Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: przenosiny na nowy serwer + garść informacji
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
2230093
w morde no. jak nie chca udostepnic kodu to niech przygarna kogos kto chce. niech wysla poczta cyrograf niech podpisza.
a kase na dalszy projetk na dalesze lata niech maja nie mam nic przeciwko wplacilem bo chcialem ale serwer jabbera przydal by sie kazdemu i powiem ze wrecz sie domagam udostepniewnia serwera jabbera. fakt faktem kozystamy z forum ale jak bardziej cenione bylo by gdysmy mogli codziennie rozmawac z kims o bzdetach za pomoca serwera niz lac te zale na forum. npewno poprawilo by to posuniecie przynajmniej mi nastroj i byl by jakis ogolny pozytek z zainwestowanych pieniedzy.
i nie mam zamiaru korygowac literowek w tym poscie!
ved
>bo jedynie to forum w tym projekcie bylo i jest najbardziej udana rzecza (przede wszystkim za sprawa userow ktorzy tu przesiadaja)


juz nie przesiaduja i w tym caly problem.
Mucha
QUOTE(Trial @ 8.06.2008 - 23:48) *
nikt nie udostepni zrodel (powiedziane to bylo 1000 razy juz na forum - usprawiedliwienie tej wypowiedzi zawsze bylo takie ze to wtyczki sa sercem tego prtojektu)
W obecnej sytuacji (gdzie ostatnia nowa wtyczka wyszła nie pamiętam kiedy) to ostatnia szansa dla tego projektu. Hao powinien powiedzieć wprost, że chce na tym kodzie zarobić a nie wciskać kity o śmietniku w kodzie czy ,że zaraz powstanie milion klonów. Jak powstaną i będą lepsze to czemu nie?
Bandit
Mucha udostępnić kod? wy chyba sobie żartujecie potem powstanie jakiś gadacz, który będzie zmodowanym konnektem, a hao ma sie temu przyglądać jak kolo który bedzie to kodowął, będzie trzepał kase, no bez przesady.
keeveek
Bzdura. Po udostępnieniu kodu nie powstałby ani jeden nowy konnekt. Jego kod jest już tak przestarzały i niezgodny z większością standardów, nie ma tak oczywistych funkcji, że ludziom wręcz nie chciałoby się ich dopisywać, mówię też o głównych wtyczkach, jak gg.dll których też nikt udostępnić nie chce.

K is dead i to od 2005 roku, a jedynymi którzy chcieli coś dla niego zrobić byli wtyczkopisarze. Gdyby nie wtyczki takie jak tłoK czy tabletKa, to konnekt byłby najbrzydszym i najmniej funkcjonalnym komunikatorem świata.

Jak już mówiłem, całe szczęście, że jako radyjko internetowe Konnekt sobie całkiem radzi, ale to oczywiście dzięki cihowi, a nie jakiemuś tam hao.
Bez wulgaryzmów
mariush
QUOTE
Bzdura. Po udostępnieniu kodu nie powstałby ani jeden nowy konnekt. Jego kod jest już tak przestarzały i niezgodny z większością standardów, nie ma tak oczywistych funkcji, że ludziom wręcz nie chciałoby się ich dopisywać, mówię też o głównych wtyczkach, jak gg.dll których też nikt udostępnić nie chce.

Mam rozumieć, że widziałeś kod programu? To może jeszcze coś ciekawego na jego temat powiesz, hm?
keeveek
mariush, nie bądź żałosny. Sam hao wielokrotnie mówił, że konnekt 0.7 musi być napisany od nowa, bo rozwiązania w starym konnekcie są archaiczne smile.gif Przez co też wielu wtyczkopisarzy musiało na siłę omijać kod programu, jak np. tabletKa właśnie.
mariush
No to po kiego grzyba mieliby dać źródła do starej wersji, skoro 0.7 już po części jest napisane. To tak jakby mieć dwa kompy, jeden 350MHz a drugi 3GHz i udostępnić do pracy innym ten pierwszy, a co, niech się męczą. Jak już udostępniać źródła, to to co jest obecnie tworzone.

