Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: przenosiny na nowy serwer + garść informacji
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
LooL
Pewnie czesciowo zaspokoiłby ciekawość userów smile.gif
Bandit
A po co zaspakajać, lepiej ją rodzić ;-) byle nie do obłędu jak ostatnio, z pewnych źródeł wiem jak ida prace i co jest a co nie, ale szczerze powiedziawszy, nikt nie jest w stanie podac konkretnego terminu, można by podać chociaż taki chodliwy, coby był.
keeveek
Terminów nie ma sensu podawać, powody tego były omawiane wiele razy i tutaj się z nimi zgadzam.

Co innego, jesli chodzi o rozwój K. Wydaje mi się, że skoro tyle kasy poszło na niego, to ludzie którzy zabulili, niezależnie od jego wiedzy itp, powinni mieć łatwy i czytelny dostęp do tego, CO się dzieje. Rozumiem, że tej kasy nikt bezpośrednio nie używa, to oczywiste, dlatego taki changelog, czy cotygodniowe info na forum byłoby miłym ukłonem i zachętą do kolejnych datków.

Konnekt i jego rozwój prawie zawsze było top secret i tylko dla wtajemniczonych. I co z tego wyszło? Nagłe zniknięcie nixa, milczenie hao, i konnekt dead na kilka lat. Nie grzebmy tego wspaniałęgo projektu, który ma jeszcze szansę się rozwinąć.
dulek000
Hm, no ok, zacytuję moje ostatnie logi z SVN-a.

QUOTE
- Czeka na wątek łączenia w IM_BEFOREEND;
- Oddzielny wątek do łączenia;
- Trochę poprawek z ikonkami;
- Domyślam się, że problemy z łączeniem to wina libgadu; nie wiem tylko jak się za to zabrać…
- Połaczenia, opisy;


Czy komukolwiek (oczywiście nie licze Aulego wink.gif) to mówi coś więcej niż że prace trwają? Nie widać tu nawet na jakim etapie rozwoju jest wtyczka. A w tej chwili nic więcej nie daje się powiedzieć, są to po prostu czysto developerskie sprawy. Jedyne co jest ważne - tak, wszystko idzie do przodu, w dobrym kierunku, choć trudno podać termin.
Ralph
Slabo reklamowana zrzutka ale w koncu dotarłem smile.gif
Przydalby sie mailing do uzytkownikow forum.

Konnekta uzywam prawie od początku i nie moge nie wspomoc ludzi w potrzebie.

Przelew poszedl i mam nadzieje, ze wersja 0,7 bedzie poprawnie obslugiwac linki z przecinkami wink.gif
grzecisz
Bez cytatu poprzedniego posta
No wlasnie także o to mi chodziło. Jeśli ktoś nie zagląda na forum to myśli że projekt dawno umarł. Tkwimy w marazmie... Przydałaby się jakaś reklama na zaprzyjaźnionych portalach excl.gif Nie tylko po to, żeby było "wiecej kasy", ale po to żeby zainteresować projektem więcej ludzi. Bo w tej chwili mam takie wrażenie, że K interesują się tylko "starzy wyjadacze" - zobaczcie - większość pisze "...z Konnektem jestem od lat...". No chyba że to ma być "produkt niszowy".... Większe zainteresowanie oznaczać też może więcej rączek do pracy, programistów, wtyczkowców, skin-designerów, itd.

Ale... żeby nie narobić sobie tylko "siary" i nie zrazić tych nowych userów przydałoby się jakieś konkretne, systematyczne informowanie o pracach...

Reklama: "Konnekt odradza się jak feniks z popiołów - po wielu latach śmierci klinicznej projektu mamy już niedługo szanse cieszyć się nową wersją tego wspaniałego programu!"

