Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: TłoK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Trial
raczej na dzien dziesiejszy nie ma mozliwosci tego poprawic sad.gif
znaczy z poziomu ustawien ...
jest to problem braku wyswietlania z przezroczystoscia kanal alpha
w ktorej z kolejnej wersji wtyczki powinno zostac to zlikwidowane...
Deto
No wybralem obrazek,oczywiscie zaznaczylem"wyswietlaj obrazek"i nie dzialalo.A teraz hula:)
@ndy
Zauwazyłem jeszcze jeden problem. Jak tylko się podłącze online to kolor czcionki listy kontaktów bardzo powoli staje się biały. Wcześniej teog nie miałem dopiero po instalacji TloKa to się zaczeło robić :]
Olórin
K ma standardowo taką "animację" zmieniających się kontaktów, można wyłączyć w konfiguracji.
Andrzej1307
@ndy: podaj link do tego tla biggrin.gif

mi tlok po jakims czasie dzialania K spowalnia przewijanie listy kontaktow... bardzo spowalnia dry.gif
rysi3k
U mnie jest taki problem:
przy uruchomieniu K lista wygląda tak jak w scrrenie. Później po przełączeniu na inną zakładkę już jest ok... po powrocie na poprzednią też ok jest...

Nie wiem może coś przeoczyłem ale wątpie wink.gif

Pozdrawiam

Trial
to znaczy ze cos sie popsulo biggrin.gif wink.gif

hmmm wiecej szczegolow...
rysi3k
Więcej szczegółów tzn co smile.gif ?
dulek000
Np. logi, Twoja wersja wtyczki, uruchomione u Ciebie pluginy itp.
rysi3k
Konnekt. v 0.6.22.137 | ui 0.1.21.50

Pluginy:
## [CORE] * plugin - plugins\dwutlenek.dll
## [CORE] * plugin - plugins\exPIMP.dll
## [CORE] * plugin - plugins\gg.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kIEview.dll
## [CORE] * plugin - plugins\konnferencja.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kstyle.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kTransfer.dll
## [CORE] * plugin - plugins\notify.dll
## [CORE] * plugin - plugins\sms.dll
## [CORE] * plugin - plugins\update.dll
## [CORE] * plugin - plugins\ggimage.dll
## [CORE] * plugin - plugins\DzielniK.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kDodatki.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kZmieniacz.dll
## [CORE] * plugin - plugins\checky.dll
## [CORE] * plugin - plugins\GetToKnow.dll
## [CORE] * plugin - plugins\tabletka.dll
## [CORE] * plugin - plugins\linKer.dll
## [CORE] * plugin - plugins\TłoK.dll
## [CORE] * plugin - plugins\KoreKtor.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kcmd.dll


wersja TłoKu TłoKa - najnowsza - 0.2.1.0 (alpha).

Pojawia się to zawsze smile.gif Jeśli bardzo potrzebne to logi mogę gdzieś udostępnić
Trial
mozliwe ze najblizsze poprawki ten problem rozwiaza smile.gif

za bardzo nie wiem co sie dzieje i nie mam pomyslu sad.gif


...
a nie jednak cos mi przyszlo do glowy biggrin.gif
ale i tak jest to dziwne dzialanie smile.gif
narazie nie bedzie wyeliminowane bo jeszcze nie sprecyzowalem bledu
ale wiem co jest chyba grane smile.gif
prawdopodobnie blad zostanie usuniety wraz z przebudowa wtyczki
ktora ma na celu poprawic wiekszosc problemow ... zmiana calkowitego podejscia do rysowania tla smile.gif

rysi3k
A kiedy można się spodziewać nowej wersji wink.gif ?

Pozdrawiam
rysiek
Trial
narazie bedzie rozwijana ta wersja wtyczki do pewnego poziomu,
i rownorzednie bedzie tworzona wtyczka z przepisanymi bebechami i z innym podejsciem do rysowania tla
smile.gif

badzcie cierpliwi smile.gif
Lisuu
Niezła robota wink.gif

Wtyczka działa bez zastrzeżeń.

