Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: przenosiny na nowy serwer + garść informacji
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
joj_sport
dzieki Keleo, w koncu cisza z jego strony xDDD \o/

@Keleos:
a co do Siji, to trudno, poczekamy - albo sie doczekamy, albo nie :]
tak czy inaczej jestem bardzo ciekaw, co wiesz i mam nadzieje, ze jestes chociaz troche skory podzielic sie z nami infosem jakims na ten temat
GuZiK
a mi to z wora, jak nawet własnie teraz Sija pije piwo za moje pieniądze, napisał parę wtyczek, parę używam, niech to bedzie moja podzięka za 4 lata uzywania K.(tudzież jego wtyczek) (oby też następne to wtedy na pewno jeszcze coś wrzucę do sakwy)
Bandit
Piwo dla Guzika. W zasadzie to czy K powstanie, czy nie to mi też to wisi, a z drugiej strony, dzięki temu, że dawno dawno temu chciało się Hao'wi ruszyć mózgownicą i zrobić K mam teraz gdzie pisać co myślę, a wy gdzie to komentować. Szacunek.
ved
Dobrze powiedziane Bandit! biggrin.gif
silver_limp
chcialo by sie uslyszec tekst Hao " I will be back" biggrin.gif
dwiekopy
QUOTE(GuZiK @ 1.06.2008 - 17:43) *

a mi to z wora, jak nawet własnie teraz Sija pije piwo za moje pieniądze, napisał parę wtyczek, parę używam, niech to bedzie moja podzięka za 4 lata uzywania K.(tudzież jego wtyczek) (oby też następne to wtedy na pewno jeszcze coś wrzucę do sakwy)


Dokładnie. Też używam konnekta 4 latka i jedyne czego chciałem to tło do listy kontaktów. No i doczekałem się smile.gif Wyjdzie coś nowego - spoko, nie wyjdzie - też spoko smile.gif konnekt cały czas hula smile.gif
joj_sport
nie sadzilem, ze siadajac do kompa o godzinie 4 nad ranem, gdzie juz od prawie 2 godzin u mnie tu na wschodzie jest jasno, zobacze kilka pozytywnych postow w tym temacie smile.gif
co racja to racja, ja tez K od prawie 4 lat uzywam i nie narzekam. Bedzie to bedzie, nie bedzie to trudno tongue.gif chociaz ja i tak mam przeczucie, ze za jakis (blizej nieokreslony czas) ta mityczna zero-siodemka wyjdzie na swiatlo dzienne i zacznie sie testowanie i wypisywanie bledow na forum tongue.gif
stranded
aż mi się ciśnie na klawiaturę: a nie mówiłem? wink.gif)

dobrze, że moja stówka (bo tyle chciałem kiedyś przeznaczyć na K) nie poszła w otchłań...
Miśka
Witajcie,
napisze z punktu widzenia zwykłego użytkownika, jak to dla mnie wygląda.
A wygląda tak, że były prośby o pomoc, userzy pomogli, niezłą sumkę wpłacili, a tam, gdzie jest kasa są i zobowiązania.
Przyzwoitość więc zwykła nakazuje zdawać regularnie relacje tym, którzy włożyli swój wkład, zainwestowali, w dany projekt.
To dość proste - sie umawiamy na częstotliwość owych informacji i ich udzielamy zgodnie z umową.
Nikt tu pensji nie płaci, więc i co dzień do roboty nie będzie kazał przychodzić, ale coś już wpłacił, więc ma prawo do oczekiwań.
Jeśli tak nie jest, jeśli twórcy projektu nie czują się do niczego takiego zobowiązani, to:
1. Tracą następnych użytkowników, którzy mieliby ochotę wpłacać i finansować choćby częściowo projekt (m.in. mnie).
2. Dzieje się to, co się dzieje w tym wątku.

No i po co to komu? Może by tak bardziej pragmatycznie i rzeczowo jednak.

pozdrawiam
M...

