Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: TłoK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Trial
wtyczka umozliwia wczytywanie plików z tłem pod liste kontaktów jak równiez ustawiania własnego tła gradientowego.

do zrobienia:
- przewijanie obrazka razem z lista
- poprawienie wyswietlania podczas scrollowania.
- poprawienie wyswietlania ikon (przezroczystosc)
- dodawanie na tlo roznych informacji smile.gif
(dodatkowa usluga dla innych wtyczek ktore chcialy by wyswietlac informacje na tle listy kontaktow smile.gif)

wersja 0.5.4.2 (beta):
- dodano mozliwosc wyswietlania Tapety i Obrazka jednoczesnie
- kilka poprawek dotyczacych wyswietlania
do sciagniecia - > Kliknij, aby zobaczyć załącznik (TloK_0.5.4.2.zip)

uwaga!
ustawienia wtyczki znajdują się w gałęzi:
Ustawienia -> Interfejs -> Lista kontaktów -> Tło

wszystkie wersje:
http://www.kplugins.khrone.pl/downloads.tlok.xml


Ogloszenie na nowe SCREENY dla TloK-a
dulek000
Huh. Ładne, wiele osób narzekało na brak takiej opcji. smile.gif
zimaq
Mmm.... ;]
Czekamy!
riddle
No proszę, będę mógł najwidoczniej zaprosić jakieś mhroczne dziewczę do Konnekta. biggrin.gif

Propozycja moja jest taka, żeby można było ustawić pozycję obrazka. Bo właśnie w moim przypadku wstawiłbym nie powtarzający się pattern tylko obrazek, który bym chciał przyklejony na dole rostera.

Trial
w aktualnej wersji jest mozliwe:
- rozciaganie obrazka
- przyciaganie poziomo (do lewej, do srodka, do prawej)
- przyciaganie pionowo (do gory, do srodka, do dolu)

i jest juz w zamiarach zrobienia przezroczystosci, no i wlasnie wielokrotnego uzycia obrazka

moze ktos wpadnie na jakies ciekawe pomysly...
keeveek
obrazek jest oczywiście nieruchomy (przewijanie listy kontaktów nie zmienia jego położenia) ? jeśli tak to chyba wszystko będzie idealnie :>

nie wiem co można zaproponować skoro wtyczki jeszcze nie widziałem tongue.gif okno konfiguracji jest? łatwo wczytywać nowe obrazki? wink.gif

przydałaby się jakaś paczka grafik do wtyczki , a jeśli ona już powstanie nowy dział w forum? nie wiem czy to ma sens, ale zawsze łatwiej znaleźć coś dla siebie co będzie ładnie do listy kont. pasować

o, i może możliwośc ustawienia różnego tła dla różnych zakładek na liście kont...
GuZiK
Wraz z pojawieniem się paru obiektów powstanie dział na wiadomosc.info, tak jak ma sie to w dziale Miranda, jest podkategoria tła. Można również podkradać z Mirandy wink.gif.
mgr.Dlugi
Fajna wtyczka ktora poprawi kosmetyke programu. Daj bete, prosze.
John Cooper
Fajna sprawa, czekam z niecierpliwością na dalsze prace w tym projekcie, no i na efekty tej pracy smile.gif
-=Radzik=-
No czekam na wtyczke. Przydała by mi się bardzo. Zrobił bym sobie jakieś fajne tła ;]
mk89
Czekamy, czekamy, nawet beta/alpha nas zadowoli : )

PS. Wspominałeś coś o przeźroczystosći, miałeś tutaj na myśli brak tła na liście kontaktów?
arct!c
Wydaje mi sie że raczej przeźroczystość tego tła (obrazka, bo sama przeźroczystość w K jest - jak jest taka jest, ale jest) wink.gif

