Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kPilot2 v0.2.5
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
winthux
Główny problemem dlaczego ten bajer nie znalazł miejsca w aktualnej wersji to to, że odtwarzacze WMP, WA, FOO mają różne stany. Można zrobić włączenie/wyłączenie repeat i tak samo losowo ale to będę dwa dodatkowe przyciski. Repeat one da się tylko w foo ustawić. Pomysł był taki, żeby dodać buttona którym by się przełączało pomiędzy tymi stanami.... no ale do repeat będą dwa, do losowych będą dwa = razem 4, czyli 4 razy trzeba nacisnąć button, żeby wrócić do tego samego (o ile wiemy na której pozycji jesteśmy!). można comboboxa dodać no ale to trochę bardziej rozszerzy toolbara (który i tak już jest szeroki) no i powstaje problem jak to rozwiązać w menu....
atol
jako laik w programowaniu (jestem na etapie programów konsolowych) mam pytanie. Czy nie dało by się by wtyczka wykrywała jaki odtwarzacz mamy właczony i automatucznie dopasowywała te opcje. Albo wykrywa jaki jest nasz domyśly odtwarzacz i tam stosuje te opcje.
==Edit==
Przecież instalujemy plugin który komunikuje się z Kpilotem2 i on może posiadać takie zmienne które pozwolą na określenia jakiego się odtwarzacza używa. Gdybym potrafił moje gadanie przelać na kod...
Olórin
A co jeśli mamy włączone 2 odtwarzacze ?
winthux
Lub ktos stworzy plugin do innego odtwarza, ktory będzie wspolpracowal z kp2? (teraz właściwie każdu, lub prawie każdy, może "zmusić" własny odtwarzacz do współpracy z kp2, na forum umieściłem sdk do kp2) Wtedy musiałbym dodawać specjalne opcje w kp2.dll dla tego odtwarzacza i rekompilować kolejną wersję.....
atol
@ Olórin
Wtedy działało by na domyslny systemowy

@ winthux
hmmm w tym wypadku chyba trzeba by określić ze "oficjalnymi" playerami sa foo, Winamp i WMP. :wink:
winthux
Ale ja właśnie nie chcę się ograniczać tylko do 1-3 odtwarzaczy.... Założeniem kP2 jest bycie takim "mostkiem" pomiędzy konnektem [gg,tlen,jabber,itp] a dowolnym odtwarzaczem....
atol
a nie można by w kodzie wtyczki nakreślić takich funkcji które by zostawały wywoływane poprzeez zmienne w samej wtyczce do odtwarzacza?
Nie wiem czy jasno się wyraziłem ale chodzi mi o takie coś:
Kpilot2 ma zmienną X która odpowiada za funkcjie repeat. Wtyczka do powiedzmy foo definiuje konkretnie tą zmienna X. W każdej wtyczcze do dotwarzacza jest definicja zmiennej odpowiednia dla tegoż odtwarzacza.
winthux
Komunikacja pomiędzy kp2 a wtyka do playera odbywa się poprzez wysyłanie msgów, wtyka moża nie obsługiwać repeat ale chodzi o to jak w kp2 to zaimplementować... repeat i losowo są w każdym odtwarzaczu ale repeat one tylko w foo....
atol
w winamp 5 też jest
Sija
QUOTE(winthux)
Komunikacja pomiędzy kp2 a wtyka do playera odbywa się poprzez wysyłanie msgów, wtyka moża nie obsługiwać repeat ale chodzi o to jak w kp2 to zaimplementować... repeat i losowo są w każdym odtwarzaczu ale repeat one tylko w foo....


poprostu kazda z opcji moglaby byc wylaczona w przypadku, kiedy player by jej nie obslugiwal.
zimaq
QUOTE(winthux)
(...) no ale do repeat będą dwa, do losowych będą dwa = razem 4, czyli 4 razy trzeba nacisnąć button, żeby wrócić do tego samego (o ile wiemy na której pozycji jesteśmy!). można comboboxa dodać no ale to trochę bardziej rozszerzy toolbara (który i tak już jest szeroki) no i powstaje problem jak to rozwiązać w menu....