Suchy
Musicie pogodzić się z tym, że Oni mają waszą żądzę wiedzy w głębokim poważaniu. Szkoda nerwów... happy.gif
snedy
no coz widac brak podejścia marketingowego. Sija nie twierdze, ze nie macie chęci reanimować konnekta, ale pisanie w stylu "wpłaćcie, to moze cos bedzie" jest na starcie samobójstwem. Wpłaciłbym gdyby z kontekstu Twojej wypowiedzi coś takiego nie wynikło. Przede wszystkim trzeba było pierw popracować, wypuścić alphe i poszukać sponsora na serwer. Wiele firm, w tym hostingowych uzywa Konnekta, sadze, ze napewno znalazla by sie firma, ktora by wsparla projekt. Tylko nikt nie wyłoży kasy na ludzi z takim podejsciem...pokaz mi/innym wersje alphe, a bede miesiac w miesiac sie dokladal, a i o sponsora bedziesz mial latwo.
limon13
Mają czy nie, to milczenie szkodzi projektowi.
A szkoda projektu bo o dobry komunikator wcale nie tak łatwo.
W styczniu były zapowiedzi że już niedługo wersja zero siedem.
Niedługo minie pół roku od tych zapowiedzi...
Ludzie chcą wiedzieć czy w ogóle coś się robi w kierunku powstania tej wersji, czy takie coś ujrzy światło dzienne.

QUOTE
Sija nie twierdze, ze nie macie chęci reanimować konnekta, ale pisanie w stylu "wpłaćcie, to moze cos bedzie" jest na starcie samobójstwem. Wpłaciłbym gdyby z kontekstu Twojej wypowiedzi coś takiego nie wynikło.


Otóż to, ludzie raczej niechętnie płacą jeśli mają podejrzenie że z tej kasy nic nie będzie.

Dla kogoś kto szuka nowego, dobrego komunikatora(sam to niedawno przechodziłem) sytuacja wygląda tak że projekt praktycznie nie daje znaku życia.
Stworzyliście naprawdę dobry komunikator, jeśli nie najlepszy z dostępnych, szkoda było by coś takiego zmarnować.
silver_limp
szkoda pisania..juz to dawno temu stwierdzilem , jeszcze wtedy byli ludzie ktorzy mieli mi to za zle..teraz widze wszyscy przegladaja na oczy., jak mozna brac kase wchodzic na forum , Sija widzi co sie dzieje i nadal olewka..nie wiem co ten czlowiek mysli..moze ze jak wypusci konnekta w 2009 roku to wszyscy padna do nozek ? bzdura ! masz u wszystkich duuuzego minusa bo traktujesz nas jak .... to co sie wyrzuca do kosza tongue.gif
Konrado
Czyli jednak server pod JID stoi ale jak widać tylko dla wybranych xD
keeveek
O, widzę, że na razie z usług jabberowych serwera konnekta korzysta tylko sija i ursus? a miało być dla wszystkich, którzy płacą, no nieładnie, nieładnie smile.gif
Keleos
Obwieszczenia parafialne: ydna dostaje kolejnego warna i obowiązek akceptowania postów przez moderatorów przez najbliższe 7 dni. Może to go ostudzi. Nigdy nie kasowałem postów za to, ze pokazują prawdę. A jego post (do oglądnięcia w koszu) kasuję, bo łamie regulamin w 2 punktach: nr 10 i 11)
stranded
QUOTE(snedy @ 2.06.2008 - 17:00) *

no coz widac brak podejścia marketingowego. Sija nie twierdze, ze nie macie chęci reanimować konnekta, ale pisanie w stylu "wpłaćcie, to moze cos bedzie" jest na starcie samobójstwem. Wpłaciłbym gdyby z kontekstu Twojej wypowiedzi coś takiego nie wynikło. Przede wszystkim trzeba było pierw popracować, wypuścić alphe i poszukać sponsora na serwer. Wiele firm, w tym hostingowych uzywa Konnekta, sadze, ze napewno znalazla by sie firma, ktora by wsparla projekt. Tylko nikt nie wyłoży kasy na ludzi z takim podejsciem...pokaz mi/innym wersje alphe, a bede miesiac w miesiac sie dokladal, a i o sponsora bedziesz mial latwo.


tak się składa, że znam minimum 3 firmy hostingowe, które bez problemu udostępniły by np. miejsce na serwie za friko
GuZiK
QUOTE(keeveek @ 2.06.2008 - 19:18) *

O, widzę, że na razie z usług jabberowych serwera konnekta korzysta tylko sija i ursus? a miało być dla wszystkich, którzy płacą, no nieładnie, nieładnie smile.gif

Może po prostu testują? Jakby im były koniecznie potrzebne jakieś transporty to mają do wyboru tysiące innych serwerów, nie musieli by się narażać takie posty jak Twój...
A może jedne drugiemu wysyła Visual Studio by stworzyć coś tak fajnego, że będziesz pobieral to z forum ze slinką na klawiaturze? smile.gif

