Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: TłoK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
keeveek
kiedy wreszcie będzie poprawka tego koszmarnego błędu sad.gif albo przynajmniej jakaś propozycja jego rozwiązania, bo bardzo mi sie podoba opcja zmiany tła zaznaczenia sad.gif jeszcze troche i będzie można skórkować tip'a biggrin.gif:D:D sad.gif
Andrzej1307
skorkowanie tipa to tez niezly pomysl! smile.gif Trial daloby sie zrobic? :>
Trial
wiec ja specjalnie pokaze jak to zrobic juz wymienionym wczesniej sposobem...
czyli JESZCZE RAZ ustawiamy sobie kolor zaznaczenia taki jaki jak kolor tla...

podalem nizej jak to wyglada w praktyce....



bylo to juz napisane wczesniej wiec prosilbym o usuniecie tych poprzednich postow i zostawienie tego.
Andrzej1307
a jesli ja nie mam gradientu tylko obrazek w tle? tongue.gif to tak samo?
Abraxas
Jeśli masz jakiś program graficzny (przykład podaję dla Photoshopa) to poprostu otwórz dany plik i zwiększ pole robocze, najlepiej w lewo (menu->image->canvas size). Skopiuj fragment obrazka, wklej i przesuń na tyle by pasowało. Podobną metodę można zastosować do poszerzenia samego tła. Powiększasz obszar roboczy. Tworzysz nową warstwę i nakładasz na nią gradient na jednym końcu o pasującym kolorze a na drugim końcu przezroczysty. Potem wystarczy ustawić kolor okna konnekta na kolor gradientu który wstawiłeś i voila!
Trial
QUOTE
a jesli ja nie mam gradientu tylko obrazek w tle? tongue.gif to tak samo?


dokladnie - identycznie postpejesz... (efekt 100% gwarantowny)
nie potrzeba sie uciekac do innych metod..

w momencie kiedy bedzie obslugiwana przezroczystosc (alpha) nie bedzie tych problemow

pozdrawiam
Trial
dodalem wersje poprawiona .. nie powinno sie teraz wywalac smile.gif
Ryan
Dołączę się do raportu LuHasza, który najwyraźniej umknął uwadze autora - wtyczka nie współpracuje z mechanizmem wygładzania ClearType. Sugeruję wymuszenie braku CT na kontrolce jeśli nie jest możliwa poprawna z CT współpraca.
DoIY
U mnie tam wszystko z CT działa. :|
Trial
nic mi tutaj nie umyka uwadze....

ten temat byl walkowany z 1000 razy i wypowiadalem sie na ten temat ..
wszystko w swoim czasie
bakerss
Zapraszamy do dodawania beta wersji do centralek beta ;]
ar2oor
a co z przezroczystością gradienta zaznaczonego kontaktu ?

// a i fajnie by było gdyby gradient mógł składać się z 3 kolorów w tym środkowy można by było przesuwać w prawo/lewo lub góra/dół
keeveek
przeroczystośc gradientu? ohmy.gif
Andrzej1307
+ przezroczystosc samego zaznaczenia :]
ar2oor
keeveek:
no tak ,jak mam gradient na kontakcie to żeby był przezroczysty na tło ogólne.
keeveek
ale problem chyba leży w takim miejscu, że gradient tworzony przez wtyczkę nie jest grafiką smile.gif

możliwe że się myle oczywiście tongue.gif
ar2oor
Chodzi mi głównie o relacje między (grafiką, radientem itd) Tła Głównego a Tła zaznaczenia
tzn.Tło zaznaczenia ma być przezroczyste do tła głównego.Inaczej mówiąc ma być tak żeby Tło Zaznaczenia Prześwitywało.
zimaq
W końcu działa, dziękuję ;*

wink.gif
zhvir
Pewnie chodzi o to żeby tło zaznaczenia było przezroczyste względem tła całego okna a nie względem koloru ustawianego w Ustawienia -> wygląd -> zaznaczony (przypadek bez włączonego gradientu zaznaczenia).
Nigatsu
A mnie nurtuje takie pytanie: czy jeśli będzie możliwość ustawiania przeźroczystych .png to czy będzie możliwość przeniesienia zaznaczenia nad listę z kontaktami ?
Mniej więcej chodzi mi o coś takiego:


Niestety, aktualnie z takim typem zaznaczenia nie można ustawić niejednolitego tła. Pozostaje tylko przeźroczystość całego konnekta ale wtedy zaznaczenie robi się takie blade.
Ah, gdyby można było podzielić konnekta na 4 warstwy (obwódka, tło, lista, zaznaczenie) i dla każdego z osobna móc ustawić przeźroczystość lub wtapianie...
keeveek
ludzie, wy czasem naprawde przesadzacie z wymaganiamu wink.gif dajcie facetowi żyć i wprowadzać wczesniej zaakceptowane prośby powoli i systematycznie wink.gif
Nigatsu
W żadnym razie nie chcę popędzać autora w jego pracy a tym bardziej mu coś narzucać. A ta "prośba" to, wydaje mi się żadna nowa prośba. Może trochę inaczej sformułowana niż poprzednie.