Moze okienko takie jak do emotów ? smile.gif
winthux
QUOTE
poprostu kazda z opcji moglaby byc wylaczona w przypadku, kiedy player by jej nie obslugiwal.

wtedy każdy plugin musiałby przy rejestracji podawać jakie funkcje obsługuje.... (jest to do zrobienia i chyba dorzuce do ticketów)
QUOTE
Moze okienko takie jak do emotów ? Smile

wtedy kp2 wymagałby obecności ie.... z resztą najlepiej rozwiązać to za pomocą menu (button z menu) ...
Sija
QUOTE(zimaq)
QUOTE(winthux)
(...) no ale do repeat będą dwa, do losowych będą dwa = razem 4, czyli 4 razy trzeba nacisnąć button, żeby wrócić do tego samego (o ile wiemy na której pozycji jesteśmy!). można comboboxa dodać no ale to trochę bardziej rozszerzy toolbara (który i tak już jest szeroki) no i powstaje problem jak to rozwiązać w menu....

Moze okienko takie jak do emotów ? smile.gif


jasne, IE nigdy za duzo...
a pozniej mnoza sie pytania, dlaczego K zjada tyle zasobow wink.gif
zimaq
'zarzuc pmysłem z zostaniesz objechany ze wszytskicch stron ;P'

jak nie lubicie tak IE to zrobcie geckoView ;p
winthux
to znowóż silnik gecko byłby potrzeba, kolejna zależność... chodzi o to, żeby wtyka była niezależna (prócz konnekta i pluginów do playerów), z resztą menu takie jak w K jest dużo w zupełności starczy wiec po co walić z armaty, żeby puszkę tuńczyka otworzyć?:P
Olórin
Gecko zżera jeszcze wiecej zasobów niz kontrolka IE, bo IE jest i tak ładowane z systemem....
Sija
QUOTE(Olórin)
Gecko zżera jeszcze wiecej zasobów niz kontrolka IE, bo IE jest i tak ładowane z systemem....


dyskusja o niczym. przeciez wiadomo, ze nie bedzie wykorzystywana ani jedna ani druga kontrolka, bo nie ma takiej potrzeby.
Lukas77
Co z tym zrobić, ciągle Kp2 sie wywala, i nic nie pomaga:

Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Unknown Exception [e06d7363]" occured at adress 0x7C81EB33 in the "kPilot2" thread.
Ex parameters: [0x20] [0x00] [0x84]

lastIM: 50(0x0 , 0x0)(30B) [wXP UI->CORE]

Stack trace:
.0001EB33 RaiseException+0x00000052 [kernel32_5.1.2600.2180]
.00019AED _CxxThrowException+0x00000034 [MSVCR71_7.10.3052.4]
.00028C9F public: void __thiscall std::_String_base::_Xran(void)const +0x0000003F [MSVCP71_7.10.3077.0]
.00005587 public: class std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,class std::allocator<char> > & __thiscall std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,class std::allocator<char> >::assign(class std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,+0x00000018 [MSVCP71_7.10.3077.0]
.0000675A public: __thiscall std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,class std::allocator<char> >::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,class std::allocator<char> >(class std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,class std::allocator+0x00000024 [MSVCP71_7.10.3077.0]
.0000315E [kpilot2_0.2.5.0]



Nastąpi zamknięcie programu!
winthux
W którym momencie? To wygląd na błąd z CStdString (prawdopodobnie coś źle zrobiłem)....
Lukas77
Przy uruchomieniu konnekta... na nieszczescie to sie dzieje u mojej dziewczyny którą niedawno namówiłem na K.
Ratunku bo do GG wróci...
P.S. Chwilowo wyłączyłem jej KP2 ale co dalej...
any ideas???

[EDIT]
Jak zdążyłem się zorientować problem powstał przy najnowszych uaktualnieniach Windows Update???
winthux
spróbuj stowrzyć nowy profil i na czysto wrzucić kp2, podejrzewam, że to coś może być z błędnym zapisem do konfiguracji lub przy wysyłaniu statsów.... Jak na czystym profilu będzie się wywalać daj znać...
Lukas77
Pobrałem w domu najnowsze uaktualnienia Windows Update i to samo się u mnie stało, K się wywala przy włączonym KP2.
Stworzyłem nowy profil, uruchomił się Wizard Kpilota i zaraz po tym k się wywalił.
Masz najnowsze uaktualnienia Widows Update??

Edit: Problem powodował Avast! 4.6. Trzeba wyłączyć w Avast! osłonę www. To nowość w 4.6.

Pozdrawiam i dzięki winthux za szybką reakcję. wsio już git, a osłona www nie jest mi potrzebna
kroll2
a mi wywala jakies krzaki smile.gif
Najpierw mi wyskakiwały błędy przy kreatorze konfiguracji (nie można skopiować pliku gen_kinfo.dll) a jak w końcu się ustawiło to w opisie aktualnie mam : ĐÓn - üNőżTÖn wink.gif

Zna ktos może rozwiązanie problemu ?
atol
dodam że chłopak ma win 98 :wink:
winthux
nie wiem czym to może być powodowane... a tagi masz dobrze ustawione? Może coś win miesza przy copiowaniu ( w co wątpie )....