Mam pytanie. Czy możliwe by było dodanie do rozszerzeń które TłoK obsługuje , rozszerzenia .png ?
Qiub
hejka
czy ta wtyczka powinna prawidlowo dzialac pod win98se?
pytam, bo nie dziala smile.gif
na xp jest ok
na 98 po chwili gubi cala liste kontaktow razem z tlem ...
Trial
szczerze mowiac nie sprawdzalem pod nizszymi niz XP systemami ...
watpie zeby dobrze sie zachowywala ta wtyczka pod 98 smile.gif
moze kiedys bedzie mi sie chcialo sprawdzic co jest grane... smile.gif
ale to mysle ze zostawie sobie na sam koniec wink.gif
Olórin
Nowa wersja już na KPlugins.
tacka17
Nowa wersja działa bdb ze SprzątaczKą - w związku z tym mam kilka pytań:

1) Czy można ustawić odległość nagłówka sprzątaczki od lewej krawędzi listy kontaktów?

2) Da się jakoś wyłączyć ten biały pasek pod nagłówkiem ?
Aule
Hym, może oddzielne opcje do powtarzania na osi x i y? Niektóre tła będą raczej tylko do powtarzania w y.
keeveek
przychylam się do propozycji Aule. Bardziej przydatna byłaby opcja powielania np tylko według osi x, dałoby całkiem nowe ciekawe możliwości ;]
zhvir
Powtarzanie w x można obejść poprzez większą szerokość tła, ale zgadzam się, że taka opcja raczej jest potrzebna (np mniejsza waga plików)

Co do samej wtyczki w wersji 0.3 - wreszcie mogę zacząć jej używać z powodu naprawienia współpracy ze sprzataczKą. Zostal jeszcze jeden jak dla mnie dość poważny i denerwujący problem: wygładzanie czcionek cleartype smile.gif Czy nie dałoby się np wyłączyć w ogóle wygładzania tylko dla okna konnekta? Czy byłoby to technicznie możliwe poprzez jakieś drobne zmiany w kodzie (w samym konnekcie czy za pomocą wtyczki)?
Olórin
QUOTE(tacka17 @ 22.02.2006 - 10:20) *
1) Czy można ustawić odległość nagłówka sprzątaczki od lewej krawędzi listy kontaktów?

Mogę wypuścić wersję z wyrównywaniem (lewo/prawo/środek), ew. dodawać odstęp spacjami (jako opcja)
QUOTE
2) Da się jakoś wyłączyć ten biały pasek pod nagłówkiem ?

Niestety nie.
tacka17
QUOTE(Olórin @ 22.02.2006 - 10:44) *

Mogę wypuścić wersję z wyrównywaniem (lewo/prawo/środek), ew. dodawać odstęp spacjami (jako opcja)

Niestety nie.



1. fajnie by było, ponieważ coś takiego jak na obrazku nie wygląda zbyt dobrze :/



2. A da się zmienić kolor paska lub cokolwiek z nim zrobić? tongue.gif
zhvir
Kolor paska da sie zmienic w ustawieniach okien windowsa: właściwości: ekran -> wygląd -> zaawansowane -> aktywny pasek tytułu (bodajże)
Trial
da sie rysowac swoje naglowki Grup smile.gif wiec czy ma byc pasek czy go nie bedzie da sie zrobic nawet da sie swoje
jakies cuda tam powstawiac smile.gif oczywiscie jest to troche na okolo .. bo chyba nie ma funkcji rysujacej takie cos ale da sie to obejsc wlasnie tutaj w Tloku stosuje pare bajerow smile.gif robiacych z tymi grupami smile.gif
mk89
Trial: Dało by rade stworzyć opcje "Powielaj w pionie" i "Powielaj w poziomie" ? Bo tego bardzo brakuje.

