Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kDodatki
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
MiLKA
fajne wink.gif

moze dodac w konfiguracji, gdzie maja sie pojawiac lista statusow dla wszystkich. bo na przyklad nie pasi mi to, ze pojawia sie obok normalnych, ale w trayu to bym se zostawil.

personalizacje plizzz :wink:
Olórin
poprawiona wersja pod tym samym linkiem

bakerss-i przycisk przeglądaj w oknie rozmowy z klanem biggrin.gif
Olórin
ta wersja juz wyłącza kompa ;p
undying
fajny pomysl ze statusami, nie zebym sie czepial ale dwie takie same gwiazdki (od statusow i dodatkow) troche niefajnie wygladaja tongue.gif ale to juz zmiany kosmetyczne ;]
Sahasrara
Hm, mi ta zmiana statusów zawiesiła dwa razy Konnekta, ale o tym sza... Bo z tego co mówił Olórin całe to menu to rodzaj skrótu i to raczej wina dżabera. Konkretnie zawieszał się kiedy próbowałem zmienić status podczas łączenia, ale nie udało mi się uzyskać takiej sytuacji poza używaniem menu z dodatków.
drivex
QUOTE(undying)
fajny pomysl ze statusami, nie zebym sie czepial ale dwie takie same gwiazdki (od statusow i dodatkow) troche niefajnie wygladaja tongue.gif ale to juz zmiany kosmetyczne ;]


a mi sie bardziej podobala wtyka bez tych statusow do wszystkichsieci :/ znaczy bez tych skrotow smile.gif bo teraz 2 gwiazdki... duzo mi miejsca zajmuje jakbym mogl to bym se wrocil do poprzedniej ale nadpisalem no i juz nic nie zrobie sad.gif(((
ale ogolnie kdodatki fajoskie biggrin.gif
misiu98
A nie ma na konnekt.info? tam jest chyba starsza nieco wersja? a jeśli chcesz, to mam jeszcze v3.2.0.0, mogę podesłać smile.gif
drivex
QUOTE(misiu98)
A nie ma na konnekt.info? tam jest chyba starsza nieco wersja? a jeśli chcesz, to mam jeszcze v3.2.0.0, mogę podesłać smile.gif


ee no faktycznie jest smile.gif i na gg3d tez jest biggrin.gif hehe dobra dzieki za podpowiedz wink.gif
Olórin
zawsze można tą ikonke wyłączyć w opcjach wink.gif, a gwiazdkę bede musial zmienic ;D
Matzec
Teraz przy obu opcjach statusowych na "tak", moje menu w trayu wygląda następująco:
user posted image
Jak widać, menu wszystkie jest x2. Może powinna być opcja wyboru co i gdzie? :)
Olórin
nie da rady....ja we wtyce gg włączysz pełne menu w trayu to też tak jest smile.gif
Olórin
w katalogu i na gg3d jest nowa wersja wink.gif niewiem czy tam cos zmienilem specjalnego(chyba nic) poza zmniejszeniem rozmiaru pliku wink.gif zaraz bede szukał lepszych ikonek smile.gif moze kwiatek z icq??
Aule
Niee. Kwiatek sie będzie kojarzył z icq. Może światła sygnalizacyjne, tzn czerwone, żółte i zielone. NA, DND itd będą pokazywane za pomocą znaczków w rogu.
Olórin
juz...ikonki by case smile.gif niektore moje na jego bazie, bo poszedl do szkoly i nie mialem jak sciagnac(wylaczyl kompa ;p) do pobrania na gg3d smile.gif
case
hehe

jestem i koncze... 8)
Matzec
Nie za czytelne te ikonki? :P
A może coś na bazie tej ikonki-gwiazdki?
Olórin
jak chcesz zrób sam styl do kStyle smile.gif

podaje id ikonek smile.gif takie ulatwienie dla leniwych
QUOTE
ALL 2228220 - to tez online
FFC 228122 (pogadam)
AWAY 228123
NA 228124
DND 228125
INV 228126
OFF 2228127
Olórin
wersja z ikonkami case'a jest tu smile.gif http://www.olorin.friko.pl/dl/kDodatki.dll
case
QUOTE(Olórin)
wersja z ikonkami case'a jest  tu smile.gif http://www.olorin.friko.pl/dl/kDodatki.dll

