Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: przenosiny na nowy serwer + garść informacji
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Puma
Projekt reanimacji od początku nie miał prawa się udać...mógłbym powiedzieć a nie mówiłem. Było to robione na żywioł tak jak w Polsce bywa. Zamiast przemyśleć za co będzie finansowany serwer to się mówiło 'jakoś to będzie, dajcie kase na początek'. Dedyk też wybrali drogi, są tańsze. Ciekawe czy w ogóle był szukany sponsor na serwer? Możliwe że nie był bo sponsor by oczekiwał że wpierw pokaże się jemu że warto zasponsorować.
Gibi
A najbardziej oprócz braku prac w*****a brak reakcji ze strony administracji 1 post na miesiąc! Nie ma co najdroższy serwer na forum na którym ludzie piszą góra 10 postów dziennie czyż to nie marnotrawstwo kaski ?? taki ładny projekt tyle radości i dumy a kończy jak nasza reprezentacja na Euro, niewykorzystane olbrzymie pokłady cierpliwości i zaufania a olbrzymie wykorzystana naiwność userów i jak tu się nie w****ić ?
adrian_007
przeciez serwer jabbera chodzi xD
Trial
witajcie

aby rozluznic zageszczona juz atmosfere to podam sugestie co do zmiany Nazwy tego topica,
moim zdaniem nie powinien juz sie nazywac w ten sposob:

QUOTE
przenosiny na nowy serwer + garść informacji, wsparcie pilnie potrzebne


tylko:

QUOTE
przeprosiny za nowy serwer + garść dezinformacji, parcie na nas juz niepotrzebne


hehehe
wiecej usmiechu na codzien biggrin.gif

pozdro smile.gif
keeveek
QUOTE
przeprosiny za nowy serwer + garść dezinformacji, parcie na nas juz niepotrzebne


<rotfl> :rotfl: laugh.gif laugh.gif <lol> LOL!!!!!!!!!!11!1!!oneoneoneajcwajdraj
dejko
Jest tez coś na wykopie: http://www.wykop.pl/link/70457/obiecanki-c...yli-konnekt-0-7

PS: "myślę, że zgodzimy się z tym, że to BRAK ŚMIERDZĄCYCH REKLAM !
Konnekt nie splamił się nigdy tym, jakże niegodnym "ficzerem" i nie stanie się to również i teraz, howgh"

Szkoda, ze projekt splamił się czymś innym :/
Difens
Projekt umarł, deal with it.
foxtwo
Warto zrobić z siebie frajera za 2 kawałki? Nie wydaje mi się... Dlatego nie obrzucajcie ich błotem na razie bo kiedy coś ruszy będzie wam głupio.
keeveek
Oj będzie nam głupio, oj jak będzie smile.gif

Btw Snake ginie czy nie ginie?
Gibi
Mi nie będzie głupio nawet jak projekt wyjdzie, bo cała ta sytuacja jest lekko mówiąc żenująca i tyle !
zhvir
zgłaszam oficjalny wniosek o zamknięcie tego forum
keeveek
QUOTE(zhvir @ 19.06.2008 - 17:31) *

zgłaszam oficjalny wniosek o zamknięcie tego forum

jawohl!
Mr. Whiskers
Dajcie szansę temu forum chłopaki tongue.gif
GuZiK
a po co zamykać forum?
keeveek
Coz its BAAAAAAD!
DjSerek
Człowieku denerwujesz mnie -.-. Czy ktoś Ci karze przebywać na tym forum ? Serio nikt Cie tu siłą nie trzyma. Jak Ci się nie podoba to idź pisać głupoty na forum tej Twojej super Mirandy.
ved
Faktycznie, jaki sens ma to forum obecnie? Supportu dla wtyczek brak, nowych styli etc tez jest brak, w sumie sluzy ono juz tylko nowym uzytkownikom M bo nowicjusze i tak odpowiedzi nie otrzymaja na swoje pytania.
StRuGi
jak wam sie nie podoba, to bierzcie manatki i stad sobie idzcie.
GuZiK
ved: to do roboty! a nie narzekasz.
może akurat się pojawi coś nowego...

a ja chetnie nowym pomogę i dalej innych chce skonnektować, mimo, że core się nie rozwija.
Czy Wy rozumiecie w ogóle ideę Konnekta? Siła tkwi we wtyczkach... wiem, że niektórych przeszkód się nie przeskoczy, ale...

