Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kDodatki
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Olórin
Z powodu Konnekta zainteresowałem się c++ i tak powstała mała wtyczka która:
:arrow: Dodaje przycisk do Katalogu[w menu głównym]
:arrow: Dodaje przycisk do Folderu Konnekt'a[w menu głównym]
:arrow: Dodaje przycisk do Wyłączania Monitora[menu wtyczek
:arrow: Dodaje przycisk do Wygaszacza ekranu
:arrow: Dodaje przycisk do Robienia miejsca na kawę[czyli wysuwania tacki od cd smile.gif]

Mam nadzieję że zawarte w niej funkcje przydadzą się wam biggrin.gif

http://pb92.przeworsk.sdi.tpnet.pl/KDodatki.dll
Flind
to z podobnymi byała inna wtyczka uniwersalna do kilku komunikatorow ale tamta była kijowo zrobiona a zaraz zobacze jak to wyglada
SandmmaN
Mi sie podoba i niektóre
bajery" się przydadzą (szczególnie folder Konnekta smile.gif, wysuwanie tacki tez jest ql, ale trzeba mieć okno K na wieżchu, żeby sie wogóle opłacało ruszac myszka a nie sięgać do budy tongue.gif).
Trzymam kciuki i dopinguje do działania w dalszym pisaniu wtyk biggrin.gif :mrgreen: :twisted:
Olórin
QUOTE(Flind)
to z podobnymi byała inna wtyczka uniwersalna do kilku komunikatorow ale tamta była kijowo zrobiona wyglada

właśnie dlatego wrzuciłem tą funkcję tutaj smile.gif to jest już ładnie oprawione :]może macie jakies pomysły na dodatkowe funkcje??
Flind
no własnie mi sie podoba bardzo skrot do foldera bo zawsze mnie wkurzało jak musiałem jakis nowy skrypt do kbota wrzucic do katalogu. Potem wprawdzie wstawiłem sobie skrot do foldera konnekta na pulpit ale teraz na szczescie moge go wypieprzyc
vojtek
QUOTE(Olórin)
QUOTE(Flind)
to z podobnymi byała inna wtyczka uniwersalna do kilku komunikatorow ale tamta była kijowo zrobiona wyglada

właśnie dlatego wrzuciłem tą funkcję tutaj smile.gif to jest już ładnie oprawione :]może macie jakies pomysły na dodatkowe funkcje??


Moze konferencje i rozmowy glosowe laugh.gif

A tak na powaznie to gratuluje pierwszej wtyczki smile.gif Twoja wtyczke wlasnie sciagam i jak tylko troche jej pouzywam to ociecuje ze cos napisze o niej..
Olórin
QUOTE(vojtek)
Moze konferencje i rozmowy glosowe  laugh.gif

W sprawie konferencji to do hao musisz pisac podanie z dwoma zdjęciami tongue.gif

dopisane:
Ten bajer z wysuwaniem cd jest tylko dla rozsmieszenia użyszkodnika w funny mode[do włączenia w konfiguracji] smile.gif

ps. Mam nadzieje że wielu pójdzie w moje ślady i zacznie się uczyć c++ pisząc proste wtyczki tongue.gif
beherith
Mnie natomiast wywala taki oto blad :?
CODE

Wystapil blad podczas ladowania plugins/KDodatki.dll
jezeli nacisniesz [OK] plugin ten niebedzie ladowany
ponownie.
-------------

Grupa 15 dla akcji 228010 nie instnieje !


Co tu zrobic ?
SandmmaN
QUOTE(Olórin)
Ten bajer z wysuwaniem cd jest tylko dla rozsmieszenia użyszkodnika w funny mode[do włączenia w konfiguracji] smile.gif

Nie rób sobie jaj Olórin! tongue.gif Ja czekam na dodanie opcji WSUWANIA tacki - tak jak jest na przykład w Statbarze (progs do monitoringu komputerka jezeli ktoś wie oco mi chodzi). Tam tacka jeździ w obie strony - ja też tak poprosze w K smile.gif

PS - Jeżeli potrzebujesz dalszej motywacji to pomyśl, że wsuwanie tacki cd wprawi usera w super-funny-mode laugh.gif
Olórin
QUOTE(beherith)
Mnie natomiast wywala taki oto blad :?
CODE

Wystapil blad podczas ladowania plugins/KDodatki.dll
jezeli nacisniesz [OK] plugin ten niebedzie ladowany
ponownie.
-------------

Grupa 15 dla akcji 228010 nie instnieje !


