Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: TłoK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
xEm
//Nie cytuj ostatniego posta
Np ? Szczerze ? mam zainstalowanego tylko Q3... Nie gram w gry raczej kompa używam tylko do netu. Może ja mam brak jakiejś biblioteki ? Sam nie wiem.
Aule
zhvir: Wszyscy mają możliwosć testowania nowej kontrolki listy kontaktów, tylko trzeba wiedzieć gdzie patrzeć.
@ndy
@Aule chodzi o Actio ? :>
zhvir
taa... chodzi o Actio :>

ale ja o czym innym miałem napisać smile.gif rzucam propozycję żeby tła dało sie ustawiać poprzez przeciągnięcie na listę kontaktów pliku z obrazkiem, dodatkowo mogłoby się pojawiać od razu jakieś okienko w którym możnaby ustawić wyrównanie obrazka w pionie i poziomie

może jest to trudne do wykonania może nie, nie wiem, ale na pewno będzie to zaje...fajna sprawa smile.gif
Trial
nie oklamujac uzytkownikow ...

raczej nie zapowiada sie na takie zmiany. Bardziej z listy TODO....
czyli jakies png i komunikaty.....

ale narazie mam powazniejsze zjecia smile.gif niz pisanie wtyczki....


pozdrawiam.
kk
78Pawel
Pewnie mnie zlinczujecie - ale pisze smile.gif

Uzywam Konnketa pod dwoma systemami Win98SE i WinXP. Pod IksPekiem wtyczka Tłok w wersji 0.3.2.24 chodzi jak zloto - bez zadnych problemików.

Klopot z tą wtyczka nastepuje dopiero pod Win98SE który nie obsługuje przezroczystosci okna (alpha blending). I własnie z ta przezroczystoscia sa klopoty. Ustanowienie wtyczki Tłok pod Windows98SE w Konnekcie powoduje znikanie kontaktów z okna głownego. Wczystujac jakikolwiek obrazek jako tlo - i ustawiajac jego przezroczystosc na PRZYKRYWAJACY (w Win98 nie ma przezroczystosci - a funkcja w Tłoku nie przeiwduje - rozpoznawania czy system mam Alpha blending czy nie)- przy skrolowaniu okna kontaktów - lista ww. kontaktów wraz z opisami znika i tło robi sie całkowicie czarne.

Mówiac krótko..

Lista kontaktów poprostu albo znika - albo kontakty wizualnie na siebie nachodza na czarnym tle i robi sie totalny bigos w oknie głownym programu.

Moze gdyby wtyczka rozpoznawala sytemy, inaczej reagowala, na ich mozliwosci przezroczystosci - nie bylo by takiego problemu.

Podobny problem rozwiazywałem z Olórinem w przypadku wtyczki TabletKa pod Win98SE.
zhvir
czy to samo dzieje się w wersji 0.4.0.0 beta?
Emtebe
TłoK w wersji 0.4.0.0 beta koliduje ze standardowym wyglądam Konnekta. To znaczy jeśli TłoK jest właczony i mam w nim ustawione np. TYLKO obrazek jako tło, to ustawienia w standardowej zakładce Konnekta nie działają.
Czyli muszę mieć zarówno tło/obrazek ustawiony za pomocą wtyczki TłoK jak i kolor zaznaczenia. Nie da się ustawić koloru zaznaczenia za pomocą standardowej zakładki wygląd, jeśli TłoK jest włączony.
78Pawel
QUOTE(zhvir @ 28.08.2006 - 19:11) *

czy to samo dzieje się w wersji 0.4.0.0 beta?


Ta wersja wtyczki (Tłok 0.4.0.0 beta) przy próbie jej aktywacji (uruchomienia) w Konnekcie pod Win98SE - uruchamia nastepujący ostrzegajacy komunikat - (zaraz po wpisaniu hasla do profilu aktywuajcego Konnekta).



Wybieram z powyzszego zestawienia mozliwosci ->Opcje - NIE - ale wtyczka oczywiscie nie laduje sie do konfiguracji dodatków Konnekta. Jestem ciekaw jakiej biblioteki dynamicznej dll brakuje mi, by wtyczka mogła sie spokojnie uruchomic. Moze chcodzi tu o zestaw bibliotek dll które odwołuja sie do przezroczystosci :|. Nie mam za bardzo pojecia.