Żałosne jest sianie fermentu na forum. Fakt, K się nie rozwija, ale niektórym osobom wystarcza stara wersja, bynajmniej dlatego że nie potrafią poradzić sobie z konfiguracją Mirandy. Po prostu wystarcza.
A za każdym razem jak wejdę na forum, widzę Twojego avatara i pitolenie, że K nie żyje, K śmierdzi, K jest stary, od czasu do czasu że Hao olał projekt i Sija kłamie i jeszcze inne narzekanie. Bardzo się cieszę, że masz ładną, tak jak i zhvir, M, ale mnie to nie obchodzi. Jakbym chciał się dowiedzieć jaka ładna jest M i jaka funkcjonalna, to bym wszedł na forum M, a nie na K. Założony został temat o alternatywach i tyle wystarczy; kto chce zajrzy, zainteresuje się innym IM, a kto nie chce, bo np. testował już większość alternatyw, zostanie przy K. I nie życzy sobie, aby na forum K ktoś go ciągle molestował skrinami z M i hasłami jaka to M jest super.
Wizard
Keleos - nie zachowujesz się w tym temacie godnie do roli moderatora. Jednocześnie piszesz, że tylko ty tu moderujesz - dobra, fajnie, ale twoje niektóre posty nie dość, że nadają się do kasacji, to jeszcze podchodzą pod warn'a. Kilka dni temu jeszcze cię broniłem, jednak po prostu przesadzasz (nie chodzi mi o banicję Keeveek'a - w tej kwestii masz moje pełne poparcie).

I również apeluję do wszystkich "Mirandowiczów' - nie potrzebujemy screenów M, jej zachwalania, a jednoczesnego topienia w g**** K. Jeżeli tylko w ten sposób macie się udzielać, to już lepiej zamilczcie - bo coś mi się wydaję, że pomyliliście fora.
stranded
wytłumaczcie mi tylko jedno, co teraz z tą kasą którą ludzie ofiarowali? sija napisał, że teraz nic nie zrobi czy coś w ten deseń, teraz tak to zostawi?

pytam z ciekawości nie z upierdliwości
silver_limp
z kasa nic bo i tak nie zwroci pewnie..przepadla..
Swoja droga usuncie info na stronie glownej ze sa prace nad wersja 0.7 i temat o zbiorce kasy..
ph33r
Ej to sie robi nudne. Nie cytujemy ostatniego posta, wszyscy są go w stanie przeczytać i bez cytatu.

Lol bez kitu. Ja rozumiem że to wszystko było w dobrej wierze robione ale wyszło podle. Prawie 2k zł poszły w nigdzie bo efektów za bardzo nie widać. Ot raptem forum działa, ale zdarzyło mi się widzieć tańsze fora w życiu wink.gif Dobrym pomysłem było by udostępnienie jednak serwera dżabberowego bo się takie jednostki jak ja znaczą burzyć. Nie chodzi nawet o to że zarzucam komuś złodziejstwo, raczej marnotrawstwo mojej kasy.
WRON3k
Kteam: napiszcie co zostało zrobione przez prawie 4 lata , i czy macie chęci tworzyć dalej K ? jeśli nie zamierzacie już pracować nad K to udostępnijcie źródła bo i tak gorzej być nie może...
a jeżeli chcecie zarobić na K (to mówię od razu że z waszym podejściem to nawet na cukierki nie zarobicie!) reklamy,linki itp na forum i na głównej powinny być od lat !


stranded: to cię powinno najmniej interesować bo się nie dołożyłeś !
stranded
no i nawet nie wiesz JAK się cieszę, że się nie dołożyłem a wtedy wszyscy na mnie jechali...

poza tym to nie twoja sprawa czym ja się interesuję, zapytałem z ciekawości
WRON3k
no to niech zamkną forum i tymi groszakami niech się podzielą !
ps. szkoda nowych userów którzy będą liczyć na jakieś aktualizacje!
silver_limp
forum nie zamkna bo K mimo ze stary to istnieje nadal..wiec strona i forum tez jest..
Nie rozumiem tylko czemu nadal info jest o nowym K i zbiorka kasy trwa..
smash
zatrudnijcie za ta kase mediatora
nediam
QUOTE(nediam @ 27.01.2008 - 13:31) *
Nie uwierzę dopóki nie zobaczę ;-)


