Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: przenosiny na nowy serwer + garść informacji
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
2230093
QUOTE(ved @ 21.03.2008 - 00:04) *

Juz widze te koszulki z napisem: "KONNEKTed V.I.P." biggrin.gif

To nie powinno byc brane oczywiscie doslownie. zadne materialne bonusy gotowka powinna byc wylacznie skoncentrowana na projekcie, a wyróżniki powinny byc jedynie w formie wirtualnej (darmowej wynikajacej z dzialania serwera).
Teraz skoncetrujmy sie na naszej cierpliwosci i numerach konta ;-)

ja np juz jestem wyrozniony 10% ostrzezenie smile.gif lepszy procent jak w banku
LooL
Przypominam, że na serwer płaci się tylko raz w roku, a jak nie będzie ludzi chętnych do roboty to nie ma co liczyc na nowe wtyczki i inne dodatki. Tak więc koszulki to chyba przesada tongue.gif.
Konnekt zgodnie ze swoją ideą miał byc komunikatorem niekomercyjnym, a wszystko co do niego powstaje stworzone przez społeczność.
ZeuS_85
no to tak podsumowując
Ile wynosi koszt utrzymania tego projektu na rok smile.gif ?

Bo jeśli o mnie chodzi to naprawdę poza konnektem nie widzę żadnej innej alternatywy. Wesprzeć was w projekcie mógłbym tylko finansowo bo programować dodatków nie bardzo umie chyba ze by mi ktos pokazał raz jak i co a potem to juz samouk jestem i dojdę sam do reszty tongue.gif

Jeżeli ktoś by był zainteresowany moją pomocą (poza finansową) to zawsze może zagadać ewentualnie podesłać materiały i mogę zacząć coś tworzyć. W końcu studiuje informatykę wiec ten temat nie jest mi obcy, muszę mieć tylko jakieś podłoże)
LooL
Na 100% nikt się nie pogniewa jak zrobisz jakis styl, emoty itd wink.gif
Michał Pacześ
Na konnekta dorzuciłem się jakiś miesiąc temu.
Mam pytanie do osób administrujących nowym serwerem. Mianowicie z usług jakiej firmy w końcu skorzystaliście? Pytam ponieważ sam także rozglądam się za serwerem dedykowanym na własne potrzeby.

Z góry dzięki za odpowiedź,
Pozdrawiam.
Sija
http://hetzner.de/
Thinker
Cóż, długo czekałem. Powiem szczerze, byłem wściekły że tak cudowny projekt został zarzucony. Do dziś mam żal do twórców, że tak sprawę olali.
Mam nadzieję, że nowy K. wyjdzie szybciej niż Duke Nukem Forever. Konnekta nadal używam, inne komuniaktory mnie odrzucają, poza nowym gtalkiem...
Używam go już tyle lat, że nie sposób mi nie przelać tej dyszki, bo uważam, że za tak dobry program się ode mnie choć tyle należy, skoro zarabiam i mam na życie.
Cóż, czekam, od newsa minęło już 2 miesiące..

A tak btw, co do servera, 50E to dość wypaśny musi być, bo ovh ma bez oplaty instalacyjnej za 130brutto we francji z pingami mniejszymi niż katowice maja do warszawy.
Sija
jak zwykle pracy jest wiecej niz sadzilismy i wydanie pierwszych, nadajacych sie do jakiegokolwiek uzytku wersji przesuwa sie z tygodnia na tydzien. pocieszajacym za to jest fakt, ze dzieje sie to z powodu zmian ktore beda godne wiekszej zmiany numerka i rozwina komunikator o obsluge naprawde istotnych ficzerow (z pkt-u widzenia zarowno userow jak i developerow); z kilku takich rzeczy jakie byly juz omawiane to obsluga wielu kont jednej sieci i metakontakty. do tego wszystkiego dodajac jeszcze niepelne zaangazowanie czesci z developerow (bynajmniej tego nie oceniam, powodow nadal jest wiele - praca, whatever) uzyskujemy ciut wolniejsze tempo prac; nic to jednak, co ma byc to bedzie. tako rzecze Zaratustra.
GugSik
kurka nie moge sie doczekac ...informujcie nas o wszystkim na biezaco smile.gif

