Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: przenosiny na nowy serwer + garść informacji
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Programista #1
Szkoda, że ten program umiera w taki sposób. Jest wielu utalentowanych programistów, którzy z chęcią tworzyliby aplikację służącą tak dużej rzeszy użytkowników. Z chęcią pomógłbym w pracach nad nowa wersją Konnekta, ale zdaje się, że twórców komunikatora nie obchodzi dalszy los tego zacnego projektu. Pisanie wtyczek tez na chwilę obecną mija się z celem, dlatego sensownym wyjściem byłoby udostęopnienie kodu źródłowego lub powierzenie projektu nowej, prężnej grupie deweloperów. Z chęcią podjąłbym się takiego wyzwania, myślę, że namównienie kilku ludzi znających się na programowaniu nie byłoby problemem. Przeciez pisanie, udoskonalanie takiej aplikacji jak Konnekt to czysta przyjemność, nasz polski komunikator, bez reklam. Mogłoby być tak pięknie. Żałujmy, że twórca zachowuje się jak pies ogrodnika.
smash
QUOTE(Programista #1 @ 23.06.2008 - 20:14) *

Szkoda


kwestia udostepnienia (a raczej upublicznienia) kodu byla poruszana nazbyt wiele razy.
hao nie chce udostepnic kodu i juz. nie ma sie co w tej kwestii rozwodzic, szkoda czasu na szukanie przyczyny i nazywania go psem ogrodnika.

jezeli naprawde zalezy ci na projekcie, na rozwijaniu go, na stworzeniu grupy programistow, ktorzy beda projekt wspierac to coz..
nie pisz nam tu szkoda i nie wylewaj zalow nad 'trupem konnekta'

uderzaj do hao, siji na pm, badz gg..
z pewnoscia ktos ci tu da namiary na nich..

chcesz cos zdzialac to dzialaj!
dejko
QUOTE
chcesz cos zdzialac to dzialaj!

To jest dobre... każdy krzyczy "działaj", ale nikt nie powie jak.
Myślę, ze na tylu programistów, co przewinęło się przez to forum, przynajmniej kilku z nich proponowało jakieś wsparcie ze swojej strony. Zresztą - kto by chciał poświęcać swój czas na projekt, z którego nic nie będzie miał (bo gdyby 0.7 wyszło i tak wszystkie bonusy zawinąłby HAO).

Wyjścia są 3:
1. Albo obecna ekipa bierze sie do roboty i kończy to.
2. Albo hao publikuje kod i oddaje to komuś komu się chce
3. Albo zamyka ten bajzel.

Ad1. Skoro przez dwa lata raczej nikomu się nie chciało za to wziąć na poważnie, to raczej odpada.
Ad2. Hao kodu nie upubliczni... bo tak mu się podoba.
Pozostaje wyjście 3, ale do tego nie dojdzie, po przecież zawsze znajda się jacyś naiwniacy, którzy wpłacą PLN-y na konto nowej wersji Konnekta.

Keleos
Jest jeszcze opcja: ekipa się zbiera i tworzy nowy, konkurencyjny projekt. To niestety pochłania długie miesiące, więc raczej ciężko liczyć na to.
saCOOL
Osoby zaklinające się, że K jest do dupy i martwy najgłośniej żądają wyzwolenia kodu czy też wzmożenia prac biggrin.gif, niesamowicie śmieszne to jest. Nas zaś zwykłych użytkowników uważają za jakąś sektę, za zrobionych w bambuko czy inne takie dziecinne biggrin.gif, kolejny troll (trzy posty do góry) dołącza do ignorowanych.

EDIT: zaczyna się robić jaśniej i czyściej w tym temacie, polecam.
dejko
QUOTE
Jest jeszcze opcja: ekipa się zbiera i tworzy nowy, konkurencyjny projekt.

Ale to już nie jest opcja dla konnekta ani dla jego twórcy.

Tego typu opcji, to jest jeszcze cała masa... np. możecie się zebrać i zrobić paczkę "Miranda like Konnekt" czy coś takiego, zamiast pojedynczo się z nią użerać. Czasu pochłonęłoby to znacznie mniej a i efekt byłby lepszy. Miranda moze mieć wszystko to co Konnekt. Gdby kilkanaście osób nad nią siadło, dobrało wtyczki i ustawienia, mielibyście nowego Konnekta, który w dodatku szybko nie "zesztywnieje".
Jeśli nie pasi np. wtyczka do screenów - piszecie własną. Mirandy nikt wam przed nosem nie zamknie.