Co do bety, to czym prędzej dasz teoretycznie prędzej doprowadzisz wtyczkę do stabilnej wersji (teoretycznie - bo zawsze będzię mało mało mało maaaałoooo) smile.gif Z doświadczenia(?) wiadomo że beta testing 'forumowiczów' jest bardzo wydajny - chociażby testy k.pilot2 raptem kilka dni zajęło namierzenie konfliktu k.pilota2 i autorespondenta smile.gif
hao
Jeżeli Wam się tak bardzo podoba brak ramki/przycisków wokół głównego okna to nie widzę żadnych problemów żeby dodać to jako wtyczka - jest to bardzo prosto osiągnąć, trial mógłby to dodać do pisanej przez siebie wtyczki smile.gif
keeveek
jako dodatkowa opcja? bardzo chętnie byśmy prosili [przynajmniej ja]
@ndy
Wtyczka bez nazwy to jak ryba bez wody smile.gif Dlatego moja propozycja nazwy dla tej wtyczki to: kListView.
lhs
Lepsza wtyczka bez nazwy niż... nazwa bez wtyczki tongue.gif
keeveek
może.. ListKa albo ListeK ? albo po prostu LiseK, nikt nie będzie wiedział o co chodzi biggrin.gif
jiobel.
A nie może być po prostu ListImage?
Sad
SimplePluginToPutYourImage - SPTPYI.
Miła i prosta nazwa do zapamiętania.
arct!c
choinKa
zimaq
Niewątpliwie nazwa dla plugina to największe zmartwienie w tej chwili...
Ale choinKa mnie rozbawiła i podoba mi się wink.gif
d3mo!
Doczekamy się linka do wersji Beta ? smile.gif
Trial
Jeszcze troszke musicie sie wstrzymac .... excl.gif
Bedzie juz na dniach.. wersja beta..
uporalem sie z wiekszoscia problemow i zostaly juz kosmetyczne zmiany...
no i jeszcze wgole konfiguracji nie ma... wiec to bedzie tylko kwestia
kilku dni..

a jeszcze pytanie odnosnie wylaczenia RAMEK/PRZYCISKOW wokol okna ??
nie wiem o co chodzi.. jak ktos moze to jasniej to wyjasnie o co chodzi
to prosze bardzo... blink.gif

pozdrowka smile.gif wink.gif
torn
a może baKground? wink.gif
Olórin
Trzeba zmienić style okna i wysłać setwindowpos do zaktualizowania ramki smile.gif
CODE
SetWindowLong(hwnd, GWL_STYLE, GetWindowLong(hwnd,GWL_STYLE)&(~WS_OVERLAPPEDWINDOW)); // usuwamy style WS_OVERLAPPEDWINDOW
SetWindowPos(hwnd,0,0,0,0,0,SWP_NOSIZE|SWP_NOMOVE|SWP_FRAMECHANGED); //aktualizujemy ramke
Trial
Czyli rozumiem ze Lista kontaktow ma byc dopasowana do szerokosci okna i byc na pozycji (0, 0)

:-)
mleko
Wtyczka Do Umieszczania Dowolnej Grafiki W Tle Listy Kontaktow Komunikatora Konnekt smile.gif

WDUDGWTLKKK
Olórin
No najlepiej, fajnie byłoby również gdybyś przeniosł (jako opcja) zakładki na dół smile.gif)
zhvir
heh... widzę że zrzuca się na nowego to co powinno być w konnekcie od dawna a nikomu sie nie chciało tego zrobić... może niech Trial jeszcze nam kTransfera poprawi wink.gif

...a jesli bedzie tyle tych dodatkowych opcji to proponuje nazwe dla wtyczki: ubranKo wink.gif - bo to będą nowe szaty króla
d3mo!
Może normalnie, kTło lub tłoK smile.gif
Trial
Tak akurat nazwe sam juz wybralem kawale czasu wczesniej
i kolega mial cela smile.gif

