Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: TłoK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
sasquacz
hmm... dobrze widze? brak obramowania? podziel sie jak mozesz smile.gif
TaO
sasquacz: raczej chodziło o podświetlenie nazw... u góry ciemne na dole jasne i ciemne przechodzi w jasne...
zhvir
QUOTE(Olórin @ 11.02.2006 - 21:59) *

QUOTE(Trial @ 12.02.2006 - 19:24) *

okiej dodam wszystko do pierwszego posta ale to juz nie siedzi w moim gescie jak narazie.
jest problem bo nie moge nic umieszczac smile.gif. te problemy z umieszczaniem czego kolwiek w tym forum jest conajmniej dziwne no ale jest jak jest smile.gif

-> Trial: wystarczy do pierwszego posta dać tego linka i już po sprawie, wcale nie trzeba załączać pliku z wtyczką do postu
Olórin
Tam jest przezroczystość całego okna (70%) + całkowita przezroczystość między pozycjami na liście (tylko nazwy są na paskach). Pare linijek podeśle Trialowi wink.gif
Trial
z gory dzieki za kod smile.gif

a tak na marginesie to chcialem zrobic zeby bylo widoczne tylko ikonka nazwa i opis a reszta przezroczysta..
ale takei bajery zostawie na sam koniec jak uporasm sie z wiekszoscia problemow ktore tu wypisalem smile.gif
przedewszystkim widocznosc grup Sprzataczki, obsluga roznych plikow..

....
Olórin
Problem jest tylko taki że okno z przezroczystym kolorem jest click-through czy jak to sie mowi...
Lwiczek
Taaa... skoro Ty jesteś dziwny to ja [w ogóle mnie jakieś tła na liście kontaktów się nie podobają] powinienem być w białym kaftaniku tongue.gif
jiobel.
Może wydzielić wątek z wystylizowanymi Konnektami?
bakerss
Czekam na poprawienie
QUOTE
- poprawienie wyswietlania grup (uzytych w sprzataczce)
- poprawienie wyswietlania ikon (przezroczystosc)


I wtedy załaduuje swoja grafike do konnekta ;]
LuHash
i kolejny bug ze sie tak wyraze... moze da sie to naprawic...
jesli wlaczone jest wygladzanie czcionek cleartype to wyglada to conajmniej niedobrze:/
na zwyklych czcionkach ok ale wygladzanie psuje efekt...
TaO
Lwiczek: Ja tak samo tongue.gif Na co mi jakies tła skoro widze okno K. tylko przy włączaniu ? no dobra jeszcze jak chce z kimś pogadać.. biggrin.gif
bialy663
To ja też się pochwalę tongue.gif
Skrinszot

@LuHash, a ja nie mam problemu - u mnie jest oki.
Spass
kosz
arct!c
A tu prowadzić treściową dyskusje na temat samej wtyczki tudzież jej błędów.
piotr.ek
Mi co prawda nie 'czarnieje', ale za to dostaje czasem takiego slow-motion, ze przewijanie staje sie dosyc meczace.
kef
U mnie pojawia się problem przy przewijaniu listy kontaktów za pomocą strzałek. Jadąc w dół tło zaczyna się powtarzać, a jadąc w górę znika poniżej toolbara lub pojawiają się jego fragmenty:
JOUKI
Dziwi mnie to. Nie uwierze, że to ma takie znaczenie...
Przecież nie latasz caly czas strzałkami po liście...
Ważne jest to, że znów udowodniono jak to K jest plastyczny...
Cytuję kolegę po zainstalowaniu wczoraj K: "O *cenzura*, stary! GG to prehistoria!"

BTW, Twój problem był już ruszany na forum... we wczesniejszych postach...
piotr.ek
QUOTE(JOUKI @ 13.02.2006 - 17:40) *

Ważne jest to, że znów udowodniono jak to K jest plastyczny...