ps ,a ja nic nie widze fajnego w google talku jest banalniejszy od zwyklego gg

milego jajka zycze pozdrawiam!
mosskit
...jest iskierka!!! Od ponad 3 lat jestem z konnektem na "Ty", zaraziłem nim wielu swoich znajomych. Mimo iż na forum się nie udzielam, coś mnie tknęło, żeby tu zaglądnąć! Dorzucam i swoje 2 grosze...
szpon5
Może chociaż ćwiartka informacji jak przebiega projekt, mniej więcej kiedy zostanie wydany itp.
Dexterxx
Podłącz się na svn to będziesz wiedział jak prace idą ;P Inaczej żyj w niepewności ;]
joj_sport
moze zadam glupie pytanie, ale... jak sie podlaczyc na svn ?
WRON3k
kiedyś do przeglądania używałem programu z tej strony tortoisesvn.net
i z tego co pamiętam ścieżkę się wklepywało do windowsowskiego Explorera plików...
Raf
joj_sport: Wystarczy przeglądarka. Każdy komponent, nad którym w tej chwili pracuje drużyna K, ma swojego traca.
Keleos
wszystko pięknie ładnie, ale chcąc cokolwiek zobaczyć trzeba się zalogować... o.O
joj_sport
Keleos: niestety:( tez bylem ciekaw tego i owego, ale jak widac dostep maja chyba tylko wybrani smile.gif
Dexterxx
Mhm... Jakiś czas temu anulując jeszcze logowanie działało.. No trudno, ściągnijcie Tortoisa i wchodzicie na : http://svn.konnekt.info/sdk - wyżej się nie da ;P
Keleos
heh, wczoraj tego tortoisa odpalałem, a że nie dało się bez hasła (i teraz tylko w policzek tych wszystkich krzykaczy "wbij na svn i sam zobacz jak idzie" wypada trzepnąć...) to odinstalowałem ; )
Trundo, poczekam... nie chce mi się znowu paprać w instalacje tego ; )
Dexterxx
Powiem więcej.. teraz nawet przez www działa svn z anulowanym logowaniem :~
Ale wałek w tym jest taki, że nie ma log'a zmian (a bynajmniej ja nie wiem czy można go jakoś przez www przeglądać)
adrian_007
a jednak sie da... trzeba umiec

LooL
albo znac hasło sad.gif
@adrian_007:
powiesz jak to zrobic prawda smile.gif ?
adrian_007
nic prostrzego...
instalujemy tortoisesvn i robimy checkout'a z adresu http://svn.konnekt.info/sdk/branches/api_0.7
=)
Konrado
Przetestowałem właśnie, działa idealnie biggrin.gif
Sija
dla leniwych wystarczy wklepanie adresu do przegladarki (byle nie Opery ktora nie lyka naszego XSLa), np. http://svn.konnekt.info/sdk/ - z tym, ze jak ktos wczesniej zauwazyl, dostaniecie tylko kod i tylko z najwiezszej rewizji, bez logow, bez niczego wiecej.
websitek
Kurcze jak ja na to czekałem, normalnie juz powoli tracilem nadzieje na to ze kiedys jednak bedzie dalej konnekt rozwijany ale od 4 lat tylko jego uzywam smile.gif i chetnie sie dorzuce dzis lub jutro na ten szczytny cel i jeśli jakos moge pomoc to jestem do dyspozycji smile.gif

Pozdrawiam smile.gif
adrian_007
btw nawet dostep do logow z commit'ow nic nie da dla ZU, bo co komu da informacja
QUOTE
* definicje związane z kontaktami przeniesione do obsolete_defines.h

i w ogole czy kazdy lapie o co kaman?...
joj_sport
QUOTE(Sija @ 1.04.2008 - 05:59)

wystarczy wklepanie adresu do przegladarki (byle nie Opery ktora nie lyka naszego XSLa)

na Operze 9.26 dziala bez problemow, na FF 2.x rowniez smile.gif
keeveek
Powiem szczerze. Jeżeli konnekt ruszy choć trochę do przodu (np. poprawi obsługę tlenu i gg oraz jabbera (konto na jid.pl nie chce mi w nim działąć, nie zapamiętuje położenia kontaktów i autoryzacji), to to mi wystarczy aby od razu się na niego przesiąść i czekać na kolejne nowinki smile.gif
Bandit
Keeveek choć trochę? wymieniłeś wszystkie protokoły, to dość sporo ;-) swoją drogą to mnie przydała by mi się jeszcze możliwość całkowitej modyfikacji okna kontaktów suwak,ramki itd. noi możliwość usunięcia ikon z listy kontaktów, nie usuwając ich z gł menu.