Tłok smile.gif

a co do dodatkowych bajerow naniesionych na Liste Kontaktow.. to
mysle ze w kolejnych Odslonach sie beda pojawiac wink.gif

dobra wracam do pisania ....
keeveek
wyłączenie ramek chyba polega na tym że nie ma żadnej belki, żadnego okna, czysta lista kontaktów z tłem lub bez tła (całkowicie przezroczysta). Hao pisał że to chyba możliwe? odsyłam do zrzutu z mirandy
http://img520.imageshack.us/my.php?image=m20mz.jpg
foxtwo
Pomysł torn'a najlepszy.
zimaq
To ja bym chciał jeszcze toolbar u góry wink.gif
A sam toolbar to skonfiguruje sobie inną wtyczką, prawda KoSiarz? wink.gif
gilek
Przyszła mi do głowy myśl, czy z opcją rozciągania obrazka byłaby możliwość określenia granic rozciągalności, czyli tak jak to jest na przykład w kNofity. Byłoby to bardzo przydatne ;p
mk89
i jak idą prace? Kiedy można oczekiwać jakiejś wersji dla publiki ?
Trial
Prace ida .... non stop ... tyle ile moge czasu tyle poswiecam
widocznie wydam w tym tygodniu wersje ktora bedzie tylko z pozoru dzialala
zebyscie mogli sobie popatrzec jak to dziala..

z gory od razu zapowiadam zawierac bedzie wiele bledow o ktorych sam juz teraz wiem
ale to jakos na dniach ..

raben
Jak tam prace idą bo doczekać się jakoś nie moge ... i SC 3.0 nie bede wydawal chyba jak poźniej będą marudzić że brakuje ikon :]
zhvir
-> Trial: a może skoro już robisz tło dla listy kontaktów to moze od razu spróbowałbyś zrobić coś takiego dla okna rozmowy tam gdzie sie wpisuje tekst do wysłania? smile.gif
Trial
smile.gif

spoko jak skoncze liste kontaktow to zaczne to samo dla pola wpisywania wiadomosci smile.gif
mysle ze nie powinno byc wiekszych problemow a nawet wrecz odwrotnie smile.gif
dobry pomysl .....

juz nie dlugo alpha Tłok
wasiu
Najlepiej gdyby była możliwość ustawienia tła pola wysyłania wiadomość dla każdego kontaktu osobno (oczywiscie opcjonalnie) wtedy można by jako tło dać coś w rodzaju avatara, jakies lekko przezroczyste zdjęcie rozmówcy czy coś w tym stylu
dulek000
wasiu: Jak zwykle - daj palec, a odgryzą rękę.

EDIT: Myślałem, że mówisz o tle dla każdego kontaktu na liście kontaktów - nie doczytałem.
wasiu
O co chodzi dulek000?, przeciez sam Trial napisał, że weźmie sie za to i bedzie to na pewno prostsze niż tło na liscie kontaktów, to wziąłem zaproponowałem taką mała funkcjonalnosc do tego czy to źle? Przecież to jest dział "propozycje", gdyby Trial powiedział, że nie bedzie wprowadzał takiej opcji to bym sie nie odzywał.
cytat:
QUOTE
spoko jak skoncze liste kontaktow to zaczne to samo dla pola wpisywania wiadomosci smile.gif
mysle ze nie powinno byc wiekszych problemow a nawet wrecz odwrotnie smile.gif
dobry pomysl .....

juz nie dlugo alpha Tłok
alberht
kiedyś proponowałem coś w rodzaju zmiennych do szablonów kIEview i o ile dobrze pamiętam, to nix mówil, ze cos planuje, ale jak sie sprawy z kIEview mają, to chyba każdy wie...
imo - b.dobry pomysł
Olórin
Wtyczka do pobrania tutaj: http://www.kplugins.net/downloads.tlok.101.xml

Od razu ostrzegam - ucina nagłówki grup od sprzątaczki :> Ale tak pozatym GJ!
GuZiK
To może przykładzik jak to wygląda tongue.gif.

Sugerowałbym przeniesc do menu Lista kontaktów.
Świetne. Podoba mi się pomysł z gradientem smile.gif.
Andrzej1307
jakos nie bardzo mi dziala dry.gif czy obrazek musi miec jakas okreslona wielkosc?

ok dziala ale dziwnie dry.gif

proponuje mozliwosc wlaczenia lub wylaczenia gradientu
Olórin
Musi być .bmp
Andrzej1307
no wlasnie a nie da sie zrobic zeby bylo jpg? dry.gif
no i to z tym gradientem co mowilem
psota
Gdybanie:
a gdyby dało się dać do np. w *.png przezroczysty obrazek to by lista kontaktów była przezroczysta?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.