Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: TłoK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
maciora
No wiec tak: wlaczam k z uruchomioną wtyczka Tłok, następnie w ustawieniach wtyczki ustawiam jako tapete zdjeciei zaznaczam zeby bylo wyswietlane, daje zastosuj i zdjecie sie pojawia na tapecie listy kontaktów, pozniej OK i zdjecie dalej jest i wszystko dobrze działa, zamykam k i uruchamiam go ponownie i tapety juz niema, ale gdy wejde do ustawien i nic niezmieniając tam nacisne OK to tapeta sie pojawia (ustawienia we wtyczce dalej sa takie jakie byly, tzn opcje dotyczace tapety a takze sciezka do obrazka sa ustawione).
Czekam na propozucje dotyczące przyczyn tego problemu.

Wtyczki jakie mam uruchomione to: kUpdate, exPIMP, GG, ggcrypt, ggimage, kboard, kIEview, KONNferencja, kStyle, tTransfer, nofity, SMS, checkty, get toknow, kDodatki, Faworki, linKer, Tlok
KriSLee
QUOTE(Trial @ 12.03.2006 - 14:37) *

QUOTE
a jesli ja nie mam gradientu tylko obrazek w tle? to tak samo?

dokladnie - identycznie postpejesz... (efekt 100% gwarantowny)
nie potrzeba sie uciekac do innych metod..

w momencie kiedy bedzie obslugiwana przezroczystosc (alpha) nie bedzie tych problemow

pozdrawiam

Przepraszam, nie rozumiem unsure.gif
Mam obrazek dla całego tła listy WIELOKOLOROWY, mam obrazek tła zaznaczenia WIELOKOLOROWY - to jaki mam wybrać kolor dla Wygląd/Lista kontaktów/Zaznaczony i Wygląd/Lista kontaktów/Kontakt?
Tak, aby gdy w Tłok/Ustawienia zaznaczenia/Ustaw przezroczystość przesuwam suwakiem przezroczystości to zza OBRAZKA ZAZNACZENIA 'przebijały się' fragmenty obrazka TŁA LISTY a nie jakiś kolor (który został wybrany w WYGLĄD/Lista kontaktów/Zaznaczony..Kontakt) ?
Abraxas
OK, miniFAQ.
Mamy tło na listę, obrazek, dowolny.
Mamy też tło pod zaznaczenie. Tu się zaczynają schody. Ten obrazek MUSI być gifem. Dla próby zamaluj pół obrazka jakimś ostrym kolorem, np R:255 G:255 B:0. Teraz wystarczy w Tłoku ustawić te 2 obrazki, oraz przezroczystość zaznaczenia na max (255). Teraz w wygląd -> kontakt -> kolor tła ustawiamy R:255 G:255 B:0. Powinno już grać. Teraz już chyba jest jasne na jakiej zasadzie ten trick działa.
Mały tip. Należy uważać z nazwijmy to 'kolorem przezroczystości' ponieważ w wypadku ikonek na liście w formacie png jest on podkładany pod nie, dlatego należy go za każdym razem przy tworzeniu zestawu odpowiednio dobrać.
KriSLee
To ja się poddaje unsure.gif
Albo mam jakąś inną wersję (3.2.24), albo się nie rozumiemy o co mi chodzi smile.gif

Mam ten GIF z jednym kolorem 'czerwonym' reszta przezroczysta:

I w Ustawienia/Wygląd/Lista kontaktów-Zaznaczony ustawiam ten sam 'czerwony' który mam w GIFie.

I ten pasek dalej zasłania obrazek Tła ale CZARNYM kolorem:


?
Abraxas
Mam tą samą wersję. Z resztą ściągnij np mój najnowszy zestaw Z-Pack 4 Anime Attack (jest na forum) i tam zobaczysz jak to działa. Poza tym nie ustawiasz koloru zaznaczenia tylko tak jak wcześniej wyraźnie pisałem kolor tła kontaktu, nie kolor tła zaznaczenia, on tutaj znaczenia nie ma.
KriSLee
Ok blush.gif
Dzięki
Akira
QUOTE


(dodatkowa usluga dla innych wtyczek ktore chcialy by wyswietlac informacje na tle listy kontaktow smile.gif)



