Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kPilot2 v0.2.5
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Sija
Numer stabilnej wersji: 0.2.5.1

Instrukcja obsługi:
http://faq.konnekt.info/plug_kpilot2.php

Opis działania:
Wtyczka zmienia opis statusu na tytuł utworu aktualnie odtwarzanego przez Winampa2 i 5, Windows Media Player 9 i 10, Foobara2000 oraz innego playera, z pluginem współpracującym z kPilot2. Umożliwia również kontrolę tych programów.

W przypadku braku wtyczek do odtwarzaczy:
Należy upewnić się że mamy włączoną centralę kplugins, jeśli tak to uruchamiamy system kupdate. Następnie klikamy w przycisk Więcej opcji, w drzewku odnajdujemy wtyczkę KPlugins -> kPilot2 i klikamy na nią prawym przyciskiem myszy (powinien pojawić się "kluczyk"). Naciskamy start i aktualizujemy, brakujące pliki powinny wgrać się poprawnie.
_menic_
No I super biggrin.gif
Ale najlepsze jest: wtyczka "wXP UI" zrobiła bubu Przejmujemy sie tym [tak] [nie] laugh.gif
Sija
Przyklady wtyczek do playerow sa pod tym adresem:
http://wypieki-babuni.info/svn/kPilot2/examples/.

Wszystkie informacje dotyczace projektu znajdziecie na stronie wtyczki [czyli kpilot.info] i na Bugtrackerze.
case
lgna larwy na kpilot.info .. 8) tongue.gif
_menic_
co juz mnie zaczyna denerwowac to fakt ze ikonka kpilota na glownym toolbarze co ja ustawie to wraca po ponownym uruchomieniu konnekta w swoje jedno stałe miejsce :?
jareq
Kurde a u mnie nie chce sie zainstalować (zintegrować) z WMP dodaje przez kreatora ale mimo to nie ma go na rozwijanej liście i nie da sie sterować kPilotem sad.gif
hasbender
Zapewnie się nie chciały skopiować plik z pluginem (ja tak miałem). Wejdź w folder konnekt\data\kpilot2 i skopiuj odpowiednią wtyczkę w odpowiednie miejsce wink.gif
Blobo
tak zdecydowanie to kopiowanie pomaga
i restart jednego jak i drugiego programu

przy czym chciałem zaznaczyć, że przy zmianie utworu opis mnie się wcale nie zmienia, w tym celu muszę przyciskiem w głównym oknie Konnekta wyłączyć kPilota i ponownie go włączyć, co sprawia, że na razie mam go wyłączonego cały czas
Sija
gwoli jasnosci: wtyki do WMP i WinAmpa nie sa do konca odbugowane, z czego zdajemy sobie sprawe. Bugreporty nie zaszkodza oczywiscie wink.gif
jedyna w pelni dzialajaca jest wtyka do fb2k.

PS. po wszystkich testach jakie przeszedl kP2, powinien byc reklamowany sloganem: "Tworzony z mysla o Tobie i Twoich dzieciach" tongue.gif
Lukas77
Uraczyłem się dziś rano, wszystko pośmiguje jak należy... Opcja "nie racz nas przy statusie ukryty" jest super, czegoś takiego zawsze brakowało. Jak na razie zero bugów, może dlatego że używam FB2K...
Też miałem problem z toolbarem, ale rozwiązał się sam, opiszę zdarzenie:
Kiedy ustawiłem toolbar po środku, bo tak chciałem (mam 3 toolbary) kPilot po restarcie wrócił na dół. Kiedy ustawiłem go na 3 pozycje a kZmieniacza na drugą to po restarcie kZmieniacz przeskoczył do góry a kPilot tam gdzie chciałem na 2 pozycje... Jest dobrze, ale czemu toolbary same pływają?? ;-)
Good Job KP2 Team!!
zimaq
Yeah! Na to czekałem! Wtyczka full wypas, syćko śmiga jka należy ( foo2k ;] )
Gód łork soldżerz ;]
sleesh
Tez mam maly problem z tymi toolbarami, ale olac, wazne ze wtyka ogolnie dobrze dziala biggrin.gif Naprawde sie postaraliscie , GJ !
_menic_
QUOTE(Sija)
gwoli jasnosci: wtyki do WMP i WinAmpa nie sa do konca odbugowane, z czego zdajemy sobie sprawe. Bugreporty nie zaszkodza oczywiscie wink.gif
jedyna w pelni dzialajaca jest wtyka do fb2k.

