Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: przenosiny na nowy serwer + garść informacji
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Sija
Garść informacji:

Dawno już nic się tu nie działo, więc z pewnością będziecie zadowoleni słysząc, że przymierzamy się do przeniesienia k.info na nowy serwer smile.gif

Teraz pewnie drogi kUżytkowniku myślisz sobie: phi! kolejna migracja - pozwól jednak, że wyprowadzę Cię z błędu smile.gif
zaiste miło jest mi to robić (wyprowadzać Cię z błędu), ponieważ tak samo jak i Ciebie, cieszy mnie wszystko co posuwa ten projekt chociażby trochę do przodu, a to o czym zaraz powiem posunie go o wiele więcej; a więc, do rzeczy.

Jak wszyscy dobrze wiemy, inercja i marazm zagościły w szeregach a morale spadło poniżej kostek;

Powód takiego stanu rzeczy nie jest tajemnicą: żyjemy w świecie, gdzie pierwszeństwo ma śmierdzący pieniądz, który razem z czasem, zabiera najczęściej i chęci do tworzenia czegoś z pobudek czysto hobbystycznych. nie będę sie tu wdawał w szczegóły, temat został już wystarczająco przewałkowany w innych wątkach na forum (choć może nie wystarczająco głęboko).

Ale! nie oznacza to jednak, że projekt umarł.
Aktualnie, po cichu i po trochu, trwają prace nad wydaniem mitycznej wersji 0.7, a także nad kilkoma niespodziewajkami które dołącza do niej w nowej odsłonie.

Celowo nie zamierzam tu podawać żadnych dat, ponieważ prowadzi to tylko do zawiedzionych oczekiwań i bynajmniej nie pomaga nam przy pracy.
Wiem dobrze jak zapewne uczuleni jesteście w tej kwestii ale musicie zawierzyć mi na słowo i grzecznie poczekać (jeszcze trochę wink.gif).

Na fali planowanego zmartwychwstania planowana jest również rozbudowa platformy k.info, m.in.:
  • dev.konnekt.info - ekosystem dla developerów (łącznie z hostowaniem wtyczek)
    • scentralizowany system zgłaszania błędów w K i wtyczkach
    • wiki dla każdego z pluginów
    • SDK w wersji online
    • przeglądarka kodu źródłowego (dla wtyczek na otwartych licencjach)
    • repozytoria SVN
  • rozbudowa k.info
    • strony developerów
    • lepsza obsługa centralek
    • statystyki użytkowania konta (pamiętacie system Beta ? smile.gif)
  • KPlugins marketplace - miejsce gdzie użytkownicy będą mogli zgłosić zamówienie na wtyczkę, a developerzy się ich podjąć. stawka (lub jej brak), licencja i szczegóły dot. funkcjonalności wtyczki mogą być negocjowane przez obie strony.

wymienione punkty stanowią tylko część tego co mamy w planach, lubimy zaskakiwać smile.gif

(Zrzuta na) nowy serwer:
(tutaj zaczyna się prośba o wsparcie)

aby zrealizować zamierzone plany, zdecydowaliśmy się wykupić dedykowany serwer, który jak się możecie domyślać tanim nie jest.
dokładniej rzecz biorąc wyniesie nas on 50 euro miesięcznie (+ kolejne 100 - tak, również euro - za setup).

od siebie dodam, że jest to (dla mnie) kwota niemała i nawet podzielona na kilka osób przeliczy się na realne, extra godziny pracy które będę musiał poświęcić aby móc w ogolę partycypować w tym przedsięwzięciu, mimo to ciągle uważam, iż warto i nie mam nic przeciwko temu smile.gif

jednakże, jeżeli zależy wam na przyspieszeniu biegu wydarzeń, możecie zrobić w to najprostszy znany sposób, mianowicie: rzucając na tacę talara czy dwa ;>
równanie w tym wypadku jest proste: więcej talarów = mniej pracy = więcej czasu dla K.
zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na opłacenie serwera na najbliższe lata.

e-taca na którą możecie rzucać co łaska:
QUOTE
Imię i nazwisko: Sijawusz Pur Rahnama
Adres: ul. Schroegera 40/3
01-822 Warszawa
Numer rachunku: 50102055581111149982700248
kod Swift: BPKOPLPW


w tytule płatności prosiłbym o podawanie nicka z forum, bądź imienia i nazwiska abyśmy mieli co umieszczać na liście darczyńców ;>

