Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: przenosiny na nowy serwer + garść informacji
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
LooL
QUOTE(joshua @ 27.01.2008 - 14:38) *

a dlaczego serwer taki drogi? nie da się załatwić czegoś taniej?
50euro miesięcznie to kupa kasy. Sija, napisz jakie wymagania co do serwera - może znajdziemy coś razem.

Wracam do poprzedniego posta i czekam na odpowiedź Siji. huh.gif
zawdi
chcialbym sie dolozyc, ale mieszkam w anglii. powiedzcie jak...
SZK_
Dobra sprawa lecz osobiście mógłbym czekać kolejne 2 lata żeby tylko udoskonalić niektóre wtyczki [np ktransfer który działa przy co 10 osobie].
Hejka krejzole
abuszekemaczan
@zawdi - nie możesz. Autor zapomniał o tych milionach polaków w Anglii i Irlandii z których pewnie cześć korzysta z konnekta. Warto zauważyć, że piwo w PUBie w Irlandii kosztuje 5 euro! Wiec do zrzutki na serwer tylko 10 piw! smile.gif

POTRZEBNY NAM KOD SWITFT! Niezbędny do przelewów zagranicznych. Czy autor mógłby podać? Z chęcią też bym się coś dorzucił - w poniedziałek i tak będę w banku.
Sija
@zawdi, @abuszekemaczan: kod Swift to BPKOPLPW (http://www.inteligo.pl/infosite/html/faq/p...aq-przelewy.htm).
@josha, @LooL: sorry, ze tak pozno; serwer drogi, lecz mimo to najtańszy z nie-hostowanych rozwiązań które nie pozwalają na wprowadzenie tych wszystkich zaplanowanych ficzerów które dla was szykujemy :> nawet oferty VPS-ów (wirtualnych serwerów) są relatywnie droższe.
bialy663
Już wpłaciłem smile.gif Powodzenia
arct!c
Mimo iz teoretycznie nie uzywam konnekta - brak kompa. To i tak to co sie tutaj organizuje warte jest zachodu. Ja osobiscie w tym tygodniu pojde do banku i zlece co miesieczny przelew kwoty powiedzmy 10zl. Wiem wiem to nie są duże pieniądze, ale gdyby kazdy z uzytkowniku przeslal tylko 1 zlotowke... dobry samochod by sie kupilo smile.gif)

Swoją droga sadze ze nie ma sie co wstydzic z przelewu 3,4,5 zlotych. Żadne pieniądze nie śmierdzą nawet te najdrobniejsze. Dlatego ja robie przelew 3,50 bo tyle akurat mam przed dziesiątym.

Sjia trzymam kciuki i oby ci nie braklo zapału. I jak mi kiedys napisales - 'to bedzie krucjata' - tak, to tez bedzie krucjata smile.gif
WRON3k
no nareszcie mogę w jakiś sposób wesprzeć projekt
poszedł przelewik
Powodzenia

edit.
ustawiłem w opisie: http://ujeb.pl/wspomoz-konnekta/

i 3 znajomych dowiedziało się o akcji i w najbliższych dniach też wspomogą jakimiś talarami wink.gif
abuszekemaczan
QUOTE(WRON3k @ 2.02.2008 - 19:55) *

no nareszcie mogę w jakiś sposób wesprzeć projekt
poszedł przelewik
Powodzenia

edit.
ustawiłem w opisie: http://ujeb.pl/wspomoz-konnekta/

i 3 znajomych dowiedziało się o akcji i w najbliższych dniach też wspomogą jakimiś talarami wink.gif


@WRON3k idę za Twoim pomysłem i też ustawiam. Niech inni też tak zrobią.
. Mam nadzieję, że kilka osób to zauważy z moich znajomi bo też używają konnekta - oczywiście ja ich oświeciłem żeby przesiedli się z Gadu-Gadu. Pozdro
saCOOL
a niech się rozwija, konnekt rulez! Ode mnie też skromna wpłata.
masełko
a AdSense?
_czarny_
Nikt z samych reklam jeszcze się nie wyżywił, chyba, że telewizja. wink.gif

Mam nadzieje, że nie miałeś na myśli umieszczanie ich w samym komunikatorze..