Bo fb2k rządzi biggrin.gif
I taka jeszcze sprawa..... Jezeli leci ponownie ta sama piosenka to zeby nie zmianiał statusu ze słucham znowu tego samego tongue.gif
Blobo
a ja się do FB2K nie mogę przekonać :/
dlatego póki co nie korzystam z auto-opisu i czekam na poprawkę wtyczki do WA
jareq
QUOTE(hasbender)
Zapewnie się nie chciały skopiować plik z pluginem (ja tak miałem). Wejdź w folder konnekt\data\kpilot2 i skopiuj odpowiednią wtyczkę w odpowiednie miejsce wink.gif

Plik z pluginem skopiował się bez problemu (sprawdzałem) a mimo to problem jest nadal brak WMP na liście wyboru i gdy wciskam play w kPilocie to uruchamia sie tylko WMP i nic po za tym - co to może być???

ps. mam win xp prof +sp1 i wmp 10
winthux
w WMP trzeba jescze dodać tego plugina, żeby działał, później tylko restart odtwarzacza i powinna być już widoczna nazwa odtwarzacza w konfiguracji:)
Powiem tyle: warto było :roll: i kropka

pozdrawiam serdecznie smile.gif
vojtek
Mi tam sie wszystko na poczatku psuło, ale teraz już jest ok. Wgrałem wtyczkę, zaznaczyłem w konfiguracji, uruchomiłem konfiguratora. Potem uruchomilem Foobara i wyskoczł błąd, ze nie może znaleźć msvcostam.dll i że plugin nie został załadowany. Te dll'ki brzmiały znajomo, no więc wgrałem je z katalogu K. do windows/system, uruchomilem znowu foobara i juz było ok. Tyle że nie działało sterowanie Foobarem z okna K., jednak po restarcie K. już jest wszystko ok. Świetna wtyczka, dzięki.
NelQ
A ja mam pytanie i prośbę: Czy w następnej wersji możnaby było dodać opcję wyboru akcji dla PLAY (odtwarzaj od początku / kontynuuj odtwarzanie po pauzie). Jestem przyzwyczajony do drugoiej opcji i teraz mi się miesza smile.gif
Sahasrara
QUOTE(vojtek)
Mi tam sie wszystko na poczatku psuło, ale teraz już jest ok. Wgrałem wtyczkę, zaznaczyłem w konfiguracji, uruchomiłem konfiguratora. Potem uruchomilem Foobara i wyskoczł błąd, ze nie może znaleźć msvcostam.dll i że plugin nie został załadowany. Te dll'ki brzmiały znajomo, no więc wgrałem je z katalogu K. do windows/system, uruchomilem znowu foobara i juz było ok. Tyle że nie działało sterowanie Foobarem z okna K., jednak po restarcie K. już jest wszystko ok. Świetna wtyczka, dzięki.


Sytuację miałem taką jak vojtek, ale sobie poradziłem. Cieszy mnie bardzo wasz support dla fb2k, dzięki za wtyczkę. smile.gif
vojtek
Ja przy okazji takie dwie małe uwagi:

1) Okienko pod lista kontaktow, glośność i przyciski sterowania - moglyby byc ukrywane, gdy foobar jest wylaczone? Bo w sumie po co mi ma się wyświetlać okienko, skoro nic nie gra w chwili obecnej? Tylko 2 linijki pustego miejsca..