Nikogo nie zatrzymuję, prędzej wypędzam tych co sobie forum Mirandy zrobili smile.gif

Lwiczek
Wolą pytać tutaj bo na polskim forum mirandy panuje taka strasznie sympatyczna atmosfera wink.gif
Bandit
Tia, znacie nowotnego ? Wymiekam z kolesia, wpadam sobie ostatnio na irca mirandy bo miałem problemy z mBotem i wiedzialem ze typek to polak, ja do niego, czy możemy pogadać po polsku bo przecież jest polakiem, a on (to było na pmie) No, we can't .... Roz........walił mnie ;-)
keeveek
Btw. im więcej ludzi będę wkurzął, tym bardziej będzie mi się chciało tu pisać smile.gif

a nowych użytkowników K nie ma sensu szkolić, bo niedługo i oni się rozczarują tym, czego nie ma w K i nigdy nie będzie, więc po co robić im złudzenia?
ved
dokladnie przeksztalcic to forum w forum M!;)
W koncu placilismy za serwer.
SkkF
@ved - rotfl, ale w sumie to dobry pomysł, na mało którym forum jest taka eem przyjazna (? coraz mniej...), rodzinna atmosfera.
LooZ^
biggrin.gif Podoba mi sie ten pomysl, to bedzie piekne zakonczenie losow konnekta.
GuZiK
może nowi nie będą potrzebowali kolejnych wersji programu wink.gif

szczerze to K spełnia wszystkie moje oczekiwania (nie mówię tu o wyglądzie bo avatary, czy lekkie skórkowanie mogłoby być fajne).
dejko
QUOTE
mała informacja na temat postępów w pracy .

Było chyba na poprzedniej stronie albo jeszcze wcześniej.
http://img383.imageshack.us/img383/5020/konnektlr3.jpg

QUOTE
ved: to do roboty! a nie narzekasz.

Hmm... to trochę bez sensu. Ktoś tu wspomniał o sensie istnienia forum w tym momencie, czyli gdy nic sie z Konnektem nie dzieje (i raczej nic sie już nowego nie będzie działo), a forum służy do prezentacji pulpitów lub do ponarzekania w off-topie. Nie można bazować na tym, ze jak sie wszyscy do roboty wezmą, to na pewno coś z tego będzie - bo istnieje minimalna szansa (a właściwie nie ma jej wcale), na to, że ktoś się do tej roboty weźmie.

Zamykanie forum IMO nie ma sensu, chociażby z uwagi na te klika tysięcy userów Konnekta. Skoro już ten komunikator powstał i działa jak działa, to ktoś musi pomagać/naprowadzać jego userów, nawet jeśli będzie to tylko sugestia przejścia na jakiś rozwojowy komunikator.

Rozumiem, że niektórzy jeszcze łudzą się jakimiś nowościami i zamkniecie forum byłoby dla nich jednoznaczne z informacją "koniec, kropka!!!", ale myślcie rozsądnie.

Popatrzcie jak wygląda to forum? Ile tu powstaje nowych postów?! Wystarczy spojrzeć na daty ostatnich postów w poszczególnych działach. Dzieje się coś tylko tam, gdzie powinno się zgłaszać błędy z dodatkami... posty z merytoryczną treścią, powstałe w ostatnim czasie, można policzyć na palcach jednej ręki.