Wybaczcie, przeraża mnie ostatnio to forum...
keeveek
Ciekawe teorie piszesz, ale dziwne, żeby ktoś przez pół roku testował serwer, ba, nawet o tym nie napomknął na forum osobom, które CZEKAJĄ na ten serwer już kilka miesięcy!
joj_sport
przeciez Tobie Kivek glos zabrano ;> raczej sam sobie zabrales w tym temacie tongue.gif ciekawy jestem czy az tak bardzo potrzebne sa wam te serwery ;] rozumiem - jak sie placi to sie wymaga, ale moze cos jest niedopiete do konca :] z reszta... strach sie wypowiadac czasem ]:->
Bandit
Dlatego, że każdy chciał by mieć jabka na serverze który raczej z regóły nie pada. a po drugie to nie Tobie oceniać komu głos zabrano...

ursus6 przegląda topic ;p wandal!
2230093
Ja np. korzystałem z chrom'a ale ze się popierdaczył liczyłem i liczę bardzo na konnektowy serwer nawet nie interesuje mnie jego stabilność teraz, chrome tez nie grzeszył niezawodnością. I tak właśnie juz miesiąc jestem bez jabbera i transportów i ciągle liczę ze takiemu jednemu w końcu zgaśnie kontrolka overheat i puści ten serwer dla narodu a przynajmniej dla tych co chciało im się odebrać sobie od ust piwo i przeznaczyć kaskę na cel wyższy.
joj_sport
ja sie tylko smieje, nikomu nie moge nic zabronic :]
a co do serwer to wlasnie tego jw. chcialem sie dowiedziec smile.gif basta, bede za pare dni
Thinker
Wiecie że ostatnio pokazał się wywiad video z twórcami Duke Nukem Forever? smile.gif I tak sobie pomyślałem, że to prawie jak z naszymi programistami od Konnekta tongue.gif
Od pół roku cisza.. Potem znów ktoś powie że projekt żyje i znów 6-24 miesięcy ciszy ;]

Mi to tam wisi, tylko że na takiego Duke Nukem Forever to już nikt uwagi nie zwraca, nikt na to nie czeka, bo nikt nie liczy że to wyjdzie. A jak wyjdzie to tak długi czas developerki oznacza często że połowa danego projektu jest sprzed kilku lat i na starcie jest staromodna.
stranded
Co do DNF bzdury pleciesz, gry takie jak Prey czy Team Fortress 2 powstawały ponad 10 lat, nikt na nie nie oczekiwał jakoś specjalnie a okazały się hitami, zwłaszcza tf2.

Duken Nukem Forever wyjdzie i to niedługo, to tylko kwestia kilku miesięcy (w sieci już są oficjalne trailery).

A żeby nie było totalnego off topu to powiem, że sam nowy konnekt nie zmieni nic, przede wszystkim jest brak obsługi natywnych sieci jak MSN czy AIM. A to głównie odstrasza użytkowników, a jabbera to sobie można co najwyżej wsadzić (przesyłanie plików, rozmowy audio/video i inne funkcje poszczególnych sieci są niemożliwe).
Nazgul20
Konnekt nie ma żadnej natywnej sieci wink.gif
sn0wman
ja bym developerke konnekta porównał do tej z musepacka SV8 (ktoś zna?), a samo oczekiwanie ewentualnie do Diablo III biggrin.gif
stranded
QUOTE(Nazgul20 @ 6.06.2008 - 15:34) *

Konnekt nie ma żadnej natywnej sieci wink.gif


obsługuje natywnie gg (transfer plików, obrazki itd), może nie do końca ale jednak, tak samo tlen i aqq
adrian_007
konnekt nie obsluguje natywnie praktycznie niczego. wywal wszystkie wtyczki to sie przekonasz.
transfer plikow - ktransfer, obrazki - ggimage.
Nazgul20
Sieć natywna to sieć dla której stworzony jest dany komunikator, bądź (w zależności od definicji) sieć, która jest obsługiwana bezpośrednio przez program - tak czy siak konnekt nie obsługuje i nie będzie obsługiwał żadnej takiej sieci.
stranded
ja inaczej rozumiem te pojęcie ale dobra
Raf
Nie "te" tylko "to" i faktycznie Nazgul20 ma rację. Natywnie znaczy "bez wtyczek".
keeveek
w wiekszości przypadków natywny = dedykowany
adrian_007
proponuje sprawdzic tlumaczenia slowa native i bedzie wszystko jasne (:
keeveek
Myślę, że jeśli będzie on wyposażony w żargon informatyczny, to może to da radę.
Bandit
Zakończcie ten offtop.

