Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kPilot2 v0.2.5
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
jareq
Nie wiem co jest grane z tym kPilotem ale dosyć czesto pojawia się u mnie pewien problem....

Chodzi tu o pobieranie nazw utworów (wszystkie są plikami mp3) i ustawianie jako aktualny status, wszystko działa normalnie tak jak powinno a raptem coś się "zacina" i nie zmienia się nic mimo iż zmieniają się utwory nie pomaga restart ani konnekta ani playera... a po jakims czasie (od kilki do kilkudziesięciu minut a nawet dłużej) wszystko się naprawia - strasznie mnie to denerwuje :evil:

nie wiem o co z tym chodzi?? czy u kogoś też dzieje się coś podobnego??

[winXP prof + sp1, WMP10 i najnowszy konnekt]
Olórin
Błędy dodawajcie po poczwórnym przemyśleniu i przeszukiwaniu forum do bugtrackera, czyli tu: http://wypieki-babuni.info/projects/kpilot2/newticket
jareq
Olórin jeśli to do mnie to ja nie zgłaszam błędu tylko pytam co to za problem i czy u innych też się pojawia - bo może po prostu mam coś nie tak z konfiguracją
Olórin
QUOTE(jareq)
Olórin jeśli to do mnie to ja nie zgłaszam błędu tylko pytam co to za problem i czy u innych też się pojawia - bo może po prostu mam coś nie tak z konfiguracją

Mówie ogólnie wink.gif Ale tak czy inaczej to kfalifikuje sie do bugtrackera wink.gif
jareq
QUOTE(Olórin)
[...] Ale tak czy inaczej to kfalifikuje sie do bugtrackera wink.gif

No może i tak ale w bugtrackerze nie otrzymam odpowiedzi (myle się?) a o takową mi chodzi...
wieć jeśli ktoś coś wie na ten temat to poprosze o info wink.gif
gilek
kPilot2 ma kolejnego buga - całkowicie blokuje działanie KoreKtora...
Olórin
QUOTE(gilek)
kPilot2 ma kolejnego buga - całkowicie blokuje działanie KoreKtora...

KoreKtor jest bardzo nie zalecany tongue.gif A bug jest ten sam, który blokuje działanie autorespondera tongue.gif
j00gi
umnie jest tak:
k.olew wywalilem wiadomo czemu
ale jak wlaczam kreatora to mi wyskakuje ze error w ladowaniu gen_kinfo.dll niewiem czemu??
i jak mam te okienko w konnekcie to mi pokazuje winamp 20488
czy tak powinno byc czy jest jakis sposob na to?
jareq
QUOTE(gilek)
kPilot2 ma kolejnego buga - całkowicie blokuje działanie KoreKtora...

A ja mam obie te wtyczki włączone i KoreKtor działa bez problemu :wink:
froger_mcs
ehh a mi juz korektor nie dziala od jakiegos dluzszego czasu, ale teraz zaczalem uzywac kalias i dziala bez problemow smile.gif
j00gi
ja uwazam ze ta wtyczka to wielki nie wypal mi np. dc++ wiesza jak mam ta wtyczne a nieiwem czemu ale po zatym wsszytko gra
co to jest ten "korektor?" wszyscy pisza otym a ja niewiem oco chodzi
albo ja inaczej na to nazywam:D
to wie co to?
zmienia wyrazy w "locie" np: wuz na woz ;]
j00gi
eh no to wiem oco chodzi:D
nie pomyslalem juz w tym roku wystarczy myslenia:D
pielgrzym
Mi się tak samo przycina pobieranie statusu w WinAmpie (5). Czasem po prostu przestaje zmieniać.
froger_mcs
pielgrzym a sprawdzales czy to czasem nie jest wina braku wpisu utworu i/lub artysty w tagu ?
winthux
Mam wielką prośbę do Was, zgłaszając bugi na http://wypieki-babuni.info/projects/kpilot2/ podawajcie maila lub nr gg, żebym mógł się z Wami skontaktować....
pielgrzym
QUOTE(froger_mcs)
pielgrzym a sprawdzales czy to czasem nie jest wina braku wpisu utworu i/lub artysty w tagu ?


