Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kDodatki
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Olórin
Wersja z poprawkami pod tym samym adresem:

* jak ustawiliśmy na wszystkich sieciach status na NA to na gg dawało dostępny
* jak mieliśmy reagowanie na status na jabberze to nie pamiętało bierzącego opisu
* zapomniałem wcześniej o 1 okienku przy poprawkach

Sah - będzie w następnej wersji, a odnośnie jabbera to tu sprawa jest troche bardziej skomplikowana. Wtyczka kJabber nie udostępnia zmiany opisów przez swoje api. Należało by majstrować z jabberoo, a z tym mam problemy (chyba zamało wiem)....
Sahasrara
Hm, ja wiem jeszcze mniej, właściwie nic. wink.gif A konsola xml?
Olórin
jak chcecie to moge tak, ale nie zdziwcie sie jak będzie wam znikać w między czasie opis ;p
undying
A dalo by sie dorobic do opcji 'Wylacz automatycznie' takie cos ze podaje sciezke do programu ktory mialo by wylaczyc o danej porze? Tzn sie np. ogladam sobie tv przez programik JTV (np. c:\programy\jtv\jtv.exe) i chce by sie wylaczyl sam program bo np. usnolem a nie wylaczylem kompa bo lecial w tle download a nie chce by mnie tv obudzilo... Takie troche zamotane ale mam nadzieje ze wiecie o co chodzi ;]
Aule
Co do wyłączenia, to pewnie jakoś sie da. Ale czy nie lepiej korzystać z jakiegoś download menager'a? Większość z nich pozwala na automatyczne wyłączanie kompa, po ukończeniu i często przyśpiesza ściąganie.
undying
Nie zrozumiales co mialem na mysli. Chce zeby komp chodzil np. cala noc a np. program do ogladania tv (czy jakikolwiek inny) wylaczyl sie np. o 3 w nocy zeby mnie nie obudzily dzwieki z niego (lub cos innego). Tak jak jest zrobione wylaczenie winampa tylko mi chodzi o mozliwosc wylaczenia kazdego innego programiku (i dlatego tutaj mowilem o mozliwosci wpisania sciezki do programu ktory jest odpalony czy cos)
case
QUOTE(undying)
Nie zrozumiales co mialem na mysli. Chce zeby komp chodzil np. cala noc a np. program do ogladania tv (czy jakikolwiek inny) wylaczyl sie np. o 3 w nocy zeby mnie nie obudzily dzwieki z niego (lub cos innego). Tak jak jest zrobione wylaczenie winampa tylko mi chodzi o mozliwosc wylaczenia kazdego innego programiku (i dlatego tutaj mowilem o mozliwosci wpisania sciezki do programu ktory jest odpalony czy cos)

...i uwazasz, ze to zadanie dla komunikatora? :twisted:

ja mam pomysl - podlacz kompa do wierzy i ustaw sobie w niej timer 8)
undying
Bez przesady, konnekt ma duzo imho niepotrzebnych dodatkow niekoniecznie zwiazanych z komunikowaniem sie wiec taka opcja mogla byc skoro jest taka do wylanczania winampa. Zreszta nie wiem co ma wieza do wylaczania programow w kompie. Moze twoja jest jakas 'magiczna'.
Olórin
Jak sie wieża wyłączy nie będzie miało co cię obudzić (wyłączony dzwięk), a odnośnie wyłączenia winampa to wysyłam mu komende zamknij się, a z innym programem to już będzie gorzej ;p
case
undying - czy ja napisalem gdzies, ze wierza ma wylaczac programy :?: laugh.gif chyba nie, albo cos mi umknelo...
a co do niepotrzebnych dodatkow w K to po czesci sie zgodze, moze nie tyle nie potrzebne, co takie, ktore powinny powstac nieco pozniej, ustepujac pierwszenstwa bardziej przyziemnym, a potrzebnym rzeczom jak obsluga kolejnych sieci, czy chociaz to wyszukiwanie w historii

w kazdym razie staraj sie czytac posty ze zrozumieniem ich przeslania, a nie przypisuj komus czegos, czego nie powiedzial

czy opcja wylaczania programow powstanie to zalezne jest tylko od inwencji Olórin'a, ale moim zdaniem nie jest to domyslne zastosowanie komunikatora... :?
UNK
case a czym wiecej bajerow tym K sie dluzej uruchamia, juz to zauwazylem jak bylo kiedys a jak teraz sie mi juz trche uruchamia (ale i tak szybciej niz gg + pgg i prawie all wtyczki tongue.gif)