Trial
da rade prawie wszystko tylko czas i checi sa potrzebne smile.gif
na dzien dzisiejszy problem jest do rozwiazania w ten sposob ze jesli chcemy powielanie w poziomie to tworzymy maksymalnie wysoki obrazek.
jesli chcemy powielac w pionie to musimy stworzyc maksymalnie szeroki obrazek.

maksymalnie to znaczy ze mniejwiecej o rozmiarze okna (listy kontaktow)

opcja powielania pion / poziom bedzie moze w kolejnej wersji..

pozdro smile.gif
zhvir
W tej chwili tło jest zawsze nieruchome (albo nie mogę znaleźć własciwej opcji). Można dodać opcję przewijania tła razem z kontaktami bo w tych tłach gdzie każdy kontakt jest we własnym polu np tutaj to dziwnie to wszystko wygląda w trakcie przewijania. Pomijam już jak takie tła wyglądają z włączoną sprzątaczką i że wszystko sie przesuwa :/

I apel do GTW - może w przyszłej wersji konnekta tłok dostanłby swój własny katalog (folder) na pliki teł? smile.gif
Trial
nie ma na razie takowej opcji smile.gif ale byc moze bedzie w przyszlosci smile.gif
ale wy wszyscy macie wymagania .. jak cos sie doda to i tak zawsze chca wiecej smile.gif
mi czasami by zabraklo pomyslow ale wam widze ciagle ich przybywa zamiast malec wink.gif

w sumie i dobrze smile.gif biggrin.gif
sasquacz
mnie boli najbardziej to wygladzanie czcionek. brzydko to wyglada, mam nadzieje ze da sie to jakos poprawic...
Trial
dobra to zaraz przywroce poprzednie bledy a zrobie w zamian wygladzenie czcionek okiej ?? smile.gif
dulek000
Taaak! smile.gif
Aule
Hym, a nie da sie pogodzić? Wolałbym jednak, żeby i działało ze SprzątaczKą i miało wygładzanie czcionek.
JOUKI
Trial...
To miało być zabawne? Mam się śmiać? blink.gif
Trial
no przeciez ze tak wink.gif

nerwowo jakos podchodzicie do sprawy smile.gif
zrobie wygladzenie czcionek i w ogole wszystko bedzie na cacy ..
ale prosilbym czasami o wyrozumialosc ja nie zyje tylko tworzeniem tej wtyczki ...
choc ostatnio duzo czasu poswiecam co oczywiscie jest dla mnie przyjemnoscia smile.gif
praca, jedzenie, wtyczka, spanie wink.gif biggrin.gif

trzeba sie czasami usmiechnac bo z tej powagi to raczej nic dobrego nie wyjdzie (jedynie wlosy na glowie wink.gif)

pozdrawiam i badzcie cierpliwi smile.gif
bakerss
Zrozum ludzi, którzy sa wygłodniali na nowe wtyczki i nowe wersje wink.gif
Lisuu
Niezła robota wink.gif Wreszcie moge wrócić do TłoKa a wyłączyłem go przez nie wyświetlanie grup w SprzątaczK. Oby tak dalej wink.gif Czekam z niecierpliwością na nową wersje.
Trial
niebawem nowa wersja smile.gif
jedna z ostatecznych .... smile.gif
mk89
QUOTE(Trial @ 26.02.2006 - 19:36) *

niebawem nowa wersja smile.gif
jedna z ostatecznych .... smile.gif

Czyli oznaczona numerkiem 1.0 ?
zimaq
To ja proszę o obsługę png ( niekoniecznie z przeźroczystością... ).
lhs
QUOTE(zimaq @ 27.02.2006 - 22:50) *
( niekoniecznie z przeźroczystością... )