(uprzedzając ew. pytania o reklamy w komunikatorze)
jaki jest jeden z powodów dla którego tak lubimy Konnekta ? myślę, że zgodzimy się z tym, że to BRAK ŚMIERDZĄCYCH REKLAM !
Konnekt nie splamił się nigdy tym, jakże niegodnym "ficzerem" i nie stanie się to również i teraz, howgh.

disclaimer: posty z pytaniami "kiedy zrobicie X ?", "dodajcie ficzera Y", etc. będą lądować w koszu

Sytuacja na froncie:
Stan kiesy wynosi: 1060 zł (+ 920 już spożytkowane) !

Wsparli nas:
Klocek, joshua, Zhvir, Trial, domek, zimaq, sasquacz, ved, kam104, bogdan89, Bo$s, Wizard, Lukas77, szus, neXen, lenrock, MNC, powicher, ughost, saCOOL, sn0wman, bone, Wron3k, Bialy663, eravion, corruo, zlecony, Versago, acti357, 2230093 aka R-aven, castus, zEB, Paweł Kruk, b4rt0, raf, rysi3k, Piotr 'tasia' Kaczor, anonimowy, kaczo, silvervenom, emichal, mRuk, ikari, qadrat, ph33r, CIA-Agent, k14, bgi, wodzu, dwiekopy, Wallenrod, kef, von_Marcus, Pirx, arct!c, thinker, Smiehu, arkadyjczyk, mpxplayer.pl, amnes, mariush, njakub, bywciu, myshol, twinsen, ralph, swift, GuZiK, korro, Case, tas, banan i ziziok.
Bandit
2 lata oczekiwań :/ wielu z was czekało pewnie z 5. Kilkoma słowy jest to idealny moment! POWODZENIA! moderatorzy->jak możemy pomóc?
Wizard
Jestem podbudowany biggrin.gif. Na takie info czekało się od 2005, to już 3 rok smile.gif. Myślę, że niezłym pomysłem będzie jakiś pasek postępu z dotacjami, a użytkownicy którzy wpłacą powyżej jakiejś tam kwoty, mogą być śmiało wynagrodzeni wyższą rangą/gwiazdką/większy download na pliki czy coś w tym stylu smile.gif
Pozdrawiam smile.gif
ciolo
Ja się dorzuce oczywiście, niech tylko kaske wezme smile.gif
joshua
ja już dorzuciłem! pozdro dla Was chłopaki! kasa i tak się już dawno należała. konnekt towarzyszy mi od długich lat - liczę na to,że jeszcze długo z nim pozostanę smile.gif
sasquacz
nigdy w zyciu nie zbrukalem swojego konta zadnymi dotacjami na rozne strony torrentowe itp, ale konnekt to zupelnie co innego smile.gif rozdziewiczyliscie mnie! powodzenia, sianko poszlo
zimaq
Jazda, jazda kUserzy, wspierać, wspierać nasz ukochany projekt!
W końcu chcecie nowości, a jak wiadomo, w tym świcie nic nie ma za darmo. Nawet symboliczna złotówka się liczy, a czy złotówka to aż tak dużo? Nie, no właśnie, a jak wiadomo grosz do grosza... ;-)

Życzę powodzenia w zbiórce i wierzę w Nas, kUserów! ;-)
zhvir
Chciałem przesłać trochę sianka a w e-banku: przerwa techniczna prosimy spróbować później... hehe
...to spróbujemy później

poszło
domek
i ja! smile.gif
ved
no to 100 na setup prawie jest:>

Jak rozwiazecie comiesieczne doplaty
?

Z drugiej strony nie wierze z etrudno bedzie znalezc 50 wiernych userow ktorzy co miecha ten 1eur=1 piwo na konnekta odstapia:>
Keleos
ved - nie wiem jak tam stoisz z wymianą walut, ale 100zł nie równa się jeszcze 100 euro... ; D

"dokładniej rzecz biorąc wyniesie nas on 50 euro miesięcznie (+ 100 za setup)."
LooL
QUOTE(Sija @ 23.01.2008 - 02:07) *

Garść informacji:
(tutaj zaczyna się prośba o wsparcie)

aby zrealizować zamierzone plany, zdecydowaliśmy się wykupić dedykowany serwer, który jak się możecie domyślać tanim nie jest.
dokładniej rzecz biorąc wyniesie nas on 50 euro miesięcznie (+ 100 za setup).

