Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: TłoK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
lhs
Andrzej - ustaw dwa kolory takie same - i masz gradient wyłączony.
Andrzej1307
bezsens :/ to przeszkadza jesli obrazek mamy niewpasowany
psota
a nie łatwiej ustawić brak?
lhs
Yyy... - nie-jaki?

EDIT: LOL - nie zauważyłem opcji "Brak" smile.gif
uwaman
Dziękuję za tę wtyczkę biggrin.gif
Teraz pytanie: Czy w późniejszych wersjach będzie wyeliminowane ucinanie nagłówków grup ze SprzątaczKi?
beosia
Nie działa mi przycisk wybierania pliku graficznego, nie pojawia sie możliwość wyboru. Czy w obecnej wersji jedyną metodą jest wpisanie ręcznie ścieżki dostępu do pliku?

edit: okno wyboru jest dostępne dopiero po wpisaniu scieżki innej niż standardowo ustawiona czyli c:\
uwaman
beosia, za pierwszym razem mnie również nie działał. Jak wpisałem ścieżkę ręcznie i załadowałem pierwszy obrazek, przy kolejnych przycisk już działał smile.gif
lhs
Przycisk działa, ale dopiero po tym, jak wpiszemy coś ręcznie...
Andrzej1307
mi na poczatku tez nie dzialalo ale zrestartowalem K i dziala

lhs - no chyba ze tak biggrin.gif
psota
Mi pochłania znaczek zapytania(pytajnik) sad.gif
GuZiK
QUOTE(uwaman @ 11.02.2006 - 23:00) *

beosia, za pierwszym razem mnie również nie działał. Jak wpisałem ścieżkę ręcznie i załadowałem pierwszy obrazek, przy kolejnych przycisk już działał :)

Państwo wybaczą, ale to samo występuje przy kIEview, wiec ot raczej problem K, a nie wtyczki TłoK.
Nie cytuj poprzedniego posta?:P
keeveek
moge jakoś dostać Twój obrazek pod tło, GuZiK ?
pilchu87
o czlowieku jestem dozgonnie wdzieczny za gradient biggrin.gif teraz moja lista jest praktycznie idealna biggrin.gif a co do obrazkow to przydaloby sie jakies autoskalowanie czy cos...
wizard3k
Wszystko ładnie pięknie, tylko Tworzy mi się taka brzydka ramka wokół obrazka. Zaznaczona na czerwono. Wina tłoKu, czy Listy Kontaktów :>. I czy da się coś poradzić?

Olórin
Raczej wina listy samej w sobie...
GuZiK
QUOTE(keeveek @ 11.02.2006 - 23:13) *

moge jakoś dostać Twój obrazek pod tło, GuZiK ?

Miło :). Tło Heavenly Butterfly.
Dodam, że możecie skorzystać z tła (kur. dlaczego nie ma liczby mnogiej od "tło" ?:P) Do mirandy na specjalnym dziale na wiadomosc.info.
Na dniach też powstanie taki dział w dziale Konnekta, aby umieszczać swoje prace ;).
Olórin
Jest liczba mnoga - teł wink.gif
Trial
wiec tak na szybko bo jestem teraz zajety z moja kochana dziewczyna smile.gif

jesli gina zapytajniki (czy co kolwiek innego) to znaczy ze TŁO (kolor) w ustawieniach "WYGLĄD"
jest ustawiony kolor identyczny z tym co GINIE smile.gif wiec ustawic na jakis neutralny kolor..

aby wylaczyc gradienta jest opcja BRAK.

nie wiem co jest grane z tym wyborem PLIKU u mnie jest Gitara.. nie wiem zobacze co jest grane...


wszystko ... ale jutro smile.gif


dzieki za zainteresowanie smile.gif
lhs
A czy jest planowana obsługa przeźroczystości? Jej brak wtykę dyskwalifikuje, jak dla mnie.
Olórin
Co do wyboru pliku - jako wartość domyślną daj pusty string (""). Powinno pomóc
Trial
przezroczystosc CZEGO ??


a dodam jeszcze bo zapomnialem...
bedzie poprawka odnosnie Ksprzataczki czyli naglowki grup beda wyswietlane (przynajmnie jest taki zamiar)
jutro wszystko uaktualnie

badzcie cierpliwi....
zimaq
Hm, gdyby wtyczka obsługiwała w pełni PNG i jakby tak dodać wywalanie ramek okna, o którym hao pisał, że jest całkiem proste to... ;]

btw. ofkoz działa, ale brakuje mi jednego ficzera - powtarzania obrazka smile.gif
lhs
QUOTE
przezroczystosc CZEGO ??