...a wyglada nastepujaco: biggrin.gif

user posted image
pienio
a moze dla roznych statusow zrobic slonku rozne oczka? smile.gif
a i tak cube jest najlepszejszy!
Olórin
beta na serwerze, pod stałym adresem
UNK
Wystapil blad podczas ladowania plugins/kDodatki.dll
ble ble ble tongue.gif
...
--------

Load Failed [1157] Jeden z plikow bibliotek potrzebnych do uruchomienia tej aplikacji nie moze zostac znaleziony.

Stalo mi sie to na drugim komputerze gdzie nie mam zainstlowanego praktycznie niczego
Olórin
kompiluje to od kilku wersji z inną opcja, dzieki czemu plik jest mniejszy i musicie sciagnac bibloteki smile.gif chyba msvcrt.dll, msvc60.dll(czy jakos tak)
Aule
A mi działa, a nic nie musiałem ściągać. biggrin.gif
Lukas77
Taka mała propozycja... Miałem to zaproponować jako nową wtyczkę, ale w końcu stwierdziłem że kDodatki są odpowiednie a i któż inny jak nie Olórin mógłby zrobić coś takiego:
Ikonka na toolbarze o nazwie "Skróty" po kliknięciu wyświetlałaby zawartość folderu ze skrótami które sobie do niego wrzucimy i tak z zaśmieconego pulpitu mogłyby zniknąć skróty do aplikacji, których rzadziej używamy. Wiem że jest Menu Start, ale czasem, a szczególnie w XP trzeba się naklikać żeby tam wejść, a do tego katalogu możemy wrzucić co nam się podoba: Katalogi, które rozwijają kolejną podgrupę Menu i np. Możnaby wrzucić katalog Radio, w którym znalazłyby się ulubione Radia Internetowe itd...
Co o tym sądzicie i czy jest to w miarę proste do wykonania?

Pozdrawiam
misiu98
Ja mam coś takiego jako pasek narzędzi u góry ekranu; schowany, a jakże. I faktycznie - małe, a cieszy. Zwłaszcza, jak nie chce się mieć zaśmieconego pulpitu.
I dzisiaj widziałem, że nawet programik do neostrady ma "Ulubiony Program"...

Wracając - kLinki w kDodatkach? jestem za wink.gif Wtedy może zniknie pasek u góry ekranu. Ale chyba lepiej byłoby, gdyby była to osobna wtyczka. Wtedy mogłaby pojawiać się ikonka w trayu, albo jako osobne okienko zadokowane gdzieś z boku / u góry.
hao
Proponuję inne rozwiązanie...
- Dodajesz katalog jako toolbar na pasku zadań (albo wykorzystujesz do tego celu quick launch),
- tworzysz w nim kikla katalogów z potrzebnymi ci kategoriami,
- zmniejszasz go tak, że wystaje kilka najważniejszych ikonek (albo żadna)
- całe menu masz wtedy dostępne pod chevronem (podwójna strzałka na końcu)...

