Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: TłoK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
T4ndeta
O ile sie nie myle w przed ostatniej becie została dodana obsluga transparentu w png, i w tej wersji działało dobrze.
W najnowszej becie transparent nie działa tzn zamiast transparentu jest czarny kolor


(To czarne to obrazek ktory powinien byc przezroczysty)
zhvir
QUOTE(BZZ1986 @ 26.09.2006 - 09:06) *
u mnie nowa wersja zrobila pikselki zamiast obrazka w tle.... stara dziala dobrze..... ktos ma jakis pomysl?

należy włączyć 32-bitową głębię kolorów zamiast 16 bitów
błąd wynika zapewne z tego że obsługa przezroczystych pngów wymaga większej niż 16-bitowa głębi kolorów
Trial
dzieki zhvir jest jakis problem wlasnie albo z *.png albo z tym DevIL-em.
mozna by sie pokusic o nowa wersje DevIL-a w konnekcie...
dulek000
Ta, to musi Devil być - kNotify też ma problemy z 16-bit.
@ndy
Przecież 16 bitów nie ma kanału alfa(przeźroczystości)
Trial
no tak tylko ze ja nie mam np zaladownego *.png tylko normalnie *.jpg czy jakas inna bitmapa bez kanalu alpha i co ?? i nie smiga.. zreszta kiedys bylo bez obslugi DevIL i normalnie sobie chodzilo.. musze jeszcze popatrzewc sobie ewentualnie z nowym DevIL-em czy sa takie problemy..
@ndy
QUOTE(Trial)
no tak tylko ze ja nie mam np zaladownego *.png tylko normalnie *.jpg czy jakas inna bitmapa bez kanalu alpha i co ?? i nie smiga..


Skoro tak to problem jest też z obsługą obrazków.
sqby84
Witam.. widze że znasz się na robieniu wtyczek do konnekta.. powiem ci co mógłbyś jeszcze wykombinować.. (ja się na tym nie znam więc zlecam robotę profesjonaliście smile.gif
Otóż przydałby się awatary zarówno w liście kontaktów (miniaturki) jak i w oknie rozmowy (np. obok pola gdzie wpisujemy wiadomość).
Jeszcze jedna rzecz która mogłaby fajnie wyglądać to lista kontaktów zintegrowana poniekąd z pulpitem ( tzn sama lista bez okienka konnekt'a )
prościej mówiąc wszystko zupełnie przezroczyste poza kontaktami. Jak potrafisz to zrobić będe wdzięczny smile.gif
zhvir
takie coś to tylko w erze wink.gif
a tak już poważnie to coś takiego robi właśnie ursus6 (mam nadzieje że robi i nie zarzucił projektu kAlpha)
T4ndeta
Jako ze autor nie podpowiedział na mój ostatni post dołączam przykładowy obrazek na którym przezroczystość w TłoKu nie działa (przepraszam ze męcze ale bardzo chciałbym ustawić sobie przezroczysty obrazek w Konnekcie)


Sama miniaturka pokazuje w czym jest problem (tzn w tym przypadku po stronie imageshacka)

T4
Trial
Nowa wersja do pobrania w pierwszym poscie.

T4ndeta: Zauwazylem ten problem i postaram sie go naprawic w rozsadnym dla mnie czasie.

milego testowania
Konrado
Piękne to tło jako tapeta z pulpitu. Już nie musze bawić się Photoshop'em. Na jakiej zasadzie to działa?
Trial
To jest jak tajemnica wypiekow babuni wink.gif sa pyszner a nikt nie wie jak zostaly zrobione wink.gif

pozdr.
zimaq
Łonderful ! ;-)

Aczkolwiek jeden mały bug, zniknął mi tekst na pasku tytułowym k... ;P
edit:
blah, dobra, mój błąd, nie miałem opisu po prostu ;-)
GuZiK
Super!
A miałem proponować takie przechwytywanie - przyda się przy Ramce Kosiarza / pewnej wersji pewnej wtyczki pewnego autora wink.gif ;]

edit:
przydałaby się jakaś integracja z tymi wtyczkami... osobiście by mi sie widzialo, że jezli zostaje tylko konnekt na pulpicie to wtedy pobiera tapetę...
lukaszgl
Piękne, po prostu piękne... i jak ułatwia życie wink.gif
manieKMP
A no ułatwia, nie trzeba się bawić w skalowanie, przycinanie i inne rzeczy gdy się chce mieć tło w Konnek'cie takie samo jak jest na pulpicie. Nie występuje też przy tym problem z wyświetlaniem tła pod kontaktami gdy ma się odznaczone w grupach "Zakładki w kilku linijkach" (problem pozostał w nowej wersji jeśli nie ustawi się "Tapeta pulpitu jako tło", tylko zapoda się obzazek). Problem przynajmniej u mnie występuje.