2) W tym okienku skróciłem sobie do 1 linii, no i oczywiście było pusto ;p Się głowiłem czy coś źle wpisałem (np. niezamknalem znacznika czy cos) - okazało się. że trzeba koniecznie wpisać 2 linie (a ja jedną usunąłem) - dałoby się zrobić do wyboru, 1,2 albo i więcej linii w tym okienku? (caly czas mówie o tym pod listą kontaktów)
zimaq
QUOTE(vojtek)
2) W tym okienku skróciłem sobie do 1 linii, no i oczywiście było pusto ;p Się głowiłem czy coś źle wpisałem (np. niezamknalem znacznika czy cos) - okazało się. że trzeba koniecznie wpisać 2 linie (a ja jedną usunąłem) - dałoby się zrobić do wyboru, 1,2 albo i więcej linii w tym okienku? (caly czas mówie o tym pod listą kontaktów)

Dokładnie mam coś takiego samego + przestawianie się tego info po każdym restarcie... wink.gif
mefju
Bajer! Super wtyczka! Zwłaszcza "podobuje" wink.gif mi się wysylanie danych na www - audioscrobbler nieciekawie sobie z tym radził...

Aha, żeby was za bardzo nie dowartościować - przy wysyłaniu aliasów przydało by się, żeby w oknie wiadomosci wyswietlało się to co dostanie mój rozmowca, a nie to co wpisałem.

Aha - i chyba KP2 gryzie się z korektorem. Wcześniej korektor wyswietlał tekst zamieniony, a teraz zostawia go tak jak zostaje wpisany. Podczas gdy do odbiorcy leci to co powinno (czyli tekst zamieniony) tongue.gif

Cienki ze mnie tłumacz, ale chyba jak się wysilicie to zrozumiecie o co chodzi... smile.gif
nox_
szkoda ze nie mozna zapodac tytulu utworu z radia na winampie
atol
1) podczas bawienia się toolbarami przy restarcie K pojawia się błąd i oczywiście runtime error

QUOTE(błąd)
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception \"Access Violation\" occured at adress 0x01DA1DAE in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0x00]

inIM: 10106(0x12d53c , 0x0)(30B) [Olew.k->wXP UI]

Stack trace:
.00001DAE  [olewk_0.1.6.35]
.00002544  [olewk_0.1.6.35]
.0001A83A  [konnekt_0.6.21.120]
.00008364  [ui_0.1.21.43]
.000082DA  [ui_0.1.21.43]
.000082DA  [ui_0.1.21.43]
.000091BE  [ui_0.1.21.43]
.0000E6DB CopyIcon+0x00000267 [USER32_5.1.2600.0]
.0000E54A CopyIcon+0x000000D6 [USER32_5.1.2600.0]
.0001F3FB DefDlgProcA+0x00000021 [USER32_5.1.2600.0]
.00003B2E CreateWindowExA+0x0000265A [USER32_5.1.2600.0]
.00005874 UserClientDllInitialize+0x00000729 [USER32_5.1.2600.0]
.000058A4 UserClientDllInitialize+0x00000759 [USER32_5.1.2600.0]
.0000108F KiUserCallbackDispatcher+0x00000013 [ntdll_5.1.2600.0]
.00035F2D  [ui_0.1.21.43]
.0001A83A  [konnekt_0.6.21.120]



Nastąpi zamknięcie programu!

Załączniki

ZenOm
genialna wtyczka tongue.gif

a ja mam takie jendo pytanie czy zeby zobaczyc jaki mam aktualniie status musze sobie odpalic 2 profil z innym numerem gadu 8) czy jest to gdzies do ustawienia ??

a co do tego bledu to go powoduje olewka, wylaczylem i juz go nie bylo tongue.gif
atol
wiem że olewka ale nie chce wyłączać olewki bo mi zaraz się kilka niechcianych osób odezwie, a tak mają lekcje pokory :]
winthux
QUOTE(NelQ)
A ja mam pytanie i prośbę: Czy w następnej wersji możnaby było dodać opcję wyboru akcji dla PLAY (odtwarzaj od początku / kontynuuj odtwarzanie po pauzie).