No może oprócz pozycji zaznaczenia, ale to było jasno sformułowane pytanie.

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
keeveek
Niech wpierw lista ToDo z pierwszego posta przestanie być aktualna.. wink.gif

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=66980
Ale takiej formy sie już raczej nie używa... Chyba tak 100% poprawnie byłoby "Najpierw niech(...)".
równie dobrze mogłem napisać "pierwej"...


EDIT: mam pytanie: czy możilwość wyświetlenia "czegoś" na liście kontaktów będzie się wiązać z możliwością napisania wtyczki do wstawienia avatarów? smile.gif
piotr.ek
Wracajac do tematu - zglaszal ktos problem z wyswietlaniem gradienta w przypadku przelaczania miedzy dwiema grupami, z ktorych jedna posiada suwak, a druga nie? Troche sie to kaszani... (wlacznie ze skracaniem opisow obok kontaktow) Patrz: skrin (kolory celowo paskudne, co by 'efekt' byl widoczny wink.gif )

1. norma
2. przejscie do zakladki bez suwaka, tlo sie przerysowuje, ale nie odswieza w calosci, opisy rowniez
3. efekt 'machania' oknem tipa
4. powrot do grupy z suwakiem i tlo nieodswiezone, a opisy uciete - bez TloKa po chwili jest ok (tzn. pojawiaja sie "...")



Edit: dodam, ze kazdy z tych problemow znika po kliknieciu suwaka, ktoregokolwiek kontaktu i po pojawieniu sie okna K.Notify.
Trial
trzeba bedzie kiedys poprawic wink.gif hehe
ja znowu zauwazylem ze ten problem tez nie jesyt jakis regularny.. i to pojawic sie moze
w specyficznych warunkach...

dzieki za zgloszenie...

ps.
ale tych baboli to jest w tej wtyczce hahaaha wink.gif biggrin.gif
piotr.ek
Tutaj w zasadzie 'wystarczyloby' (jak to latwo powiedziec), zeby kazda zmiana grupy powodowala odswiezenie listy takie, jak to sie dzieje wlasnie przy kliknieciu na cokolwiek itd., bo wtedy jest ok.

BTW cofam to, co napisalem wczesniej - bez TloKa tez sie nie odswieza samo z siebie, a jedynie w sytuacjach takich, jak z TloKiem tongue.gif (tyle, ze bez niego wiaze sie to jedynie z ciachnietymi opisami, a tutaj dochodzi jeszcze tlo, co nieco bardziej w oczy kluje)
zimaq
Mój ulubiony babol



Gdy jakaś zakładka ma poziomy scroll i przesuniemy go w prawo otrzymujemy takie cos.
Dodam, że tło listy, zaznaczenia i całej reszty ustawione jest na białe, a te prostokąciki są, jak widać, czarne
riddle
Zimaq, a może ustaw chilowo kolor biały jako tło kontaktów w Wygląd?
keeveek
mam takiego samego babola jak zimaq, ale to aż takie okropne nie jest tongue.gif pojawia sie zawsze przy scrollowaniu w poziomie..
Trial
szczerze mowiac probowalem jakos wywolac poziomy scroll ale nie udalo mi sie smile.gif
widocznie slabo sie staralem... szczerze mowiac Poziomy scroll jest raczej unikatem i wystepowac nie powinien
tak mi sie wydaje....
ale jesli ktos powie w jakich warunkach on wystepuje to postaram sie zobaczyc czy da sie cos z tym zrobic smile.gif biggrin.gif

druga sprawa to co piotrek przedstawil to jakis babol bo umnie ten efekt nie wystepuje...
to jest jakas sieczka albo innej wtyczki, albo cos nie tak jest ?? (dziwne)

a tym czasem spdam do pisania smile.gif
Nigatsu
Może zostanę zbesztany ale co tam tongue.gif

Mianowicie mam pewną propozycję odnośnie wyświetlania zaznaczenia. Zaznaczenie może pochodzić od znacznie większego obrazka niż rzeczywiste wymiary zaznaczenia. Jednak wtedy mamy do wyboru albo dopasowanie obrazka do zaznaczenia (w tym wypadku ściśnięcie go) lub "wykrojenie" z niego części odpowiadającej rozmiarowo zaznaczeniu. I tutaj wpadłem na pewien pomysł, z którym mam jednak pewien problem odnośnie wytłumaczenia unsure.gif. Gdyby do zaznaczenia podstawić obrazek o wielkości naszej listy to czy nie dałoby się tak zrobić by zaznaczenie wyświetlało część obrazka przypadającą na miejsce zaznaczenia listy. Teraz to możemy w zaznaczeniu co najwyżej wyświetlić górę, środek lub dół obrazka i wygląda to dziwnie:



