...] tylko zostało mi w wykonawcach samo AC teraz  :|


bywa
Blobo
QUOTE(froger_mcs)
heh ale co komu przeszkadzaja te wtyczki do odtwarzaczy  ?? tongue.gif


np. to że nie działa to jak należy ;p
tj. nie wiem czy to przez wtyczkę czy przez co, ale by zmienił się opis na adekwatny do tego co teraz leci w WA, cza wyłączyć kPilota i włączyć od nowa

kPilot dostaje sygnał o play/pause/stop, ale nie o zmianie utworu sad.gif
winthux
Podaj wersje winampa i zobacz czy w logach konnekta nie ma frazy:
"On Song Change"
Blobo
WA 5.06
rozumiem że w logach z folderu Konnekt\data\log ?

znalazłem coś takiego:


## [kPilot2] KP_ONSONG
## [kPilot2] On Song Change, struct size = 42c
## [kPilot2] Delay, curr = 1106909247, prev = 0
## [kPilot2] Changing info on net = 63 to: KILLSWITCH ENGAGE - Bid Farewell [4:05]
winthux
masz ustawionego delaya? jesli tak to na ile?

z tego co tu widzę to jest to pierwsza zmiana opisu (co w Twom przypadku działa) dalej w logach jest jeszcze ta fraza czy jej nie ma już?

P.S.
Najlepiej uruchom okienko dev i tam na bieżąco widać co K loguje :)
Blobo
oj ale to mój pierwszy kontakt z ukrytą stroną Konnekta więc jeśli mógłbym prosić jaśniej trochę ;]
przesłuchałem parę kawałków z albumu, zachowanie to samo, a jedyne co znalazłem z On Song Change to:

## [kPilot2] KP_ONSONG
## [kPilot2] On Song Change, struct size = 42c
## [kPilot2] Delay, curr = 1107003351, prev = 0
## [kPilot2] Changing info on net = 63 to: DECAPITATED - Winds of Creation [4:13]


jeśli chodzi o pytanie z delayem, to nie wiem niestety o co chodzi ani gdzie to sprawdzić

tak samo nie wiem jak odpalić okienko dev sad.gif
riddle
QUOTE(_menic_)
I taka jeszcze sprawa..... Jezeli leci ponownie ta sama piosenka to zeby nie zmianiał statusu ze słucham znowu tego samego tongue.gif


IMHO to nie powinno być tak -> trzeba odgórnie ustawić, że nie updateuje statusu jeśli jest identyczny jak poprzedni. Wielokrotnie przez brak takiej opcji przez kNotify skrollowało mi się 20 razy "XX jest dostępny", ew właśnie raporty podobnych wtyczek jak kpilot z innych komunikatorów. Było to już wielokrotnie requestowane, a nie możemy się doczekać :/
Blobo
em... samo zaczęło działać, ni stąd ni z owąd :shock:


[EDIT]

I samo przestało po upgradeowaniu do WA 5.08 :x
atol
A ja mam problem z foobarem.
Mianowicie miałem formata i zainstalowałem sobie foo 8.3 i nie chce mi się plugin do foo załadować :/ usuwam instaluje od nowa i nic :evil:
Sija
QUOTE(atol)
A ja mam problem z foobarem.
Mianowicie miałem formata i zainstalowałem sobie foo 8.3 i nie chce mi się plugin do foo załadować :/ usuwam instaluje od nowa i nic :evil:


konkrety
atol
QUOTE(console)
INFO (CORE) : startup time: 12000 ms
ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_kPilotInfo.dll, reason: Unable to load DLL.