Nareszcie coś sie ruszyło, fajnie wink.gif
Ale co będzie później ?
Raz możemy się złożyć, ale nie co miesiąc...
Jakieś pomysły ? unsure.gif
mk89
reklamy?
LooL
Może to zabrzmi idiotycznie...
Ale czy można pomóc wysyłając esa ?
Sija
hehe, wysylajac smsa bardziej pomoglbys operatorowi niz nam wink.gif no i nie, nie jest to mozliwe.

co do przyszlych sposobow finansowania: niestety nie ma obecnie zadnego dobrego planu rozwiazania tej kwestii, wiec do czasu az takowy nie powstanie, bedziemy zmuszeni pokrywac koszty z wlasnej kieszeni i oczywiscie z tego co rzucicie na tace.
ved
No ja mowie ze 1eur = 1 piwo (4-5zl w lokalu:>)

Mysle ze znalazloby sie chetnych zeby bulic;>
Puma
Bez planu jak opłacić serwer miesięcznie to tak akcja jest do niczego. Zamiast podbudować userów to zniechęcacie. Wpierw opracujcie sensowny plan a potem dopiero proście o wsparcie. Nikt nie będzie co miesiąc płacił za serwer.

Czyli 150 piw co miesiąc...nie ma siły żeby tyle userów było chętnych miesięcznie.
Keleos
Puma - setup jest JEDNORAZOWY jak mniemam.. samo słowo setup to sugeruje ; )

Utrzymanie serwera to 50 piw ; )

Rzeczywiście, plan musi być, bo żeby ciągnąć z kieszeni 'cywilów' to to krótkoterminowe rozwiązanie...

Reklamy, jasne.. ale proszę, na WWW, a nie w komunikatorze ; )
[chociaż zapewne setki z ans i tak używają adblocka i reklam nie widzą, no ale cóż, można zrobić sobie wyjątek i klikać z uporem maniaka w addclicki]
LooL
Może jakiś sponsor ?
Bandit
W zasadzie sponsor nigdy nie da Ci w ciemno pieniędzy to raz, dwa, że wątpie, aby znalazło się dużo sponsorów na taki projekt, a 3 to, to, że jak by nie zrobić to pierwszą ratę musi opłacić autor lub nie bójmy się tego określenia współautorzy, mam tu na myśli nas, forumowiczów, każdy z nas ma jakiś swój wkład w projekt. Kasa ode mnie będzie dopiero 10 :-(
LooL
Dopóki Sija nie wymysli jakiegoś planu na przyszłość, to nie ma się co brać za przenoszenie na nowe serwery.
Może Hao się pojawi ? i napisze jedno zdanie ?
kam104
No to ja też się dołączę do zrzutki biggrin.gif, przed chwilą wykonałem przelewik ;p. To także mój pierwszy raz kiedy daje jakąś dotację, ale konnekta używam już od paru ładnych lat więc warto biggrin.gif Na pewno mi to nie zaszkodzi, a konnektowi na pewno pomoże biggrin.gif
Klocek
Ja Konnekta pamiętam jeszcze z jego początków wink.gif i chciałbym zobaczyć czym mnie jeszcze może zaskoczyć.... dlatego niewiele ale przelewik poszedł
Bandit
QUOTE(LooL @ 24.01.2008 - 20:22) *

Dopóki Sija nie wymysli jakiegoś planu na przyszłość, to nie ma się co brać za przenoszenie na nowe serwery.
Może Hao się pojawi ? i napisze jedno zdanie ?


Ehhh, zdaje się, że projekt należy i będzie należał do HAO! i jak na moje oko to całe zamieszanie to jego sprawka smile.gif nie chciał bym sie mylić.
ZenitH
QUOTE(Klocek @ 25.01.2008 - 00:41) *

Ja Konnekta pamiętam jeszcze z jego początków wink.gif i chciałbym zobaczyć czym mnie jeszcze może zaskoczyć....