Nie cytujemy ostatniego posta! Bandit.
saCOOL
QUOTE(_czarny_ @ 3.02.2008 - 13:24) *
Nikt z samych reklam jeszcze się nie wyżywił, chyba, że telewizja. wink.gif
Chyba nie jesteś zbytnio zorientowany w temacie.

Jeśli reklamy, to (tak jak już ktoś w tym temacie napisał): na stronie głównej jak najbardziej. Jeśli znalazł by się ktoś, kto zapłaciłby za to (choćby i połowę sumy nam potrzebnej), to czemu nie.
Bandit
Tylko błagam nie na pół strony. ZA!
_czarny_
QUOTE(saCOOL @ 3.02.2008 - 16:30) *

Chyba nie jesteś zbytnio zorientowany w temacie.


Moim zdaniem utrzymywanie się z reklam jest mało efektowne i sam nigdy się niczego nie dorobiłem, ale masz racje - nie jestem zbytnio zorientowany w temacie. Dlatego też zamilknę i podrzucę parę groszy lepiej wink.gif
WRON3k
_czarny_: za mało masz wyświetleń bloga ażeby trafiła się osoba która kliknie w reklamę wink.gif

Koonekt: jakieś Adsense (adkonteksty) na głównej + kilka linków pozycjonujących w stopce strony i forum i było by na częściowe opłacenia serwa wink.gif
psota
A ja mam pytanie, czy nadal będziemy korzystać ze sponsoringu funiaste.net w hostowaniu plików?
QUOTE
a AdSense?

http://www.konnekt.info/forum/index.php?s=...ost&p=51464
sn0wman
talar
2230093
i ja kapne troszke ale myśle że trzeba opracować inny sposób na dalsze utrzymanie serwera dry.gif
Raf
Jest spora nadzieja. Rozmawiałem z Siją i czekam na jego odpowiedź. Jak wszystko dobrze pójdzie to będzie wszystko cacy bez talarków. smile.gif
zEB
A niech mnie.

Z konnekta korzystam już tak długo że nie wyobrażam sobie niczego innego.

Co prawda na forum nigdy się nie udzielałem, ale chciałbym mieć jakiś wkład w tak szlachetny cel jakim jest rozwój jednego z najlepszych komunikatorów w internecie.

Nie powiem żeby stać mnie było na jakąś wielką pomoc, ale co mogłem, to rzuciłem w imię rozwoju, a i za to co już zostało zrobione należy się jakaś opłata, więc chociaż tyle i powodzenia.
uGhost
Daje tyle ile mogę.. - zawsze to kilka ojro więcej biggrin.gif
Może uda się nawet usystematyzować wpłaty - jeśli ten projekt wypali wink.gif

Pozdr.
ved
'Serce roscie patrzac na te wpisy...'

ze tak sie wyraze;)
Nawet uzytkownicy o ktorych wczesniejn nie slyszleismy sie udzielaja. Co dowodzi ze K to przede wszystkim spolecznosc specyficznych jednostek,


"Serce roście patrząc na te wpisy!
Mało przed tym ciezkie byly czasy,
Zal wsrod userow coraz ciezej kryty,
A Na konnekcie nie zostawiali suchej nity!

Teraz devowie prace na się wzięly,
I nadzieje wszystkich pieknie zakwitnęły;
Zale zeszły, a na cel najprawszy
Daje user kazdy o prawosci sie przekonawszy.

Teraz prawie forum się wszystek śmieje,
Cichi wstali, kazdy na gadu leje;
Ruscy sobie English-version omyślają,
A przede dniem postowac poczynają.

Ale to grunt uzytkownia prawego,
Kiedy user sumnienia całego
Ani czuje żadnej Konnekta wady,
Przeczby się miał wstydać swojej rady.

Temu wtyczek nie trzeba dodawac
Ani debugowac, ani beta - testowac;
Będzie wesół i z Konnektem prawie golym,
Wszak prawdziwy Konnekt lover czlekiem jest wesolym!.

