Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kPilot2 v0.2.5
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
skolima
Wyłącz zmienianie statusu przez kPilota, nastaw status, włącz zmienianie statusu kPilotem.
MusX
bu, a moja prosba zostala bez odpowiedzi tongue.gif
hmm... postawie piwo jak to zrobicie wink.gif
ArmaGedoN
QUOTE(skolima @ 11.05.2005 - 07:58)
Wyłącz zmienianie statusu przez kPilota, nastaw status, włącz zmienianie statusu kPilotem.
*


Działa, thx biggrin.gif
Xilon
Foobar 0.9 beta 3 wlasnie wyszla... przydaloby sie zeby Kpilot razem z ta wersja dzialal wink.gif
http://www.foobar2000.org/beta.html
QUOTE
New features (incomplete):

    * Improved playlist management: all playlists are editable without being active, multiple playlists with the same name, Autoplaylists
    * Field remappings in titleformat scripts: see Titleformat Introduction and Titleformat Reference for details
    * Tag merging: combines information from multiple tag formats on the same file
    * ID3v2 support with padding for fast tag updates
    * Cleaned-up preferences
    * On-line help system for preferences pages (uses the HA wiki)
    * Playback queue
    * Instantaneuos volume changes
    * User interface selection: if a new user interface is detected at start-up, you can chose which one to use
    * File type associations editor in preferences
    * Ability to reset individual pages in preferences (if supported by the component that provides the page)
Olórin
QUOTE
Components made for v0.8.3 and older will no longer load. Please install into a clean directory.
(...)
An SDK will be released to the public after foobar2000 v0.9 goes final.

Chyba nie trzeba tłumaczyć ;-)
winthux
bleh... szukuje się poprawka a myślałem, że nic nie będzie przed nową wersją :/
Dajcie znać kiedy wyjdzie to sdk, bo mam strasznie dużo zajęć i mogę przegapić....
tomeq_85
Witam! mam problem wcześniej miłem konnekta bardzo ładnie poustawioanego ale przez re-instalem systemy nie skopiowałem sobie go sad.gif. I mam pewnien problem z wtyczkę kPilot2 0.2.5.0 a mianowice nie mam menu z kroku 7 http://kfaq.olorin.info/plug_kpilot2.html dlaczego smile.gif? Wcześnije wszysko było ok. smile.gif
TEGO:
user posted image

A mam TAK: smile.gif
user posted image

niżej na suwakach już nic nie ma!
winthux
Ustaw większy poziom zaawansowania....
tomeq_85
Dziękuję biggrin.gif
safas
witam
mam problem, w downloadzie nie widze nigdzie tej wtyczki
normalnie jest w opisach, a w downloadzie jej nie ma...a strona wtyczki odsyla tutaj...i nie wiem co zrobic...czy ktos moglby mi podeslac pilota na maila? safas@interia.pl
z gory dzieki!
pozdro

p.s. pisze tego posta 2 raz,. nie wiem czemu za 1 razem zniknal....
riddle
Musisz użyć centralki kPlugins ...
http://faq.konnekt.info/plug_kpilot2.php
MusX
to co chlopaki... da rade zrobic funkcje {year} i {track number} ? czy to jest trudniejsze od {album} ? jesli nie to moze ktos by sie skusil i sieknal cos takiego. z gory dzieki
Andrzej1307
czy to nie powinno dzialac tak:
mam wlaczonego winampa (5.09), wlaczylem jakas piosenke (i dopiero teraz kPilota bo innaczej nie dziala...) i jest OK - wyswietla opis.
ale jak juz zmienie piosenke to w opisie pozostaje ta poprzednia :| musze wlaczac i wylaczac (na tej ikonce) kPilota...
czym to spowodowane? bug?
aldhar
QUOTE(Blobo @ 28.01.2005 - 13:10)
QUOTE(froger_mcs)
heh ale co komu przeszkadzaja te wtyczki do odtwarzaczy  ?? tongue.gif


np. to że nie działa to jak należy ;p
tj. nie wiem czy to przez wtyczkę czy przez co, ale by zmienił się opis na adekwatny do tego co teraz leci w WA, cza wyłączyć kPilota i włączyć od nowa