Przeźroczystość wstawianej grafiki (żeby można ją było "wtopić" w listę). Chociaż - po chwili namysłu - jej brak można obejść, przygotowując sobie obrazek dwuwarstwowy. Warstwa dolna w kolorze tła listy kontaktów, warstwa górna - obrazek z przeźroczystością.
piotr.ek
Byloby milo, gdyby zmiana jednej ze skladowych gradienta pozwalala wcisnac 'zastosuj' (tj. zeby nie trzeba bylo okna konfiguracji zmuszac do umozliwienia tego klikajac dla picu cokolwiek innego)

Jeszcze przyjemniej byloby, gdyby gradient dalo sie konfigurowac tak, jak w Wordzie na przyklad. (ukosne itp.), ale to juz marzenie.

Dzieki w kazdym razie, blagalem o te gradienty na forum juz tak dawno, ze nie pamietam smile.gif

Edit: a, zeby nie bylo Trial, u mnie tez nie da sie wybrac pliku - po wcisnieciu buttona okno konfiguracji mruga i nic sie nie dzieje. Wpisanie recznie sciezki do pliku rowniez nic nie daje tongue.gif

Edit2: jeszcze z innej beczki - polskie "ł" w nazwie pliku wtyczki to na pewno dobry pomysl?
UNK
wtyczka fajna i mam nadzieje ze szybko pojdzie do przodu wink.gif
jednak jst pewna rzecz przez ktora jak na razie nie moge korzystac z obrazka w tle (znaczy moge, ale brzydko to wyglada)



jak widac na obrazku tlo jest za paskami z opisu
oczywiscie gdy dam opis w jednej lini sprawa sie rozwiaze, ale wtedy moj K musialby pojsc w bok, a to by bylo juz za duze

EDIT:
QUOTE
Ustaw tło pod opisem na taki sam kolor jak tło listy.

A no faktycznie, przez chwile sie nad tym zastanawialem ale jakos w koncu nie zmienilem tego tla, dzieki Olorin
Olórin
Ustaw tło pod opisem na taki sam kolor jak tło listy.
atol
wychodza niedoskonałości ikonek :/

ale wspaniele wyglada mój konnekt z power armorem z fallouta biggrin.gif

Może mały bonus jak tło dla każdej grupy?
keeveek
wtyczka upierdziela poziome linie oddzielające grupy i pozostają duuże brzydkie przerwy tongue.gif

zauważyłem że linię WIDAĆ, owszem, ale tylko przy scrollowaniu [miga]

EDIT2: Zauważyłem, że podczas przewijania szybkiego [klikania w tracking scrollbara] obrazek na chwilę znika i potem znowu się pojawia, takie troszke nieestetyczne smile.gif

// Regulamin pkt 13.
arct!c
Latając po zakładkach - to dopiero szopki z obrazkiem się robią... Mianowicie, rozszerza się zwęża...
GuZiK
To jets zależne od tego czy jest pasek przewijania...

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
zimaq
To chyba przez scrollbara z boku wink.gif

edit: Ah, Kuba mnie wyprzedził wink.gif
arct!c
Też tak podejrzewałem, ale warto by wspomnieć i to naprawić smile.gif. Ktoś wyżej wspomniał o możliwość ustawienia obrazka dla danej grupy - byłoby słodko.
misiekf
Genialna wtyczka, gratuluje...
czekam na tła smile.gif
keeveek
warto wykorzystać póki co tła z mirandy.. :]
tixy
Hmm co za problem zrobić samemu tło? Bierzesz dowolną tapetkę i wycinasz prostokąt o rozmiarach takich jak Twoje okienko konnekta i po sprawie.
JOUKI
Ja czekam na alphe...
Najlepiej jak zgrała by się z przeźroczystością w K...
Dokładne to chodzi mi o pozostawienie samej listy kontaktów, a wlasciwie czcionki i ikonki kontaktu.
Jeden klik - ramka znika i zostają same kontakty jakby byly wklejone w tapete. Póniej włączenie w trayu "przeźroczystość" i łazienka z podjarki.
Zapewne każdy wie o co chodzi, bo pisaliście o tym.
mefju
Dzięki za wtykę. Naprwdę fajne urozmaicenie listy smile.gif A co do przezroczystości to włąśnie teraz specjalnie wyłączyłem Konnektową żeby "mini tapetka" lepiej wyglądała tongue.gif