Gdyby tak się dało zrobić jak myślę, to pod kontaktami pojawiałoby się inne zaznaczenie w zależności od odległości zaznaczonego kontaktu od góry albo dołu.
zimaq
Po co marnować czas na to, skoro można poświęcić go na zrobienie przeźroczystości png'ów smile.gif
Nigatsu
A no tak, przeźroczystość .png załatwia wiele "wizualnych" problemów i zachcianek tongue.gif. Mój pomysł był raczej drogą na około bo na liście "do zrobienia" nie ma jeszcze nic o .png tongue.gif
DoX
Fajny pomysł ale aby to fajnie wyglądało to też czeba mieć fajny obrazek wink.gif wacko.gif
arct!c
Których systematycznie przybywa w odpowiednim dziale.
Nigatsu
Jak ze wszystkim, by fajnie wyglądało trzeba się napracować (albo poczekać aż dojdą nowe opcje w programie tongue.gif)
zhvir
Trial -> co powiesz o tym? To zamierzone czy taki mały bug? Może ten bug jeśli to rzeczywiście bug do czegoś ci się przyda wink.gif http://www.konnekt.info/forum/index.php?s=...indpost&p=62886
Abraxas
Zhvir cicho bo jeszcze poprawi i mój nowy zestaw będę mógł do kosza wywalić tongue.gif

Swoją drogą ustawiając taki sam kolor tła jak i czcionki w wyglądzie można ukryć nicki na liście kontaktów smile.gif

Skoro już piszę tutaj to jeszcze jedno pytanie. Nie da się w TłoKu ustawić ścieżki względnej do plików, bo chciałbym pliki expimpa dołączać do teł dla wygody?
Olórin
Powinny działać, względem ścieżki katalogu K.
Abraxas
Olórin jakby mi to działało to bym nie truł wink.gif
riddle
Chciałbym zgłosić REQ w sprawie listy kontaktów - skoro już ją przemalowujesz, czy dałoby się wyświetlać kontakty z dopełnieniem (paddingiem) u góry 5px? Przestałem korzystać ze sprzątaczKi i teraz pierwszy kontakt jest zlepiony z górnym obramowaniem. Co wpływa na estetykę i użyteczność.

Edit1: Przeczytałem TODO z pierwszego posta i nie zauważyłem tego, więc raportuję: okazuje się, że wtyczka nie reaguje na przechodzeniem kontaktów z trybu w którym mają ikonkę (?) [przed 20 min bądź mniej były dostępne] w tryb niedostępności - mam włączone filtrowanie listy na nieobecnych i nie znikają mi oni. Dopiero kliknięcie Nie filtruj / Filtruj pomaga.

Nie przypominam sobie, żeby problem występował bez tłoKa, ale mogę się mylić.
keeveek
u mnie ten problem nie występuje.
Lisuu
Co do problemów, ja od zmiany nazwy na TloK nie mam żadnych wink.gif

I mam takie pytanie ( może Offtopic ale co tam ), gdzie moge znaleźć takie fajne tło jak to w głównym poście, pierwsze od lewej ? biggrin.gif
zhvir
@Lisuu: http://www.konnekt.info/forum/index.php?s=...indpost&p=60161

więcej fajnych teł w dziale Tłok - Tła listy kontaktów
Trial
po dosc dlugim czasi odzywam sie - chociazby po to zeby zyczyc wam wesolych swiat smile.gif

QUOTE
czy dałoby się wyświetlać kontakty z dopełnieniem (paddingiem) u góry 5px?

pomysle o tym...

QUOTE
Przeczytałem TODO z pierwszego posta i nie zauważyłem tego, więc raportuję: okazuje się, że wtyczka nie reaguje na przechodzeniem kontaktów z trybu w którym mają ikonkę (?) [przed 20 min bądź mniej były dostępne] w tryb niedostępności - mam włączone filtrowanie listy na nieobecnych i nie znikają mi oni. Dopiero kliknięcie Nie filtruj / Filtruj pomaga.

watpie zeby byla to wina akurat tej wtyczki ...

prace nad tlokiem narazie stanely na rzecz innego projektu ale juz nie bawem nowa wersja poprawiona tloka smile.gif pozdrawiam i cierpliwie czekajcie.
smile.gif wink.gif
maciora
Mam problem z tą wtyczką. Chodzi o to ze jak ustawie sobie jako tło zdjecie to gdy zrestartuje k to ono znika ii nie wiem co moge zrobic zeby ono pozostalo. Zna ktoś moze przyczyne tego? W tym temacie starałem się znależć podobny problem ale nic takiego nie zauważyłem niestety. Proszę o pomoc
Trial
maciora: nie wiem za bardzo jak to mozliwe. ale sprawa moze byc taka ze zmienia sie w trakcie dzialania nazwa pliku badz sciezka do niego, lub nie zapisujesz ustawien. moze sa jakies problemy z zapisem ustawien.
maciora
ustawienia sie chba zapisuja ale jak zresetuje program to znika mi ta tapeta, potem jak wejde do ustawien i nacisne OK to tapeta sie pojawia. niewiem co jest grane.
Trial
nie no tak to bedziemy sie bawili w ciuciubabke wink.gif
opisz krok po kroku co sie dzieje po wejsciu co po wyjsciu.
nic nie wiadomo ....
nie wiem moze ma ktos jakis pomysl bo nawet nie wiem o co zapytac smile.gif
zimaq
Może logi?

btw. jak tam pracę nad nową wersją? Jakoś idą? Jakieś przecieki z pola bitwy? smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.