Rownie wazne jest to, aby TloK nie byl kolejna niedorobiona i porzucona przez autora wtyczka, a tych w K od groma, co imho zbytnio mu nie sluzy... Bo o kant pupy taka 'plastycznosc' mozna bedzie rozbic, jesli takie wlasnie bledy nie beda chocby ze dwadziescia razy zglaszane i, co najwazniejsze, poprawiane tongue.gif
uwaman
Ja wyłączyłem do czasu, aż pogodzą się ze SprzątaczKą :]
Olórin
Posty ze screenami wydzieliłem do osobnego wątku: http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=6979&hl=
eBayo
Świetna wtyczka, ale do czasu, kiedy będzie się ze SprzątaczKą kłóciła, nie zainstaluję... smile.gif
kef
Olórin, nie rozumiem przeniesienia mojego postu do działu 'Wasz Konnekt'. Screeny owszem są, ale prezentują pojawiający się problem i raczej mało mają wspólnego z tematyką tamtego wątku.
Trial
Mam prosbe do modertorow i opiekunow tego calego forum zeby w miare mozliwosci stworzyli moze odzielny dzial Tłami dla konnekta.. cos w stylu kStyle kIEeview itd..
wtedy bedzie kazdy zadowolony smile.gif

pierwszym atakiem bedzie poprawienie tego nieszczesnego bledu "sprzataczka + tłok" smile.gif
nie lubia sie ale do czasu wink.gif

dobra wracam do zajec bardziej tworczych smile.gif
kef
Chyba właśnie w tym celu powstał temat 'Tła listy kontaktów'. Wystarczy, że każdy z postujących dołączy grafikę z tłem i nic więcej nie trzeba zmieniać.

->JOUKI: przejrzałem cały wątek i nie znalazłem takiego problemu. Jasne, że nie 'latam' cały czas po liście kontaktów, ale gdy już to robię taki błąd przeszkadza.
Trial
mysle ze tam znajduja sie posty ktore przedstawiaja "upiekszone" konnekty. a nie same pliki z tłami....
wiec chodzi mi o oddzielny dzial w ktorym beda sie pojawialy tła ,,,
no ale jesli nie ma takiej potrzeby to sie nie wtracam (ja tu tylko sprzatam - a bardziej pasowalo by ja tu bardziej Tłokuje wink.gif ) bo od sprzatania jest kto inny wink.gif

pozdro
uwaman
Ty lepiej narazie wracaj do swatania TłoKa ze SprzataczKą wink.gif
zhvir
QUOTE(LuHash @ 13.02.2006 - 13:44) *

i kolejny bug ze sie tak wyraze... moze da sie to naprawic...
jesli wlaczone jest wygladzanie czcionek cleartype to wyglada to conajmniej niedobrze:/
na zwyklych czcionkach ok ale wygladzanie psuje efekt...

Jak na razie to mechanizm wygładzania czcionek cleartype w oknie kontaktów pobiera dane o tym do czego wygładzać z koloru tła listy kontaktów (ustawienia->interfejs->wygląd->lista kontaktów->kontakt->kolor tła) a nie z tła z tłoKa (heh). Więc jedyną możłiwą w tej chwili metodą na pozbycie sie koszmarnych obramówek wokół liter oraz wokół ikonek jest dopasowanie koloru tła okna do koloru tła obrazka. Jeśli masz ciemny obrazek to ustawić należy ciemne tło, jesli jasny obrazek to jasne tło, jeśli obrazek jest czerwony to tło tez trzeba dać czerwone itp. Wtedy wszystko wygląda ok, niestety gdy obrazek jest różnokolorowy to wtedy jedynym sposobem jest wyłączenie wygładzania cleartype :/ Miejmy nadzieje że Trial coś na to poradzi.
JOUKI
QUOTE(kef @ 13.02.2006 - 21:02) *

->JOUKI: przejrzałem cały wątek i nie znalazłem takiego problemu. Jasne, że nie 'latam' cały czas po liście kontaktów, ale gdy już to robię taki błąd przeszkadza.