Oj myślę, że zaskoczy cie jeszcze bardziej niż poprzednie wersje:)
Co do przelewu to też postaram się coś dorzucić jak nie w tym miesiącu to w następnym
Sija
QUOTE(LooL @ 24.01.2008 - 19:22) *

Dopóki Sija nie wymysli jakiegoś planu na przyszłość, to nie ma się co brać za przenoszenie na nowe serwery.
Może Hao się pojawi ? i napisze jedno zdanie ?

gdybysmy mieli czekac z przenosinamy na to, az cos wymysle, obawiam sie, ze kolejna zbiorka bylaby na zlecenie dla hitmana.
zatem, zamiast czekac na niewiadome, mozecie zaczac dzialac sami, a noz sie uda znalezc sponsora albo ukryte skarby templariuszy, u never know! smile.gif

QUOTE(Bandit @ 25.01.2008 - 06:20) *

Ehhh, zdaje się, że projekt należy i będzie należał do HAO! i jak na moje oko to całe zamieszanie to jego sprawka smile.gif nie chciał bym sie mylić.

oczywista, ze projekt nalezal i nalezec bedzie do Hao; aktualnie tylko inicjatywa przestala do niego nalezec.
LooL
Sija:
Banditowi raczej chodziło o to zebys potwierdził, ze Hao wie co się tu dzieje i ze to on za to wszystko odpowiada. Bo narazie wygląda to tak, ze kUserzy przelewają ci kase na konto.
Wizard
Przecież jakiś czas temu, hao sam potwierdził, że przekazał kod - dla mnie jest jasne, niedługo i ja wpłacę smile.gif
Konrado
Lool: Myślisz, że Sija ucieknie z kasą? smile.gif W sumie nie mamy potwierdzenia jego słów z pierwszego posta...
Sija
LooL: to chyba Tobie o to chodzilo, w wypowiedzi Bandita jakos nie moge dopatrzyc sie takiego watku.

fear not, Hao jest informowany na biezaco o wszystkim co sie dzieje, chociaz nie wiem w jaki sposob mialby za to "odpowiadac" ? karnie ?
Puma
Tylko Hao jest gwarantem że zbierana kasa pójdzie na to co ma iść. Teraz to jest zrzutka eserów na...innego usera. To że Hao jest informowany to za mało. My możemy sobie kasę zbierać, przenosić na nowy serwer itd. , ale póki nie ma wypowiedzi Hao jest to wszystko mało wiarygodne.
Sija
to, ze ty tak twierdzisz jeszcze malo zmienia. z tego co pamietam, nie splamiles sie nigdy wsparciem Konnekta w zaden sposob (chociazby tworzac styl) a jedyne co widze to Twoje nic nie wnoszace i malo konstruktywne uwagi. ja natomiast (nie chwalac sie bynajmniej) jestem jedna z nielicznych osob ktore nadal aktywnie wspieraja development K i poswiecaja swoj czas wolny (i to duzo), pieniadze i checi aby ciagnac ten projekt dalej, byc moze druga taka osoba jest jeszcze ursus ktory spedzil nad kodem Konnekta pewnie wiecej niz czesc developerow razem wzieta. koniec koncow - kto ma wieksza wiarygodnosc, ja czy ty ?

jezeli nie chcesz wspierac Konnekta, nikt Cie do tego zmusza, jednak swoje bezpodstawne uwagi zachowaj dla siebie, ok ?

(pomijam juz debilizm zalozenia, ze Hao nic o tym nie wie, chociaz temat wisi na forum "Ogloszenia" i na stronie glownej k.info)
DjSerek
Ja piernicze, ludzie ogarnijcie się , tylko spisków szukacie :\.
LooL
Sija
Nie miałem nic złego na mysli.
Nie szukam ani spisków, ani nie mam zamiaru robic zamieszania.
Tylko i wyłacznie chciałem jakis infomacji.
To wszystko.
Skończmy głupie dyskusje na temat czy zwiejesz z kasą czy nie?
Sija
wydaje mi sie, ze pomieszaly Ci sie watki ;> na Twoje pytanie przeciez odpowiedzialem wczesniej, a ostatni post byl skierowany wylacznie do Pumy.

swoja droga, przedmowcom polecam zapoznac sie z definicja slowa spisek (wg. sjp.pwn.pl: "spisek «tajne porozumienie grupy osób dla osiągnięcia jakiegoś celu»"). umieszczenie informacji w najbardziej widocznych miejscach na stronie jakos ciezko pod to podciagnac (nie mowiac juz o "grupie osob" - chyba zeby wliczac moje alter-ego...) ;>
Trial
to ze tego pana powyzej za bardzo nie trawie kazdy wie - albo nieliczni smile.gif

ale robi sluszna akcje dla tego projektu - poparlem go kilkoma zlotowkami
jesli zrobi na tym interes zycia i "zarobi" kilka set zlotych to naprawde ... niech kazdy z nas sie zastanowi...
czy to sa pieniadze ktore sa warte "zachodu"....