W przypadku wtyczki TłoK 0.3.2.24 nie byla mi potrzebna zadna dodatkowa dynamiczna biblioteka dll aby ten pluginek mógł wogóle sie uruchomić.

Licze na Wasza pomoc - i z góry dziękuje uprzejmie za jej udzielenie smile.gif.
Leone
Wybaczcie, że nie przeczytałem całego tematu przed napisaniem, ale po prostu jest on za długi..
Ustawiłem sobie tło i wszystko świetnie wygląda. Tylko jest mały problem - gdy zaznacze jakiś kontakt, to niewygląda to nazbyt dobrze..
Czy byłaby możliwość, aby zaznaczanie było przezroczyste, nie zasłaniało na całej długości tła? Najlepiej, aby jedynie wyróżniało kontakt przez zmiane kolorów (ustawionych w konfiguracji)
Da się tak zrobić?
Abraxas
Obecnie nie ma takiej możliwości. Jest jednak pewna "sztuczka" która daje przezroczystość zaznaczenia kontaktu. Zapoznaj się z zestawami teł dostępnymi na forum. W niektórych zostało to zastosowane.
Trial
- Abraxas :
jest mozliwosc juz w wersji 0.4.0.0 wtyczki. mozliwe jest ustawienie przezroczystosci zaznaczenia "recznie" juz pokazuje jak smile.gif


- Emtebe :
masz racje juz dawno to zauwazylem i pierwsza poprawke jaka zrobilem to wlasnie bylo to smile.gif w wersji 0.4.1.0 ktora lezy u mnie na dysku jest to poprawione smile.gif

- 78Pawel :
mozna dorobic rozpoznawanie systemu i wylaczac dla niego poszczegolne opcje smile.gif (bylo w pierwszej fazie - wylaczylem bo szkoda bylo mi miejsca dyskowego na kody zrodlowe wink.gif ) musialbym miec testera pod Win98 bo niechce mi sie ani emulowac tego systemu a tymbardziej go instalowac... generalnie wtyczka nie byla pisana pod tehn system smile.gif


czekajcie juz nie dlugo..... smile.gif


.....aaaaaaaa kto jest chetny wrzucic ta wtyczke 0.4.0.0 na centralke tak zeby mozna bylo sobie ladnie sciagac za pomoca kUpadte smile.gif
Aule
Zobacz http://olorin.info/2006/02/27/wykorzystani...zych-systemach/

Może i ktoś wsadzi na centralkę. wink.gif
78Pawel
QUOTE(Trial @ 31.08.2006 - 20:28) *

- 78Pawel :
mozna dorobic rozpoznawanie systemu i wylaczac dla niego poszczegolne opcje smile.gif (bylo w pierwszej fazie - wylaczylem bo szkoda bylo mi miejsca dyskowego na kody zrodlowe wink.gif ) musialbym miec testera pod Win98 bo niechce mi sie ani emulowac tego systemu a tymbardziej go instalowac... generalnie wtyczka nie byla pisana pod tehn system


Dziękuje za odpowiedz na moj post dotyczacy przypadlosci ktorych dowiadczam z Tłokiem pod Win98.

Co do BETA TESTINGU wtyczki Tłok pod Win98SE - jestem osoba która bardzo chetnie pomogłaby przy jej testowaniu pod tym GUI.

Co do okienka monitu graficznego które wyrzucił mi Konnekt (a ktore umiescilem w poprzednim poscie) - nie wiem czy nie chodzi przypadkiem o biblioteke dotyczaca DLL nowego UI.dll (user interface.dll pod Xp/Viste - w którym mamy mozliowsc formatowania kolorów Menu). Ja nadal uzywam starszego pliku interfejsu (bez mozliwosci formatowania kolorów menu głownym)

Podejrzewam tez , ze wtyczke Tłok 0.4.0.0 mogles kompilowac i zestawiac pod wspomnianym nowym graficznym interfejsem Konnekta (UI Xp/Vista) - który u mnie pod Win98SE wyprawia istne kosmosy z calym systemem.

( wyłaczanie/zamykanie Konnketa - powoduje Super Kosmiczny Krytyczny Bład [Zadne tam niebieskie ekrany laugh.gif - to cos z czym spotykam sie pierwszy raz] z jadrem systemu Win98(GUI) (Kernel32.dll - przynajmniej tak podejrzewam..moge sie mylic ) - który objawia sie totalnym zawieszeniem sie systemu.