W tych linkach co to je ktoś podał, było jedno ciekawe zdanie, mówiące, ze w dzisiejszych czasach, szansę na przetrwanie mają tylko komercyjne komunikatory lub te otwarte, tworzone przez dużą społeczność.

EDIT: brawo saCOOL - niedługo to tylko sam siebie nie dodasz do listy.
Apropo trolli i sekty - ja przynajmniej nie wbijam z bluzgami ludziom na IM biggrin.gif
smash
QUOTE(dejko @ 23.06.2008 - 21:26) *

..i tak wszystkie bonusy zawinąłby HAO..


zdaje mi sie, ze raczej nie napiszesz mi, iz hao jest nadal bozyszczem konnektowcow.
juz od bardzo dawna konnekt jest utozsamiany wylacznie z ludzmi, ktorzy tworza wtyczki, dodatki, pomagaj poczatkujacym na forum.. i nie chodzi mi o projekt imienny, a spolecznosciowy.

proponuje rowniez isc za rada saCOOL'a i zaoszczedzic sobie czytania niektorych postow.
dejko
QUOTE
zdaje mi sie, ze raczej nie napiszesz mi, iz hao jest nadal bozyszczem konnektowcow.

A kto mówi o jakimś "bożyszczu"?!
Autorem Konnekta jest Hao, autorem Konnekta 0.7 też będzie Hao. Jeśli wyszłaby nowa wersja 0.7, to w newsach na wszelkich portalach napisanoby, ze autorem jest Hao. No, może ktoś by dodał kilka nicków, które też brały udział, ale cały projekt, nalezy właśnie do niego, czy tego chcesz czy nie.

Bez core nie byłoby dodatków i nie byłoby społeczności. Jeśli teraz Hao powie "basta" i wywali tego calego Konnekta, to co z tych setek dodatków??!! To on pociąga za wszelkie sznurki, a reszta moze się co najwyżej dopisać.

Możesz sobie dodawać do listy kogo chcesz - prawda w oczy kole... być moze po tych zabiegach, zostanie Ci z temtu kilka postów, w których każdy będzie wirtualnie klapel po ramieniu i mówił "będzie dobrze, damy radę".
smash
szkoda, ze tak to odbierasz.
kazdy kij ma dwa konce.. mozesz to zrozumiec jak chcesz.

a sprowadzanie ludzi, ktorzy sprzeciwiaja sie bezcelowemu sianiu niepokoju oraz krzyczeniu na lewo i prawo o 'martwym konnekcie' i bezcelowosci istnienia tego forum do kolka samoadoracji czy bandy szczyli wzajemnie egazltujacej sie to wg mnie niesmaczne przegiecie.
dejko
QUOTE
szkoda, ze tak to odbierasz.

No chyba nie tylko ja...
Słyszałeś pewnie o komunikatorze AQQ. Z jaką ksywka, ten komunikator Ci sie kojarzy?! Zapewne odpowiesz Oconnel i slusznie, bo to on jest autorem i twórcą aplikacji. Ale AQQ to nie tylko Oconnel... tam też są themesy, dodatki, pluginy, ten komunikator też ma swoją społeczność - i osoby jakkolwiek powiązane z nią zdają sobie z tego sprawę.
Jednak osoby spoza niej, wiedzą, ze jest AQQ i że jego twórcą jest Oconnel.

Podobnie jest z Konnektem... to co na forum jest oczywiste, nie koniecznie musi być oczywiste w szerszych kręgach. Czytałeś może jak komentują ten temat inne portale?

QUOTE
do kolka samoadoracji czy bandy szczyli wzajemnie egazltujacej

No nie przesadzajmy... aż tak to sie nie zagalopowałem chyba. Ja też bylem kiedyś userem Konnekta i też przejąłem sie w momencie gdy 1,5 roku temu zorientowałem się, ze poprawy błędów szybko nie będzie, bo projekt stoi.
Fakt, ze śmieszy mnie podejście co niektórych osób do tematu Konnekta, ale nie uogólniajmy na całą społeczność.