Czyli zintegrowane z mejlikiem może wyswietlać napis "Masz mejla" w tle?
dulek000
Zapewne o to chodzi Trialowi. Z tym, że to jest dopiero w TODO. No i kody źródłowe MejliKa nie są publicznie dostępne (kiedyś ktoś mówił, że je posiada).
Akira
No to przecież można poprosić autora żeby to zrobił biggrin.gif A po drugie jest jeszcze emnotifier tongue.gif
dulek000
Emnotifer jest autorstwa Piopawlu, a on przeszedł na ciemną stronę mocy - jest developerem Mirandy. wink.gif
Akira
QUOTE(dulek000 @ 9.05.2006 - 16:46) *

jest developerem Mirandy. wink.gif



O feee dry.gif MIranda
Trial
wiec dodalem na forum nowa wersje Tloka ...
z wiadomych wzgledow smile.gif poniewaz dawno juz nic nie bylo slychac wink.gif
ale na powaznie.. to jest to wersja przejsciowa i nie ma co sie zbytnio przyzwyczajac.. bo juz idzie kolejna nie dlugo smile.gif
zapraszam do testow i zabawy wink.gif
Abraxas
Scroll działa świetnie. Swoją drogą mógłbyś tą pozycję z todo wywalić smile.gif Ciekawe co będzie w następnej wersji, oby coś z todo a nie tylko poprawki wink.gif
Q3KinG
A u mnie nadal sie konnekt przycina przy scrolowaniu. Nie wiem dlaczego tak jest, ale jak mam wlaczona wtyczke tlok to konnekt mi sie przycina.
Akira
Scrool dziala super może raz sie zatnie przy uaktywnieniu w tym samym czasie konnekta ale zaraz szybko wraca i przewija normalnie.

Ps. Jak tam prace z IcKu idą?
Trial
QUOTE(Akira @ 25.05.2006 - 08:41) *

Scrool dziala super może raz sie zatnie przy uaktywnieniu w tym samym czasie konnekta ale zaraz szybko wraca i przewija normalnie.

Ps. Jak tam prace z IcKu idą?


prace sobie ida... (spokojnie) smile.gif

a co do skrola to nie wiem za bardzo o co chodzi. z tym przycinaniem.. poprosze o dokladne wyjasnienie tego zjawiska.
Akira
Uaktywniam szybko konnekta i od razu scrolluje wtedy sie przez sekundke obraz nie przesuwa później śmiga

Cholerne boty:/
Wicko
QUOTE(dulek000 @ 9.05.2006 - 16:46) *

Emnotifer jest autorstwa Piopawlu, a on przeszedł na ciemną stronę mocy - jest developerem Mirandy. wink.gif

Oh, i to jak dawno ;o

QUOTE(Akira @ 9.05.2006 - 20:43) *

O feee dry.gif MIranda

Co ty masz do mirandy? ;o

Wtyczka ciekawa - takie były początki Clist Modern Layered ;]
Lisuu
Ja ostatnio postanowiłem wrócić do TłoKa, i widzę że wiele zmian na lepsze. Wtyczka jest wyśmienita. Czekam także na wtyczke obsługującą protokół ICQ. Wtedy to już Konnekt jest numerem uno wśród multikomunikatorów, jak dla mnie.
mleko
mialbym taką małą prośbę - względne ścieżki dostępu, ułatwia to strasznie życie podczas używania Konnekta na wielu komputerach
ciaastek
ustawilem sobie jako to tlo listy kawalek tapety
tak zeby wygladalo jakby lista byla przezroczysta
no i teraz tak, tam gdzie nie ma scrolla żeby przewinac nizej po dalsze kontakty (zakladka gg) obrazek sie rozjezdza natomiast np zakladka jabber jest dobrze, bo nie ma scrolla
i teraz bym musial dostosowywac ten wycinek tapety albo do jednej albo do drugiej mozliwosci albo zrezygnowac z zakladek ;/

Da się zrobić tak, żeby wybierać oddzielne obrazki dla każdej z zakładek, albo żeby TloK ignorował scrolla?
Ten wycinek mam dopasowany Góra, Prawo...

Góra Lewo raczej (w ostateczności) nie wchodzi w gre bo często rozciągam okno K i potem bym musiał dopasowywać znowu...

Dziękuję za pomoc :]
Trial
w pewnej fazie projektu byla taka opcja zeby ustawiac dla kazdej z zakladek inne tlo.