Ja nie mam żadnych mp3, które tagów nie mają. Strasznie pedantycznie o to dbam smile.gif
.misiek
u mnie w foobar2k 0.8.3 zawsze za pierwszym razem jak włączam k to nie pobiera statusu, dopiero jak zmieni na 3 piosenkę dziwne ...

QUOTE(\"pielgrzym)
Ja nie mam żadnych mp3, które tagów nie mają. Strasznie pedantycznie o to dbam  biggrin.gif


btw: nie tylko Ty, jakiś dobry progs, do uzupełniana ID3? /teraz używam Tag&rename/
pielgrzym
QUOTE(.misiek)
btw: nie tylko Ty, jakiś dobry progs, do uzupełniana ID3? /teraz używam Tag&rename/


Ja uzupełniam WinAmpem (5), czasem sięgam po Zortam Mp3 Media Studio smile.gif
Olórin
QUOTE(pielgrzym)
QUOTE(.misiek)
btw: nie tylko Ty, jakiś dobry progs, do uzupełniana ID3? /teraz używam Tag&rename/


Ja uzupełniam WinAmpem (5), czasem sięgam po Zortam Mp3 Media Studio smile.gif

Foobar2000 + Masstager + FreeDB smile.gif A jak ktoś nie lubi foobara to na musicbrainz mają swój program, nie wygląda najgorzej, ale nie testowałem dokładnie smile.gif
zimaq
Hmmm..
Po zaisnatlowani kPolota dziwne rzeczy dziają się z archiwum.
Dokłądniej: Historia -> Nie wysłane
i tam lądują wszystkie wiadomości które pisze ;/
Mimo iż sie wysyłają.
Od 3 dni nie instalowałe żadnych nowych wtyczek ani nie zmieniałem nic w konfiguracji (poprócz kpilota2) a właśnie wiadomości tam mają po 3 dni...
Nie żeby mi to tam bardzo przeszkadząło, ale miejsca na dysku mi szkoda i czasu na usuwanie potem tego tongue.gif
( sprawdźcie czy u siebie tez tak macie, jak nie to poeksperymentuje które wttyczki sie teraz nie lubiom tongue.gif )
Olórin
Aliasy psują :>
MrMacphisto
Mam propozycję...
Możeby jakies ogólne statystyki słuchanych zespołów, utwórów, albumów itp...
Pewnie znacie to z audioscrobbler'a

Pozdrawiam

EDIT: Oczywiście mówię o kPilot.info smile.gif
froger_mcs
hehe to juz jest smile.gif tyle ze musisz sie zalogowac tam, a aby to zrobic powinenies miec konto beta. Wszystko pisze w FAQ (tym na kpilot.info)
MrMacphisto
QUOTE(froger_mcs)
hehe to juz jest smile.gif tyle ze musisz sie zalogowac tam, a  aby to zrobic powinenies miec konto beta. Wszystko pisze w FAQ (tym na kpilot.info)


Chodzi mi o ogólne (zbiorcze) statystyki wszystych userów, którzy udostępniają dane na stronie. :roll:
Coś w ten deseń: http://www.audioscrobbler.com/music/U2
Spass
QUOTE(zimaq)
Hmmm..
Po zaisnatlowani kPolota dziwne rzeczy dziają się z archiwum.
Dokłądniej: Historia -> Nie wysłane
i tam lądują wszystkie wiadomości które pisze ;/
Mimo iż sie wysyłają.
Od 3 dni nie instalowałe żadnych nowych wtyczek ani nie zmieniałem nic w konfiguracji (poprócz kpilota2) a właśnie wiadomości tam mają po 3 dni...
Nie żeby mi to tam bardzo przeszkadząło, ale miejsca na dysku mi szkoda i czasu na usuwanie potem tego tongue.gif
( sprawdźcie czy u siebie tez tak macie, jak nie to poeksperymentuje które wttyczki sie teraz nie lubiom tongue.gif )