Ale kogo gryzie zal zakryty,
Nie idzie mu w smak Konnekt nawet obfity;
Żadna go wtyczka, żadny dodatek nie ruszy,
Wszystko idzie na wiatr mimo uszy.

Dobra myśli, której nie przywabi,
Choć kto Konnekta drogo ujedwabi,
Nie gardź Konnektem, zrob go total-custom;
I uzywaj latem zima jesienia i wiosna!
margas
Konnekt zmartwychwstał!
Viva La Konnekt! ;-)
pielgrzym
Wzięlibyście zrobili z tego konnekta GPL'a to w końcu pojawiliby się developerzy, którzy robią coś konkretnego smile.gif Kadu już konnekta prawie przegoniło wink.gif
stranded
Potem się dorzucę wink.gif (narazie pusto na koncie)

pielgrzym
przez GPLa zrobiłby się burdel imo
Dexterxx
To może moderowanie kodu w takim przypadku? Też jakieś rozwiązanie.
krzyh
Harr harr!
Będzie nowy konnekt, horray!

Jeżeli chodzi o kasę, to ja też postaram się wpłacić trochę grosza jak wrócę do domu wink.gif.
A co do abonamentu za serwer... Może by tak spróbować skorzystać z jakiegoś serwisu płacącego za kliknięcia w reklamy? Mam na myśli systemy w których przybywa kasy za kliknięcia "zwerbowanych" userów. Całego abonamentu sie nie pokryje raczej, ale część na pewno....
Raf
Za serwer wyjdzie miesięcznie poniżej 200 zł. Nie ma tragedii. Niech 20 z nas wpłaci po dyszce i już jest luz. Ja na pewno ustawię sobie stałe zlecenie smile.gif
joshua
ja mogę się dorzucać co jakiś czas także. to ja teraz już dałem za dwa miechy z góry tongue.gif wink.gif
kaczo
Przelew poszedł smile.gif
LooZ^
Sija, mijaja 3 tygodnie, powinienes przedstawic aktualnosci z placu boju smile.gif

Niech no tylko bede mial pewna umowe to ustawiam stale zlecenie wink.gif
Raf
+1
Prosimy o jakieś info. smile.gif
stranded
pytanko: PayPala macie?
silvervenom
VIVA LA KONNEKT!!!

squeet
O jaka świetna wiadomość smile.gif
Oczywiście po otrzymaniu wypłaty również dorzucę się do puli.
Jest duża szansa na zapewnienie ciągłości i aktualności tego projektu i trzeba pomóc.
Trzymam również kciuki za obranie dobrej polityki długofalowej i rozwiązanie problemów.
Mam nadzieję, że teraz już będzie z górki.
Pozdrawiam.
grayhat
Mimo szczerych checi, aby wersja 0.7 wyszla to stracilem zaufanie do tego komunikatora.
Takie tlumaczenie ze hao nie ma czasu na go tworzenie ok to moge zrozumiec tylko czemu sam nie napisze o tym na swoim forum?
Nie ma dostepu do netu?
Watpie. Na swoim blogu co chwile pisze posty odnosnie fotografii.
Mysle ze hao pozucil programowanie na rzecz fotografii i to czy bedzie dedykowany serwer czy nie nic tu nie zmieni...
adrian_007
a ty wolalbys poswiecic wolny czas na prace czy na hobby? :>
LooL
Zanim cos napiszecie na temat Hao radze się zapoznac z tematem czy cos sie jeszcze dzieje z konnektem, albo cos takiego.
Sprawa sie wyjasniła, Sija przejął inicjatywe, ale projekt nadal nalezy do Hao.

Dowiemy sie wreszcie co z tym serwerem Sija ?
Bo kasy juz sporo jest...
scott
Jak narazie u mnie ciężko z kasą, lecz w najbliższym czasie zlecę regularny przelew. smile.gif

Pozatym oferuję swoje wsparcie w zakresie php.
stranded
pytanie zasadnicze:

jaką mamy/macie gwarancję, że wpłacone pieniądze zostaną użyte na serwer?

i dlaczego mam przelewać pieniądze przelewem? wolałbym aby takie wsparcie odbywało się anonimowo (w sensie żeby nikt nie znał mojego numeru konta) - tu się kłania np. PayPal
scott
Oh, męczący jesteś.