kPilot dostaje sygnał o play/pause/stop, ale nie o zmianie utworu sad.gif
*



wlasnie, nie dziala! wtyczka do winampa jest chyba wadliwa. przy zmianie oddtwarzanego utworu reakcja kpilot2 jest zadna. status sie nie zmienia. jedynym wyjsciem jest wlaczenie i wylaczenie wtyki i wtedy sie zmienia, tylko ze przeciez tak nie moze byc.
czy istnieje mozliwosc usuniecia tego bledu? wiem ze z foobar wszystko jest cacy, ale chce uzywac winampa. odpowiedz w stylu: "przerzuc sie na foobar'a" mnie nie zadowala. jezeli jednak nikt nie ma zamiaru zajac sie tym problemem (choc z tego co widze wielu doswiadcza tego wadliwego dzialania), to chcialem sie spytac, czy jest jeszcze gdzies do pobrania starsza wersja kpilot, ktora dzialala z winamp'em bez zarzutu. w takiej sytuacji prosilbym o lika.

dziekuje i pozdrawiam
psota
Mam taką propozycje odnośnie paska regulowania, mianowicie większość zmian w głośności jest widoczna pomiędzy 90-100 jednostkami głośności i dlatego wydaje mi się, że łatwiej by się ustalało głośność gdyby te 10 jednostek było rozściągnięte gdzieś miejwięcej na 3/4 - 1/2 paska(tak mi się wydaje)
Co o tym sądzicie?
Olórin
Innymi słowy chodzi o zrobienie suwaka logarytmicznego... Taka jest natura ludzkiego ucha że w porównaniu do mierzonej mocy glosnika odczuwana głośność zmienia sie nieliniowo a logarytmicznie smile.gif
psota
Dokładnie jak Olórin mówi
.nomis
Nie jestem pewien czy to już gdzieś nie padło, ale czy można by dodać funkcję pokazywania również następnego utworu? Po to mam kPilota żeby nie musieć zaglącać do Winampa.
-> Fajnie by było gdyby w okienku informacyjnym o aktualnie odtwarzanym utworze byłby tytuł następnego.
mr Niewiedza
Mam straszna niewiedze dotyczaca dzialania kPilota, czytaj no ni *uja nie chce rechtac. "Kreator" to na wstepie mozemy dac sobie z nim spokoj. Kopiowanie plikow ? yyy... skopiowalem kPilot2.dll do foo2k/components i wyobrazcie sobie ze... nadal nie rechta(!!!), tyle ze jak nacisne "play" to mi sie pojawia f2k (do tego doszedlem jak odinstalowalem WA).
Wiec niech ktos z łaski swojej mi wytlumaczy jak dziecku krok po kroku co i jak zrobic bo brzydkie slowa mi sie cisna na konnekta.
I przy okazji mozecie mi powiedziec jak sie urzywa sprzatacza bo u mnie nie mam menu do urzywania go (a chyba poinienem miec?). z gory dzieki.
Spass
kPilot2
SprzataczK
tomekpitt
witam sorki troche lamerskie pytanie jak zrobic zeby konekt zmieniał opis jak leci nastepna piosenka ??
psota
guzik "włącz kpilot2" przy guziku "play"
@ndy
Czy dało by rade dorobić pobieranie opisu z radia internetowego?
Fett
Witam! Zainstalowałem sobie dziś Konnekta smile.gif Mam małe pytanie: wgrałem kPilota, jednak gdy próbuje dodac w nim Foobara, pisze że musze do niego wgrać odpowiedni plugin współdziałający z kPilotem. O jaki plugin chodzi i gdzie go mozna dostać?
winthux
Skąd ściągnąłeś wtyczkę kPilot2?
Fett
z kUpdate smile.gif
winthux
A uruchamiałeś kreatora? Jeżeli w kreatorze pojawia się błąd to sprawdź czy w katalogu Konnekt\data\kpilot2 masz 3 pliki dll. Jeżli nie to musisz jeszcze raz ściągnąć kp2 z kupdate, bo chyba niedociągnął tych plików...
Fett
Są trzy pliki. Kreatora uruchamiam, ale gdy daje szukanie w C:\Program Files\foobar2000\components, nie znajduje tam nic sad.gif A gdy daje folder data\kPilot2\, wyrzuca błąd "Nie udalo się skopiować pliku..."
winthux
heh... coś źle robić, jak Ci się nie chce walczyć z kreatorem to ręcznie skopiuj foo_kPilotInfo.dll do foobar/components
Fett
"Aby kPilot2 w pełni działał trzeba zarejestrować jeszcze odtwarzacze we wtyczce. Aby dodac nowy odtwarzacz, musisz do niego załadowac plugin współpracujący z kPilot2 i włączyć go, kiedy Konnekt będzie uruchomiony."