Wchodzę po paru miesiącach na forum i stwierdzam, że dobrze że nie uwierzyłem biggrin.gif

wiem ze nic nie wnoszę do dyskusji ale nie mogłem się powstrzymać wink.gif
GuZiK
Może mi ktoś napisać bo co mu na gwałt nowa wersja K?;> Znaczy, że tak potrzebujecie jej pilnie na gwałt, bo stary K już podobno jest strasznie przestarzały...

ubolewam nad tym, że ursus6 nie tworzy już wtyczek do K (np to skórkowanie) bo ma człowiek potencjał, i pewnie wielu dzieki Niemu wracalibyście z tej wielkiej Mirandy.

tak w ogóle zapytam to zapytam bo nie pamiętam, w K 0.7 ma być inna struktura w kodzie wtyczek?stare wtyczki będą działać pod nową wersją ?
Konrado
Z tego co wiem to wtyczki będą musiałby być przeportowane pod 0.7.
dwiekopy
Ostatnio zacząłem używać skype i nawet styka. Ostatnimi czasy nie chce mi sie pisać do znajomych to se gadamy. Jeżeli przy tym można jeszcze na swoje ryje popatrzeć... smile.gif konnekt niech sobie będzie na kompie dopóki microsoft nie stworzy systemu na którym komunikatorek nie pójdzie. A wtedy do trumny i nara. Za półtora roku następca visty smile.gif
Radek
He, nie myślałem, że jest aż tak kiepsko dopóki dziś nie przeczytałem tego tematu (dosyć dawno nie zaglądałem na forum). Dla mnie sytuacja jawi się tak: jest kilka osób, które mogą coś zdziałać bo mają dostęp do źródła. Z przyczyn często od nich niezależnych nie udaje się nadać rozpędu sprawie. I ja to naprawdę mogę zrozumieć bo takie jest życie. Martwi mnie co innego. Nie mając możliwości a czasem weny do pracy nad tym projektem nie daje się szansy rozwoju przedsięwzięcia przy pomocy programistów nie związanych ze "społecznością" Konnekta. Jasne jest, że autorom nie przyjdzie już na tym zarobić więc czemu trzymać to wszystko we własnej szufladzie? A nóż widelec znajdzie się grupa ludzi, której uda sie wskrzesić projekt, nawet jeśli nie byłby on "słuszny ideowo". Boimy się reklam, boimy się nowych ścieżek bo nie tak to zaplanowaliśmy? To lepiej będzie się zagrzebać w tym stęchłym undergroundzie, patrzeć jak wszystko zdycha z przekonaniem o tym, że ma się do tego świete prawo jakim jest prawo własności? Nie wiem o co chodzi...
A Konnekta mi szkoda tak po ludzku. Używam go i naprawdę go lubię bo daje wiele fajnych funkcji, u konkurencji jest różnie. Moje kRadio jest niezastapione, zakładki w liście kontaktów, sprawdzanie poczty, możliwość modyfikacji wyglądu itd... Mam parę błędów i nie umiem sobie z tym poradzić co mnie frustruje. Ale co? Boku se nie wyrwię... Szkoda tylko, że nie zanosi sie na to, że kiedykolwiek ktoś pomoże mi z tymi pierdołami bo jest nas coraz mniej. Jednym słowem dolina sad.gif . Ja mam K i będę go miał... jak i nadzieję, że za jakis czas jacyś ludzie wpompują nową krew w te poczciwe zwłoki rolleyes.gif .