Uwierz mi było już o tym...
Wprawdzie jest tylko:

QUOTE(keeveek @ 12.02.2006 - 09:48) *

Zauważyłem, że podczas przewijania szybkiego [klikania w tracking scrollbara] obrazek na chwilę znika i potem znowu się pojawia, takie troszke nieestetyczne smile.gif


ale było o tym więcej. Zwracam honor. Tylko niech ktoś się przyzna, że usunął owego posta ew. edytował.
keeveek
jakiś wariat przesunął posta z błędem przy "strzałkowaniu" do tematu ze screenami wyglądu konnekta po wytłoczeniu ..
Trial
na pewno nie ja smile.gif Trial-uncio - wariatuncio wink.gif tongue.gif blush.gif
Abraxas
Super wtyka. Mocno do dopracowania, ale widać że K ma jednak duże możliwości.

Wszystko fajnie śmiga (nie licząc wymienionych wcześniej błędów), ale niestety gradienty nijakl mi nie chcę chodzić. Tło obrazkowe mogę wyświetlić ale gradientu nijak.
Trial
uuuuuu...... a to dziwne ze gradient nie dziala ??
moze wiecej informacji na ten temat...
popioleq


a moglibyscie mi poradzic cos na to ? tlo nie wstawia mi sie w miejsca gdzie jest opis :/ styl jak widac spas modena smile.gif z gory thx smile.gif

PS gradient nie dziala mi wogole...
zimaq
Ustaw kolor tła opisów taki sam jak tła listy kontaktów.
btw. było już wink.gif
popioleq
a to przepraszam nie zauwazylem sad.gif ale z gory dziekuje za pomoc smile.gif dziala smile.gif
piotr.ek
Nowa wersja oczywiscie kompletnie skopala wczesniejsze ustawienia gradienta tongue.gif Od nowa musialem ustawiac kolorki... byloby wiec wskazane, aby kolejne wersje byly bardziej pamietliwe w tym wzgledzie.

Podane w pierwszym poscie (tymczasowe zapewne) rozwiazanie braku odswiezania sie przycisku 'zastosuj' jest malo wygodne - jesli chcemy dopasowac kolory gradienta, a czesto wymaga to kilku prob, to wygodniej jest dwukrotnie wcisnac jeden z 'ptaszkow'. Po dwukliku ustawienie bedzie takie, jak bylo bez jakiegokolwiek klikania, ale za to mozliwe bedzie wcisniecie 'zastosuj'. Czynnosc powtarzac tak dlugo, az kolory na liscie beda zadowalajace wink.gif Wygodniejsze to, niz wciskanie 'ok' i wracanie do ustawien wtyczki...
Abraxas
QUOTE(Trial @ 14.02.2006 - 12:08) *

uuuuuu...... a to dziwne ze gradient nie dziala ??
moze wiecej informacji na ten temat...


Naprawione. Jak? Nie wiem. Sciągnąłem wersje 0.2.0.0 i na niej gradient ruszyl, po czym przełączyłem się spowrotem na 0.2.1.0. i gradient zaczął i na tej działać poprawnie blink.gif
LuHash
QUOTE(zhvir @ 14.02.2006 - 01:33) *

Jak na razie to mechanizm wygładzania czcionek cleartype w oknie kontaktów pobiera dane o tym do czego wygładzać z koloru tła listy kontaktów (ustawienia->interfejs->wygląd->lista kontaktów->kontakt->kolor tła) a nie z tła z tłoKa (heh). Więc jedyną możłiwą w tej chwili metodą na pozbycie sie koszmarnych obramówek wokół liter oraz wokół ikonek jest dopasowanie koloru tła okna do koloru tła obrazka. Jeśli masz ciemny obrazek to ustawić należy ciemne tło, jesli jasny obrazek to jasne tło, jeśli obrazek jest czerwony to tło tez trzeba dać czerwone itp. Wtedy wszystko wygląda ok, niestety gdyobrazek jest różnokolorowy to wtedy jedynym sposobem jest wyłączenie wygładzania cleartype :/ Miejmy nadzieje że Trial coś na to poradzi.