Co tu zrobic ?


Może jakiś plugin ma takie samo id jak mój? jakie masz zainstalowane pluginy?

Teraz pracuję nad pingiem :]
beherith
Mozliwe...korzystam z nastepujacych:
[list]
:arrow: update.dll ver. 2.0.2.0
:arrow: gg.dll ver. 1.1.1.0
:arrow: sms.dll ver. 1.7.1.0
:arrow: p2p.dll ver. 1.0.0.9
:arrow: k.pilot.dll ver. 0.1.8.150
:arrow: k.bot.dll ver. 0.2.2.0
:arrow: notify.dll ver. 0.3.0.0
[/list:u]

nawet gry odpale samo gg.dll + KDodatki.dll dzieje sie tak samo, natomiast w przypadku nowej instalacji i 1 uruchomienia wtyczka dziala, po ponownym juz niechce wspolpracowac :evil:.
hao
Jak komunikat wskazuje, próbujesz dodać akcję do nie istniejącej grupy. Która akcja do akcja od ID=15 i gdzie ją próbujesz dodać???
case
QUOTE(Olórin)
Z powodu Konnekta zainteresowałem się c++ i tak powstała mała wtyczka[...]

szefie, a nie masz jakichs przystepniejszych ikonek? bo te za bardzo kojarza mi sie z win9x [bo pewnie z niego sa], a myslalem, ze juz na dobre pozbylem sie tego garba wink.gif
Olórin
QUOTE(hao)
Jak komunikat wskazuje, próbujesz dodać akcję do nie istniejącej grupy. Która akcja do akcja od ID=15 i gdzie ją próbujesz dodać???

Poprawiono!!
Wtyczka miała na sztywno ustawione że dodaje do menu wtyczek i jak ktoś miał ustawione że ikonki wtyczek mają być na toolbarze to wywalało błąd sad.gif

http://pb92.przeworsk.sdi.tpnet.pl/KDodatki.dll

Wersja beta już na serwerze a w niej ping, jeszcze muszę zrobić przycisk do pinga w menu kontaktów ale to nie dzisiaj smile.gif

SandmanN: wsuwanie tacki pod kawę w może następnej wersji tongue.gif musze to jeszcze przemyśleć
case: może masz jakieś odpowiednie ikonki??, obecne zaczerpnąłem z w2k tongue.gif na razie nie bede szukał innych bo są ważniejsze rzeczy do zrobienia:]
case
QUOTE(Olórin)
case: może masz jakieś odpowiednie ikonki??, obecne zaczerpnąłem z w2k tongue.gif na razie nie bede szukał innych bo są ważniejsze rzeczy do zrobienia:]

w XP'ku chociazby mozna cos ciekawszego znalezc... kilka ikonek w K z niego pochodzi, wiec pasowaloby wszystko do siebie biggrin.gif
moge poszukac czegos jeszcze gdzies indziej i wysle jak cos...
Puma
Daj wysuwanie tacki z możliwością wyboru litery napędu bo mam DVD i nagrywarkę :wink:
Lukas77
Update: Jak dla mnie przydałby się timer do wyłączania monitora. Możnaby ustawiać po określonym czasie lub o określonej godzinie. Przydatne gdy się filmy ogląda, ale nie chce sie wyłączać kompa ze względu na np. DC++.
Ja bardzo oczekuję takiej funkcji.

Co do ikonek to wrzuciłem kilka moim zdaniem fajnych:
http://www.wsinf.edu.pl/~axl/Ikony.rar
case
mi bardzo ping sie przydaje, tylko ikonka CD-Rom'u troche do tej funkcji nie pasuje tongue.gif, ale dobra, nie czepiam sie juz wink.gif ...niedopatrzenie :twisted:
SandmmaN
QUOTE(Olórin)
(...)SandmanN: wsuwanie tacki pod kawę w może następnej wersji tongue.gif musze to jeszcze przemyśleć(...)

OK Olurin tongue.gif
Olórin
Lukas77: twój link nie działa!! poprawny http://www.wsinf.edu.pl/~axl/ikony.rar
Puma: zrobi się wybór litery cd smile.gif

Nie ma problemów z pingiem [wylatywanie K]???
SandmmaN
QUOTE(Olórin)
Nie ma problemów z pingiem [wylatywanie K]???

