Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: tabletKa
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
Olórin
QUOTE
1.) Jeżeli zaczynam z kimś rozmowe. I chce zamknąć okno to nie mogę. Najczęściej musze kliknąć kilka razy aby się zamknęło (przez główny przycisk zamknij, bo przez ten z zakładkami nie idzie).

Nie rozumiem? Krok po kroku jak odtworzyć taką sytuację (zaczynając od uruchomienia K).

2) Nie mówiłem że już to poprawiłem i będzie OK w next ver?
@ndy
@Olórin chodzi o to że czasami nie można zamknąć okienka rozmowy przez przycisk [x] koło zakładek. Najczęściej dzieje się to jeżeli zaczynam rozmowe.

QUOTE(Olórin)
2) Nie mówiłem że już to poprawiłem i będzie OK w next ver?


OK;)
Olórin
Hmm... nie zdażyło mi się to ani razu... Jeżeli przydaży Ci się to jeszcze raz podeślij logi z zajścia smile.gif
@ndy
Ehhh...teraz jak zaczne rozmowe i napisze kilka zdań i chcę zamknąć okno to nic się nie dzieje :] W załączniku logi. Nie chciało mi się wycinać więc masz całość.

Link do logów.

P.S. Dlaczego nie można w tym dziale zamieszczać załączników?
Quattrox
pobawie sie tym zaraz.. ale osobiscie raczej nie bede teraz tego uzywal ze wzgledu na brak zapamietywania wiadomosci w oknie po jego zamknieciu smile.gif a do tego sie juz przyzwyczailem smile.gif
lhs
Ja już się pogubiłem wacko.gif - na czym polega ten brak zapamiętywania zawartości okna? Rozmawiam z kilkoma osobami, zamykam okno, otwieram okno - wszystkie rozmowy mam zapamiętane unsure.gif
Olórin
Zamknięcie okna rozmowy(zakładki) i jego otworzenie ponowne.... (ale nie wspomne o tym że zawsze można zrobić zwyczajne "Poprzednia rozmowa"....).
@ndy
@lhs a zamknij okno przez przycisk [x] koło zakładek wink.gif Rozmowy się nie zapamiętają...
lhs
Rzeczywiście - jeżeli zamknę tylko jedną zakładkę i ponownie ją otworzę - nie zapamiętuje. Jeżeli natomiast zamknę całe okno (przycisk w prawym górnym rogu) - zapamiętuje zawartość wszystkich zakładek <jupi> smile.gif
Olórin
andy i inni - Ten błąd z niemożliwością zamknięcia okna występuje po takiej procedurze?
1. Restart K
2. Otwieramy okno z kontaktem X
3. Zamykamy je wink.gif
4. Ponownie otwieramy okno z tym samym kontaktem X
5. Teraz nie powinno dać się go X'em zamknąć smile.gif
keeveek
QUOTE(Olórin @ 27.12.2005 - 02:13)
Zamknięcie okna rozmowy(zakładki) i jego otworzenie ponowne.... (ale nie wspomne o tym że zawsze można zrobić zwyczajne "Poprzednia rozmowa"....).
*




To nie jest wytłumaczenie dla powstania tego buga tongue.gif PRZEDE WSZYSTKIM dlatego, że tworzy on osobne wpisy do historii rozmów po każdym nowym otwarciu zakładki. Ale jak już wspominałeś, będzie poprawione ;]
Bo$s
QUOTE(Olórin @ 27.12.2005 - 00:13)
Zamknięcie okna rozmowy(zakładki) i jego otworzenie ponowne.... (ale nie wspomne o tym że zawsze można zrobić zwyczajne "Poprzednia rozmowa"....).
*


Sorry za OT, ale Ta funkcja Poprzednia rozmowa to od jakiej to jest wtyczki? Bo mam kilka pytań co do niej tylko nie wiem gdzie pytać. ph34r.gif
@ndy
@Olórin odpalam okienko do rozmowy z gościem X. Napisze coś i już go nie mogę zamknąć przez [x] koło zakładek.
Obchodze to w taki sposób, że zaczynam inną rozmowę, mam teraz dwie zakładki. Klikam na [x] koło tabów i zamyka dwa okienka bez problemu.