mam dokładnie to samo. wracam chyba do starszej wersji kPilota, bo w sumie była dla mnie wystarczająca i nie miała (chyba) błędów
Olórin
Błąd już namierzony, czekajcie na poprawkę wink.gif
D_I
mam pytanie : czy ta wtyczka wysyła spam nawet do niedostępnych ?
froger_mcs
yyy a czy ta wtyczka w ogole wysyla jakis spam ?? :>
D_I
menu > wyślij spam (checkbox na html?) itp ...
maQtm
A ja mam inny problem. Otorz po zatrzymaniu odtwarzania w foobarze (inny playerow nie testowalem) kPilot przywraca bledny opis. Zamiast uzywanego wczesniej przywraca opis ktory mialem ustawiony w konnekcie podczas instalacji kPilota. Przywracanie opisu mam ustawione tylko na siec jabber (innych nie uzywam).
froger_mcs
aaa o ten spam ci chodzi. Chyba to nie dotyczy kpilota2 tylko wtyczki kDodadki tongue.gif, a co do spamowania to ta wiadomosc ktora tam wpiszesz jest wysylana tylko do wlaczonych okien rozmowy. tongue.gif
Sija
QUOTE(maQtm)
A ja mam inny problem. Otorz po zatrzymaniu odtwarzania w foobarze (inny playerow nie testowalem) kPilot przywraca bledny opis. Zamiast uzywanego wczesniej przywraca opis ktory mialem ustawiony w konnekcie podczas instalacji kPilota. Przywracanie opisu mam ustawione tylko na siec jabber (innych nie uzywam).


jest to niestety wina K, poniewaz nie pozwala on na przechwycenie zmiany opisu, i przywracany jest opis ktory byl ustawiony w momencie wlaczania kP2.
i nie ma to nic wspolnego z foobarem.
Olórin
http://kpilot.info/news.xml?id=18 :]
Piett
hmm było gdzieś info ze w tej wtyczce jest spyware? :>
froger_mcs
FAQ w kpilot.info
QUOTE
· kPilot szpieguje mój komputer! Czy można to wyłączyć ?
Owszem, zawsze możesz zablokować wysyłanie danych poprzez firewalla, jeżeli takowego posiadasz.

Musisz jednak wiedzieć że, kPilot wysyła dane o Twoim komputerze [system operacyjny, wersja Konnekta, wersja wtyczki, nazwa używanego playera i login + hasło do systemu Beta], ale są to dane zbierane jedynie w celach statystycznych, więc chyba każdy użytkownik może sobie pozwolić na tego typu szpiegowską działalność ;>

Uwaga: Pamiętaj, że zablokowanie statystyk uniemożliwi Ci korzystanie z f-cji wysyłania info o odtwarzanym utworze.
Piett
aż tam tego trzeba było szukać...no ja nie mam nic przeciwko temu i nie blokuje, ale na przyszły raz przydałoby się aby to było bardziej oczywiste lub dodana opcja we wtyczce o statystykach.
Olórin
Bez twojej zgody wysyłana jest informacja o używanym odtwarzaczu, login beta, i wersja konnekta oraz zliczany uptime.

Statystyki słuchanych utworów trzeba włączyć opcją "Wysyłaj info o słuchanym utworze na stronę www".
deoc2oo5
No ja mam jeden maly problem... otoz kiedy ustawiam sobie aby opis zmienial sie wg. szablonu:

{Artist} - {Title} [{Duration}] {BitRate}kbps {FileSize}MB

To w momencie kiedy plik MP3 jest jako VBR (zmienna jakosc) to wyswietla mi sie 32kbps - zazwyczaj tak jest ze poczatek jest w niskiej jakosci bo jest "cisza"...
coprawda mozna to rozwiazac zaznaczajac opcje w Winamp'ie

Options/Preferences/Input/Nullsoft MPEG (Layer1-3...........)
wchodzac w Configure i w zakladce "Decoder" zaznaczajac "Show average bitrate on VBR files"

Ale mozna by pomyslec o jakims rozwiazaniu tego problemu....
Zrzut ekranu dla nie wiedzacych jak : smile.gif
user posted image
[/img]
winthux
dane do zmiennych pobierane są zaraz po zmianie utworu w odtwarzaczu. Utwór się zmienia to kp2 dostaje notify, że utwór się zmienił i pobiera dane więc zawsze w zmiennych będzie to co się znajdowoło w odpowiednich w odtwarzaczu na początku utworu.