W tym temacie, najbardziej denerwuje mnie to, ze mój nick też mógł znajdować się na liscie tych darczyńców w pierwszym poście, a ja nie lekceważę nawet małych strat (z tym, ze raczej nie wspomagam w zaden sposób projektów na które nie mam wpływu). Kolejna sprawa, to fakt bierności i pobłażliwości userów na to co się stało.
Zdajesz sobie sprawę jak będzie rzutowało na projekt i na całe społeczeństwo Konnekta, gdy sprawa ta się nie wyjaśni/nie pójdzie na przód?
Gibi
Pomysł jest taki: Sija pisał że olali go developerzy, ze strony userów jest chęć by uwolnić kod to znajdą sie osoby które nad nim popracują, wiadomo już że kodu nie będzie to może Ci chętni do rozwijania konnekta w przypadku uwolnienia kodu zostaną developerami, i wilk syty i owca cała biggrin.gif Kto chce zostać developerem niech sie wpisze na liste tongue.gif
Programista #1
QUOTE(DjSerek @ 23.06.2008 - 23:39) *

Wasze posty typu "zamknijcie forum" albo "miranda rox" serio nie zachęca Sij i Hao do dalszej pracy dry.gif . Na ich miejscu też bym rzucił projekt do kosza.


Po co wyrzucać projekt do kosza? Nie lepiej go zostawić innym? Konnekt ma swoją markę wśród internautów, pracowało na to wiele osób, poza Hao także ludzie tworzący wtyczki i dodatki wizualne. Obecnym zachowaniem programisci Konenkta niweczą także wysiłek tych osób. Na rynku IM obecnie panuje niesamowita cienizna, gdyby Konnekt utrzymywał tempo rozwoju sprzed 3 lat to teraz byłby drugim lub trzecim komunikatorem w Polsce, pod względem popularności rzecz jasna. Przekazać ten projekt w ręce ludzi, którzy mają cheć go rozwijać i za 2 lata polscy uzytkownicy Mirandy bedą masowo migrować na K. Jeśli obecni twórcy Konnekta wpadną na genialny pomysł udostępnienia źródeł, to bedę pierwszym, który się weźmie za robote przy tym trochę już zardzewiałym, zniszczonym, ale nadal Mercedesie wśród komunikatorów:)
szczeniak191
Ludzie dajcie już spokój z kłótniami wink.gif
Cała ta sytuacja z Konnektem i serwerem jabbera, na którego kase wpłacali użytkownicy przypomina mi tą z reklamy:

http://pl.youtube.com/watch?v=sv4sQEKroa8

Każdy user chciałby nową wersję K i zasłużone miejsce na serwerze Jabbera. Tak samo każdy programista, który ma wielkie chęci zająć się K, i tak gówno dostanie bo nad całym projektem łapę trzyma Sija - pies ogrodnika. Sam nie robi ale innym też nie da....

A ci którzy obawiają się powstana milionów klonów K po zmianie statusu na open source - spójrzcie na PSI ( chociaż do końca nie jestem pewien czy jest open source) czy choćby dystrybucje linuksa czy inne projekty open sourcowe - czy źle wam że macie kilka dystrybucji linuksa do wyboru ? Zastanówcię się trochę nad tym....


[OFFTOP]
Tymczasem chciałbym pożegnać się z całą ekipą forum K - wszystkimi userami którzy byli czy są dalej przy nim na dobre i na złe. W szczególności pozdrawiam Zhvira, Lwiczka, Lhsa, Andiego, Ved, Loola wink.gif oraz całą administrację. Mam nadzieję że ten mój minimalny wkład pracy w rozwoj K (parę styli do kduo) komuś się przydały wink.gif Być może do zobaczenia smile.gif
[/OFFTOP]

saCOOL
komunikatory.org to słaba podróbka komunikatory.pl (która została zresztą skradziona - cała afera jest gdzieś opisana), więc nie rozumiem po co czytać szmatławca na którym większe banialuki się wypisuje biggrin.gif, widocznie jakiś pseudo keeveek się tam za redaktora uważa biggrin.gif. Olać to wszystko.
Aule
Jeśli pojawi się coś nowego to Sija na pewno otworzy ten temat. Teraz przewija się w kółko cały czas to samo i muszę czytać masę postów, które często nic nie wnoszą, więc temat zostaje zamknięty.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.