Koniecznie, koniecznie!
Olórin
A co da obsługa png, bez obsługi przezroczystości? Ja nie widzę różnicy między słabo skompresowanym jpg czy bmp.
Trial
Pojawi sie obsluga PNG z przezroczystoscia. bedzie od razu poprawione wyswietlanie ikonek i czcionek.

a tymczasem przed weekendowa wersja tloka smile.gif jest juz do sciagniecia. Mialem jeszcze nie wypuszczac nowej wersji dopoki nie zostanie poprawione wyswietlanie ikonek i czcionek.. ale zbyt dlugo trzeba bedzie na to czekac bo ostatnimi czasy malo siedze przy kodzie... (praca, obowiazki, odpoczynek)

pozdrawiam smile.gif
dulek000
A mi ta beta powoduje krytyka przy włączaniu Konnekta. Wycinek z loga:

CODE
## [wXP UI] UISet
## [wXP UI] * fillList Start
## [wXP UI] * fillList End

Locking...
Lock applied

Critical Structured Exception caught. Preping more info...

Access Violation
--------------------
Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x01A31398 in the main Thread.
Information: can't read 246d000

inIM: 305(0x400005e0 , 0x0)(30B) [wXP UI->CORE]

Stack trace:
.00001398 [TłoK_0.3.2.0]

.00001BC8 [TłoK_0.3.2.0]

.00012063 DefSubclassProc+0x000000A9 [COMCTL32_6.0.2900.2180]

.00008709 GetDC+0x00000072 [USER32_5.1.2600.2180]

.000087EB GetDC+0x00000154 [USER32_5.1.2600.2180]

.0000B368 DefWindowProcW+0x00000183 [USER32_5.1.2600.2180]

.0000B3B4 DefWindowProcW+0x000001CF [USER32_5.1.2600.2180]

.0000EAE3 KiUserCallbackDispatcher+0x00000013 [ntdll_5.1.2600.2180]

.0003D981 [ui_0.1.21.50]

.00013A8A [konnekt_0.6.22.137]

FFBFFF9A




## [CORE] Aborting...
Trial
uoooo jakas lipa <lol> heheh zmiana subklasowania byla i widocznie sie wybyla trzeba powrocic do starej wersji smile.gif
pilchu87
mam blad z 0.3.2 :
QUOTE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "INT_DIVIDE_BY_ZERO" occured at adress 0x0179154B in the main Thread.

inIM: 10108(0x12e204 , 0x0)(30B) [tabletKa->wXP UI]

Stack trace:
.0000154B [TłoK_0.3.2.0]
Trial
prosilby szczegolnie tych ktorym wyskakuja wyjatki krytyczne o zaladowanie wersji B. i poinformowanie czy teraz jest wszystko okej??
dulek000
Teraz wyłącza się po cichu, bez krytyka, w logu nie ma nic ciekawego.
Abraxas
No wtyka coraz lepiej się prezentuje. Wielkie dzięki Trial za Twoje wysiłki. Z racji tego że z numerka na numerek zwiększa się coraz bardziej ilość dostępnych opcji, możnaby pomyśleć nad jakimś ogarnięciem tego wszystkiego i wprowadzić coś w stylu schematów.
Przykładowo uzytkownik wybiera sobie schemat który jest w jakimś katalogu, a składa się na niego tło, tło pod zaznaczenie i pliczek ini z już wprowadzonymi ustawieniami. Myślę że ułatwiłoby to życie uzyszkodnikom i twórcom teł.

Jeszcze jedna uwaga. Załóżmy że już można przesuwać tło wraz z listą. Pojawiały się też już tła powielane, coś jakby komórki dla każdego kontaktu z osobna. O ile każdy kontakt ma tą samą wysokość to nagłówek grup sprzątaczki już nie, więc wszystko może się posypać.

Nie jestem upierdliwy, ja tylko podaje sugestie smile.gif
bialy663
U mnie wersja A i B wywala się przy starcie po cichu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.