Masz taką gwarancje że, w przypadku ewentualnego nie wywiązania się z przedstawionych wcześniej obietnic... - po prostu dzwonisz po niebieskich. Zapewne Sijo dla zainteresowanych udostępniać będzie faktury aby wszystko było jasne i przejrzyste, prawda Sijo?

PayPal? Czemu nie, ale tylko jako alternatywa. Pamiętaj też że PayPal pobiera prowizje.
stranded
Tzn. wiesz, nie chcę po prostu podawać swojego numeru konta za bardzo nikomu.

Po drugie niebiescy zajmą się tylko taką sprawą jeśli ktoś ci zwędzi od 250zł w górę - a aż tylę ofiarować nie mogę.

Poza tym pytam z czystej ciekawości o PayPal, mam tam trochę pieniędzy, z którymi i tak nie mogę nic zrobić.

Ufać bezgranicznie też każdemu nie można, nie przejechaliście się nigdy na niczym w sieci? Bo ja owszem wink.gif

PS
Z PayPal na PayPal prowizji nie ma, a jeśli już to bardzo mała (nie pamiętam dawno tym nie płaciłem)
ZenitH
Komu jak komu ale myślę, że sija jest jednym z nielicznych którym można zaufać na tym forum. Jest tu od zawsze, ale i takie przypadki się zdarzają:)
scott
Nie uważacie że to trochę idiotyczne kraść pieniadze, podając przy okazji swoje dane? laugh.gif
ved
>PS
Z PayPal na PayPal prowizji nie ma, a jeśli już to bardzo mała (nie pamiętam dawno tym nie płaciłem)


No to zaplac i zobacz, bo jest calkiem duza.
Nie pasuje ci, to nie plac, co masz na koncie przelewy od mafii, ze sie boisz ujawniac?
jesli juz to moneybookers, ktore od paypala sto razy lepsze i 10razy tansze jest.

wplacajac pieniadze podejmujesz ryzyko, po co pie****enie czy to na serwer czy na piwo, twoja decyzja, total freedom.
Lukas77
Rozwalają mnie ludzie twierdzący że podanie swojego numeru konta to jakieś zagrożenie. Fundacja Owsiaka podaje swój numer i jakoś nikt im nic nie ukradł, a parenaście milionów by się tam znalazło.
A PayPal, przynajmniej w Anglii, ma 3.4% prowizji i to w każdym wypadku...
stranded
scott
a skąd wiem, że to są dane prawdziwe, konto można otworzyć darmowe w jeden dzień

ved

QUOTE
No to zaplac i zobacz, bo jest calkiem duza.

niby od 10zł? ile mi zabiorą? 1zł max

QUOTE
Nie pasuje ci, to nie plac, co masz na koncie przelewy od mafii, ze sie boisz ujawniac?q


nie twoja sprawa co mam na koncie a poza tym cenie sobie prywatnosc

Lukas77
QUOTE
Rozwalają mnie ludzie twierdzący że podanie swojego numeru konta to jakieś zagrożenie.

ooo i tu się mylisz, poza tym przy przelewie podany jest chociażby mój adres.
sasquacz
nie no polewka
stranded: i co? myslisz ze ci sija wjedzie noca do domu, bo skoro mozesz przelac 10zl tzn ze masz duzo hajsu? daj sobie juz siana, bo tylko ty widzisz tu jakis problem. sija jest z konnektem odkad pamietam i wierze, ze nikogo w chuja zrobic nie chce. a jesli uwazasz, ze jest inaczej to po prostu zostaw ten temat w spokoju ;]

konnekt ftw!
ved
>niby od 10zł? ile mi zabiorą? 1zł max

jakby te twoje 10zl zasililo wystarczajaco konto to by bylo milo naprawde ale teraz policz:
100uzytkownikow placi po 10zl i od kazdego paypal zjada 1zl.

pozatym paypal to gowno najwieksze, poczytaj troche na temat polityki tej firmy.


BTW: co to takiego "ftw!"?? Fuck The What?biggrin.gif

ftw: for the win.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.