ALE....

szczerzemowiac do pewnego momentu zostalo to dopracowane i umarlo w butach...
wiec wylaczylem ta opcje i pozostawilem tak jak jest teraz....

mozliwe ze kiedys to sie pojawi...
narazie sa inne problemy nico wazniejsze z ta wtyczka

i jest jedna powazna sprawa - brak czasu ...


pozdrawiam ...


p.s. moze niedlugo cos nowego sie urodzi..
ciaastek
No dla tych którzy chcieliby aby to ładnie wyglądało to by było potrzebne to:
QUOTE
- poprawienie wyswietlania ikon (przezroczystosc)

No a jeżeli chodzi o kawałki tapety to by się bardzo przydało to:
QUOTE
- oblsuga przezroczystosci (*.png)

Ale to chyba ta przezroczystość z png to w całym Konnekcie musi być (naprawiona?) zarówno w oknie rozmowy jak i w kIEview :]

Wtedy będzie można fajnie upiększać biggrin.gif


A tymczasem sobie poradziłem dodając inne tło :]
Trial
wiesz


spokojnie smile.gif ja czasami sobie cos tam napisze smile.gif ale nie zawsze i wlasnie ostatnimi czasy mam objaw tego ze nie pisze nic...

nie ma nic w tym wstydliwego ze czlowiek powiedzmy leniwy i zapracowany....
ale spokojnie do tego nalezy podchodzic...
widocznie wtyczka nie jest pierwsza klasa i nie jest goraczka jakas zeby szybko reagowac smile.gif na sygnaly i objawy choroby...

zobaczymy co nam czas przyniesie smile.gif

pozdrawiam fanow tej wtyczki smile.gif
jesli jest ich troszke to dajcie znac ... jesli ma to przyspieszyc dzialania nad jej praca smile.gif

pozdrawiam
keeveek
ja jestem wiernym fanem tej wtyczki i czekam na tę możliwość dodawania informacji na listę kontaktów, aby kRadio w końcu miało sens tongue.gif

czekam też na usprawnienie funkcjonalności, włanie poprzez tę przezroczystość

nie mogę się doczekać kolejnej odsłony ;]
ciaastek
Wiadomo że każdy chciałby to 'na już' ... ja też zresztą tongue.gif
ale poczekam, musze przecież biggrin.gif inni też muszą, chyba że się dołączą do pracy nad tą wtyczką...


A takie jedno pytanie odnośnie tych .png
Jeżeli w tej wtyczce byłoby to umożliwione, zrobione tak, żeby działała przezroczystośc to automatycznie można by te .png dawać gdzie indziej (np .css)?
psota
to IE nie obsługuje przezroczystości PNG chyba, że się zastosuje specjalny java skrypt
ciaastek
jak to nie obsługuje :>

Ja stworzyłem plik .png dałem go na stronke do pliku .css i działał... była przezroczystość...

pamiętaj że to w .css ma być ten plik i ma być wyświetlany jako tło!
beosia
wszystko zależy czy ktoś ma ie6 (który nie obsługuje przezroczystości) czy ie7 (który obsługuje)
atol
@keeveek

+1
Danielinho
Mam poważny problem z tą wtyczką. Kiedy ściągam ją ze strony, wypakowywuje i wklejam do folderu /Plugins wszystko jest wporządku. Taki stan utrzymuje się do momentu kiedy kilkam na zainstalowanie wytczki. Kiedy prosi mnie o ponowne zrestartowanie komunikatora, w celu wprowadzenia zmian, posłusznie to robie. Następnie włączam komunikator, klikam na ustawienia...i tu zacznają się mje problemy. Właśnie kiedy próbuje znaleść panel w którym mógłbym zmienić ustawienia, po prostu ich nie ma. Wiem jak to działa bo używałem Konnekta wcześniej i wszystko było w jak najlepszym porządku. Wierzę w to że mi pomożecie, więc z góry dziękuje wink.gif
Abraxas
Ustawienia -> Interfejs (zmieńmy nazwę na międzymordzie biggrin.gif ) -> lista kontaktów -> tło

wystarczyło przeczytać pierwszego posta. Od ostatniej wersji miejsce ustawień zostało przeniesione.
Danielinho
O Hesus <sciana>

Dziękuje, wydawało mi się że to bedzie (tak jak we wcześniejszych wersjach) w dziale wtyczki smile.gif Ok jeszcze raz dziękuje
Krizz
ja mam pytanie, bo szczerze nie chce mi sie czytac wszystkich stron, przeczytalem pierwsze kilka i nie znalazlem odpowiedzi na ten problem wiec widocznie nikt go nie ma? o co chodzi..

obojetnie czy wrzuce obrazek czy gradient jako tlo konnekt robi mi sie brzydki, czcionki sa niewyrazne i nie mozna ich odczytac ikonki to samo..

zmienilem w ustawieniach pulpitu w efektach czcionki na standard a nie cleartype i czcionki sa ok ale ikonki nadal jakies takie pomazane (slik) any ideas?
Abraxas
Aj waj, będzie trzeba napisać faq do TłoKa bo już się nie chce powtarzać. Silk to ikonki w png z przezroczystym tłem. Niestety TłoK nie bierze sobie tego co jest pod ikonką na podkład a kolor tła listy kontaktów ustawiony w interfejs -> wygląd.