@down: dokladnie jak keevek powiedział, nic dodać nic ująć. // juz nieaktualne -- Sija
mpxplayer.pl
Odpaliłem tyle ile mogłem smile.gif
Powodzenia chłopaki biggrin.gif
2230093
Tak tak to juz 3 runda wpłat. Miło jest widzieć ze komuś zależy na projekcie. Finansowanie czegokolwiek w tym kraju jest trudne a moze by tak status organizacji uzytecznosci.... i 1% podatku LOL to bylo by coś. lepiej dac na serwer niz na światynie kozyci większe:) i tak samo szczytny cel smile.gif
mariush
I lekka zapomoga ode mnie też poleciała wink.gif
blusior
Sie macie chłopcy!
Czekam na nową wersję i ciszę się na prawdę bardzo,ze coś ruszyło.Oczywiście do ściepy się dołączę.Niech Was Bozia błogosławi.Nie zostawiajcie tego projektu,a do Wszystkich zjadaczy Konnekta apeluję-ciepnijcie po parę groszy.Co to jest np.dycha-2 paczki fajek.Niech każdy na swoją stronę wstawi choć mały bannerek Konnekt'a.
Rozmawiałem niedawno na forum z ludźmi o tym,jakich komunikatorów używają.I doszedłem do wniosku(choć to żadne odkrycie pewnie),że dla większości tzw.przeciętnych użytkowników komunikatorów najważniejsze jest coby ich kom.dobrze wyglądał.Pewnie dlatego nowe aqq ciszy się takim wzięciem.Dwa style najpopularniejsze to Mac OS i Vista.No ale trochę nie na temat-sorry.
Pozdrawiam Was i trzymam kciuki
silver_limp
wlasnie , niby ruszylo cos w styczniu...a mamy kwiecien i ciagle tylko zbieranie kasy widze jest..znowu obietnice i czekanie 3 lat na nowy konnekt ? ;/
2230093
Ja do szefa szefów. Własnie chrome.pl poinformowal ze wprowadza od maja oplaty za kozystanie z ich transportow nie wiadomo jeszcze jakie czy jedno jajko miesiecznie czy kilo ziemniakow kwartalnie ale postanowilem zadbac o wlasne a moze tez i kilku innych osob. Niebardzo widzi mi sie oplacanie kolejnej bzdury wiec moze w ramach aktu dobrej woli dla osob oplacajacych serwer konnekta moze udostepniona została by platforma jabbera wraz z juz dzialajacymi transportami ( kto wie moze byl by to dobry test a i nobilitacja dla płacacych; i tak wole wpalacic to na konnekta niz na chrome a tak ze tak powiem to co przeznaczyl bym na K moze odpływac) oczywiscie jezeli sa jakies duze nieprawidlowosci oraz niestabilnosci w jego dzialaniu mozna by wczesniej dac informacje dla chetnych ale jak dla mnie to co przeszedlem z chrome to juz mnie nic nie zadziwi.
Dexterxx
silver_limp, Prace trwają wink.gif Podłącz się na svn to zobaczysz wink.gif
LooL
Planujecie udostępnienie serwera jabberowego przed wyjściem 0.7 ?
bywciu
Kasa ode mnie poszła, mam nadzieję, że będzie mi dane korzystanie z wersji 0.7 tongue.gif
Powodzenia!
grzecisz
Ludzie, zadajecie pytanie czytając chyba tylko ostatnią stronę wątku, google też się kłania tongue.gif // juz nieaktualne -- Sija

Do developerów: Może oprócz svn dałoby rade prowadzić jakiś changelog? Troche ciężko co raz pobierać i analizować ponownie wszystkie nagłówki, i źródła wink.gif
Sija
silver_limp: patrz. odp. od Dexterxx. od siebie moge dodac, iz jak zwykle jest o wiele za malo rak do kodowania, do przeprowadzenia zas gruntowne zmiany. mam nadzieje, ze niedlugo w koncu zmusze ekipe do wydania wersji beta (przeznaczonej glownie dla beta-testerow i developerow). be cool, vaporware is not an option ;>
2230093: tak tez uczynimy, pomysl o ~tygodniu.
LooL: j.w.
grzecisz: jest w blisko-odleglych planach (moze planeta ?), wszystko zalezy od czasu oczywista.