Utrzymanie forum chyba swoje kosztuje, a utrzymywanie go tylko w celu upamiętnienia "najlepszego komunikatora świata" mija się z celem. "Ołtarzyk" to można sobie tańszym kosztem stworzyć na blogu, czy na jakimś fora.pl
SkkF
Strona i forum stoją na serwerze dedykowanym, więc nic nie kosztują.
keeveek
LOL?
Devil21
Pewnie ze nic ;] Bo zaledwie 50 euro na miecha albo i wiecej tongue.gif
keeveek
Ten samochód to najnowszy model Ferrari, więc użytkowanie go nic nie kosztuje... biggrin.gif
pawmaster
Nadal nie mogę uwierzyć w śmierć konnekta.
Tak naprawdę nie ma realnej alternatywy dla konnekta.

8 Miejsce - wyżej od stefana, który był szeroko reklamowany na interii - "portalu młodych nastolatkooff" i googletalk.


PS, zastanawiam się, czy to że forum jest na dedyku ma jakieś swoje uzasadnienie - np. bardzo wysokie obciążenie forum czy jak ? Wydaje mi się, że nie, ale cóż, nie moja bajka.

----------------------------------------------------

http://pl.youtube.com/watch?v=ebiSYwFbtvk
Konrado
A gdzie na tej liście Miranda ktore używa się na całym świecie?
keeveek
Tych 22 tyś userów konnekta to pewnie nieświadomi sytuacji ludzie, którzy kiedyś go wgrali, albo ktoś im wgrał tongue.gif
Tommy The Thunderer
ja używam konnekta pomimo tego, że nie ma wsparcia, nowych wtyczek. jeżeli powstanie wersja 0.7 i będzie rozwijana, zacznę pisać wtyczki do niej, ale pomimo kilku rzeczy które bym w nim poprawił, nadal uważam konnekta za godnego uwagi, nawet jeśli ma tylko zastępować gg. mi śłuży dobrze do komunikacji z gg, tlenem i jabberem.
dejko
QUOTE
Tych 22 tyś userów konnekta

Tylko, ze ich ostatnio wzrosło trochę. To chyba zasługa tego projektu Konnekt Plus i rewelacji dotyczących "ruchu na froncie".
Jeszcze 2 miesiące temu, Konnekta używało ok 18 k osób, a pod koniec zeszłego roku 26 k osób.

QUOTE
A gdzie na tej liście Miranda ktore używa się na całym świecie?

To Polski ranking. W Polsce, Mirandy używa ok 6 k osób.

QUOTE
Tak naprawdę nie ma realnej alternatywy dla konnekta.

Co rozumiesz przez realną alternatywę?! Bo ja odkąd rozstałem się z Konnektem, to znalazłem dwie takie alternatywy.
Jako multikomunikator Miranda (tylko mi nie wyjeżdżajcie z burdelem we wtyczkach i opcjach biggrin.gif - no ludzie, to się przecież konfiguruje raz, a nie codziennie... a od wersji 0.7 ustawienia stały sie nieco bardziej klarowne) czy przykładowo AQQ które jest dość prężnie rozwijane.
Do Jabbera, to lepszych klientów jest cała masa.

No chyba, że ta "realna alternatywa" musi mieć odpowiednio dużą ilość userów w Polsce.

Po prostu przyzwyczailiście sie w identyczny sposób, jak userzy Gadu-Gadu przyzwyczaili sie do GG, a userzy IE6 przyzwyczaili się do IE6. Oni też próbowali "wszystkiego" i jakoś nie znaleźli "realnej alternatywy".
Konfiguracja i obsługa Konnekta jest dość nietypowa, dlatego trudno się przyzwyczaić do innych produktów - ale da się, wystarczy tylko chcieć.
Tommy The Thunderer
tu nie chodzi o przyzwyczajenie, K jest po prostu dobry i prosty. to jest tak jak różnica pomiędzy Operą a Fx'em [na korzyść Fx'a oczywiście] oba są dobre, ale ja wolę dostać puste pudło które sobie sam pomaluję albo wytnę w nim dziurki, a nie lexusa, z którego będę musiał wyrzucic wszystko, co mi nie potrzebne, włącznie z lśniącym lakierem na karoserii.
dejko
QUOTE
tu nie chodzi o przyzwyczajenie, K jest po prostu dobry i prosty