Ps. zgadzam się z keeveek, pięknie napisane "Nie grzebmy tego wspaniałęgo projektu..."
adrian_007
QUOTE
Konnekt odradza się jak feniks z popiołów - po wielu latach śmierci klinicznej projektu mamy już niedługo szanse cieszyć się nową wersją tego wspaniałego programu!

a potem beda hasla, ze tyle czasu pracowali a nic sie nie zmienilo (bo tylko dev bedzie widziec roznice... ) juz bylo mowione, ze te zmiany wiecej przyniosa programistom niz uzytkownikom.
Keleos
... ale niektórzy użytkownicy na programowaniu sie znają, a to już zawsze lepiej, gdy 5 osób wie co się dzieje, niż jak nikt nie wie ; )
adrian_007
5 osob posrod 1000 to kropla w morzu...
i te ''5'' osob i tak wie... chyba ze nie jest im znane svn =]
LooL
Reklama swoją drogą, ale jeśli nie zostanie poprawione wysyłanie plików ( wiecznie nie mozna zyc na FTP ) i Jabber to klapa.
@2230093:
to tylko przypuszczenia, nie wiem gdzie ty tu wyczytałes ze będzie poprawiony jabber.
jedyne co mi wiadomo to to ze cos wspomniał zhvir.
2230093
trzeba śledzić wątek ze zrozumieniem. jest serwer jabbera w przygotowaniu wiec oczywiste jest ze wtyczka jabbera bedzie poprawiona aby w pełni go wykorzystać. a jak dobrze zrozumiałem "skarbnika" będziemy mieli jabbera promocyjnie szybko w sensie serwer smile.gif
dwiekopy
I znowu zastój. Wiecie że to może potrwać kilka lat biggrin.gif

psota
To się nazywa inwestycja w przyszłość wink.gif
daroo1
Cierpliwość rodzi wytrwałość... No ale jak do Bożego Narodzenia nic konkretnego się nie wydarzy to będzie plama wink.gif.
jareq
QUOTE(dwiekopy @ 4.05.2008 - 11:56) *

I znowu zastój. Wiecie że to może potrwać kilka lat biggrin.gif

Kasę zwinęli i dali nogę na Majorkę... laugh.gif
Bandit
za tyle to ty możesz sobie pojechać chyba na taczce do krakowa ;-P


I nie snujcie tu jakiś bzdurnych pierdół, czekajcie.
Ebon
czekałem tyle czasu poczekam jeszcze trochę =) korzystam z konnekta od 2005 roku i nie zamierzam go zmieniać na żaden inny komunikator. Czekam tylko na wersję obsługującą ICQ
a tak btw, żeby nie zakładać zbędnych tematów, czy da się kontakty wyeksportować do normalnego pliku tekstowego ?? (problem związany z niemożnością zainstalowania konnekta na kompach w kawiarenkach za granicą, a lista kontaktów potrzebna do wczytania w gg)
Konrado
ICQ jest na transportach, więc jest obsługiwane.
keeveek
Tylko nie wydaje mi się to być jakoś zasługą konnekta. No, samo obsługiwanie transportów owszem. Próbowałem z nich kiedyś korzystać, nie były one dla mnie specjalnie wygodne... A użytkownikowi pewnie chodziło o możliwość korzystania ze swojego konta na ICQ przy użyciu konnekta
dwiekopy
QUOTE(Ebon @ 7.05.2008 - 12:55) *
czy da się kontakty wyeksportować do normalnego pliku tekstowego


Jak najbardziej. Klikasz na ikonkę kontaktów, wybierasz np gg i dajesz eksport. Save as type txt
Ebon
QUOTE(keeveek @ 7.05.2008 - 19:17) *

Tylko nie wydaje mi się to być jakoś zasługą konnekta. No, samo obsługiwanie transportów owszem. Próbowałem z nich kiedyś korzystać, nie były one dla mnie specjalnie wygodne... A użytkownikowi pewnie chodziło o możliwość korzystania ze swojego konta na ICQ przy użyciu konnekta


Dokładnie tak.