ostatnio nie mialem zbyt wiele wolnego czasu (i pewnie przez ~mies. jeszcze nie bede miec), moge wiec udzielac sie na tylko na "pol gwizdka", egzaminy maja piorytet. lecz... wita wiosna a z nia i konkursy, hm... konkursy ? stay tuned for more <;
grzecisz
QUOTE(Sija @ 13.04.2008 - 23:23) *
ostatnio nie mialem zbyt wiele wolnego czasu (i pewnie przez ~mies. jeszcze nie bede miec), moge wiec udzielac sie na tylko na "pol gwizdka", egzaminy maja piorytet.

Spoko Sija, nie stresuj się smile.gif Wiemy jak to jest, każdy ma swoje prawdziwe RL poza netem. Musisz tylko zrozumieć, że ludzie stęsknili się za Konnektem, nowym design'em, update'ami itd; i na samą myśl o 0.7 moczą nogawki ze szczęścia wink.gif

Just do what U have 2 do cool.gif
keeveek
[quote name='Sija' date='13.04.2008 - 22:23' post='91993']

grzecisz: jest w blisko-odleglych planach (moze planeta ?), wszystko zalezy od czasu oczywista.

No jak changelog jest w odległych planach to ja już nie potrafię sobie wyobrazić, w jak dalekich planach jest konnekt, i co może być w bliskich... mam nadzieję, że ten post nie będzie usunięty tylko dlatego, że jest krytykujący.
dulek000
A po co publiczny changelog? Developerowie korzystają z logów SVN i jest to w pełni wystarczające. Prezentacja wyników dla userów nie jest priorytetem, najważniejsze jest w tej chwili zaprezentowanie gotowego Konnekta.

Tym bardziej, że ZU i tak nie zrozumie o czym piszemy. wink.gif
Bandit
Przy takim stanie rzeczy jaki mamy obecnie, uwierz prezentacja userom jest priorytetem. Poza tym tak jak wspomniał keevek changelog jest potrzebny. Poza tym to nie gadu-gadu.com i tutaj większość takich ZU to nie idioci.
grzecisz
Ja także uważam (jak już wspomniałem tongue.gif), że changelog jest potrzebny, a nawet niezbędny! Ludzie dali coś od siebie (przyznam, że ja jeszcze przez kilka tygodni będę bez kasy :/ ) i chcieliby zobaczyć, czy to wszystko nie poszło na marne. Ja rozumiem, wierze developerom, że dużo się dzieje. Programuje też hobbystycznie-amatorksko, ale nie ma to jak "namacalny dowód" i dla większości ZU nic tego nie zmieni smile.gif

Ps. A może jakieś ogłoszenie na portalach o "Konnekcie powstającym z popiołów"?? Chodzi o reklame, żeby zainteresować projektem ludzi (a tymsamym programistów) skoro potrzebujecie pomocy. Zwłaszcza, że K to nie bylejaki program. O projekcie MUSI być głośno, jeśli chcemy szybszego rozwoju... Tak uważam smile.gif
joshua
ja także uważam, że changelog by się przydał. nawet gdyby były tam wypisane rzeczy o których ZU nie miałby zielonego pojęcia.

ważne aby było jakieś miejsce, gdzie mogliby codziennie wchodzić ludzie i podniecać się postępami...nawet gdyby nie rozumieli tych zmian wink.gif
Aule
O czym wy piszecie? Przydałyby się np. cotygodniowe raporty co zostało zrobione (oględnie) przez ostatni tydzień, ale wgląd do dokładnych changelgów nie jest ZU potrzebny. Co do tego musze zgodzić się z Dulkiem.
Bandit
Aule pobieżnie oto sie rozchodzi smile.gif bo changelog to przecież raport, może być cotygodniowy smile.gif
grzecisz
QUOTE(Bandit @ 14.04.2008 - 18:46) *
Aule pobieżnie oto sie rozchodzi smile.gif bo changelog to przecież raport, może być cotygodniowy smile.gif

No dokładnie smile.gif Cotygodniowy raport byłby w sam raz smile.gif Odpowiadanie ludziom na pytanie "czy coś sie ruszyło?" zdaniem w stylu "sprawdź sobie SVN" jest troche bez sensu huh.gif tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.