Lista kont.
zhvir
-> Trial: Prosiłbym o dodanie linka do wtyczki w pierwszym poscie bo nie za bardzo mi sie chce przeszukiwać teraz całe forum

propozycja: może dałoby się dać animowanego gifa na tło?
Trial
okiej dodam wszystko do pierwszego posta ale to juz nie siedzi w moim gescie jak narazie.
jest problem bo nie moge nic umieszczac smile.gif. te problemy z umieszczaniem czego kolwiek w tym forum jest conajmniej dziwne no ale jest jak jest smile.gif

odnosnie animowanego gifa myslalem ale to bedzie troche roboty i troche przerost formy nad trescia smile.gif problem bylby z odrysowywaniem tla... ciagle musialo by byc uaktulniane .. co w tej wersji za dobrze nie wplywalo by na wyglad listy kontaktow...

ale kto wie moze sie jakos ladnie ominac problemy

pozdro... i dzieki jeszcze raz za zainteresowanie smile.gif
zimaq
Zróbmy głosowanie kto woli przeźroczystość pngów a kto animacje gifów ;p

Ta przeźroczystość jest realna? Czy możemy tylko pomarzyć?
Olórin
Animacje będą sprawiać problemy, szczególnie na słabszych maszynach.
arct!c
Najpierw niech dobrze obsługuje statyczne obrazki.... A i jeśli mógłbyś to podaj które z propozycji zgłoszonych przez nas użytkowników masz zamiar wdrążyć w życie.
zhvir
QUOTE
Animacje będą sprawiać problemy, szczególnie na słabszych maszynach.

Wszelkie wodotryski na słabszych maszynach mogą sprawiać problemy ale dajmy ludziom wybór: kto chce używać - używa, kto nie chce nie używa.

Propozycja: skoro mozna wybrać tylko pliki graficzne (obecnie bmp) to w oknie wyboru plików nie powinno być widać innych typów plików poza graficznymi (uprosci to wyszukiwanie w katalogach z dużą liczbą różnych plików)
keeveek
nie wyobrażam sobie odświeżania listy.. migające tło?
Trial
wdrĄze na pewno ... wiekszosc smile.gif jesli oczywiscie jest taka mozliwosc smile.gif (przynajmniej bede sie staral).

chocby to zeby zrobic przezroczystosc listy jest to bardziej realne do wykonania niz animacja Tła ... znaczy wszystko jest realne tylko co da pozadane efekty... z animacja jest babol bo trzeba by bylo odswiezac czesto konnekta.. wiec zajmowalby duzo czasu procesora.... a chyba komunikator nie sluzy do ogladania filmow wink.gif wink.gif wink.gif
wiec przezroczystosc calosci badz calkowite wylaczenie okna i zostawienie tylko listy jest calkiem mozliwe i realne do wykonania...

i tak jak powiedziano wyzej lepiej dopracowac wszystko na cacy i pozniej zajac sie bajerami w stylu UFO na monitorze czy w ogole tanczace baby na pulpicie wink.gif (taka dygresja)

dobra ide pic piwo smile.gif

arct!c
Twoje zdrowie.

A ja chce Flasha na liście kontaktów i/lub avi. Ale najpierw toster, proszę.

A tak serio: dać palca a od razu chcą rękę. Niech kolega najpierw dopracuje na 105% dobrą obsługę obrazków - bo na razie dużo brakuje jej do perfekcji.
Andre
http://i1.tinypic.com/nnw7k7.jpg <oto i on debesciak biggrin.gif
Teraz dobrze ? :]
olekk
to i ja sie pochwale tongue.gif
http://img341.imageshack.us/my.php?image=mojez8ej.jpg
JOUKI
QUOTE(Andre @ 12.02.2006 - 22:17) *

http://i1.tinypic.com/nnw7k7.jpg <oto i on debesciak biggrin.gif
Teraz dobrze ? :]


Hmm...
Obrałeś dobry kierunek tongue.gif
Mi zalezy na czyms takim ale zeby jeszcze pozbyc sie obramowania programu...
Wiem, że miranda to ma... mad.gif
Olórin
Kilkanaście lini kodu więcej i można zrobić cuda wink.gif

Załączniki

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.