Co do Avast, na czym polega ta osłona www? Nie pozwala innym aplikacjom na dostęp do stron www?
lhs
QUOTE(winthux)
Co do Avast, na czym polega ta osłona www? Nie pozwala innym aplikacjom na dostęp do stron www?

Skanuje wszelkie elementy wczytywane przez przeglądarkę ze stron www.
winthux
hmm.... jeżeli skanuje to powinien przepuścić bez zmian stronę www, a widać, że coś mieszał, bo kp2 się wykrzaczał, choć nie powinien, przy pisaniu kolejnej wersji będę musiał zwrócić na to uwagę
lhs
W opcjach Avasta można wykluczyć dowolne adresy...
Sija
QUOTE(lhs)
W opcjach Avasta można wykluczyć dowolne adresy...


to wyklucz adres kP2.
kroll2
QUOTE(winthux)
nie wiem czym to może być powodowane... a tagi masz dobrze ustawione?


Ładuje mi informacje na audioscrobblera , także chyba tak wink.gif.
jareq
A ja chciałem zgłości problem ze stroną kPilot.info na moim profilu występuje bład i już od dłuższego czasu nie jest pobierane info na stronę sad.gif
oto link: http://kpilot.info/stats.xml?login=jareqb&profile='jareQ
Sija
QUOTE(jareq)
A ja chciałem zgłości problem ze stroną kPilot.info na moim profilu występuje bład i już od dłuższego czasu nie jest pobierane info na stronę sad.gif
oto link: http://kpilot.info/stats.xml?login=jareqb&profile='jareQ


poprawione.
jareq
Dzięki biggrin.gif
atol
ja mam pytanie względem aliasów:
Ustawiam prefiks 1 | alias np: mjusik | Parametry {Artist}
dodałem do listy aliasów, mam teraz Alias: 1mjusik | Parametry {Artist}

Rozmawiam z koleg awpisuje mjuski i nic, próbuje 1mjusik i tez nic. Czytałem FAQ kpilota ale tam nie ma dokładnego wyjaśnienia na czym to polega. Bo w ircu nie miałem przyjemności z Aliasami.
Olórin
Może posiadasz moją modyfikację wyłączającą aliasy?
atol
moja inteligęcja jest porażająca... wszystko działa tylko mi nie wysyła tego co alias oznacza. wpisując to przykłądowe 1mjusik wysyłą całą terśc aliasu. Przydało by sie by pokazywało to nam, bo takich tłuków jak ja może być więcej
winthux
Konnekt na to nie pozwalał.... Update statusu działał, ale treści wiadomości nie...
atol
to może chociaż do faq to dodać
zimaq
Czy tylko u mnie strona kpilota nie działa?
Od jakichs 3 dni mam timeout... ;/
Sija
wiem o tym, zostal wyslany mail do admina, mam nadzieje, ze stronka powstanie szybko smile.gif
Lukas77
Czy to ma jakis zwiazek z tym że jak chcę ręcznie zmknąć konnekta to się freezuje i trzeba go ubić. Po wyłączeniu kPilota jest wszystko OK.
Log wygląda tak:
QUOTE
## [CORE]  ---  IMC_SHUTDOWN (od wXP UI) ...  ---
## [kTransfer2]  ---  Zatrzymuję na życzenie, canWork=1 ---
## [kTransfer2]      Czekam na zakończenie głównego wątku.
## [kTransfer2]      StopSignal
## [kTransfer2]      Zamykam wszystkie aktywne połączenia:
## [kTransfer2]      Wątek główny zatrzymany
## [CORE]    -> T=1fbd0  NW
## [CORE]    >> T=1fbd0 <<
## [CORE]  ---  deInitialization started ---
## [CORE]      Statystyka id = 1073754672; uptime = 35; msgSent = 0; msgRecv = 0; timer = 24591
## [CORE]  ---  Beta report saved ---
## [CORE]  ---  cfg.dtb saved ---
## [CORE]  ---  cnt.dtb saved ---
## [CORE]  --- profile saved ---
## [GG]      setStatus st=1 d=1 lp=0
## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() header recv(752,01FAE3C4,8) = -1

## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() header recv() failed: errno=10038, WSA Socket operation on nonsocket

## [GG]      _GG| // gg_watch_fd_connected() gg_recv_packet failed (errno=10038, WSA Socket operation on nonsocket)

## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() watch_fd_connected failed (errno=10038, WSA Socket operation on nonsocket)