A sija co? te 2 dni nadal mu nie wystarczyły keleos? phi!
Keleos
A co Ty się mnie pytasz? Masz jabbera, masz GG, sam się go spytaj.

To przecież nie ja pracuję nad Konnektem o.O
Sija
witam towarzystwo,

wbrew szczerym checiom nie moge powiedziec wam nic budujacego - prace stoja, ja zostalem bez internetu i aktualnie pradu (nie pytajcie jak), wszyscy developerzy na ktorych liczylem (poza ursusem) oczywiscie sie wypieli a ja ostatnimi czasy mam kompletny zyciowy bajzel, tak wiec sprawa Konnekta mimowolnie zeszla na dalszy plan...

w zw. z powyzszym, niniejszym was przepraszam za zawiedzione nadzieje, jedyne co mam na swoje usprawiedliwienie to dobre intencje (ktorymi pieklo jest wybrukowane jak mawiaja).

rozumiem wasz zal i frustracje - mnie ona rowniez nie omija - lecz naprawde nie jestem w stanie ciagnac tego projektu praktycznie samemu, tak wiec do czasu zmian ktore bedzie wam mozna w koncu zaprezentowac na morzu nadal pozostanie cisza.

pieniadze ze zbiorki sa dokladnie w takim stanie w jakim widac to w pierwszym poscie - niewykorzystane leza na koncie i byc moze zasila abonament za kolejny rok lub np. zostana rozdane w konkursach - zakladajac, ze K przezyje.

PS. odpisalbym wczesniej, ale przebicie sie przez ~5 stron nowych postow troche zajmuje a czasu jest tylko mniej...
keeveek
Dzięki za odpowiedź. Nic się nie stało i trzymaj się zdrów. I tak tylko Ty robisz obecnie cokolwiek dla konnekta, więc zastanów się: czy warto? Czy nie lepiej spełnić się dla jakiegoś bardziej zywego projektu? Choćby zostać programistą spółki GG?

Jeszcze raz dzięki za włożony trud, i za tę wiadomość mimo trudności i przeciwieństw losu.
Bandit
Z wielkim szacunkiem do siji i całej reszty, ale to kolejna bajka, jak się czegoś podejmuje to szacuje się na to jakikolwiek czas, który można dziennie/tygodniowo włożyć, w jakimkolwiek nakładzie. Forum K to moje ulubione i jedyne forum na którym czynnie się udzielam, tworzę ten projekt wytrwale razem z wami, ale proponował bym jego zamknięcie z w/w powodów, to robi się już śmieszne najpierw hao mówi o swoim życiowym bajzlu codziennie aktualizując swojego fotobloga, dokładając kolejne wątpliwej jakości fotki (zdanie "experta")potem płacze lhs'a , riddle'a i spółki K.O.O Tak więc ja uważam, że konnekt już nigdy nie wstanie z tego gówna (tak, zwarnujcie mnie, prosz bardzo) w jakim się znalazł i póki odpowiedni ludzie się tym nie zajmą na poważnie, nic z tego nie będzie, a zapalanie jakiś tam płomyków nadziei w userach, jest po prostu nie godne.

@lool: dlaczego ty zawsze jesteś ślizgaczem i post-mulerem?
LooL
Dzięki Sija, z jednej strony szkoda mi ze prace stoją w miejscu, ale jednak z drugiej cieszę się czytając takiego posta jak twój.

@keevek: najlepiej namów Sije, zeby kodził przy mirce. sad.gif wrrr.
DjSerek
@Bandit: Nie zgodzę sięz Tobą, po tylu latach i po tak ogromnym wkładzie przez niektórych głupotą byłoby zamknięcie projektu. Według mnie lepiej poczekać aż sprawy Hao i Sij wyjdą na prostą, albo znależć sponsora.
Bandit
Założę się o więcej niż 2 kopy, że gdyby hao oraz sija CHCIAŁ to czytał byś teraz co dzień aktualizowanego change-loga a nie jakiś żałosny off-topic .

A co do tego ogromnego wkładu, to Wałęsa też miał i to pokaźny, 6 lat temu.

@Lool tobie też by się podniosło, btw ty, ja mam takie cheaty, nazwyaja się edycja.
Tu masz opis tych kodów; http://www.cda.pl/gry-online/g/f_toya1.htm
LooL
@bandit
widze ze emocje i cisnienie ci sie podniosło.
grayhat
a nie mowilem?? jakies 10 stron wczesniej...
szczeniak191
@Sija - nie wierzę już w żadne twoje słowo zakłamany człowieku. Oczywiście że nie masz prądu i internetu. I nie miałeś go też w dniu, kiedy napisałeś Keleosowi, że zaraz po śniadaniu coś napiszesz na forum.
QUOTE
Dzięki za odpowiedź. Nic się nie stało i trzymaj się zdrów.