KONNEKT wart kazdej zlotowki... jako lekko "obumarly" ;P Developer konnekta... ktory kocha ten projekt za to ze jest i wiele mi pomogl w wielu sytuacjach... chcialbym powiedziec ze warto sie jednoczyc i "WZAJEMNIE SOBIE POMAGAC"


'U R S U S' - ten czlowiek powinien otrzymywac oklaski i gratyfikacje.... czlowiek ktoremu nalezy sie wiele... za swoje poswiecenie i zanagazowanie....


p.s. niech kazdy doceni ten projekt na ile moze - przeciez kazdy go lubi na swoj sposob.......
nie mam w brew pozorom kontaktow z sijom - chodzi o to ze zaufalem (mysle ze jako jedyny) czlowiekowi z ktorym sie "zbanowalem" na gg.....


pozdrawiam ... wszystkich - 'robcie jak uwazacie"
joshua
nawet gdyby Sija zwiał z kasą którą mu wpłacamy - to i tak już dawno mu się należało.

nie ma dużo osób które zrobiło więcej dla projektu niż On. a każdy ruch który ma za zadanie ruszyć całość do przodu jest dobry.
czekam na dalsze informacje jak już będzie coś wiadomo smile.gif
Bandit
Yhh chyba bede musial usunąć całą tą bzdurną awanturę... Tak czy siak w każdej dotacji "musicie!" liczyć się z tym, że ktoś może "zarobić, nie rozumiem tego wietrzenia, pomyślcie kim byłby e-sija po zwianiu z gotówką (300zł... pożal sie boże) z tego miejsca każdy następny offtop będzie usuwany.
Bo$s
Tyle lat używam Konnekta, że warto coś dać na jego rozwój smile.gif Oby znów stał się on taką potęgą jak wtedy, gdy zaczynałem z nim zabawę smile.gif
GuZiK
Mam na koncie 5zł z groszami, wiec poczekam na jakiś przelew i kasa leci wink.gif

Co do 50euro miesiecznie to ja jestem za wtyczką z reklamami, bede klikał wink.gif
Mówie wtyczką! kto bedzie chciał ten ja właczy i wspomoże, a Konnekt dalej bedzie wolny od reklam smile.gif.

Miłe info smile.gif
Bandit
Kto będzie chciał to włączy - czyli jakieś max 100 userów... pewnie w porywach do 120.
ciolo
Przecież nikt wam nie każe płacić, wpłata jest DOBROWOLNA. Ja przeleję pieniądze na konto. Tyle od siebie smile.gif

ps. Sija zamknij temat, bo widzę że od dłuższego czasu nic się tutaj nie dzieje, tylko kłótnie.
kam104
Sija a te 100 [czegoś tam] za setup to nie jest przypadkiem też Euro? Bo jeśli tak to sianko zebrane do tej pory to troche mało wink.gif
nediam
Nie uwierzę dopóki nie zobaczę ;-)

ale powodzenia, może jeszcze sie nawrócę i zaczne używać ponownie konnekta ;-)
wtedy nawet wpłace jakąś sumkę wam na konto smile.gif
joshua
a dlaczego serwer taki drogi? nie da się załatwić czegoś taniej?
50euro miesięcznie to kupa kasy. Sija, napisz jakie wymagania co do serwera - może znajdziemy coś razem.
SkkF
Mam nadzieję, że wam się uda. Trzymam kciuki.
quaZ
Ja mogę wpłacać 5 zł miesięcznie. Jeśli znajdzie się 49 innych userów gotowych na taki krok to problem sam się rozwiąże! Przecież macie (forumowicze) kolegów i koleżanki- zaproponujcie im takie rozwiązanie w imię zmartwychwstania światłości Konnekta!

5 zł to przecież nie majątek..
ved
I ja:>
to juz zostajemy z 48 poszukiwanymi
quaZ
W sumie to nawet mniej potrzeba, bo przecież Euro nie stoi po 5 zł... Ja w każdym razie się deklaruję na sto procent!
zhvir
To już prawie jest na setup...

...a statystycznie średnia wpłata do tej pory wynosi 21,03 zł co jest całkiem dobrym wynikiem smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.