QUOTE(dwiekopy @ 7.05.2008 - 22:00) *

Jak najbardziej. Klikasz na ikonkę kontaktów, wybierasz np gg i dajesz eksport. Save as type txt


dzięki piękne smile.gif
LooL
Kiedy udostępnicie rejstracje ?
wszystkie transporty juz się "zazieleniły" wink.gif
daroo1
...a ja sobie jednak po cichu myślę, że to taka klasyczna cisza przed burzą, że już o wiele bliżej niż dalej... i spiję się zaraz po zainstalowaniu nowego K smile.gif, i wszyscy znajomi poklepią mnie po ramieniu, pokiwają przychylnie głowami i powiedzą: Miałeś rację.
keeveek
No tak długiej ciszy przed burzą to chyba nawet nasze prababcie nie pamiętają
gorbi
daroo1 obys mial racje. Tez chce w to wierzyc wink.gif
case
Ojeeeej.. ohmy.gif

Az nie wierze w to co czytam! biggrin.gif

Wszak od 3 lat Miranda rulez, ale jesli cokolwiek ma przywrocic K do zycia, to dolacze sie.. smile.gif
Bandit
Po drugie AQQ to jest całkiem inna bajka w dodatku z reklamami i na innym jezyku programowania, a z tego co mi i Wam wiadomo to konnekt 0.7 nie będzie czymś super nowym, tylko konnektem przepisanym na nowym silniku+ kilkoma "bajerami". (oczywiście otworzy to nowe drogi itp itd.)

Myle sie?
2230093
Nie mylisz się. z nowym konnektem będzie nam na początku chyba nawet ciężej, ale to będzie droga do nowego.
a tak w ogóle to tego jabbera mogli by udostępnić już
daroo1
Jak zwykle, zero odpowiedzi a posty z prośbami o wyjaśnienia poszły sobie. Czy nie jest to przypadkiem olewanie i brak szacunku dla nie tylko userów ale i sponsorów tego serwera? Bo odnoszę wrażenie, że ktoś tu nam łaskę robi a jedno uspakające zdanie ze strony twórców konnekta to problem nie do przejścia.
arct!c
QUOTE(Sija @ 23.01.2008 - 03:07) *

Garść informacji:

Teraz pewnie drogi kUżytkowniku myślisz sobie: phi! kolejna migracja - pozwól jednak, że wyprowadzę Cię z błędu smile.gif



Uwierz mi że nie wyprowadziłeś wink.gif
szpon5
Psychika ludzka działa tak, że trzeba informować chociaż po troszeczku co się dzieję.

3 lata czekaliśmy aż zacznie się coś dziać i możliwe, że następne 3 lata będziemy czekać.
Keleos
Ło rany.
Dajcie ludzie spokój. Macie HP do narzekań. Tutaj wprowadzamy cenzurę i zamieszczamy tylko pozytywne komentarze ; )

Żarcik, no ale miejcie litość. Ileż można narzekać. Najwyraźniej nic "przełomowego" się nie dzieje, a jak będziemy codziennie wypisywać "poprawiłem skrypt X", "opisałem funkcję Y", "zaimplementowałem funkcję Z" to to będzie pozbawione sensu. Pojawią się pytania typu "a co ta funkcja robi?", "a nie da sie zrobić tak, albo tak...?" i tak w kółko.

Będzie coś godnego uwagi to na pewno się tutaj znajdzie. Zwykłę implementowanie funkcji i dopracowywanie kodu i tak nic nikomu nie powie, no więc po co komu takie info. Ilu z Was czyta pliki Readme w grach i programach, które używacie? Ilu z Was czyta pliki What's New dołączane do nowszych wersji programów? Szczerze wątpię, że duży odsetek... dlaczego? Bo kogo to obchodzi... tylko programistów i ludzi "w temacie", a ilu z tutaj obecnych zna się na programowaniu itp?
Jak takie tłumy jak tłumy domagających się o info, to jestem zachwycony. Cała masa rąk do pracy przy pisaniu nowych wtyczek. Miodzio.
Bandit
Zdaje mi się, że gdyby tak pisano jak napisałeś w 2 części swego tekstu, było by to ciekawsze, widać byłoby na bieżąco efekty, a ludzie by nie płakali, sija powinien wziąć któregoś moda za twarz i kazać mu wypełniać changeloga zgodnie z svn. Takie moje imo zdanko.
keeveek
Keleos, w takim razie Ty już dzisiaj zacznij pisać wtyczki, bądź wzorem dla innych, bo póki co udowodniłeś jedynie, że potrafisz pisać bez sensu i wlepiać warny.