Plik foo_kPilotInfo.dll jest w miejscu które wskazałeś, jednak w kreatorze pojawia sie cos jak wyżej. Osohozi? biggrin.gif
Fett
Nic się nie dzieje, bo nie moge go dodać nawet w kreatorze sad.gif

EDIT:
Dodam tylko, że WMP nie moge także dodać kreatorem, bo pojawia się identyczna uwaga:

"Aby kPilot2 w pełni działał trzeba zarejestrować jeszcze odtwarzacze we wtyczce. Aby dodac nowy odtwarzacz, musisz do niego załadowac plugin współpracujący z kPilot2 i włączyć go, kiedy Konnekt będzie uruchomiony."
winthux
QUOTE(Fett @ 10.09.2005 - 08:48)
"Aby kPilot2 w pełni działał trzeba zarejestrować jeszcze odtwarzacze we wtyczce. Aby dodac nowy odtwarzacz, musisz do niego załadowac plugin współpracujący z kPilot2 i włączyć go, kiedy Konnekt będzie uruchomiony."
*



Czy te zdania nie wyjaśniają wszystkiego?!?!?!



Jak pojawia Ci się coś takiego, tzn, że plugin do odtawrzacza został pomyślnie skopiowany. Teraz wystarczy włączyć plugin w odtwarzaczu (dot. tylko WMP, bo WA i FOO ładują automatycznie). I teraz posłużę się cytatem co dalej trzeba zrobić:
QUOTE
Aby dodac nowy odtwarzacz, musisz do niego załadowac plugin współpracujący z kPilot2 i włączyć go, kiedy Konnekt będzie uruchomiony."
KriSLee
Żeby nie było -
Parametry wstępne:
1] Mam odpowiednie biblioteki skopiowane w odpowiednich katalogach programów:
* ..\Windows Media Player\WMPkPilotInfo.dll
* ..\Winamp\Plugins\gen_kinfo.dll
2] W USTAWIENIACH dla wtyczki kPilot2, mam w tym combobox 'Wybierz odtwarzacz' dostępne obydwa wspomniane wyżej odtwarzacze. Wybierzmy np. Windows Media Player.
3] Mam zaznaczone oczywiście że chcę zmieniać dla sieci np. GG.
4] Chciałem wywalić wszystkie przyciski do odtwarzania (bo i tak do sterowania odtwarzaczem mam globalne skróty klawiaturowe+przełączanie normalnym pilotem telewizyjnym, więc po co miałbym sobie utrudniać, tym że jak chcę przełączyć czy co kolwiek to jeszcze muszę włączać/uwidocznić konnekta i szukać myszką przycisków), ale żeby zobaczyć czy działa zostawiłem sobie PLAY i PAUZE.
5] W oknie głównym/oknie z listą kontaktów, zaznaczyłem ptaszka przy "Włącz kPilot2"

Wyniki:
PLAY i PAUZE działa, ale UTWÓR jako OPIS - ni CH....JA. mad.gif

Jeszcze co do istotnego kroku - czyli instalacja plug-inów w odtwarzaczach.
a. Winamp - nie ma co dyskutować - pojawił sie na liscie pluginów w kategorii 'General purpose' (nazwa: WAkPilotServer)
b. Windows Media Player - no i tu mam drobny dylemat. Jest tam zakładka 'Dodatki typu Plug-in', a poniżej okienko 'Kategoria'. Do jakiej kategorii trzeba dodać plugin od kPilota? Bo jakoś mi się włącza w kategorii "Tło" - tak ma być ?