<-To się dzieje jak odznaczę w opcjach "Grupy" "Zakładki w kilku linijkach" (jak jest zaznaczone to tak się nie dzieje)
Andrzej1307
Swietne! smile.gif Teraz piknie wyglada, dzieki Trial!

edit: a moze funkcja ktora robiłaby cale tlo przezroczyste? (nie wiem, moze juz bylo proponowane...)
Aule
No to jest taka pseudo-przezroczystość. Na pełną raczej jeszcze poczekamy.
SkkF
A mam pytanie. Głupie :> Gdzie teraz się znajduje menu wtyczki, bo w konfiguracji u mnie nie ma? :x
BlackFalcon
Chyba w interfejsie. Jest tam cos takiego, jak lista kontaktow.
zhvir
OT: co wy byście poczęli jakby wam przyszło skonfigurować sobie mirande
EOT
Andrzej1307
@Aule: Tak, ale chodzi mi o to, zeby przez liste kontaktow bylo widac inne okna itp. smile.gif Wiem, poczekamy... wink.gif
KoSiarzPL
To już by było trochę bardziej skomplikowane. Teraz Trial pewnie odpowiednio przesuwa obraz tapety użyty jako tapeta pulpitu.
Trial
widze ze ciekawi was temat jak zostalo to rozwiazane... i jak mozna by to poprawic...

wiec powiem co i jak.
wczesniej probowalem zrobic to na zasadzie przechwytywania pulpitu ale efekt byl tragiczny bo do pulpitu zaliczalo sie tez okno konnekta wiec co za tym idzie konnekt wyswietlal samego siebie.
wiec zaprzestalem prace nad tym rozwiazaniem.
pozniej z pomyslem wstawienia jako tlo bezposrednio tapety pulpitu (nromalnie podajac sciezke) przeszedl Olorin.
wtedy otworzyly mi sie oczy na nowy pomysl smile.gif
wiec nic nie pozostalo jak zasymulowac (odtworzyc) tlo pulpitu w konnekcie. czylli rozciaganie , sasiadujaco i wysrodkowanie plus kolor systemowy tla.
wszystko to ladnie zostalo odtworzone pozniej powstal problem zmiany tla pulpitu w trakcie dzialania programu. Wiec zostalo i to rozwiazane.
nie wiem czy kiedys powstanie wersja z przykrywanymi oknami - poniewaz nie jest to proste (ale mozliwe) smile.gif

pozdrawiam smile.gif
Abraxas
Szkoda tylko że przy mojej wesołej 1600x1200 rwie dość mocno, chyba będę musiał poczekać na inne rozwiązanie.
Olórin
Przekonwertuj tapetę programem graficznym na odpowiedni wymiar i ustaw rozciąganie na wyśrodkowany, powinno być lepiej.
78Pawel
Mogę tylko powiedzieć - że jestem pod ogromnym wrażeniem - świetna robota - BRAWO

Jak zobaczyłem że wraz z przesunięciem Głównego Okna Konnekta - tapeta mojego pulpitu jest tłem Głownego Okna Konnekta - i odpowiednio dostosowuje się położeniem - do TAPETY PULPITU - doznałem bardzo przyjemnego szoku.

Bez kitu - twierdze że nie ma drugiego takiego niezależnego zespołu programistów wtyczek (Może obok Mozilli), który dokonałby takich postępóww tak krótkim czasie -

Kilkudziesięciu PROFESJONALISTÓW-programistów najbardziej powszechnie używanego komunikatora w Polsce - powinno przychodzić do Was na OBOWIĄZKOWĄ NAUKĘ.

Jeszcze raz gratuluje !!
Trial
dzieki w imieniu moim i OLORINA - jemu sie praktycznie te pochwaly naleza smile.gif

az milo sie pracuje dla ludzi ktorzy szanuja prace drugiego smile.gif
czasami nie jest latwo nocki nieprzespane - ale sa ludzie ktorzy potrafia docenic i dzieki wielkie ......
mialem dzis straszny nastroj ale tym postem poprawiles mi go na MAXA - THX

ciebie 78Pawel zapraszam na PIWO jesli sie uda spotkac smile.gif

pozdrawiam wszystkich smile.gif
GuZiK
o kurczę, to ja myślałem, że ja sobie tak tło listy dostosowałem do tapety biggrin.gif

Dzięki, dzięki, dzięki Trial i Kamil:).