## [GG]  !!!  GG - przerwanie połączenia !!!
## [GG]  GG - disconnected
## [GG]  ---  GGThread finished ---
## [kPilot2]      Stat sending: GET /stats?/login=ajolie/md5hash=24eb23a30dad64a981cc937aef8a70db/player=foobar2000+v0%2E8%2E3/version=0.2.5.0/kversion=0.6.21.121/
os=Windows+XP+Professional+Dodatek+Service+Pack+2+%28Build+2600%29/state=exit/salt=1e4f31a115221259620cfe2ef9


EDIT: Przesunąłem wtyczkę kPilot2 sporo wyżej (pod wtyczkami sieci) i jest już OK. Swoją drogą to dziwne...
atol
Stroina kpilota nie działa
Sija
QUOTE(atol)
Stroina kpilota nie działa


QUOTE(Sija)
wiem o tym, zostal wyslany mail do admina, mam nadzieje, ze stronka powstanie szybko smile.gif
Lukas77
Problem powrócił sam z siebie, nic w konfiguracji nie zmieniałem.
I jeszcze dzisiejszy log:
QUOTE
## [GG]  ---  GGThread finished ---
## [kPilot2]      Stat sending: GET /stats?/login=ajolie/md5hash=24eb23a30dad64a981cc937aef8a70db/player=/version=0.2.5.0/kversion=0.6.21.121/
os=Windows+XP+Professional+Dodatek+Service+Pack+2+%28Build+2600%29/state=exit/salt=be0d91034f7d779bceb400f0902a595f/ HTTP/1.0

Use
## [dwuTleneK]      lT| !H! | Keepalive sent
## [dwuTleneK]      lT| !H! | sending to server:'    '
## [kJabber]  --<< RCV [ ] <<--
## [kPilot2]      Stat error: )
</BODY></HTML>
/


Jeśli mam w opcjach odznaczone wysyłanie statystyk to po kiego grzyba kPilot2 coś tam wysyła??
Sija
QUOTE(Lukas77)
Problem powrócił sam z siebie, nic w konfiguracji nie zmieniałem.
I jeszcze dzisiejszy log:
QUOTE

## [GG]  ---  GGThread finished ---
## [kPilot2]      Stat sending: GET /stats?/login=ajolie/md5hash=24eb23a30dad64a981cc937aef8a70db/player=/version=0.2.5.0/kversion=0.6.21.121/
os=Windows+XP+Professional+Dodatek+Service+Pack+2+%28Build+2600%29/state=exit/salt=be0d91034f7d779bceb400f0902a595f/ HTTP/1.0

Use
## [dwuTleneK]      lT| !H! | Keepalive sent
## [dwuTleneK]      lT| !H! | sending to server:'    '
## [kJabber]  --<< RCV [ ] <<--
## [kPilot2]      Stat error: )
</BODY></HTML>
/


Jeśli mam w opcjach odznaczone wysyłanie statystyk to po kiego grzyba kPilot2 coś tam wysyła??


w opcjach nie ma nic o statystykach.
Lukas77
Chodziło mi o "Wysyłaj info na stronę www"... ciężko się domyślić?? ;-)
Sija
QUOTE(Lukas77)
Chodziło mi o \"Wysyłaj info na stronę www\"... ciężko się domyślić?? ;-)


nie, bardzo latwo, ale sam sobie w ten sposob odpowiedziales na pytanie [co ma wysylanie info do statystyk ?]
Lukas77
dobra, my tu pierdu-pierdu a problem jest nadal. Pomogło wpisanie w pliku
hosts
127.0.0.1 kpilot.info
Sija
QUOTE(Lukas77)
dobra, my tu pierdu-pierdu a problem jest nadal. Pomogło wpisanie w pliku
hosts
127.0.0.1      kpilot.info


nie ma to jak swietne pomysly...
nie musze chyba tlumaczyc, ze problem powinien zniknac w momencie kiedy wstanie domena. jak widac jeszcze nie wstala, wiec jezeli mozesz przestan ciagle walkowac ten sam temat, bo ilosc postow nie pomoze adminowi uporac sie z problemem.

jezeli Ci to tak bardzo przeszkadza, to wylacz wtyke i koniec. nikt nie karze Ci jej uzywac.
lhs
Kasowanie moich postów i zostawianie własnych z błędami - to naprawdę dziecinada. Powtórzę:

QUOTE(Sija)
nikt nie karze Ci jej uzywac

karze to forma czasownika karać;
każe - czasownika kazać.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.