undying mozna by bylo zrobic takie cos, ze dodajesz do K program ktory ma zamknac a jakies tam porze a on zabija proces, ale to nie zapisywalo by ustawien danego programu wiec raczej by nie bylo zbyt bardzo przydatne, a z reszta po co komu taki bajer, napewno da sie to jakos zrobic zeby program sie np sciszal, albo sam stopowal w jakims miejscu, trzeba tylko troceh pogluwkowac i poszukac tongue.gif
hao
Wystarczy wysłać mu komunikat WM_QUIT, albo WM_CLOSE ... po co od razu mordować
Olórin
w sumie to tak 8) jak wróce to pomyślę, mam już koncepcje jak to zrobić biggrin.gif
Olórin
Wersja 0.5
Zmiany:
0.5 - 29.02.2004
* przeniesienie zmiany statusu do kZmieniacza
* mozliwosc hibernowania o zadanej godzinie
Binarka: tutaj
Źródła: Do przejrzenia | ZIP
Sahasrara
Dobra robota! Teraz jedyne czego mi brakuje to własne skróty klawiszowe. wink.gif
Aule
Olórin, zauważyłeś taie pole na dole, jak sie wiadomosc wpisuje?? Nie uwierzysz, ale tam można załącznik dać. Mówie ci, naprawdę, sam tak robie laugh.gif
Olórin
QUOTE
Olórin, zauważyłeś taie pole na dole, jak sie wiadomosc wpisuje?? Nie uwierzysz, ale tam można załącznik dać. Mówie ci, naprawdę, sam tak robie

nie rozumiem ?;p
drivex
QUOTE(pz16)
Olórin, zauważyłeś taie pole na dole, jak sie wiadomosc wpisuje?? Nie uwierzysz, ale tam można załącznik dać. Mówie ci, naprawdę, sam tak robie laugh.gif



moze daj scrina bo ja tez nie kapce biggrin.gif :> :>


edit. po rozkminieniu juz wiem o co chodzi Pz16 biggrin.gif

smile.gif chodzilo Ci o to dlaczego on nie dodaje pluginow jako zalaczniki :> otoz jemu chodzi zeby sciagac z strony khrone.kplugins smile.gif bo tam wiecej niz 1 plik smile.gif sa zrodla binarki itd pozatym specjalnie powstala ta strona dla pluginow po co obciazac forum smile.gif
Aule
Tam można załączniik dać do post'a. I taka ładna tabelka sie robi. Ehhh.....
Olórin
jak na kplugins wrzuce to raz zmieniam plik i sie wszystkie linki na niego przestawiają a tak zostają śmieci....
Olórin
Wersja z działającym Win+f4 i poprawionym win+f4 na serwerze ;]
Flind
skoro juz mamy funkcjonalny kanal ircu, wlasciwie mi nie chodzi nawet o kanal tylko o program w javie na stronie to moze mogl bys olórin wstawic link do irca w kdodatkach tam gdzie jest link do katalogu odsylacz do folderu z konnektem.

hao tez mogl bys dodac link na stronie konnekta do irca.

te dwa zabiegi napewno by sie przyczynily do zwiekszenia ilosci gosci
Olórin
Muszę się pochwalić!! biggrin.gif Konfigurowalne skróty klawiszowe już działają, narazie kody klawiszy muszę ręcznie wpisywać, ale to już kwestia czasu smile.gif Beta będzie w najbliższych dniach, najgorszy kawałek(chyba) mam już za sobą biggrin.gif
Sahasrara
Jeee!! I pomyśleć że wszystko zaczęło się od 'takiej małej wtyczki'. wink.gif Może k.bota też nam zrobisz, co? tongue.gif
Olórin
prawdopodobnie zrobie też komendy [konfigurowalne](wywoływanie pozycji z menu) i część wpisanych na sztywno ze względu na parametry np. zmiana opisu, ping czy whois (te juz są zrobione)

Z dziennika pokładowego
Działa już usuwanie hk(hotkeyów), dodawanie też jest całkiem eleganckie ;], teraz jeszcze uporządkować UI, testy ogólne i wydzielić do oddzielnego dll'a smile.gif
lucas_mcs
nie zapomnij zrobic centralki do kupdate
bardzo ulatwiszwszystkim zycie smile.gif
ja juz zaczynam sie gubic w wersjach pluginow na forum
Aule
Olórin jest w kPlugins Team. Jak MiLKA dokończy robić panel kontrolny to (mam taką nadzieje), będzie mozna wrzucać pliki do kUpdate'a. Tera ma do nich dostepn tylko MiLKA... :?
LooZ^
lucas : Chyba jak kazdy smile.gif Tyle teraz tego powstaje, ze juz sie calkiem pogubilem... Szczegolnie ze olorin jeszcze jakos rozdrabnia swoje wtyczki i nie wiem co do czego sluzy i czego uzywac tongue.gif
Olórin
Rozdrabniam bo:
:idea: łatwiej edytuje się mniejsze partje kodu
:idea: jeżeli ktoś nie potrzebuje danej funkcji to wywala wtyczke, po co robić setki opcji?
:idea: DLL'e są mniejsze tongue.gif
:idea: kiedy robię jakąś funkcje moge inne wtyczki wydawać niezależnie