W niektorych odtwarzacz działa wznawianie odtwarzania ale to zależy od odtwarzacza, jak dobry odtwarzacz to po naciśnięciu play sam rozpoznaje co trzeba zrobić :)

QUOTE(vojtek)
Okienko pod lista kontaktow, glośność i przyciski sterowania - moglyby byc ukrywane, gdy foobar jest wylaczone?


Można by było coś takiego zrobić, ale wtedy konnekt wymagał by za każdym razem restartu.....

QUOTE(vojtek)
dałoby się zrobić do wyboru, 1,2 albo i więcej linii w tym okienku?


W następnej wersji będą dwa rodzaje tych okienek.... Na razie w tym okienku jest nagłówek i jedna linijka.... :)

QUOTE
Aha, żeby was za bardzo nie dowartościować - przy wysyłaniu aliasów przydało by się, żeby w oknie wiadomosci wyswietlało się to co dostanie mój rozmowca, a nie to co wpisałem.


Jak aliasy powstawały to konnekt nie pozwalał na zastępowanie wiadomości w oknie wysyłania

QUOTE(nox_)
szkoda ze nie mozna zapodac tytulu utworu z radia na winampie


Bo winamp jest lipnym odtwarzaczem i nie da się dobrać do tytułu radia....

QUOTE(atol)
podczas bawienia się toolbarami przy restarcie K pojawia się błąd i oczywiście runtime error


to jest błąd olewki i nie jest związany z kpilotem

QUOTE(ZenOm)
a ja mam takie jendo pytanie czy zeby zobaczyc jaki mam aktualniie status musze sobie odpalic 2 profil z innym numerem gadu Cool czy jest to gdzies do ustawienia ??

tip z traya pokazuje jaki masz aktualnie opis i status na sieciach... (nie dot. kp2)
Blobo
a czy ktoś mi napisze proszę co to są te aliasy? :?
mefju
żeby sie nie rozpisywać dam Ci przykład:

Prefix: !
Alias: NP
Tekst z parametrami: W chwili obecnej słucham: {ARTIST} - {Title} [{Duration}]


Wpisuje w oknie wiadomości: !NP
i osoba dostaje: W chwili obecnej słucham: Brytny Spirs - hit mi bejbi łan mor tajm [3:34]


wink.gif
Olórin
QUOTE(winthux)
QUOTE(vojtek)
Okienko pod lista kontaktow, glośność i przyciski sterowania - moglyby byc ukrywane, gdy foobar jest wylaczone?


Można by było coś takiego zrobić, ale wtedy konnekt wymagał by za każdym razem restartu.....

A nie można
CODE
UIActionSetStatus(parent,id, ACTS_HIDDEN, ACTS_HIDDEN)

lub
CODE
UIActionSetStatus(parent,id, 0, ACTS_HIDDEN)

W zależności czy chcemy ukryć czy pokazać wink.gif

????? wink.gif
Fazi
Nie wiem jak wam, ale u mnie po dłuższym używaniu nowego kPilota zaczyna on mulić mi kompa (użycie procesora przez Konnekta 95 %- 99%, po wyłączeniu wtyczki problem znika). Też tak macie? Win XP Pro SP2, Athlon XP 2400+, 512 Mb RAM, blablabla...
No i kNotify nie wyświetla mi powiadomień o zmianach (tak, zaznaczone w konfiguracji i nawet zresetowany Konnekt kilka razy).
No rzeczywiście przydałaby się opcja wyboru akcji dla "Play".
Takie drobne uwagi wink.gif
niki
a ja mam takie male pytanko/problem:
slucham/ogladam na kompie tylko teledyski;
stary k.pilot wyswietlal mi poprawnie nazwy utworow z nazw pilkow(klipy nie maja ID3tag) a nowy nie kce tego robic (nawet po wlaczeniu pokazywania nazwy pliku-dziala to tylko przy mp3);
czy mozna to jakos obejsc albo dorobic do k.pilota ten "ficzer"
sprawdzalem na WMP10 i winamp5.
a moze foobar to potrafii - moze ktos to sprawdzal bo sam nie uzywalem foobara.
pozdrawiam smile.gif
.misiek
ftyczka jest naprawdę cool biggrin.gif