78Paweł: spotkanie, będzie spotkanie,zorganizuj nam spotkanie wink.gif wprawe juz masz wink.gif
raben



I co z TYM zrobić ?sad.gif bug bug bug biggrin.gif dodam ze to na mojej rozdzielczości 1920 x 1200 sad.gif
keeveek
bug to sprawka ikon, nie tłoka
mariush
Ustawienia > Interfejs > Wygląd > Kontakt > zmień kolor tła
zimaq
Tu chodzi o to, że nie wycina odpowiedniego fragmentu tapety, co zresztą można tez zaobserwować przy użyciu K+ i ukryciu ramki i toolbarów.
Trial
powiem tak.

takie cos ze ktos mi wklei screena i nie powie o co mu chodzi to mi nic nie mowi - dla mnie wszystko jest okiej.
postarajcie sie czasami w opisach swoich problemow.
i tylko zawsze widzicie Bugi - nic wiecej wrrrr... biggrin.gif

nie poprawie a co... smile.gif
lukaszgl
Rzeczywiście po włączeniu kilku opcji związanych z ukrywaniem elementów w K+ dzieją się dziwne rzecz z tłem w konnekcie. Jednak wystarczy tylko odświeżyć pulpit i wszystko wraca do odpowiedniego stanu (przynajmniej u mnie).
Trial
sprawa wyglada tak
ze wina lezy po stronie wszystkich wtyczek ktore manipuluja konnektem i jego wygladem.
problem prosze kierowac do nich.
78Pawel
QUOTE(Trial @ 14.11.2006 - 20:46) *

dzieki w imieniu moim i OLORINA - jemu sie praktycznie te pochwaly naleza smile.gif

az milo sie pracuje dla ludzi ktorzy szanuja prace drugiego smile.gif
czasami nie jest latwo nocki nieprzespane - ale sa ludzie ktorzy potrafia docenic i dzieki wielkie ......
mialem dzis straszny nastroj ale tym postem poprawiles mi go na MAXA - THX

ciebie 78Pawel zapraszam na PIWO jesli sie uda spotkac smile.gif

pozdrawiam wszystkich smile.gif


Dziękuje za zaproszenie smile.gif - myślę ze tak jak wspomniał GuZiK może uda się zorganizować jakiś mały Zlot Konnektowców z Forum - i wtedy będzie okazja do podzielenia się radością przy "złotym napoju" tongue.gif

W pracy - korzystając z Konnekta - zaprezentowałem moim kolegom( którzy używają albo Tlena albo GG) ten efekt TŁOKA i co niektórzy zjechali ze swych miejsc siedzących na ziemie.

Kolega który pisze prawie-amatorsko programy - był naprawdę pod wielkim wrażeniem. Więc superlatywy pod adresem twórców - aż same cisną się na usta.

Ustawiając przezroczystość Głównego Okna Konnekta (całego interfejsu) + Okna Rozmowy (na okolo 65-70%) i dodając tą MEGA możliwość w Tłoku - otrzymałem b.fajny efekt. Ustawiając w innych aplikacjach (Foobar, Rainlendar, -> moje najczęściej używane elementy pulpitu) Przezroczystość - uzyskałem na XP - efekt zbliżony do efektu jaki jest zaimplementowany w Viście (Przezroczystości poszczególnych okien aplikacji przenikały się wzajemnie - tak że miałem spokojny wgląd na umieszczone elementy na pulpicie).

Co do opcji przenikania tła pulpitu jako Tła Konnekta przez aplikacje nieprzezroczyste - (nie jestem programistą) myśle że będzie to bardzo trudne i może (choć nie musi) obciążać bardzo procesor (bo to jest chyba stałe przeliczanie współrzędnych określonego aktywnego rozmiaru wewnętrznego obszaru Głownego Okna - wzgledem[czas rzeczywisty] umieszczonego w pamięci - położenia i rozdzielczości tapety pulpitu - i przekładanie go na obecną pozycje i rozmiar wew. okna głównego Konnekta i dopasowywanie go przez porównywanie współrzędnych [jakiś punkt odniesienia - np.róg ekranu przy odp. rozdzielczości tapety])

W każdym bądź razie - nie zauważyłem by się coś wysypywało przy okazji nowego Tłoka.
rysi3k
Mam jeden błąd który tkwi w Tłoku od dawna i nikt jeszcze go nie poprawił :]
Nie wiem czy inni taki błąd mają czy nie
Po uruchomieniu K tło wygląda tak:

Po przejściu na inną zakładkę już jest ok, wracam na poprzednią i jest w porządku wszystko. Dlaczego tak się dzieje?