QUOTE(bład)
uruchomienie tej aplikacji nie powiodo sie, ponieważ nie znaleziono msvcr71.dll. bla bla bla reinstaluj foobara


ale ja reinstaluje foobara i to samo, ciągle to samo

moge ci jeszcze screeny porobić :wink:
Olórin
Wrzuć te .dll to katalogu foobara - musi działać tongue.gif
zimaq
Jak juz Olórin pisał - wrzuć do folderu foobara ale i do $SYSTEM/system32 tez nie zaszkodzi smile.gif
atol
dzięki teraz wszystko działa
Blobo
z tym że nie wiem jak odpalić okienko DEV oczywiście żartowałem tongue.gif tongue.gif tongue.gif

no i podczas zmiany utworu nic się w logu nie zmienia
zimaq
To ja chciałbym zgłosić poropozycję dot. mozliwości wyciągniecia większej ilości danych a swoją stronę z skryptu smile.gif
Olórin
Czego Ci brakuje ? I czy propozycja dotyczy kpilot.info czy modułu wysyłania danych na strone ? Bo tam można podac wszystko tongue.gif
gilek
a ja mam pytanie :] czy już jest dostępna normalna wersja kPilota, która nie blokuje autorespondenta, kAway'a itp, itd?
winthux
Oprócz kPilot2 0.2.5 nie ma innej wersji, nawet rozwojowej, gdyż prace są wstrzymane z różnych względów...... do odwołania
Lukas77
QUOTE(winthux)
Oprócz kPilot2 0.2.5 nie ma innej wersji, nawet rozwojowej, gdyż prace są wstrzymane z różnych względów...... do odwołania


Tyle testów w zamkniętym gronie, przez tak długi czas i nie dopatrzyliscie się że KP2 blokuje autorespondera lub kAway'a a po upublicznieniu wtyczki wyszło w ciągu kilku dni... chyba się nie sprawdza taka polityka testów beta...
winthux
A kto powiedział, że po takich testach ma wyjść program bezbłędny? Chodziło głównie o wyeliminowanie poważnych błędów. Zwykły user nie potrafi dokładnie opisać błędu i wskazać mniej więcej miejsca gdzie on występuje. Poza tym jak błąd wyskoczy kilka razy to przeważnie uznaje, że ta wtyczka jest do bani lub też zaczyna marudzi, że się wykrzacza. Ale powiedzenie "to mi się wykrzacza" nic nie przekazuje (prócz tego, że gdzieś jest błąd), dlatego potrzebne były osoby, które mają coś niecoś pojęcią o programowaniu i umieją zanalizować błąd. Poza tym trzeba było przetestować kpilot.info, co przy dużej ilości userów byłoby niemożliwe..... Reasumując ten system testów nie był po to, żeby wyprodukować bezawaryjny program (btw każdy program zawiera błąd) lecz pozybć się błędów, które dla zwykłego usera są "czarną magią".
zimaq
QUOTE(Olórin)
Czego Ci brakuje ? I czy propozycja dotyczy kpilot.info czy modułu wysyłania danych na strone ? Bo tam można podac wszystko tongue.gif

Chciałbym wyciągnąć 10 ostatnich utworów i wiecej danych a nie tylko np. Mettalica - Battery
smile.gif
atol
mi brakuje w tej wyczcze dodatkowych buttonów z czymś takim jak repeat, schufle/random, repeat one
Sija
QUOTE(atol)
mi brakuje w tej wyczcze dodatkowych buttonów z czymś takim jak repeat, schufle/random, repeat one


winthux: a nie mowilem ? tongue.gif
winthux
heh... dwie osoby na 2000 użytkowników.... :)
może w wersji 0.3 będzie coś takiego.....:P
atol
no moiże nie dwie bo znalazło by się wiecej bo ta wtyczka jest bardzo dobrym uprzszzeniem żeycia dla mnie - słuchacza muzyki. Ale by właśnie ustawić sobie powtarzanie jednej piosenki musze maksymalizować foo. Myśle że to jest tak istotyny bajer jak suwak głośności (nie uzywam tego bo mam wieże)
skolima
Zdecydowanie! Shuffle i Repeat są konieczne! :-D
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.