Nie ma co wynajdywać ameryki na nowo...
jankez
Ja używam do tego celu programu 'true launch bar' 8)
cRoMo
Ja ze swojej strony polecam http://www.digitallis.co.uk/pc/ShortPopUp/
Olórin
tak wogóle to zapraszam tutaj http://gg3d.com/index.php?s=&mod=catalog&rid=789&code=rid

zmiany:
-uporządkowano w wieeeelllkkiiimmm stopniu obsługe okienka i hotkeyów
-okienko jest bardziej intuicyjne
-mamy 30 sekund na rozmyslenie sie przed wylaczeniem kompa
-co 30 sekund idzie sprawdzanie polaczenia(wczesniej co 60)
-nowa ikonka (by Milka)
-ping odbywa sie w oddzielnym wątku i nie blokuje glownego wątku Konnekta biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
-ikonka zmiany na wszystkich sieciach zmienia sie (narazie reaguje na zmiane na wszystkich sieciach, ale bedzie mozliwosc wyboru)
-skompilowane pod vc++ 7
-inne smile.gif duzo tego bylo i nie pamietam


dopisano
-przeniesiono tu blokowanie profilu i ukrywanie ikonek pilota
misiu98
A ja protestuję! Dlaczemu kDodatki nie ściągnęły mi się z kUpdate-a? Buuuu :-((( strona gg3d działa straaaasznie powoli tongue.gif
vanmash
QUOTE(Olórin)
tak wogóle to zapraszam tutaj http://gg3d.com/index.php?s=&mod=catalog&rid=789&code=rid

zmiany:
[...]
-nowa ikonka (by Milka)
[...]
-ping odbywa sie w oddzielnym wątku i nie blokuje glownego wątku Konnekta biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
[...]


Witam,

pociąłem troche....

1. można by wrzucać informacje uzyskane przez pinga do kNotify zamiast uzywac okienka z "OK"
2. interwal pingowania - dwie propozycje albo dodac okienko samodzielnego wprowadzenia albo jak jest polaczenia to nastepne sprawdzenie za 2 interwaly (za do np. 3 min.) a jak nie ma to kolejne za 30 sek.
2. ikonka fajna... ale za to nic nie pojawia sie w Knotify jesli "brak połaczenia" :cry:
3. w ustawieniach klikniecie na opis opcji nie zaznacza jej. [dobrze to dziala dla ustawien kNotes]

pozdrawiam
M.
PS pisalem do Ciebie na gg ale Twoj asystent mnie oplul... :evil:
Olórin
ikonki poprawione smile.gif mozna wpisac czestotliwosc pingowania, spr. polaczenia moze byc w notify, ale z IMHO praktycznego punktu widzenia to ping zostanie tak jak jest wink.gif

z opisami klikalnymi poprawie wink.gif

ps. wystarczylo podac haslo... "Konnekt"
ps2. wystarczyło pomyslec, hasło jest napisane w tekscie ;p
Matzec
Hmm, a ja przed chwilą bardzo dziwną rzecz zauważyłem... otóż miałem gg i jabbera na ukrytym, oczywiście ikonka "wszystkie" też była na "ukryty". I teraz: zmieniłem status jabbera na DND, i co się stało? Status "wszystkich" także zmienił się na DND! - jedynie z ikonki, bo gg pozostało na ukrytym.
KOSMOS
Tak jest obojetnie jaki status się ustawi w obojetnie jakiej sieci.
Matzec
No, w sumie tak, ale to jest bez sensu moim zdaniem.
Co innego gdyby wtyczka reagowała w przypadku gdy we wszystkich sieciach jakich używamy ustawimy taki sam status (lub chociaż odpowiadający, bo jak wiadomo w gg statusów jest mniej niż w j.)
Olórin
zmienia sie tylko ikonka smile.gif ew. moge wywalic reagowanie na zmiany statusu(jako opcja), i zrobic liste sieci na które ma reagowac smile.gif
Olórin
Nowa wersja kDodatków jest dostępna do pobrania. Pojawiły się następujące zmiany:
[list]
[*]Wybieramy na jakie sieci ma reagować ikonka wszystkich sieci
[*]Dodano usługę WhoIS
[*]Jednoczesna zmiana opisu na sieci GG i kLan
[*]Dodano kopiowanie właściowści kontaktu(UID,Opis,Ip,Telefon,Mail) do schowka
[*]Przeniesiono opcje kontaktu do podmenu
[*]Można zaprogramować wyłączanie WinAmp'a (i foobara przy użyciu wtyczki Winamp Api Emulator)
[*]Inne pomniejsze zmiany i poprawki[/list:u]