nom mam nadzieje ze Trial wezmie to pod uwage bo pobieranie tla z ustawien konekta psuje efekt przy wygladzaniu... kolorowy obrazek tak czy owak w niektorych miejscach az poraza niedopasowaniem kolorystycznym w takim wypadku... wtyczka fajna jak i caly pomysl ale poczekam az problem z ClearType i SprzataczK'a zostanie rozwiazany....
dulek000
QUOTE(piotr.ek @ 14.02.2006 - 14:53) *
Podane w pierwszym poscie (tymczasowe zapewne)

Zapewne wcale nie tymczasowe - to błąd Konnekta. Wszędzie w K nie są zauważane zmiany wartości kontrolek do wyboru czcionek i kolorów.
mac307
wtyka przydatna, gratulacje dla autora. faktycznie jednak w wersji 2.1.0 nie działa gradient a z użytkowaniem na codzień poczekam aż ze 'sprzątaczem' zacznie działać cool.gif

ogólnie bardzo pozytywnie tongue.gif tongue.gif
mk89
Na wielu screenach, np na tym: http://img468.imageshack.us/img468/4517/zielony8oq.jpg widze że "tło" jest powielane. Mam pytanie, czy tło jest tak zrobione, czy trzeba jakoś "dopasować" w ustawieniach żeby było powielane?


PS. Wtyczka zapoczątkuje rewolucji, czuje że po wydaniu finałowej wersji dużo osób przejdzie z Mirandy na K ; )

Pozdrawiam i gratuluje autorowi.
saCOOL
QUOTE
wersja 0.2.1.0 (alpha):
do sciagniecia - > tlok_2.1.0.0.zip


QUOTE
0.2.1.0 <---> 2.1.0.0


Drobna nieścisłość biggrin.gif..
k3mpa
hmm wogóle zauważyłem + mały tej niezgodności ze SprzątaczKą otóż jak właczy sie buforowanie to sie nazwy nie rozmywają ;] )
Trial
hehehehe

czyli nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo smile.gif
mam nadzieje ze wlasnie ten problem zniknie na stale po uporaniu sie problemu pogodzenia ze sprzataczka.

odnosnie tego gradienta NIECZYNNEGO to jest wina chyba ustawien... sprawdze co jest grane... narazie kompatybilnosc w stecz nie bedzie utrzymywana, do momentu kiedy pojawi sie przynajmnie wersja BETA.
wiec jesli cos sie rozjezdza po zaladowaniu nowej wersji to prosze nie miec pretensji...

pozdrawiam smile.gif
Andrzej1307
u mnie narazie ladnie dziala i nie widze problemow smile.gif wtyczka cool! czekamy na bete tongue.gif
ps
moje tla dalem do "wasz K"
torn
Kilka propozycji:
- możliwość ustawienia tła dla kontaktu (było już, ale przypominam)
- możliwość ustawienia tła dla zaznaczonego kontaktu zamiast jednolitego koloru zaznaczenia
- możliwość ustawienia różnych teł dla różnych kontaktów (mniam, wyszło by coś na kształt avatarów)
- definiowanie obszarów które miałby by się skalować (jak w knotify)
- obsługa przezroczystości (png) dla obrazków w tle kontaktu wink.gif

smile.gif
zimaq
QUOTE
możliwość ustawienia tła dla zaznaczonego kontaktu zamiast jednolitego koloru zaznaczenia
Właśnie miałem to requestować wink.gif
Deto
Moglby ktos wytlumaczyc co i jak z ta wtyczka tłok...Cos probowalem ale ze mnie taki super informatyk...Z gory dzieki:)
bakerss
Wybierasz obrazek i klikasz ok?
@ndy
Witam, czy można coś poradzić na te czarne obramowania wokól ikonek ?


P.S. Ten sposób z dobieraniem tła nie skutkuje sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.