No więc chyba jednak, bo dla mnie to on nie jest ani dobry, ani prosty.
Przez dobry rozumiem stabilny i bezbłędny, lub posiadający niewielką ilość błędów, a Konnekt tymi cechami pochwalić się niestety nie może. Pół biedy, jeśli bugi dotyczyłyby jakiś dodatków extra... ale błędy utrudniają podstawowa funkcję konnekta, czyli komunikację!
Takie np. GG... nieraz wyświetla nieaktualny opis userów tej sieci, nie mówiąc o tym, ze zdjęty przeze mnie mój opis, czasem nadal się u innych wyświetlał. Wtyczka błędnie pokazuje stan kontaktów, są niedostępni na mojej liście, pomimo tego, ze oni maja ustawiony status dostepny.
Nie działa przesyłanie plików do GG 7 a przesyłanie obrazków raz działa raz nie. Wiadomości często nie dochodzą. Dodatkowo wraz z wejściem GG 8, Konnekt prawdopodobnie w ogóle przestanie obsługiwać siec GG.
A to jest przecież samo GG, które w dodatku jest najlepiej obsługiwanym w Konnekcie protokołem... o obsłudze Tlenu czy Jabbera nawet nie wspominam.

Prosty? A co w nim takiego prostego... ja na początku miałem spore trudności z ogarnięciem aplikacji. Jest to akurat cecha wszystkich aplikacji wtyczkowych (niespójność sposobu obsługi/konfiguracji poszczególnych opcji) i osobiście nie uważam tego za wadę, jednak na pewno nie zaliczę Konnekta do aplikacji prostych. Proste, to jest GG albo Stefan (od biedy Tlen), ale na pewno nie Konnekt.

Jeśli chcesz sie przekonać, to posadź przy Konnekcie osobę, która do tej pory używala tylko aplikacji pokroju GG, Tlen, Stefan, AQQ - zobaczysz jakie będą efekty.
MarekGda
Rzuciłem cegiełkę, i z NIECIERPLIWOŚCIĄ już kolejny rok czekam na efekty pracy zapaleńców.
dejko
Tak mnie zastanawia pewna sprawa i dziwie się, ze nikt nie zwrócił na to uwagi.
Log ma zakres od 7.12.2005 do 23.04.2008, a został wyświetlony 16.06.2008.
Skąd pewność, że od kwietnia nic się nie dzieje, albo dzieje się tyle co do tej pory, czyli nic?! Screen ten wprowadza nieco w błąd, sugerując, ze od kwietnia nikt nie ruszył nawet palcem, tymczasem robota moze iść pełną parą.

PS. To tak żeby podniecić nadzieje i dać argumenty do tyskusji tym, którzy wierzą jeszcze w 0.7 wink.gif
psota
@dejko, po prostu ci co tak myślą to nie trują na forum o tym, bo po co zaśmiecać temat bzdurami(albo postami w stylu Rosja na mistrza Europy).
Wypowiada się głównie garstka narzekaczy, a użytkowników jest więcej niż garstka wink.gif
dejko
QUOTE
po prostu ci co tak myślą to nie trują na forum o tym, bo po co zaśmiecać temat bzdurami

Jakimi bzdurami? Nie uważasz, ze sprawa powinna zostać wyjaśniona??
Gdybym ja wpłacił coś na ten serwer, to wręcz domagałbym się jakiejś reakcji osób bezpośrednio odpowiedzialnych za projekt, po tym co tu zostało opublikowane. Właściwie, to dziwi mnie biernosc niektórych osób... nawet największy Konnekt-entuzjasta, po zobaczeniu, ze przez jakiś czas był wodzony za nos, powinien się chyba jakoś tym faktem przejąć.