Ludzie mają prawo do narzekania, mają prawo do wszystkiego, a banan mam nadzieję że zauważył np. że art!c wpłacił pieniądze, a w konnekta już nie wierzy.

Poza tym nie wiem skąd mu się wzięła teoria, że nikt nie czyta changelogów. To, że on tego nie robi, to już jego prywatna sprawa, moim zdaniem jednak to idiotyzm. Każdy normalny człowiek który interesuje się nowymi wersjami oprogramowania regularnie zagląda w changlogi aby wiedzieć, czy pożadane przez niego funkcje będą zaimplementowane a błędy poprawione. Nie ma innego sposobu i jest to sposób powszechny i stosowany przez programistów na całym świecie.
Trial
heejjjj wszystkim

chcialbym odniesc sie do tego co zostalo napisane przez wiekszosc i ogolnie o zaistanialej sytuacji.
nie zamierzam rowniez nikogo oczerniac czy usprawiedliwiac - tylko takie moje 5 gr. w tym temacie :-)

- widze ze wiekszosc ma mieszane uczucia co do dalszego rozwoju konnekta i do ludzi przy nim pracujacych - i maja racje i slusznosc :-D
generalnie w projektach zazwyczaj ustala sie jakies zadania do wykonania i opisuje sie pozniej na jakim etapie dane zadanie zostalo wykonane
oczywiscie nie jest to mus zeby tak robic ... no ale fajny mily gest ze strony tworcow... powiem wiecej na ten temat ludzie sa tak zbudowani
ze bardzo lubia jak co jakis czas wypuszcza sie cos nowego, uaktualnia itd (widac cos sie dzieje i moze bedzie cos fajnego w nowszej wersji i
rozwiaze stare nasze problemy - zwykla natura ludzka)

- nie ma co sie tez pieklic wyzywac - TO NIC NIE DAJE - jak juz widac biggrin.gif nikt nawet nie ma ochoty zabrac glosu z tych ktorzy przy tym projekcie
pracuja. wiec po co ten krzyk. mysle ze zalozenie topicu w stylu "Dopisujmy sie do ogolnego niezadowloenia w sprawie konnekta" bylo by fajnym
pomyslem :-) ja bym sie tez dopisal, tylko w formie: "ja tez jestem nie zadowolony - dopisuje sie.". zobaczymy jak pokazna ilosc userow jest nie
zadowlona biggrin.gif i tyle. moze to cos zmieni / ruszy.

- moje zdanie jest takie. ludzie pracujacy nad rozbudowa konnekta maja swoje zajecia / obowiazki, kazdy z nas moze wziasc ksiazke do reki pouczyc
sie prostego kodowania, wspomoc rozbuowe tego konnekta. z drugiej strony potrzebne jest wsparcie ze strony tworcow 'K' no i przedewszystkim
otwartosc w stosunku do uzytkownikow poniewaz nie dla siebie to robicie tylko dla uzytkownikow (niestety panowie smile.gif )

- ktos napisal ze "mod" powinien robic co jakis czas taki ala "postep prac" - nie glupi pomysl. nawet jesli by pytal sie Siji co zostalo zrobione na
jakim etapie to jest. i takie miesieczny czy co tygodniowy raport zdawal - to bylo by nie glupie biggrin.gif wszyscy by byli zadowoleni biggrin.gif


no i na koniec:
jedynie wiara w ten projekt... lub dac sobie z tym spokoj calkowicie i szukac alternatywy juz dzis.


keeveek
Nareszcie głos rozsądku z tej drugiej strony mocy :] Trial, szanuję Cię za to, co zrobiłeś w stronę rozwoju konnekta, cieszy mnie też, że masz zdanie podobne do mojego, w sensie zamieszczania częstych informacji i jakichś releasów czy choćby zrzutek ekranu. samo pisanie, że coś się dzieje nikomu nigdy nie wystarczało i taka jest prawda.