Pzdr.
silver_limp
teraz to oszukujecie totalnie ludzi , ktorzy sie nabiora na nowego K..skoro nie bedzie przez najblizszy czas nawet planowania wydania wersji 0.7 to nie oszukujcie i zmiencie temat na glownej stronie " wydamy na poczatku roku 2008" bo wprowadzacie ludzi w blad !
Tak samo zbiorka..chyba te 1 tys zlotych wystarczy na serwer...
furo
Witam

Konnekt używam już od dobrych paru lat. Próbowałem się przesiąść na inne komunikatory(Miranda, JAJC, Gajim, Gaim, PSI - także przeróbki, Pandion, Pidgin, oczywiście GG, czy Tlen, AQQ, Spik, oraz wiele innych), które obsługiwałyby protokół Gadu-Gadu, jednakże zawsze po testach w końcowym efekcie wracałem do Konnekta. To dziwne, ale nie potrafię się odzwyczaić. Inne programy często nie mają, w moim odczuciu, tak dobrej konfigurowalności. Wiem, że np. Mirandę można tak samo dostosować całą masą wtyczek, jednakże ten program odrzuca mnie swoistym "rozesraniem" funkcji. W sumie cieszyłem się, gdy mogłem korzystać z szyfrowania SSL korzystając z jabberowskiej bramki gg, używając wyżej wymienionych jabberowych klientów - ale taka jest prawda, że owe programy także niczym szczególnym się nie wyróżniają, zawsze mają jakiś szkopuł, który ostatecznie je dyskwalifikuje. To banalne mankamenty - np. układ zakładek w oknie rozmowy, czy samo okno rozmowy, brak jakiejś funkcji... Właściwie - technicznie są to chyba nawet mniej zawodne programy od Konnekta(tak mi się wydaję), więc dlaczego się miałbym czepiać?. No, ale niestety, nie widzi mi się to.

Jeżeli chodzi o styl, interfejs komunikatorów, to stawiam na minimalizm. Nie lubię przesadnie dużych ikon, czy "blinkających popierdółek". Wszystko powinno być jasne i przejrzyste. Dla przykładu, osobiście szlag mnie trafia, gdy widzę np. w oknie rozmowy rozebrane panienki, samochody, czy inne zbędne elementy. Ale wiadomo - kwestia gustu. Wszystkie moje wybredne zachcianki Konnekt całkowicie zaspokaja. Jest tak zbudowany, że całkowicie podchodzi pod moje wzorce, a na dodatek w razie czego mogę go jeszcze zmienić, ulepszyć. Wiem, wiem, inne programy też tak mogą, ale uwierzcie - to nie to samo jednak.
W tym komunikatorze całkowicie niczego nie brakuje. Co można jeszcze chcieć w nim? Elektryczny gryl' Klaudiusza, czy funkcję tostera laserowego zastępującą nasz dvd-rom?
U mnie wszystko działa tak jak należy, a poza tym działaniem, mam przydatne, dodatkowe opcje, które odpowiednio wyselekcjonowałem z listy dedykowanych wtyczek.

Podejrzewam, że około 75% ludzi przeglądających to forum i użytkujących Konnekt chce mieć nową wersję tylko po to żeby mieć nową wersję. W końcu, 0.7 to więcej i lepiej niż 6.22.137. Równie dobrze mogliby po prostu sami sobie wpisać w odpowiednim miejscu 0.8. Nie bijcie za to stwierdzenie - ale to tylko hiperbola całego zamieszania panującego na tym forum.

Hmm... w sumie chciałbym sam nowej wersji. Może wtedy stanie się jeszcze bardziej funkcjonalny, może zaskoczy mnie jakąś "przyjemną" opcją.
Co muszę na dzień dzisiejszy stwierdzić - Konnekt w swojej długo nieaktualizowanej wersji całkowicie mnie zaspokaja i wiele komunikatorów w moim mniemaniu jeszcze długo mu nie dorośnie do pięt.
Wcale nikt się nie musi zgodzić z moim zdaniem. Jest tyle komunikatorów w Internecie, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie podoba wam się Konnekt, to przesiądźcie się na Mirandę.

Strasznie narzekacie na rozwój, domagacie się żeby coś ruszyło bo zapłaciliście. Nie chcę tutaj nikogo bronić, ale wydaje mi się, że każdy składał na konto pieniądze dobrowolnie. Wiem - jest trochę zawodu, z powodu braku prac, ale jeżeli to prawda, że nad aktualizacją pracuje tylko jedna osoba, to nie dziwię się, że wszystko stoi w miejscu. Zauważcie, że inne komunikatory tworzą grupy osób i mają często na to sponsorów.