ale jednak to rozdrobnienie nie jest przesadne......
LooZ^
Spoko, ja nie mam nic przeciwko smile.gif Poprostu sie pogubilem smile.gif
Olórin
Nowa wersja na kupdate & w katalogu
Zmiany:
:arrow: wydzielono skróty klawiszowe do k.Lawy
:arrow: dodano funkcje wyslij spam i komende /all która wysyła wiadomości do wszystkich okien
:arrow: zmienieono wartość NET (aby zgadzać się ze standardami tongue.gif), potrzebna jest rekonfiguracja wtyczki
Davka
Czy funkcja "wyslij spam" to dobry pomysł ?? biggrin.gif
bakerss
To chyba chodzi o to ze jak konczysz rozmawiać to wpisujesz: " /all dobra spadam pa :* " i wychodzisz a nie piszesz do każdego pokoleji ;]
Davka
Aha . Sorry może nie zrozumiałem biggrin.gif Myślałem że mozliwości są większe i mogą pomóc w wysyłaniu GG-spamu :oops:
lhs
QUOTE(Davka)
Myślałem że mozliwości są większe i mogą pomóc w wysyłaniu GG-spamu

Jeszcze by tego brakowało, żeby Olórin okazał się agentem GG!!
Olórin
Nazwa może mało trafiona, ale nie miałem pomysłu smile.gif i w ramach wyjaśnień, ta funkcja nie bedzie rozszerzana o np. wysyłanie do całej listy kontaktów!!
bakerss
Właśnie miałem o tym pisać ;] precz z łańcuszkami!!
nix
czy jest mozliwosc wylaczenia ikonki z toolbara w glownym oknie? przydaly by sie opcje wyboru dla poszczegolych funkcji - co ma sie pojawiac w menu kontaktu, co na belce itd
Olórin
QUOTE(nix)
czy jest mozliwosc wylaczenia ikonki z toolbara w glownym oknie? przydaly by sie opcje wyboru dla poszczegolych funkcji - co ma sie pojawiac w menu kontaktu, co na belce itd


Mogę zrobić wyłączanie ikonki w oknie głównym, Kopiuj i kDodatki z menu kontaktów (3 checkboxy). Albo temat na kolejną wtyke tongue.gif Mianowicie: ukrywanie i kopiowanie akcji biggrin.gif ale to może kiedy indziej smile.gif nie moge cały czas siedzieć przed kompem tongue.gif
nix
QUOTE(Olórin)
nie moge cały czas siedzieć przed kompem tongue.gif

jak to nie?! ja caly czas siedze... i w pracy i w domu... jedynie to przerwa na sen... nawet jem przy komputerze ostatnio.... nie pytajcie dlaczego... :twisted:
sleesh
nix pff, ale mi wielka rzecz , ja wszystkie posilki ( czyli obiad i czasem kolacja ) jem przy kompie, spie najmniej ile sie da :] Szkoda czasu na sen, jest szkola (u ciebie praca), komp, konnekt, kumple, wyjscia na miasto i gdzie tu jeszcze wsadzic sen... :/
lucas_mcs
ja zawsze jem przy kompie co owocuje co tygodniowym waleniem klawiaturą w sciane w celu pozbycia sie okruchów bułek ze srodka:) gołębie by sie najadly biggrin.gif
a co do dodatkow jestem za ukryciem tej malej ikonki w pasku... osobicsie musze przyznac ze uzywam tylko opcji kopiowania ip i opisu smile.gif
duch-x
nie wiecie czemu w kdodatkach nie daje mi zadnych informacji o jakimkolwiek adresie ip? jak pinguje to tez pojawia sie nie ma takiego numeru ip, czy cos takiego.. :x wrr probowalem zmienic ripe.net na cos innego i to samo.. eh
kox
QUOTE(duch-x)
nie wiecie czemu w kdodatkach nie daje mi zadnych informacji o jakimkolwiek adresie ip? jak pinguje to tez pojawia sie nie ma takiego numeru ip, czy cos takiego
Może masz zainstalowanego jakiegoś personal firewalla? Sprawdź czy nie zablokowałeś sobie możliwości pingowania (ICMP: echo request, echo reply). Z okna DOSu możesz pingować?
gilek
może masz norton firewalla?
jeśli tak to musisz dodać do ignorowanych alertów Welchia_ICMP_Scan i będzie działać :]

EDIT:sorry za powtórzenie :]
Sija
QUOTE(gilek)
[...] Welchia_ICMP_Scan [...]


Welchia to nie jest wirus :?:
gilek
niesądze :] ale wszystko jest możliwe :]
Sija
QUOTE(gilek)
niesądze :] ale wszystko jest możliwe :]


takie mam wrazenie [http://securityresponse.symantec.com/avcen...lchia.worm.html] ;]
duch-x
QUOTE(gilek)
może masz norton firewalla?
jeśli tak to musisz dodać do ignorowanych alertów Welchia_ICMP_Scan i będzie działać :]

EDIT:sorry za powtórzenie :]


Dzieki! fakt to bylo to smile.gif
wprawdzie ping ciagle nei dziala (z linii komend dziala) ale zato whois poszedl smile.gif tylko dziwne jest to ze pierwsza linijka to: host nie zostal znaleziony, ale pozniej wszystko o tym ip podaje tongue.gif
I tak dzieki za pomoc ohmy.gif
gilek
hmmm... to może firewall ma sygnatury ataków robaków :]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.