Insteresujący wydał mi się Twój pomysł na ukazywanie postępu prac i zamierzeń. Wielu programistów faktycznie zamieszcza nawet coś takiego jak paski postępu, które informują w ilu procentach dany projekt został wykonany.

Cieszy mnie też, że podkreślasz, że developerzy robią ten projekt dla nas, użytkowników.

Co do Twojego ostatniego zdania, ja jezcze wierzę, poczekam na koniec egzaminów i zobaczę, co napisze Sija. Potem ewentualnie pomyślę nad alternatywą. Może 20 podejście do mirandy? o ile serwer z addonami nadal nie leży i kwiczy

PS. Kolejna osoba, która wpłaciła, i nie jest zadowolona smile.gif
ved
keeveek, po co te twoje posty sa i reszty to ja naprawde nie wiem.
Tak jak napisal trial - zaloz watek o tym ze jestes niezadowolony.

Nikogo to nie obchodzi naprawde.

Nie chcesz sie dorzucac, nie musisz. Nikt z nas, dorzucajacych sie zreszta nie zorbil tego z mysla - no za miesiac dwa bede miec bete 0.7
Kazdy to zzrobil(i poczytaj sobie posty wczesne w tym watku) ze wzgledu na szacunek do devow i LATA UZYTKOWANIA K.
Zwykly gest, bez wiekszych oczekiwan.
I tak do tej sprawy nalezy podchodzic a nie jeczec jak dziecko w sklepie przy stoisku z power rangers.
2230093
to jest jak w kosciele nikt nie widział a i tak wszyscy dają smile.gif
co do oczekiwan i nic nie robienia, ja osobiscie oczekuje postępu w odpowiednim czasie. Obecnie umozliwilismy oplacenie serwera. Widać że coś sie przecież ruszyło, wystarczyło obserwować SVN czy same jak narazie niedostępne transporty jabbera. Wiec nik nie powinien mowić ze nic sie nie dzieje. Denerujacy jest naprawde fakt braku info z trwających prac ale nie można powiedzieć ze nic się nie dzieje, wiec kto chce niech płaci kto chce niech narzeka (w osobnym wątku bo za kazdym rss'em mysle ze pojawia sie jakas wartosciowa informacja a nie ciągle biadolenie)
Keleos
@Keevek - Cieszę się, że potrafisz coś napisać po ludzku, ale nie cieszę się, że co chwila czepiasz sie Banana i go obrażasz. Od dziś jesteś na cenzurowanym. Usunąłem z Twoich postów chamskie docinki w stronę Banana. Od razu posty wyglądają przyjemniej i można prowadzić dyskusję na temat.

Od teraz każde odejście od tematu i każdy post zawierający prywatne wycieczki ląduje w koszu. Nie interesuje mnie, czy to było 500 słów naukowego elaboratu i "wymsknęło się" obraźliwe słowo, lub "niechcący" się kogoś uraziło w 1 jedynie linijce. Albo w końcu będzie tutaj spokój i dyskusja na poziomie, albo nie będzie dyskusji wcale.

Bardzo mi się spodobał pomysł sondy: "Czy jesteś zadowolony z postępu prac i sposobu, w jaki użytkownicy są informowani o postępach".
Zaraz w HP się założy temat, gdzie każdy będzie mógł dać upust swojemu rozgoryczeniu klikając odpowiednią opcję.
Uprzedzam jednak, że prywatne wycieczki i dogryzanie nie są dozwolone w żadnym temacie na całym forum.