Nie można ogłosić czegoś w stylu, że potrzebni są programiści aby wspomóc projekt? Gdzie są ludzie, którzy tworzyli wtyczki? Dlaczego nikt nie odezwie się do jakiegokolwiek sponsora? Myślę, że chociaż odrobina komercjalizacji nie zaszkodzi...
Gdzie się podziała inicjatywa? Mógłby ktoś ruszyć zad i zacząć najpierw od organizacji, a nie od programowania(?).

Pozdro.
ph33r
Ja ostatnio odpaliłem u siebie inny komunikator i odebrał mi kilka wiadomości które były na konnekcie niewidzialne. To był dla mnie ostateczny impuls by k zostawić. I takie teksty jak wyżej "k jest ok, po co aktualka" robią się śmieszne.
Miśka
Konnekt nie jest niestety idealny tak do końca, nawet dla takiego przeciętnego użytkownika jak ja, nie znającego się na tych całych protokołach i szyfrowaniach. Ot choćby lista kontaktów z tak a nie inaczej wyglądającymi opisami.
Ale ma ten komunikator wiele rozwiązań, których mi brakuje gdzie indziej - dlatego bardzo szkoda mi, że projekt leży odłogiem, bo jego właściciele (czy też właściciel) nie potrafią się nim zająć. Wszystko jedno w jakim sensie, choćby takim, by szukać kogoś, kto przejmie pałeczkę, skoro im nie starcza możliwości, umiejętności, chęci i czasu.
I nie rozumiem tego sposobu myślenia. Nawet jeśli ten cały kod źródłowy to chaos, to skoro ktoś potrafił nad nim pracować, to istnieje prawdopodobieństwo, że znajdzie się następny zdolny i z pasją człowiek, który będzie sobie umiał z tym poradzić.
Jeśli zaś chodzi o pieniądze, to chyba wcale nie jest tak tragicznie. Ot zbiórka dała wymierne efekty, sponsora wspólnymi siłami się da znaleźć, choćby za cenę pewnej komercjalizacji, ale z nią da się żyć.
Nie rozumiem więc o co tak naprawdę chodzi w tym "nic-nie-robieniu".

pozdrawiam
M...

PS. A dodam jeszcze, że wobec stanu rzeczy, o którym pisał Sija informacja na stronie jest wręcz kuriozalna. Powinno się ją jak najszybciej zmienić, by nie zostać oskarżonym o naciąganie. Serwer już jest, jak piszecie, więc po co ta informacja, skoro inne sprawy nie ruszają z miejsca.
furo
Niestety nie odczułem jeszcze takiej dolegliwości jak ph33r.
Aktualizacja jest potrzebna, aczkolwiek dla mnie osobiście, to co jest teraz jest wystarczające.




K jest ok : p.
Domyślam się, że za czasów "świetności" także używałeś K i nie narzekałeś jakoś specjalnie...

A jakiego komunikatora używasz teraz? Może i ja się przerzucę? ; p
stranded
Konnekt jak Konnekt ale wtyczka chociażby GG jest żałosna, to tak jakbyś gadał na GG 6.1 z kimś kto lada dzień będzie mieć GG 8.0...

Konnekt nie potrafi już nawet zaimportować listy kontaktów, która została wyeksportowana na serwer za pomocą GG 7.x/8.0 czy też mobilnego GG.

To tylko jeden mały przykład.
Mr. Whiskers
Pytanie.
Czy po wyjściu GG8, Konnekt nadal będzie działać? I czy mimo nie wydania wersji 0.7 nadal będzie normalnie działał?
Nazgul20
Jeśli miałby nie działać to nawet 0.7 nic by tu nie zmienił, bo protokół gg8 nie został jeszcze "rozgryziony"
stranded
QUOTE(Mr. Whiskers @ 12.06.2008 - 12:45) *

Pytanie.
Czy po wyjściu GG8, Konnekt nadal będzie działać? I czy mimo nie wydania wersji 0.7 nadal będzie normalnie działał?


chyba właśnie nie będzie działać w ogóle, wszystkie numery nawet te stare będą się jakoś inaczej łączyć podobno