P.S.
WinAmp to wielka kicha... nie mam pojecią dlaczego znalazł takie duże grono użytkowników....
mles
To ja tak trochę OT - dlaczego mój login i hasło do bety nie działają? Albo raczej - nie wiem, czy w ogóle konto na becie mam założone, czy nie, bo logowanie i rejestracja działają wyłącznie tak, jak chcą. Tak samo jak z forum...
jareq
Konto beta zakladasz na stronie http://www.konnekt.info/ w swoim profilu -> http://www.konnekt.info/open.php?inc=profile/profile następnie wpisujesz login oraz hasło w okienku Beta w Konnekcie -> nic więcej :wink:
Olórin
Dyskusje o odtwarzaczach muzyki wydzieliłem tutaj: http://konnekt.info/forum/viewtopic.php?p=36959#36959
jareq
Kurde co za bezsens :?
Zainstalowałem sobie Foobara i ustawiłem jako odtwarzacz używany domyślnie przez kPilota no i wszystko było OK ale chciałem spowrotem zmienić na WMP 10 (Tak miałem wcześniej) i nie chce się zmienić cały czas włącza się Foobar wywaliłem nawet ten plugin kPilota z componentów i dalej się włącza :evil: co można z tym zrobić - chcem mieć spowrotem WMP?>???

ps. a Foobara nie chcem wywalać bo chcem się jeszcze nim pobawić

O co z tym chodzi?
winthux
Uruchom WMP10, zaznacz w dodatkach, żeby używał wtyki WMPkPilotInfo.dll (konnekt z kp2 musi być włączony). Następnie zajrzyj do konfiguracji i wybierz obsługę WMP10. Jeżeli to nie pomoże i nie będzie w konfiguracji WMP10 naciśnij usuń odtwarzacze i powtórz wszystko od początku. Powinno pomóc...
nox_
ale tu chyba chodzi o co innego
o domysli program do odpalanie .mp3
wiec gdy wciszkasz play w kPilocie odpala sie domyslny program do odpalania mp3

i nie wazne jaki masz zaznaczony w opcjach

wiec jareq
Explorer-> Opcje folderow-> Typy plikow-> i szukasz MP3 i we wlasciwosciach tego rozszerzenia zmieniasz program przez ktory ma byc to odpalane
jareq
QUOTE(nox_)
wiec jareq ty lamo [ze tak powiem] [sorry]

Oj wypraszam sobie nox_ napewno nie "lamo" :!: :evil:

winthux bardzo dobrze zrozumiał o co chodzi (w przeciwieństwie do Ciebie :twisted: ) i chodzi włąśnie o to...

I tak też robiłem zanim napisałem posta lecz nie dawało to rezultatu, teraz także spróbowałem i niestety wywala błąd tym razem WMP czepia sie plug-in'a.

Opis:
Zaznaczam ten plug-in (ptaszkiem w plug-in'ach w WMP), zatwierdzam kilkam na konnekta (żeby wejść w opcje) i w tym momęcie zawiesza się WMP (tak za każdym razem) i standardowe okno pt. "Wystąpił problem z aplikacją wmplayer.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty." po ponownym uruchomieniu WMP pokazuje że jest problem z plug-in'em (twierdzi że jest niezgodny lub uszkodzony) i go po prostu wyłącza (odznacza ptaszka)...

Co z tym można zrobić?
foxtwo
Mam problem z zainstalowaniem odtwarzacza do foobara...
Instaluje wtyczke. Tworze w kreatorze plik ktory zapisuje sie w folderze foobara. Kiedy wlaczam F to wyskakuje mi takie okno: [screenshot2.jpg]
a jak klikam ok to przy okazji uruchomienia F wyskakuje takie okno: [screenshot1.jpg]
KPilot nie wykrywa odtwarzacza. HELP!
winthux
z Katalogu konnekta przenieś do katalogu foobara lub windows/system32 te dwie biblioteki: msvcp71.dll i msvcr71.dll
foxtwo
dzieki juz wszystko dziala... trzeba bylo przeniesc do folderu foobara :wink:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.