winthux napisał że udało mu się 1/10 z tego co zamierzał wydać, wydać i już się boję czego jeszcze brakuje biggrin.gif

teraz tylko brakuję mi do opisu: {TrackNumber} i {Year} a po za tym wszystko biggrin.gif

pozdraviam twórców, szanuję ich pracę, warto było czekać biggrin.gif:D
mleko
hmm ja bym dodal jeszcze konfiguracje tego jaki odtwarzacz ma sie wlaczac po wcisnieciu guzika PLAY, bo u mnie sie wlacza WMP9 a chcialbym to zmienic na winampa:)
atol
a co można zaradzić z tym obrazkiem co załączyłem?
mavruck
ehhhh coraz wiecej problemów mam z Konnektem ;/ powoli trace nerwy i skłaniam sie w kierunku starego komunikatora ;/
Dostałem wczoraj maila w nocy i ucieszyłem sie ze jest nowy kPilot. Wreszcie koniec z "gubieniem utworów" z poprzedniego kPilota pomyślałem. (jak miałem to używałem jeszcze wcześniejszej, poprawnie działającej wtyki ale potem niemogłem znaleźć pliku na forum). Ale niesciagnołem bo miałem problem z kUpdate ;/ wtyke zassalem dzis rano i odrazu radocha ze duzo opcji i bajerów ale właśnie pojawiły sie problemy.
Odnośnie pobierania informacji wyłącznie z ID3tagu! Trace na tym bo często słucham e-radia i wiele utworów na dysku mam bez ID3 ;/ musiałem w polu formatowania dać i artist/title i filename ;/ w poprzednich wersjach kPilot bezproblemu radził sobie z wyciąganiem nazwy z winampa bez wsparcia ID3! niezbędna jest opcja przełączająca sposób pobierania znany z wczesniejszych a obecnej wersji. tak zeby poprawnie odczytywał teledyski/radio/utwory bez ID3. Noo i w sumie to jest najwiekszym problemem obecnego Kpilota. Tak pozatym to świetna wtyka ;] pozdrawiam twórców! ;]
Zakrn
Błąd z blokadą przyjmowania wiadomości od osób nie na liście: http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=3374
NelQ
Pytanko: Nie da się stworzyć w oparciu o zmodyfikowane aliasy wtyczki dzaiłającej tak jak KoreKtor??
KaCzOr
A ja mam pytanie takie troche z innej beczki...............
Kpilota uzywam poraz pierwszy i mam little problems.
Celem wtyczki jest obsluga winampa foobara i innych w menu konnekta oraz wyswietlanie granego utworu w statusie.
Czy wyswietlanie wykonawcy , utwory w statusie musi byc koniecznie?
Jesli nie to jak wylaczyc , co pozmieniac aby tak sie nie dzialo? ; I aby menu to odtwarzacza pozostalo.
Po instalacji wtyczki nic nie zmienialem a u kumpla na gg nie wyswietla sie ze mam utwot w statusie. Jesli tak sie dzieje to znaczy ze wszystko gra?
MEK
Witam

do Foobar'a jest wtyczka foo_winamp_spam.dll alias Winamp API Emulator wtyczka emuluje winampa wysyla opis ktory zostaje przechwytany przez np AStatus 0.1
wtyczka ma miejsce na wpisanie string'ow i po wklepaniu odpowiednego mamy wszystko bez wzgledu czy to jest mp3 mpc avi ogg czy plik jest spakowany czy rozpakowany czy ma tagi ID3v1 czy tez ID3v2 i APE
natomiast jak zalwazyliscie Kpilot zmienil swoja koncepcje i sam do kazdego odwtazacza dodaje dodwtowy plugin teraz zamiast odtwazacza i komunikatora plus pluginu auto status potrzeba jeszcze jednego plugin'u
nie wiem dlaczego autor zdecydowal sie na to rozwiazanie skoro calkiem dobra dziala wtyczka do Tlen'a o nazwie Now Playing nie dodaje zadnych dodatowych wtyczek a dziala calkiem niezle