QUOTE(Nazgul20 @ 12.06.2008 - 12:48) *

Jeśli miałby nie działać to nawet 0.7 nic by tu nie zmienił, bo protokół gg8 nie został jeszcze "rozgryziony"


no sam Konnekt i tak tu nic nie zrobi i tak, potrzeba nowej wtyczki gg
Lwiczek
Myślenie życzeniowe: okaże się, że nowe gg implementuje jednak xmpp i będzie można łączyć się dowolnym klientem jabbera... ehhh... wink.gif
Nazgul20
Obsługa jabbera w Konnekcie kuleje jeszcze bardziej niż gg wink.gif
Lwiczek
"...dowolnym klientem jabbera..." wink.gif
keeveek
Przynajmniej będzie to gwóźdź do trumny projektu, jeżeli GG przestanie w ogóle działać.
arct!c
Nie ma juz tutaj co sie rozwodzic i lamentowac. Zamknac topic i najlepiej zwrocic kase tym co przelali wink.gif
keeveek
Ta.. tylko, że Sija powiedział, że ta kasa zasili serwer w przyszłym roku. Tylko nie wziął pod uwagę, że wielu z tych co wpłaciło liczyło na konto jabbera na tym serwerze, a guzik dostali, Sija dalej korzysta sobie z niego sam ze swoim kolegą. Trochę to nie fair, bo to w końcu on korzystał z waszych pieniędzy, a nie odwrotnie.
Cougar_


historia zmian w repozytorium -chyba najbarziej wymowne jesli chodzi o rozwoj konnekta, widac kiedy padlo tongue.gif
LooZ^
Czyli od 2 miechow nikt tego nawet nie tknal?
Cougar_
wniosku to juz pozostawiam tobie, masz daty, masz ksywki, a nawet fragment opisu zmiany itp..

historia ponad roczenego rozmowu konnekta smile.gif
keeveek
hehe, zapału starczyło na niecałe 2 i pół miesiąca smile.gif No i hao ładnie kłamał odnośnie tego, że coś idzie do przodu.. kilka poprawek przez pół roku.. no nieźle.

Przynajmniej wiadomo dlaczego nikt się nie chciał pochwalić postępem prac smile.gif
arct!c
bo nie było żadnych postępów wink.gif
Bandit
bo nie było żadnych prac* ;-)
lololo
A Wy tak przypadkiem nie macie wrażenia, że zostaliście zrobieni w Ch..a! I, że ktoś od was wyłudził kasę? Bo jak dla mnie to sprawa powinna skończyć w prokuraturze. A Sija powinien wrócić tam skąd przyjechał i to w trybie przyspieszonym.
Poza tym to przecież są jeszcze TLEN, MIRANDA itd (i to bez dwóch zdań o wiele ciekawsze, a wy płaczecie nad zwłokami...). W główki się puknijcie.
2230093
racja racja polac mu wodki ale co z tego. nikt nie mial umowy ani nikt nie obiecywal nic wiecej poza podjeciem proby kontynuowania prac. jest dobrze sa alternatywy a jak kiedys sie to ruzszy to bedzie dobrze. fakt brak dostepnosc serwera jabberowego osobiscie mnie rozczarowal.
mnie to tam nie drazni zaplacilem bo chcialem, zawiodlem sie no coz od ust sobie nie odejmowalem smile.gif
LooZ^
Cougar: Trudno mi bylo uwierzyc...

Mysle, ze najrozsadniejsze byloby zapytac - kto ma klucze, zeby zamknac ten lokal? :/
keeveek
Nie wiadomo, skoro Sija z waszej kasy chce podtrzymywać przy życiu tego "trupa" smile.gif
Keleos
Ale nie będziesz płakusiał, co?

Grosza nie wpłacił a najwięcej ma pretensji. Żebracze ego czy jak?
"Mnie sie należy bo inni zapłacili"?
keeveek
Ty lepiej wróć do swoich lekcji czytania synek smile.gif
dejko
Przypomniała mi się sytuacja jak Rydzyk "wydmuchał" mochery na kasę, zbieraną rzekomo na Stocznię Gdańską smile.gif

Złośliwie można by powiedzieć, ze zawsze jak się zbiera na coś co nie ma przyszłości, to tak się to kończy. No chyba, ze to zależy od zbierających.

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.