Nastepuje bezingerencyjne z mojej strony - wyrzucenie mnie do czarnego ekranu DOS z mrugajacym kursorem "_" w lewej gornej czesci ekranu laugh.gif - na który moge tylko odpowiedziec wciskajac "sztywny" reset z obudowy tongue.gif)

Trial
nowa wersja tloka
z kilkoma poprawkami i nowa opcja - przezroczystosc smile.gif
zhvir
po pierwszym uruchomieniu poprosił mnie grzecznie o pliki ilu.dll i ilut.dll smile.gif
pierwszy raz sie spotkałem żeby mnie konnekt o to prosił ale szybko sobie poradziłem i pierwsze wrażenia moje są że wtyczka działa dobrze biggrin.gif zaczynam testy

edit: czekam na pierwszy pokaz wykorzystania możłiwości przezroczystoci png... kto pierwszy? :>
Suchy
@UP

U mnie to samo smile.gif


Działa jak należy.
Trial
w wersji 0.5.0.1
ktora jest aktualnie do sciagniecia nie ma tego problemu z ladowanymi bibliotekami (szybka reakcja, szybka poprawka)

mozna juz normalnie sciagac i testowac smile.gif
milej zabawy

p.s. dzieki za "testy" dla Andrzeja1307
GuZiK
Coś nie tak z zaznaczeniem....
Trial
mozliwe ze jest to spowodowane nie prawidlowym dobraniem kolorystyki.
zbyt malo informacji zebyt mozna bylo cos poradzic...

a dwa czy ten sm problem wystapil w starszej wersji?
GuZiK
Nie występował. Zaktualizowałem wtyczkę i się zaznaczenie popsuło...
Suchy
U mnie się wali zaznaczenia gradientowe kiedy jest kolor zaznaczenia 1 i kolor zaznaczenia 2 : #000000 . Po prostu nie wyświetla się żadne zaznaczenie, ale osobiście nie ubolewam nad tym ani trochę.
Andrzej1307
u mnie nic takiego sie nie dzieje, wszystko ok z zaznaczeniem i gradientami.
Suchy
Doszedłem do tego, że kolor gradientowego zaznaczenia nie może być taki jak kolor tła Interfejs -> Wygląd -> Kontakt , ponieważ zaznaczenie nie będzie wtedy wyświetlane.
zhvir
ta właściwość tłoKa przecież była już znana wcześniej dzięki czemu można było ustawić w obrazku zaznaczenia jeden kolor przezroczysty

edit: zaznaczenie staje sie przezroczyste gdy kolor tła Interfejs -> Wygląd -> Kontakt jest identyczny z jednym z kolorów w obrazku zaznaczenia... nie potwierdzam żeby kolor gradientu zaznaczenia miał wpływ na błędne wyświetlanie zaznaczenia
wasiu
Z tego co wiem i używam:), to od wersji Tlok'a 0.4 jest możliwość ustawienia przezroczystości zaznaczenia niezależnie od ustawienia koloru kontaktu, u mnie przynajmniej ta opcja działa doskonale.
Suchy
QUOTE
zaznaczenie staje sie przezroczyste gdy kolor tła Interfejs -> Wygląd -> Kontakt jest identyczny z jednym z kolorów w obrazku zaznaczenia... nie potwierdzam żeby kolor gradientu zaznaczenia miał wpływ na błędne wyświetlanie zaznaczenia


Chodziło mi o sam gradient, bez obrazka, ale widzę, że nie odkryłem nic nowego wink.gif
78Pawel
Uprzedzam tongue.gif - nie jestem Malkonentem

Wtyczke i jej badź co badź bardzo fajne wlasciwosci Tłok w Konnekcie pod Win98SE musze sobie darowac.

Obecna wersja 0.5.0.1 jest rozpoznawana przez mój starszy UI.dll (ten bez mozliwosci modyfikacji kolorów okien menu - tzw Ui.dll pod XP/Vista) - w oknie INTERFEJSU. Lecz niestety - nadal sa kłopotki z przezroczystoscia.

Ogólnie podczas testowania pod Win98SE- nowy Tłok wyprawiał istne cuda - spowodował ze powiazany scisle z plikiem wykonywalnym EXE - plik Ui.dll nie mógłbyc załadowany jako głowna biblioteka programu (prawdopodobnie został w jakis sposób uzkodzony lub cos sie zchrzanilo - bo po podmianie kopii zapasowej Ui.dll -> Konnekt PODNIÓSŁ SIE smile.gif i działał normalnie )

Tak na marginesie..