Pomijając instalację w Windows Media Playerze, w Winampie JEST TAK SAMO - można zmieniać utwory ale opis WCIĄŻ SIĘ NIE ZMIENIA.

Czy zapomniałem jeszcze o zaznaczeniu jakiegoś magicznego ptaszka gdzieś w opcjach ?? (może nie w kPilocie, ale gdzieś w opcjach samego konnekta związanych z opisem ??).
A może jakiś czarodziejski i jedyny poprawny rytuał, co jak po kolei trzeba włączyć i w jakiej kolejności co kliknąć żeby to zadziałało poprawnie??

p.s. Jeśli ma tylko przełączać utwory to naprawdę jest to dla mnie bezużyteczne dry.gif

p.p.s. Żeby było w pełni profesjonalnie:
- Windows Xp,
- Windows Media Player 10
- Winam 5.07
- kPilot2 0.2.5.0
Fett
Tyle, że teraz plik foo_kPilotInfo.dll jest w folderze C:\Program Files\foobar2000\components. I gdy ruchamiam foobara, mam następujący błąd:

"Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono utf8api.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji moze naprawić ten problem."

Zainstalowałem ponownie i dalej to samo... A do tego po tym kolejny bład:

"Failed to load DLL: foo_kPilotInfo.dll
Reason: Unable to load DLL. This might be caused by other DLLs required by this DLL not being present, or this DLL requiring different version of the player."

Mam foobara2000 w wersji 0.9 beta 8. Ale wersja chyba nie gra różnicy, bo gdyby była niedobra, dodawałoby choć WMP...
winthux
KriSLee:
Z najnowszym winampem prawdopodobnie nie działa, bo chyba coś trochę pozmieniali. Tzn. nie działa powiadamianie o zmianie utworu....

Co do WMP to ma być jako tło.

Formatowanie masz ustawione? {Artist} - {Title}
Spróbuje odczekać utwór lub dwa. Bo jak pamiętam to WMP miał to do siebie, że
wysyłał podwójnie powiadomienie o zmianie utworu i może działać tutaj antyflood w kp2.

Spróbuj z foobarem czy działa.... (wersja 0.8)

Fett:
Od wersji foobara bardzo dużo zależy. wtyczka do niego była przygotowana pod 0.8. Jakbyś dokładnie przeczytał changelog foobara to jest tam napisane, że pluginy napisane pod 0.8 nie będą działa pod 0.9, gdyż zmienili całkowicie system pluginów. Wyjdzie poprawiaona wersja gdy wyjdzie sdk dla 0.9 (ostatnio jak tam byłem to nie było, pewnie opublikują razem 0.9 oficjalnym).
Fett
Zainstalowałem najnowszą wersje WMP (10). Od tej pory działa mi włączanie, wyłączania, pauza, głośniość itp. Ale opis się nie zmienia... Może nie działa te zmienianie z WMP10? Spróbuje jeszcze zainstalować starszego foobara... smile.gif

EDIT:
Wszystko działa OK na Foobarze 0.8.3. Na nowszym nie, zaś na WMP 10 da sie robic wszystko, prócz tego, by pokazywał co leci w tle na opisie smile.gif
KriSLee
QUOTE(winthux @ 10.09.2005 - 13:03)
[...] Formatowanie masz ustawione? {Artist} - {Title}
Spróbuje odczekać utwór lub dwa. Bo jak pamiętam to WMP miał to do siebie, że
wysyłał podwójnie powiadomienie o zmianie utworu i może działać tutaj antyflood w kp2.

Spróbuj z foobarem czy działa.... (wersja 0.8)

Formatowanie - ustawione
WMP grał przez godzinę - i nic się nie zmieniło
Foobar - nie mam, i mnie jakoś nie kręci wink.gif (chyba, że koniecznie muszę go ściągać instalować, żeby tylko zobaczyć czy kp2 działa w ogóle z czym kolwiek ? )
Jeśli nie muszę, to pozostaje pewnie tylko - do usłyszenia przy następnej wersji działającej z WMP i/lub Winamp5 ? biggrin.gif
mcjaca
U mnie wszystko śmiga aż miło, ale przydało by się żeby kpilot2 pokazywał streaming radia internetowego. wub.gif
KriSLee
  Dobra, okazało się, że niby działa (znajomi mówią, że widzą jak się zmienia) - TYLKO ŻE JA TEGO NIE WIDZĘ huh.gif

a] Jak najeżdżam a trayu na ikonkę konnekta to wyświetla się pusty bez opisu (albo opis jaki ustawię wpisując ręcznie).
b] Podobnie dałem żeby na belce listy kontaktów wyświetlał opis i tam też utwory się nie pokazują.
c] No i jeszcze w tym, polu do wpisywania kZmieniaczu też nic się nie dzieje.