Pozdrawiam
Puma
Cenzura ruszała na całego na forum, pewnie nie wszyscy to zauważyli wink.gif
Mi osobiście chwilowo wystarcza to co jest w K, miło by było gdyby parę rzeczy się poprawiło lub dołożyło.
J4m3s0n
Mnie tylko jedo boli...
QUOTE(Sija @ 23.01.2008 - 02:07) *

dokładniej rzecz biorąc wyniesie nas on 50 euro miesięcznie


Serwer jest kupiony i płaci się... za nic? sad.gif
psota
Jak za nic? Storna i forum działa i śmiga...
keeveek
Mu chodziło chyba o to, że te wpłacone pieniądze mają się nijak do 50 euro miesięcznie
wojciechs
Przecież można kupić tańszego dedyka, jakiej konfiguracji potrzeba dokładnie ??
emil_reg
Czemu najprzyjaźniejszy komunikator dla polskiego użytkownika po tylu sukcesach i zdobywaniu z dnia na dzień coraz większej liczby użytkowników tak przystopował? Przecież jest tyle możliwości dla Konnekta, bez problemu można by było na nim zarobić (choćby na utrzymanie serwera), nawet bez obrzydzających autorom reklam (Ja osobiście nie miałbym nic przeciwko jednemu bannerowi w Konnekcie jeżeli miałoby to pozytywny wpływ na rozwijanie Mojego KomuniKatora smile.gif )
Próbowałem Mirandy... Oba progamy (K i Miranda) są bardzo podobne, tyle że Miranda jest dla użytkowników z całego świata a Konnekt to polskie realia (wcale nie boję się powiedzieć, że lepsze!). Niestety pierwsze co w niej (Mirandzie) odstrasza to panel konfiguracji, żadnych obrazków pomagających w odnalezieniu się, raz polskie raz angielskie napisy. Jest brzydko i chaotycznie. Co innego Konnekt. Ważną różnicą jest też forum. Na Mirandzie trudno coś odnależć, bardzo nieprzyjazne dla początkujących, forum K przejrzyste wszystko wytłumaczone.
Ale Miranda jest rozwijana, Konnekt stoi od 3 lat...

Co do zbiórki na serwer nic nie mam. Zakochałem się w Konnekcie i póki co zostanę przy nim, choć z dnia na dzień jest coraz ciężej, wtyczki i program starzeją się... Jeżeli ktoś na prawdę pracuje przy tym komunikatorze, to czy tak trudno napisać coś na forum? Albo podać przybliżoną datę???
Ostatnia przybliżona data wydania mitycznej wersji Konnekt 0.7 to początek 2008. Za kilka dni czerwiec. Jakby nie patrzył połowa roku, a połowa to z pewnością nie początek. Czyli użytkownicy zostali oszukani.
silver_limp
ja wroce do Konnekta jak wyjdzie nowa wersja bo ta mi sie sypie dlatego mam aqq poki co..tak wszyscy czujemy sie oszukani , niedoinformowani , juz sie wyszumialem w tym temacie wiec inni teraz przejmuja paleczke widze smile.gif w dziale hyde park mozesz wyrazic opinie w sondzie wink.gif
ved
Ja juz nie wroce raczej.
Osiagnelam level Mirandy:>
Ale to dzieki Konnektowi wiec jak bedzie 0.7 na pewno sie dorzuce do serwera znowu a i foruma nie opuszcze;)
Bandit
Podobnie jak i ja, tylko z tym dorzucaniem to troche lipa wyszła :/

@ved: Skad wiesz, może 0.7 nas zaskoczy.
keeveek
Zgłasza się kolejny miranda ready tongue.gif Możecie robić sobie konnekta, najwyżej sobie na niego popatrzę, ale używać to raczej nie bardzo
dwiekopy
QUOTE(emil_reg @ 22.05.2008 - 14:57) *
Zakochałem się w Konnekcie


Bez przesady, ludzie smile.gif Kocham moją dziewczynę, ale komunikator? chmmmm....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.