"Nie trują na forum" bo czekają na co?! Przecież ze screena wynika, ze 0.7 to fikcja literacka i przy takim nakładzie pracy, to komunikator skończony będzie w przyszłym stuleciu. Sija i Hao milczą i w ogóle nie komentują sprawy - nie wierzę, że nie wiedzą o tym co się dzieje w temacie.
Dobrze, ze ktoś narobił zamieszania z tym zrzutem, bo za pół roku w Dzienniku Internautów przeczytalibyście, że Konnekciarze zrobieni zostali w balona na kilka tysięcy złotych. Czy ktoś by wpłacił na ten serwer, gdyby wiedział, ze nowej wersji Konnekta nie będzie?

Dziwne, to jest akurat milczenie w tym przypadku. Fakt, ze niektórzy zachowują się jak dzieci, ale dyskusja na ten temat jest akurat wskazana.
psota
Może trochę źle się wyraziłem.
Widziałeś ostatni post Siji?
Sija mówi, że prace stoją(znaczy tymczasowo z powodów niezależnych między innymi), na screenie widać że od kwietnia nic się nie dzieje na SVN to samo widać po jego postach .
Mam wrażenie, że jego wypowiedź jest niezauważalna.
@Tommy The Thunderer: jeżeli dobrze znasz się na programowaniu to możesz spróbować pomóc przy tworzeniu K0.7 i napisać do Siji z ofertą pomocy wink.gif
keeveek
Keleos, kopa dostałeś aż huczało, do dzisiaj cię dupcia boli, dlatego tak ciężko z siedzeniem smile.gif

A Aule niech w takim razie w końcu zamknie ten temat, bo jest wylęgarnią niepotrzebnych postów smile.gif

psota, a to co się działo przez tych pare lat to tylko kosmetyczne zmiany i "poprawki w komentarzach", więc to jest ZERO, NULL, mimo że hao od dawa mówi, że "prace idą do przodu", a ostatnio mówil także Sija smile.gif
grayhat
QUOTE(dejko @ 22.06.2008 - 13:34) *

Tak mnie zastanawia pewna sprawa i dziwie się, ze nikt nie zwrócił na to uwagi.
Log ma zakres od 7.12.2005 do 23.04.2008, a został wyświetlony 16.06.2008.
Skąd pewność, że od kwietnia nic się nie dzieje, albo dzieje się tyle co do tej pory, czyli nic?! Screen ten wprowadza nieco w błąd, sugerując, ze od kwietnia nikt nie ruszył nawet palcem, tymczasem robota moze iść pełną parą.

PS. To tak żeby podniecić nadzieje i dać argumenty do tyskusji tym, którzy wierzą jeszcze w 0.7 wink.gif



Jak byś chciał wiedzieć, to tortoiseSVN pokazuje zakres "do ostatniego commita". Przed chwilą sprawdzałem repozytorium czy zmieniło się coś w stosunku do tego zrzutu czyli 16 czerwca i nic sie nie zmieniło. Ostatni commit: 23.04.2008....
psota
QUOTE
po chuj zbieraliscie kase na dedyka

Serwer generuje wielki ruch, szczególnie, że ludzie nadal pobierają konnekta wink.gif Poza tym funiaste.net było wsparciem hostingowym, które w zamian tylko chciało mały banerek w download wink.gif
saCOOL
proponuje zrobić podobnie i skończyć tę wyżerkę dla trolli.
Lwiczek
albo kliknąć link i zapisać - będzie szybciej wink.gif
joj_sport
Lwiczek thnx smile.gif chociaz i tak wolalbym jego calkowita dezintegracje na forum... no ale coz :/
stranded
no nic nie będę robił ludziom złudzeń, usunąłem nawet swój projekt - KonnektPlus z mojego serwera

poproszę jeszcze, żeby komunikatory.eu go zdjęli bo to chyba nie ma sensu...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.