Kolejnym błedem jest niemożność zamknięcia okna nawet przez główny [x] w oknie rozmowy. A dzieje się to wtedy jak:

Zaczynam z kimś rozmowę. Dostaję jakąś wiadomość od osoby X i zaraz zamykam okno. W trayu dalej jest wyświetlana ikonka, że dostałem wiadomość . Klikam na nią i pojawia mi się tamto okno z rozmową. I teraz nie ma możliwości zamknięcia okna nawet przez główny przycisk [x]. Czasami się zdarza że po kilkunastu naciśnięciach zamyka się. Rozwiązuje to w sposób podany wyżej.
keeveek
oznaczanie wiadomości jako przeczytana też jest jednym z głównych mankamentów ;(
Olórin
QUOTE
To nie jest wytłumaczenie dla powstania tego buga tongue.gif PRZEDE WSZYSTKIM dlatego, że tworzy on osobne wpisy do historii rozmów po każdym nowym otwarciu zakładki. Ale jak już wspominałeś, będzie poprawione ;]

To nie jest bug, to zamierzone działanie. Tak, tak - na ten ficzer czekają pewnie wszyscy. Pytanie do znudzenia "kiedy?", pisanie "już, teraz zaraz" na pewno mnie nie zmobilizuje do robienia tego....

Bo$s - od kIEView

Andy - ja zadałem troche inne pytanie tongue.gif, w każdym bądź razie błąd wytropiony i naprawiony.
keeveek
bo ta ikonka od nieprzeczytanej wiadomości pyrga i pyrga dopóki w nią nie kliknę, nawet jeśli już czytałem te wiadomość i zamknąłem okno rozmowy tongue.gif klikam na koperte - puste okno tongue.gif

wiem, że narzekanie jest męczące, ale taka moja rola wink.gif prosimy sie przyzwyczajać tongue.gif
arct!c
QUOTE(Olórin @ 22.12.2005 - 22:25)
Proponowane funkcje które zostaną prawdopodobnie zaimplementowane (może przed 2.0):[list]
[*]ESC zamyka okno zbiorcze [done]
[*]Zamknięcie okna zbiorczego zamyka wszystkie zakładki (opcja)[done]
[*]Środkowy przycisk myszy - o ile da się to zrobić Dodatkowe możliwości z CTRL, SHIFT oraz CTRL+SHIFT + dwuklik prawym przyciskiem
[*]"Zamknij rozmowę" przy klikaniu PPM na zakładce była na samym dole (opcja) [done]
[*]Usuwanie CRLF z tytułu okna [done]
[*]Przesuwanie zakładek (z SHIFTEM) [done]
*



Niechce narzekac, ale to wyglada kusząco - to moze do potestowania?smile.gif
archdevil
wtyczka przdatna i dzięki za nię:) jedyna rzecz jaka mnie denweruje to szybkość ładowania rozmowy... gdy wylacze okienko lub gdy chce przeskoczyc z jednego do drugiego zbyt długo konnekt ładuje rozmowę
arct!c
archdevil bedzie w next wersji, a wogole to juz jest ;-)
Puma
Właśnie archdevil, dlatego póki nie będzie to zrobione to z wtyczki rezygnuje, ogólnie świetne rzecz lecz ma niedociągnięcia.
saCOOL
Poprawione? Mi się Konnekt nie włącza przy tej Poprawionej kNotify.. Używam starej i męczę się z powiadomieniami.. Wtyczka i tak jest the best !! biggrin.gif..
bakerss
A masz biblioteki?
lhs
Przypomnę: klik...
cieniostwor
Dobrym roziązaniem byłoby przełączanie między zakładkami za pomocą klawiatury. Gdy ma się otwarte rozmowy w kilku oknach można przęłączać się między nimi nie dotykając myszy...