Pozdrawiam
stivo
A ja nie kumam jaki jest błąd na tym screenie?? Albo wrzucisz drugiego screena z poprawnym wyglądem, albo napisz o co chodzi...
rysi3k
poprawnie jest po wróceniu na tą zakładę:
Trial
Prosze was wszystkich o to jak zglaszacie BLEDY to nalezy opisac:


- co jest nie tak ?
- kiedy to sie dzieje (w jakich okolicznosciach) ?
- jak powinno byc prawidlowo (waszym zdaniem) ?
- mile widziane sa Screeny.



INACZEJ POSTY BEDA WYRZUCANE i nie bedzie zadnej mozliwosci na poprawe zaistnialego bledu....




rysi3k: z twoich Screen-ow DOMYSLILEM sie ze chodzi o to ze kontakty sa nie odmalowywane wybranym Tlem.
nic wiecej nie udalo mi sie domyslic (kiedy, co i jak).
manieKMP
rysi3k chyba pisze o tym samym co ja na stronie 21 tego tematu.
Czyli:
-po odpaleniu Konnekt'a nie ma tła pod kontaktami na liście
-występuje wtedy gdy plik graficzny jest tłem (czyli opcja "Wyświetlaj obrazek") i jest odznaczona opcja "Zakładki w kilku linijkach" (w ustawieniach "Grupy")
-powinno być poprawnie wyświetlane tło gdy są odznaczone "Zakładki w kilku linijkach" (moim zdaniem wink.gif)
-mój screen jest na 21 stronie (nie ma chyba sensu wstawiać drugi raz tego samego), no i rysi3k swoje też pokazał

PS. Problem nie występuje przy nowej opcji "Tapeta pulpitu jako tło."

Pozdrawiam.
Trial
tu nie ma nic do rzeczy "Zakładki w kilku linijkach" mam tak zawsze wlaczone i nic sie nie dziej.
ja poprostu stawiam na cos innego.... jakies ustawienia konnekta ktore przy starcie nie pozwalaja sie mu Odmalowac i tyle....

zobacze jeszcze...

p.s. manieKMP ciebie prosze o kontakt osobisty pozniej - to potestujemy tego bug-a.
zhvir
OT

@manieKMP: to że u ciebie jest na stronie 21 nie znaczy wcale że u innych też będzie na tej stronie... zauważ że w opcjach forum możesz ustawić liczbę postów na jednej stronie więc najlepiej jak podasz po prostu numer posta
rysi3k
Już tłumacze.
Uruchamiam K i mam coś takiego:

Wybieram zakładkę np Znajomi już jest poprawne tło takie jak na:


czyli nie ma tła (z wybranego obrazka) pod kontaktami na zakładce która jest widoczna po uruchomieniu programu (widoczne są tylko wąskie paski ustawionego tła (widać na screenie nr 1).
Przy opcji gradientowe tło jest taki sam problem. Nic nie zmienia też zabawa z ustawieniami zaznaczenia (czy to gradient czy też obrazek).
Taki wygląd zostaje do momentu wyboru innej zakładki - nie pomaga ukrywanie poprzez kilk w ikonę w trayu czy też zamknięcie X w rogu i ponowne pokazanie okna.

Pozdrawiam
manieKMP
Trial, sądziłem że ta opcja ma coś z tym wspólnego, ponieważ jeżeli ona zostanie zaznaczona to problem nie występuje, więc tym się kierowałem.


zhvir, sorry, nie wziąłem tego pod uwagę 417


//EDIT: Przed paroma minutami jeszcze raz pokombinowałem i wyszło dodatkowo, że problem nie wystąpi gdy lista kontaktów jest na tyle długa by była możliwość jej przewijania, czyli jeśli nie ma scroll'a (krótka lista) to tło się nie wyświetla pod kontaktami, jeśli jest scroll (lista długa) to i tło się wyświetla poprawnie. Ale i tak nie mam pojęcia czego to może być przyczyną.
rysi3k
u mnie czy jest scroll czy go nie ma nie zmienia to sytuacji, ciągle jest ten sam problem.
Mucha
Testowalem opcje z tapeta pulpitu jako tlem i mam problem z czcionkami. Dookola sa biale obwodki, jak widac na screenie:

Przy czarnej, pogrubionej czcionce to jeszce ujdzie chociaz brzydko wyglada, ale przy cienkiej, jasnej rozmazuja sie litery i nie da sie np odczytac opisu (tam gdzie sa krzaczki powinno byc "AAAaaaa!!!"). Nie mialem wlaczonych zadnych innych wtyczek oprocz Tloka 0.5.3.0.
EDIT
Na drugim screenie widac jednak ze sa problemy takze z czarna pogrubiana czcionka.
Suchy
Spróbuj włączyć wygładzanie krawędzi czcionek: clear type. Ja mam coś podobnego, ale raczej nie ma to nic wspólnego z TłoKiem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.