Sorry jezeli marudze z tym Win98SE ..ale jestem do niego emocjonalnie przywiazany laugh.gif wink.gif.

Trudno - tą fajna wtyka moga cieszyc sie jedynie posiadacze WinIksPe i Win2xxx.

Mimo wszystko - dziękuje bardzo za pomoc smile.gif
Trial
proponuje uzywac w takim razie starszej wersji wtyczki ktora jest do sciagniecia na kplugins.
brux
Przeczytałem cały temat ale nie znalazłem odpowiedzie na pytanie jak zrobić tak zeby tło w konnkcie było przezroczyte tzn zeby było widać pulpit ikonki itp pod oknem konnekta.

Moze przeoczyłem jakąś podpowiedz..
saCOOL
Ustawienia - interfejs - widoczność głównego okna..
Ustawienia - interfejs - lista kontaktów - zakładki - przezroczystość okna rozmowy..
zhvir
po pierwsze Ustawienia -> interfejs -> widoczność głównego okna (włącz przezroczystosć)

na coś powazniejszego musimy poczekać co wymyśli ursus6 w swojej wtyczce kAlpha którą miejmy nadzieję cały czas dopieszcza smile.gif
a ponieważ jego kAQQ jest już prawie skonczone to może pozniej znajdzie więcej czasu na kAlphe (czy jak to sie teraz nazywa)
brux
Nie no taką przezroczystosć to ja umiem zrobić, chodzi raczej o to zeby wogóle usunąć tło z konnekta jak by sie dało to belki boczne tez, tak zeby zostały same kontakty i buttony, ale chyba bede musiał jeszcze poczekać, dzieki za chęci w każdym razie.
wasiu
Nie wiem czy ktoś zauwazył to, ale w nowej wersji Tloka, jak w ustawieniach tła ustawie pozycja pionowo badz pozycja poziomo na "Dopasuj" to tło na liście traci kolory (przy wyłączonej przezroczystości), we wczesniejszych wersjach nie pojawiał sie ten problem nie wiem co go powoduje. Zauwazyłem, że tło "traci" kolory, przebarwia sie, nie wiem jak to nazwac na kolor jaki jest ustawiony w wyglad-kontakt.
Trial
probowalem na wszelkie sposoby ale jakos ten efekt ktory zaobserwowales nie udalo mi sie odtworzyc u siebie ... ??
nie wiem o co chodzi....
wasiu
Załaczam sreeny jak to wyglada, próbowałem z róznymi tłami i ciągle to samo
tak wyglada bez opcji "dopasuj":


a tak gdy wybiore dopasuj (nie ma znaczenia czy w pionie czy poziomie):



EDIT @down: no trudno poczekam na nową wersje, narazie wróciłem do 0.4 i na niej śmigam:)
Trial
wasiu no bardzo mi przykro ale nie moge u siebie tego zasymulowac, a na rozne sposoby proboje i nic sad.gif
propopnuje komus innemu wypowiedziec sie na ten temat ??
bo ciezko mi ustalic zrodlo problemu.
powiem wiecej nawet zapodalem sobie na tlo ta sama fajna kobitke co ty smile.gif

pozdrawiam i milego uzytkowania smile.gif
wasiu
smile.gif to znowu ja, teraz coś dziwnego stało mi sie z lista po wyłączeniu Tloka, nie wiem czy coś to ma wspolnego z problemem który wyzej postowałem, ale tamten bład może wynikać z tego nie wiem, jeśli nie to sorry;]
po wyłączeniu tłoka z lista dzieje sie dziwna sprawa tak jakby sie ona nie odświeżała, jak przytrzymam na kontakcie kursor i pojawia sie tip to po chwili zostawia on ślady na liście, i ogole przy przesuwaniu suwakiem listy konatków podobne rzeczy sie dzieją, załączam screena:


EDIT: znalazłem na forum ze taki bład w sprzataczce powoduje, buforowane wyswietlanie, ale u mnie wysątpuje tylko gdy odłacze wtyczke Tłok, jak jest ona włączona we wtyczkach (nie musi być ustawione tło) to nie występuje ten problem.smile.gif
Ten bład chyba jednak nie ma nic wspolnego z błedem zgłaszanym wczesniej przeze mnie można ten post usunąc, sorry:(.
Trial
to wlasnie jest mistrzostwo tej wtyczki ze poprawia bledy innych wink.gif
niby nie dziala a jednak poprawia bledy innych wink.gif


p.s. zawsze warto miec "tloczno" we wtyczkach wink.gif

pozdrawiam
GuZiK
QUOTE(GuZiK @ 3.09.2006 - 22:03) *

Coś nie tak z zaznaczeniem....