Drugią uwagą byłoby to aby wyrażniej zaznaczać kontakt od którego przychodzi wiadomość... np tak jak w oknie głównym konnekta gdzie przy danym zmienia sie na ikonka na "kopertkę" smile.gif
keeveek
CTRL + TAB
Olórin
QUOTE
Drugią uwagą byłoby to aby wyrażniej zaznaczać kontakt od którego przychodzi wiadomość... np tak jak w oknie głównym konnekta gdzie przy danym zmienia sie na ikonka na "kopertkę" smile.gif

OK, zrobie powiadamianie zmianą ikonki taba - faktycznie na niektórych stylach ledwo co widać że jest coś nie przeczytanego...
digle
czekalem tylko na a wtyczke teraz to konnekt jest boski
wielkie dzieki Olórin biggrin.gif
saCOOL
Dzięki śliczne za informacje o tych Bibliotekach potrzebnych, jakoś mi to umknęło w gąszczu postów.. Może w głównym (pierwszym) poście umieścicie tę informacje? biggrin.gif.. Już nie będą tacy jak ja, zawracać głowy wyimaginowanymi problemami, bo nie przeczytali kilku postów - nieważne, z jakiego powodu biggrin.gif..
rysi3k
Wtyczka super. Czekamy na kolejną wersję z poprawionymi błędami wink.gif

A z Knotify nie da się zrobić tak żeby nei trzeba było podmieniać poprzedniej wersji? Bo przy próbie update'a zapewne znowu mi wróci do starszej wersji ;/

A środkowego przycisku nie da się jakoś jednak zrobić? Nawet w trudniejszy sposób? Bo wiele osób jest przyzwyczajonych np z Firefoxa i trochę ciężko się przyzywyczaić...

Pozdrawiam
rysiek
bakerss
QUOTE(rysi3k @ 27.12.2005 - 21:31)
A z Knotify nie da się zrobić tak żeby nei trzeba było podmieniać poprzedniej wersji? Bo przy próbie update'a zapewne znowu mi wróci do starszej wersji ;/
*


No bo te update sa tak czesto... ostatni w 2003 ;]
lhs
Spokojnie możesz podmienić kNotify - nie wraca do poprzedniej wersji smile.gif
PinBack
nie wiem czy było to proponowane, ale w oknie rozmowy mogła by migac ta osoba od ktorej dostalismy msg, a nie to na pasku.. bo miga i miga wink.gif
zhvir
a ja zauważyłem ostatnio problemy z wyświetlaniem emotikonek...
wszystkie animowane emoty są statyczne a czasami niektóre z nich są dodatkwowo nienaturalnie powiększone (i rozszerzone). Zauważyłem ze po restarcie konnekta jest wszystko w porządku i na razie nie wiem co spowodowało ten problem. Wiem tylko ze wczesniej dość długi czas konnekt nie był restartowany (tylko albo aż 9 godzin) i w międzyczasie był w użyciu mechanizm Fast User Switching z XP. Sprobuje powtorzyć te objawy smile.gif
keeveek
nie animowanie się ikonek to wina IExplorera narzędzia->opcje->zaawansowane->wyświetlaj animacje na stronach sieci web
@ndy
Namierzyłem kolejnego buga wink.gif

Niemożność wysłania obrazka do osoby z gg jeżeli na innej zakładce mamy osobę z innej sieci np. jabber :]

EDIT

Kolejny bug. Okno rozmowy zostaje zmniejszone jeżeli odpalimy kilka rzędów kontaktów. Pokażę to na screenach...

Okno otwarte z jednym rozmówcą. Wszystko jets ok.
user posted image

Okno otwarte z wieloma rozmówcami. Widać zmniejszenie rozmiaru okna.
user posted image
keeveek
czasami są problemy z rozciąganiem okna rozmowy. rozciąga się panel z zakładkami zamiast samej rozmowy.
Olórin
QUOTE
Kolejny bug. Okno rozmowy zostaje zmniejszone jeżeli odpalimy kilka rzędów kontaktów. Pokażę to na screenach...

Bo ja utrzymuje stały rozmiar okna zbiorczego, nie okna rozmowy - jak dla mnie tak jest OK (i poza tym łatwiej).

Co do błędu z ggimg nie moge tego zaobserwowac... Może dlatego że mam własną kompilację wink.gif
dulek000
U mnie także błąd z GGImage nie występuje.
lookasz20
Ja tez sie podebne i poinformuje o znalezionym BUGu. Nie zauwazylem zeby ktos o tym pisal, no ale moze mi umklo. Mianowicie jak wgra sie nowa wtyczke kNotify to wtedy jest problem innej natury. Gdy rozmawiasz z kims i zamkniesz okno (a w oknie bylo cos napisane) to wtedy knotify nie informuje o nowej wiadomosci, a chyba powinno. Swieci sie tylko ikonka (kolo zegarka) informujaca o wiadomosci.
Olórin
Nowa wersja 1.1.0.0, changelog tutaj: http://www.kplugins.net/changelog.tabletka.xml.