a ja prosze tylko autora aby dalo sie czytac nazwy nie tylko z ID3 ale tez z nazwy plikow tak jak to foobar potrafi bez wzgledu czy zostanie uzyta do tego dodatkowa wtyczka czy tez nie


i jeszcze kilka zeczy

jesli przed dodaniem wtyczki mam ustawiony opis i dodam wtyczk k.pilot i potem wlacze wtyczke moj opis zostaje a opis piosenki sie dodaje do niego przed opisem muzyki
czyli powstaje cos takiego "stary opis - autor piosenka"
co prawda po wykasowaniu opisu wylaczeniu wtyczki itp jest juz ok

jesli zmienimy opis podczas granej piosenki na inny wtyczka nie wraca opisu tej piosenki do poprawnego opisu odrazu
dopiero przy nastepnej piosence uwazam ze opis powinien byc sciagany co tyle sekund ile ustawilismy w to konfiguracji
natomiast nie musi byc wysylany jesli sie nie zmienil w statusie
lecz tylko synchronizowany z nim jesli jest inny to wtedy przywracany na poprawny
no i jeszcze problem z umieszczeniem przyciskow na menu programu jak i w oknie wiadomosci poprostu po restarcie nie sa tak jak tego sobie zyczymy

i jeszcze pytanie odnisnie dodatkowych wtyczek do odtwazaczy po co takie rozwiazanie?
NelQ
KaCzOr - wystarczy kliknąć "Wyłącz kPilot". Kontolować dalej będziesz mógł, ale opis nie będzie wyświetlany.
atol
a jeśli nie oto ci chodzi to w konfiguracji można się pobawić co ma być wyświetlane
KaCzOr
Dzieki Nelq i atol - teraz juz wiem co i jak smile.gif. Muzyka gra! 8)
Olórin
QUOTE(MEK)
nie wiem dlaczego autor zdecydowal sie na to rozwiazanie skoro calkiem dobra dziala wtyczka do Tlen'a o nazwie Now Playing nie dodaje zadnych dodatowych wtyczek a dziala calkiem niezle

Takie rozwiazanie uprości możliwość dodania obsługi innych odtwarzaczy, pozatym można tak więcej tagów wczytywać. Spróbuj jak takiś mądry bez foo_winamp_spam, przy std. formatowaniu tytułu okna (i tu pojawia sie kolejny problem - jesteś uzależniony od jakiegoś formatowania) pobrać np. długość utworu.
NelQ
Znalazłem drobny błąd. Przy ustawieniu aby wyświetlał tytuł / utwór wiekimi literami polskie litery wyświetla małe, np. "OGIEń" zamiast "OGIEŃ".
Lukas77
A ja mam taki problem że po wyłączeniu i włączeniu konnekta ustawienie głośności mam zawsze na zero... używam tego do foobara.
Nic nie pomaga.
NelQ
U mnie z Foobar'em 2000 działa normalnie.
froger_mcs
Lukas ja tez tak mam ale co dziwne, gdy nie dotkne tego to glosnosc sprawia wrazenie ze jest na max...
pielgrzym
To jeden genialny kawałek softu! Po uporaniu się z wyglądem toolbara (a reczej z upartością kPilota2 wink.gif ) niemal wszystko chodzi idealnie smile.gif jest po prostu boski!! smile.gif tylko gdy sam kPilot chce zrestartować Konnekta to gleba, niemniej inne wtyki restart przeprowadzają poprawnie smile.gif jak sie nim jeszcze troszkę pociesze, to logi rzucę wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.