Mówiąc po ludzku. Masz czerwony obrazek jako tło ustawiasz interfejs -> wygląd -> tło listy kontaktów na czerwony, jak masz w szarych odcieniach ustawiasz na szary itd. Podobnie jeśli chodzi o zaznaczenie kontaktu.
Krizz
dzieki bardzo, wlasnie o to chodzilo.. wink.gif teraz jest pieknie..

tylko szkoda ze te ramki sa wkolo, moze kiedys.........
Ciubas
hej mam problem, nie wiem dlaczego za kazdym razem jak wlaczam konnekta, nie laduje mi sie obrazek tla kontaktow:/ jak wejde na wtyczke i klikne ok to wszystko wraca do normy, moze ktos mi to wyjasnic?? acha zaczelo sie to dziac jakis czas temu, wczesniej wszystko smiagalo sweietnie...
Mao
Mam problem z ta wtyczka ... po sciagnieciu , wsadzeniu do folderu i zaznaczeniu w menu wtyczek .... Nie pojawia mi sie ta wtyczka w ustawieniach i przy odpaleniu konnektu wystepuje blad ... =/
zhvir
@mao: przeczytaj dokładnie pierwszy post w tym temacie, czytanie nie boli...
xEm
Witam
jestem nowy na forum używam konnekta już spory czas..jest naprawdę świetny! zainteresowala mnie wtyczka TłoK. Wszystło ładnie pieknie działa ale...ta wtyczka strasznie zamula konnekta...przy przewijaniu listy kontaktów są spore lagi. Może to wina mojego kompa? athlon 2,0GHZ , 256 ramu, geforce 2 Jakby ta wtyczka chodziła normalnie to byłbym wniebowzięty!
pozdrawiam
zhvir
winXP z 256 ramu?? heh... z taką pamięcią to można się powiesić korzystając z XP smile.gif
Poncio
ja tez mam 256ram xp i dziala ok:D wszystko:D

a co do problemu to moze na tlo ustawiles mape bitowa:D ktora ma duzo mb:D i sie tnie:D
bakerss
Ja mam 128 i jakoś sie nie wieszam, poprostu trzeba umieć korzystać z systemu, a nie śmiecic na lewo i prawo, eot smile.gif
Qiub@
Bardzo ciekawa wtyczka smile.gif
xEm
QUOTE(bakerss @ 1.08.2006 - 16:53) *

Ja mam 128 i jakoś sie nie wieszam, poprostu trzeba umieć korzystać z systemu, a nie śmiecic na lewo i prawo, eot smile.gif

Uwierz mi że nie śmiece blink.gif

Jest tak że nawet jesli sama wtyczka jest włączona nie ma ustawionego tła, ani nic też sie tnie dziwi mnie ten problem. Co tu jest grane ? Za mało ramu ? blush.gif
eMulek
xEm jakie masz włączone wtyczki?
xEm
QUOTE(eMulek @ 1.08.2006 - 18:50) *

xEm jakie masz włączone wtyczki?


Emulek, kuptade,gg,tlen,sms,ksound,kstyle,notify,expimp,ktransfer,konnferencja,kieview,g
gimage kbirth2 ,kaway2,gettoknow,kdodatki,kzmieniacz,sprzataczk,ktp

Czy któraś z tych może lagować tłoK'a ? U was nie ma żadnych ale to żadnych opóźnień po włączeniu tłoK'a ? u mnie są spore lagi... jak przewijam listę kontaktów to dosłownie co pół sekundy się odświeża a nie na bierzaco jak jest to przy wyłączonym tłoK'u.
Czy ktoś mi może pomóc ? sad.gif
zhvir
@Trial: odbiegnę trochę od obecnego tematu i spytam czy jakaś nowa wersją tłoKa się szykuje w najbliższym czasie? a może masz jakieś przecieki, że szykuje się zmiana w kontrolce listy kontaktów i dlatego czekasz z poprawianiem wtyczki do czasu wypuszczenia jakiejś bety? a może już masz możliwość testowania nowej kontrolki? wink.gif
latin_thug
co zrobić gdy nie ma się bibliotek do tej wtyczki? xP czy wtyczka dziala w win98?
Trial
ja zauwazylem ze wtyczka (lista kontaktow) wolno reaguje po dzialaniu roznych gier.

sprawa aktualizacji smile.gif mozliwe ze cos nie dlugo sie pojawi smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.