To nie jest 2.0, zapamiętywania jeszcze nie ma!.
korro
mam wersje 1.1, nie pamietam, czy bylo to tez w poprzedniej, wyglada to tak:
user posted image
aktywne mam okno z jedna rozmowa, a pisze do mnie inna osoba. oba buttony wygladaja na wcisniete. pzdr
Olórin
Wszystko zależy od używanego stylu xp, na jednym wygląda to lepiej (patrz: mój screen), a innym przyciski wyglądają podobnie, lub wręcz identycznie.

Do posta poniżej: również tak myśle wink.gif
Puma
Odświeżanie okien działa lepiej a i pasek 'start' nie miga smile.gif Odpinanie też działa.
ustrYk
QUOTE(Olórin @ 22.12.2005 - 22:25)

[*]Po otrzymaniu wiadomości automatycznie przeskakuje na tab danego rozmówcy - ustawić Konfiguracja->Interfejs->Wiadomości->Automatyczne otwieranie okien po nadejściu wiadomości->Wyłączone



witam!
to moj pierwszy post na tym forum:) pierwsze co to chcialbym podziekowac wszytskim tworcom konnekta oraz jego wtyczek!:) a teraz do rzeczy: tabletka jest genialnym usprawnieniem lecz jak dla mnie bedzie spelniac zadanie dopiero wtedy kiedy zostanie usuniety powyzszy blad, tak wiec czekam cierpliwie i juz nic wiecej mi nie trzeba:D
arct!c
pytanie: dlaczemu ikonka wiadomosci przychodzacych jest 'standardowa' a nie ta pobierana ze stylu? smile.gif
Olórin
0x42 - ta jest brana pod uwagę.

QUOTE
lecz jak dla mnie bedzie spelniac zadanie dopiero wtedy kiedy zostanie usuniety powyzszy blad, tak wiec czekam cierpliwie i juz nic wiecej mi nie trzeba:D

Otwieranie zakładki po otrzymaniu wiadomosci może byc problematyczne - a co jeśli jesteśmy w trakcie wpisywania innej wiadomości? poprostu zmienić w konfigu na wyłączone i tyle smile.gif
ustrYk
mnie po prostu zalezy aby wszystkie przychodzace wiadomosci sie otwieraly zminimalizowane, tak mam teraz i tak mnie odpowiada.
rozumiem ze moze sprawiac to jakies problemy, choc nie wiem za bardzo jakie:), ale ja bym to widzial tak zeby przychodzaca wiadomosc automatycznie tworzyla zakladke i zeby ta zakladka byla nieaktywna tj zeby nie przerywalo nam pisania wiadomoci o czym piszesz wlasnie
mam nadzieje ze nie zakrecilem za bardzo:)
UNK
Olórin nie wiem czy przeczytales to wczesniej bo post edytowalem i moglo to umknac, daloby zrobic aby zakladki byly w jednym rzedzie?

EDIT: Zauwazylem zupelnie przez przypadek przed chwila, gdy sie ma otwarta rozmowe w zakladce z osoba A a napisze do nas osoba B (rowniez otwarta zakladka), klikniemy na info z kNotify dzieje sie nastepujca rzecz
user posted image
ikonka koperty nie znika mimo ze rozmawia sie z ta osoba.
saCOOL
QUOTE
tabletKa - 1.1.0.0 (rozmiar: 19KiB, pobrań: 97, data: 28-12-2005 13:54)
tabletKa - 1.0.0.0 (rozmiar: 31KiB, pobrań: 1252, data: 22-12-2005 22:14)


Hmmm, nowa wersja a mniejsza jest biggrin.gif hihi, czyli idealna będzie dopiero, jak będzie zajmować 0 KiB
keeveek
właśnie, da się zrobić tak, żeby zakładka nowa OTWIERAŁA się ale "w tle" ? [kiedy ktoś coś do nas pisze] nie na pierwszy plan

nie da się usunąć posta? bo nie zauważyłem, że napisałem dwa pod rząd sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.