Mój K wyleciał jak z armaty przy próbie pingowania wp.pl :twisted:

edit:
CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x01B41A39 in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0xFF]

inIM: 10209(0x250fd68 , 0x0)(30B) [GG->wXP UI]

Stack trace:
01B41A39  [KDODATKI_2.0.0.0:01B40000]
01B41EF7  [KDODATKI_2.0.0.0:01B40000]
01B4169A  [KDODATKI_2.0.0.0:01B40000]
01B418EB  [KDODATKI_2.0.0.0:01B40000]
004143EB  [KONNEKT_0.6.18.99:00400000]



Nastąpi zamknięcie programu!

W dodatku, co gorsze, teraz K (po tym jak go wywaliło) nie chce mi się łączyć z siecią gg sad.gif Mam nadzieje, że mu zaraz przejdzie...

edit 2:
Dodam że chwilowo musze siedziec na win98se = nie sugerowac sie przez kilka dni systemem jaki mam w sygnaturze.
case
QUOTE(Olórin)
Nie ma problemów z pingiem [wylatywanie K]???

u mnie dziala jak nalezy biggrin.gif
Lukas77
U mnie wyleciał też przy pingowaniu WP, z Onetem nie było już problemów smile.gif Po podaniu IP też jest OK!
Update: Po tym jak wyleciał też nie chce się łączyć z GG... Nie mogę restartować kompa bo coś ściągam, ale samo wyłączenie i włączenie konnekta nie pomaga. Please Help!!!
Olórin
Wrzuciłem nową wersję:
:arrow: ping w menu kontaktu
:arrow: wybór litery cd
:arrow: ikonki z xp smile.gif

Z tym wylatywaniem to czeski film smile.gif w kompilacji jako release pojawiał się wyżej wymieniony, w debug go niebyło (????) w końcu zrobiłem kopię debug'a i powyrzucalem zbędne opcje :] i po tym plik zmniejszył się :]]
hao
QUOTE
w kompilacji jako release pojawiał się wyżej wymieniony, w debug go niebyło (????)

Twoja wtyczka pisze nie po swojej pamięci. Najpewniej masz źle inicjowane ciągi znakowe, albo nie istniejące wskaźniki. Po prostu budując jako debug pamięć lokowana jest inaczej i nie piszesz w miejscu, które natychmiast wykłada program... Tak czy siak jest to bardzo niebezpieczny i nieprzewidywalny błąd, który należałoby bezwzględnie usunąć!
Olórin
przerobiłem to troszkę i w skompilowałem jako Release no i K jest wreszcie stabilny jak należy :]]
wrzuciłem już na serwer
joystick
a mi w tej nowej wersji nie otwiera folderu konnekta sad.gif
Olórin
QUOTE(joystick)
a mi w tej nowej wersji nie otwiera folderu konnekta sad.gif

poprawie to pojutrze bo musze sobie odpocząć od komputera tongue.gif
Olórin
QUOTE(joystick)
a mi w tej nowej wersji nie otwiera folderu konnekta sad.gif


Teraz działa :]

Do ściągnięcia nowa wersja:
:arrow: Poprawiono otwieranie folderu(jak ja nielubie tego wyrazu, a katalog nie będe pisał) konnekt'a
:arrow: Przy włączonych strzalkach na toolbarze przycisk ma obsługę, w opcjach jest wybór co ma robić :]
:arrow: Chyba tyle, może o czymś zapomniałem.....


http://pb92.przeworsk.sdi.tpnet.pl/KDodatki.dll
Puma
QUOTE(Olórin)
Puma: zrobi się wybór litery cd smile.gif