Zapatrujcie się dalej w niego i w jego kłamstwa. Mam nadzieję że kiedyś userzy przejrzą na oczy.
QUOTE
Według mnie lepiej poczekać aż sprawy Hao i Sij wyjdą na prostą, albo znależć sponsora.

W sumie cuda się zdarzają - ale wg mnie czekając na to możemy czekać do usranej śmierci. Nie wnikam w ich życie prywatne, ale wg mnie to zwykłe bajki mające jakoś "zatuszować" prawdę. Hao i Sija olali ten projekt i tyle. Być może ratunkiem byłaby słuszna decyzja w przeszłości - wydać Konnekta na zasadzie Open Source. Teraz już po ptokach - pracę stoją a na poprawę tej sytuacji się nie zanosi.
ved
to ja powiem tylko tylko tyle: - czy nie czas juz, Panowie, podjac meska decyzje o uwolnieniu K?
Na tym forum jest dosc ludzi ktorzy zajeli by sie projektem, jesli tylko udostepnicie zrodla?

Jesli nie macie czasu to to wydaje sie slusznym posunieciem, zwlaszcza w zaistnailej sytuacji - obronicie swoja mocno naruszona juz niestety reputacje.

Zaslanianie sie argumentem ze hao nie pozwala bedzie gwozdziem do trumny tego projektu IMHO, wszyscy dobrze wiemy nie od dzis ile ma hao do K.
keeveek
Czy ja wiem Ved, mało jest ludzi, którzy lubią tuningować malucha, w dodatku ze zużytym silnikiem.

A co do Siji i braku internetu to argument faktycznie z gliny ulepiony, bo Sija często na tym forum siedział po kilkanaście minut, więc skrobnąć mógł.

Na moje nie trzeba Konnekta uwalniać, a zamknąć w cholerę i skończyć złudzenia.

A Siji podziękowałem, bo jako jedyny cokolwiek PRÓBOWAŁ. A że skończyło się jak zwykle to było do przewidzenia, o czym w sumie zacząłem ja pisać pierwszy, a za co wielu mnie objeżdżało.
Bandit
Yh, troche mnie rozśmieszyła końcówka i mod nadany panu yyyy... usilnie próbowałem znaleźć, ale nawet jego nicku nie dałem rady.(dajcie miniute bo nawet nie pamietam nicku: więc ten pan zedytował 3 posty, a ja się moda pozbyłem po tym jak wraz z keleosem , sami zajmowaliśmy się tym burdelem, gdy pozostawiliśmy to na samopas to forum przypominało onet.blog.pl , a jak zacząłem regulaminowo modować, to oczywiście płaczki popłakały do Mr.Siji i jak już wyżej nadmieniłem mój mod odfrunoł, oczywiście tyle o tym myślałem , ile o tym co przed chwilą sobie obciąłem paznokcie u nóg. Niektórym na tym forum, z odpowiednią rangą się wydaje, że to nam powinno zależeć na tym forum i robimy to bo musimy, żenada

Obsługa konnekta zeszła na psy, jedynie hao milczeniem trzyma jeszcze jakiś fason, ale ostatnia ściemka o kłopotach rodzinnych była równie śmieszna jak ta dzisiejsza, może nawet lekko bardziej bo z 2 letnim poślizgiem -.-'
Trial
no i zawrzala woda w czajniku i para buchnela

skromnie i delikatnie podsumowujaca calosc... nie widze wiekszych szans na reaktywacje projektu
nikt nie udostepni zrodel (powiedziane to bylo 1000 razy juz na forum - usprawiedliwienie tej wypowiedzi zawsze bylo takie ze to wtyczki sa sercem tego prtojektu)
wiec juz dzisiaj spokojnie mozemy rozejsc sie do domow. poszukac nowej alternatywy.

dziekuje za uwage wszystkim ... i ja raczej juz tez z uciekam od tego projektu - jedynie bede z wami duchem no i czasami moze cos napisze na forum,
bo jedynie to forum w tym projekcie bylo i jest najbardziej udana rzecza (przede wszystkim za sprawa userow ktorzy tu przesiadaja)

pozdrawiam - heej
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.