  To tak ma działać, że ja sam nie wiem czy aktualny utwór się wyświetla jako opis ?
KriSLee
No i specjalnie zainstalowałem GG żeby obserwować jak się zachowuje Konnekt z kPilotem2.
Kluczowe wady (nie wymienione wcześniej):
* Przy każdej zmianie utworu przełącza mnie w stan DOSTĘPNY, huh.gif
* Jak na siłę ustawię stan na ZARAZ WRACAM (dla wszystkich sieci na 'sztywno'), to wtedy opis z utworu przestaje się pokazywać dry.gif


P.S.
Jak próbowałem wejśc na ten adres z Bug'ami (ten z 'wypiekami babuni' czy jakoś tak) to FIREFOX uraczył mnie komunikatem:
"Przekroczony lilmit czasu podczas próby połączenia z[...]"
winthux
Jeżeli w trayu nie wyświetla, to na belce też nie będzie.
Co do kZmieniacza, to on nie pobiera info, że jakaś inna wtyczka zmieniła opis.
Z tym przełączaniem na dostępny to trochę dziwne... nie powinno się tak dziać.

wypieki-babuni.info nie działają, bugi należy tutaj zgłaszać.... (heh... trzeba poprawiać linki...)
adams_bart
heja! sciagnalem sobie ta wtyczke... no i zaczynam uzywac kreatora dla player'a. Mam Winampa 5.1
Po podaniu Scieżki do plugin'ów Winampa klikam Dalej, a instalator od razu powiadamia mnie, że nie może skopiować pliki gen_kinfo.
Co mam z tym zrobić?
GLadi
Dokucza mi pewien błąd wtyczki. Przy odtwarzaniu i pauzowaniu muzyki opisy są wyświetlane prawidłowo, jednak gdy zatrzymuję muzykę lub wyłączam foobar'a to wyświetla się nie opis jaki był przed słuchaniem muzyki, a 1 i tylko ten sam opis (wykonawca/tytuł) także za każdym razem muszę zmieniać opis na poprzedni żeby znajomi nie myśleli że coś słucham jak tego nie słucham ;] Ktoś się spotkał z podobnym problemem? Jakaś kolizja z inną wtyczką? Może z kAllStatus? Cała reszta działa OK. Tylko kPilot z tymi opisami coś nie do końca ;/
GLadi
Nie rozumiem huh.gif

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
GLadi
Chaotycznie przedtem napisałeś wink.gif

No nic, spróbuję reinstalkę, jak nie pomoże to przyjdę tu jeszcze wypłakać się wink.gif
zimaq
Strona kpilota zdechła na dobre, czy tylko domenka wygasła?
Bo wydaje mi się, że bombarduję nieistniejącą stronę kupą informacji o odtwarzanych plikach wink.gif
winthux
domena wygasła...
zimaq
A jakiś renew jest szykowany? Może inna domena? Mozna by było zrobić zrzutę na domnkę ( np. net ), myślę, że znalazło by się paru userów chętnych... ( np. ja ) wink.gif
winthux
na razie pomysł jest żeby było w domenie konnekt.info np. kpilot.konnekt.info, ale zmiana dopiero wejdzie w kolejnej wersji, której nie planuje w najbliższym czasie. Ta nowa wersja będzie jedynie poprawką kodu i niektórych niefortunnych wykonań z mojej strony ;P. Przez ten rok sporo się nauczyłem... ;]
mariancb
hmm... moze dodac jeszcze jednego "plejerka" ktory ostatnio jest co raz bardziej popularny a mianowicie Quintessential Media Player
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.