Wielkie dzięki, chyba ciebie ucałuje tongue.gif
Wtyka jest rewelacyjna, ale jeszcze wtrące swoje 'trzy grosze' biggrin.gif tacka mogła by się też chować ale to już szczegół, ważne że jest to o co prosiłem czyli wybór liter cd laugh.gif
Olórin
z wsuwaniem tacki to nie bardzo wiem jak to zrobić żeby nie było z tym problemów. Bo dawanie 2 opcji nie wchodzi w grę smile.gif a robienie zmiennej z tym czy tacka jest wsunięta czy nie może sprawiać problem gdy wsuniemy tackę ręcznie nie przyciskiem(wtedy aby wysunąć trzeba by klikać 2 razy)

może ktoś wie jak sprawdzić stan tacki ??
torn
swoją drogą, po co komu wysuwanie cdromu w komunikatorze? ja tego nie rozumiem, ale jak komuś się przydaje.....
Sahasrara
Ja myślę że Olórin się tym bawi raczej w celach naukowo-poznawczych. wink.gif
Lukas77
Jak tam, da radę wstawić Timer do wyłączania monitora?
Olórin
QUOTE(Sahasrara)
Ja myślę że Olórin się tym bawi raczej w celach naukowo-poznawczych. wink.gif


Tak, masz rację smile.gif
torn
QUOTE(Lukas77)
Jak tam, da radę wstawić Timer do wyłączania monitora?
Control Panel -> Power Options -> Power Schemes -> Turn off monitor after....
shw
jemu chodzilo chyba za pomoca wtyczki tongue.gif
Olórin
Jedynymi przydatnymi funkcjami z punktu widzenia konnekt'a są Folder Konnekt'a, Katalog, Ping smile.gif
Może zrobie to z tym wyłączaniem, ale pytanie czy to miało by być w stylu wyłącz za 10 min czy wyłącz o 10.10????
Lukas77
Wyłącz o 10:10 byłoby lepsze bo wyłącz za 10 min. jest w:
Control Panel -> Power Options -> Power Schemes -> Turn off monitor after.... wink.gif
hao
A po co w ogóle wyłączanie monitora o "10:10" ?
Lukas77
Wyjaśnię to tak. Leżę na kanapie, oglądam film, który trwa 2 godziny, po filmie nie chce mi się ruszyć dupy i wyłączyć komputer, więc jeśli zaczynam oglądać film o 20:00 to ustawiam wyłączenie na 22:10 i monitor się wyłącza.
A dlatego wyłączam monitor a nie komputer bo cały czas w nocy zapuszczony mam DC++.

Pozdrawiam
hao
'm laaaaaaaaaaazyyyyyyyyy.... lalalala
Olórin
Jestem już na prostej smile.gif będzie(może nawet za kilka dni) wyłączanie monitora o zadanej godzinie i przy okazji sprawdzanie połączenia z internetem(na bazie ping'a) biggrin.gif
Sahasrara
Najlepiej by było jakbyś zrobił idealną kopie Inwigilatora wink.gif + ping.
Olórin
na kiego grzyba?? chyba niechcesz wykrywac nim niewidocznych laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif a tam podane jest tylko poza tym co w tip'ie wersja protokołu i whois + dns2ip i ip2dns to powiedzmy mógłbym w którejś tam wersji zrobić tongue.gif
case
QUOTE(Olórin)
na kiego grzyba?? chyba niechcesz wykrywac nim niewidocznych  laugh.gif  laugh.gif  laugh.gif  laugh.gif  laugh.gif a tam podane jest tylko poza tym co w tip'ie wersja protokołu i whois + dns2ip i ip2dns to powiedzmy mógłbym w którejś tam wersji zrobić tongue.gif

jest tez np. podana mozliwosc polaczenie p2p z danym uzytkownikiem [to mi sie wydaje przydatne...]
...ta sama opcja informuje rozniez jesli ktos nie ma nas w kontaktach
Sahasrara
Ano więc właśnie. To że Inwigilator nie wykrywa niewdocznych to ja doskonale wiem - chodziło mi o najnowszego Inwigilatora i te jego pozostałe, dość przydatne opcje. Więc proszę tu nie lolować na mnie. wink.gif
hao
Konnekt tez podaje takie rzeczy - przy IP kontaktu patrzysz naport - 1 oznacza ze p2p jest wylaczone, port 2 (i brak adresu IP) oznacza ze ktos nie ma ciebie na liscie swoich kontaktow.
Ten drugi przypadek mozna zobaczyc dopiero exPiMPem (<cell id="5">), ale i tak jezeli ktos jest dostepny i nie widzimy jego IP - znaczy ze nie ma nas na liscie (i ma ustawiony port 2)...
Olórin
nowa wersja:
http://pb92.przeworsk.sdi.tpnet.pl/kDodatki.dll

dodano sprawdzanie połączenia oraz wyłączanie monitora o zadanej godzinie smile.gif
Lukas77
Thanks Master Windu smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.