Mój problem dalej występuje... i nie wiem jak się go pozbyć...
Olórin
Jakie błędy? Wyraźnie było napisane że SprzątaczKa nie działa z buforowanym wyświetlaniem wink.gif
Trial
GuZiK:
QUOTE
Mój problem dalej występuje... i nie wiem jak się go pozbyć...

no a ja tymbardziej nie wiem jak sie go pozbyc wink.gif
zbyt malo szcegolow

Olórin: tak jakos mi sie wymsknelo smile.gif zaobserwowalem ze ludzie czesto nie czytaja forum tylko powtarzaja swe pytania po 100 razy smile.gif i co fajniejsze jest to ze wypowiedz odpowiadajaca na dany probelm byla powiedzmy pare postow wyzej . smile.gif

pozdrowka
zhvir
@GuZiK: musisz pokombinować z kolorami w wygląd i w tłoku
Trial
hej

i powstala nowa wersja wtyki "Tlok".

- Dodalem dwa przyciski ktore maja ulatwic i przyspieszyc
ustawienie koloru pod ikonkami. Nie zawsze beda dzialac tak jak by sie chcialo, wiec nie nalezy
wymagac od tych "przyciskow" biggrin.gif zbyt wiele.

- Poprawilem rowniez wyswietlanie tla gdy jest ustawiona opcja "Opis kontaktu na liscie - pod nazwa"
automatycznie wtedy ustawiane jest tlo Opisu.

milej zabawy smile.gif
Andrzej1307
a jesli chodzi o te przyciski to one ustawiaja kolory z WYGLĄD takie same jak kolory gradientów wybranych w ustawieniach Tloka? Bo nie wydaje mi sie zeby pobieraly kolor obrazka tongue.gif ale moze sie myle?
MSQ
QUOTE(Trial @ 24.09.2006 - 13:28) *

hej

i powstala nowa wersja wtyki "Tlok".

- Dodalem dwa przyciski ktore maja ulatwic i przyspieszyc
ustawienie koloru pod ikonkami. Nie zawsze beda dzialac tak jak by sie chcialo, wiec nie nalezy
wymagac od tych "przyciskow" biggrin.gif zbyt wiele.

- Poprawilem rowniez wyswietlanie tla gdy jest ustawiona opcja "Opis kontaktu na liscie - pod nazwa"
automatycznie wtedy ustawiane jest tlo Opisu.

milej zabawy smile.gif


Właśnie brakowało mi tych dwóch opcji, gdy wczoraj zmieniałem wygląd Konnekt'a. Z nieba mi spadłeś biggrin.gif Wielkie dzięki biggrin.gif
stanmar
Witam
Nie wiem czy to tylko u mnie czy juz bylo gdzies na forum, szukalem nie znalazlem smile.gif
U mnie wtyczka nie wyswietla tla w wersjach 0.5.x.x, gdy wracam do 0.4.0.0 tlo ladnie sie pokazuje, co moglem zle poustawiac, ze otrzymalem taki "efekt". Nie mam zadnych innych bledow, komunikatow itp, gradientne zaznaczenie dziala ok, w logach tez nic nie znalazlem ciekawego. Licze na konstruktywna podpowiedz smile.gif
T4ndeta
W wersji 0.5.2.1 nie działa przezroczystość w PNG (jest czarny kolor), w poprzedniej wersji działała bez zarzutu

T4ndeta
Trial
stanmar: mozliwe ze brakuje ci bibliotek DevIL-a.

T4ndeta: co to oznacza w poprzednich wersjach ?? i co tylko przezroczystosc nie dziala ?? zbyt malo informacji.
BZZ1986
u mnie nowa wersja zrobila pikselki zamiast obrazka w tle.... stara dziala dobrze..... ktos ma jakis pomysl?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.