Pobierz: kDodatki 0.4.2
foxtwo
dobre i przydatne jest to kopiowanie wlasciwosci kontaktu do schowka (szczegolnie opisu) biggrin.gif yeah - jak to wszystko preznie sie rozwija... :wink:
piotr.ek
No to zaczynam uzywac tej wtyczki biggrin.gif Przydaloby sie jeszcze lepiej sformatowac okienko z wynikiem whois, bo obecnie jest za male wzgledem czcionki (pogrubionej zreszta)

I jeszcze jedno - po kliknieciu na ta mala ikonke w trayu informujaca o efektach komendy whois nie znika informacja od K.Notify. Efekt jest taki, ze jak zamkniemy okienko otworzone z ikonki, po kliknieciu na info z K.Notify otwiera sie jeszcze jedno okno - puste tongue.gif
foxtwo
QUOTE(piotr.ek)
I jeszcze jedno - po kliknieciu na ta mala ikonke w trayu informujaca o efektach komendy whois nie znika informacja od K.Notify. Efekt jest taki, ze jak zamkniemy okienko otworzone z ikonki, po kliknieciu na info z K.Notify otwiera sie jeszcze jedno okno - puste tongue.gif


Hmm... u mnie okienko znika od razu po kliknieciu
Olórin
heh...poprawie to notify pozniej smile.gif a co odnośnie okienka z wynikami to wykorzystuje typowe z K dla wiadomości od serwera, tak jest poprostu łatwiej mi to zrobić i pokazuje sie tylko 1 okienko (z przyciskiem następny)

ps.w funckcji zamieniaj najpierw na ip chodzi o to czy whois ma pytać serwer o ip tego co wpiszemy w okienko czy o nazwę hosta smile.gif czasami są różne odpowiedzi (np. odnośnie onet.pl:). dla kontaktów nie ma to znaczenia , bo i tak mają one wpisane samo ip
Olórin
Poprawiłem to knotify smile.gif do pobrania pod tym samym adresem

ps. podobają sie opisy na lanie?
piotr.ek
QUOTE(Olórin)
Poprawiłem to knotify smile.gif do pobrania pod tym samym adresem

Dziala, dzieki smile.gif
Olórin
Uppsss....opcja zmiany serwera nei działa smile.gif poprawie zaraz.

ps. Opcje zamieniaj najpierw na ip proponuje wylaczyc smile.gif nie stwarza problemów, ale moze nam inne wyniki podac serwer smile.gif
piotr.ek
Gdybym sie mial jeszcze czegos w tym momencie przyczepic (nie liczac tego okienka whois), to troche zabawnie wygladaja czasy podawane w statystyce - np "1:5:41" biggrin.gif Pewnie kwestia formatu, ale jakos mnie to rozbawilo, jak pierwszy raz zobaczylem wink.gif
shw
ano to wina formatowania smile.gif
Olórin
poprawiona wersja na serwerze
poprawiono:
-zmienianie serwera whois
-teraz komp się wyłącza
Olórin
Nowa wersja 0.4.3

Zmiany:
-Okna są tworzone bardziej poprawnie smile.gif
-Nowe okno zmiany opisu na wszystkich sieciach*
-inne poprawki

*obsługa entera w tym okienku będzie w następnej wersji[chyba ;p]

Pobierz: kDodatki 0.4.3
Sahasrara
1. Czemu okienko ze statusami wyskakuje w takim egzotycznym miejscu? (w lewym górnym rogu)

2. Proszę, daj opcję żeby to okienko wyskakiwało od razu po wciśnięciu w ikonkę zmiany statusu wszystkich sieci! Liczba klików będize taka sama a będzie wygodniej!

edit: a właściwie czemu nie możnaby podpiąć pod tą zmianę satusów opisów na jabberze?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.