Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: tabletKa
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
saCOOL
QUOTE
właśnie, da się zrobić tak, żeby zakładka nowa OTWIERAŁA się ale "w tle" ? [kiedy ktoś coś do nas pisze] nie na pierwszy plan


Nie rozumiem dlaczego pytacie o to.. U mnie właśnie tak to działa.. Jak pisze z kimś i ktoś nowy do mnie napisze, to dodaje mi zakładkę ale nieaktywną.. Mogę łatwo na nią sobie przełączyć (jak skończę pisać) i wszystko gra..

EDIT: To o rozmiarze to był żart tongue.gif..
keeveek
eee... czyli trzeba ustawić otwieranie okna rozmowy jako zminimalizowane? czy w tle?


EDIT: nie, to stanowczo nie działa jak trzeba. Zakładka zawsze przełącza się automatycznie, w kazdej opcji poza "wyłączone" tylko inaczej to wygląda. a da się zrobić tak jak pisałem powyżej? otwieranie nowej zakładki automatycznie ale jako nieaktywnej?

pozdrawiam ciao wub.gif
Olórin
QUOTE
mnie po prostu zalezy aby wszystkie przychodzace wiadomosci sie otwieraly zminimalizowane, tak mam teraz i tak mnie odpowiada.
rozumiem ze moze sprawiac to jakies problemy, choc nie wiem za bardzo jakie:), ale ja bym to widzial tak zeby przychodzaca wiadomosc automatycznie tworzyla zakladke i zeby ta zakladka byla nieaktywna tj zeby nie przerywalo nam pisania wiadomoci o czym piszesz wlasnie
mam nadzieje ze nie zakrecilem za bardzo:)

Ustawiamy jako wyłączone, a w konfigu wtyczki zaznaczamy automagiczne tworzenie zakładki.

Ludzie, nie wymuszajcie na mnie abym myślał za was... i piszcie po polsku....

UNK - błąd z kopertą również zauważyłem, poprawi się smile.gif a co do tego drugiego, to może w 2.0, wymagało to będzie przebudowania toolbara smile.gif
saCOOL
<rotfl>..

No to czekamy na kolejne wersje biggrin.gif została koperta i zapamiętywanie (tego kopiowania z okna rozmowy przy użyciu klawiszy nie będzie? Tak tylko pytam, to kopiowanie z IRCa mi nie przeszkadza biggrin.gif.. Pytać zaś można chyba biggrin.gif..)
ustrYk
przepraszam, rzeczywiscie da sie ustawic zeby dzialalo to w taki sposob:)
teraz tylko dzwieki trza wylaczyc bo sa odtwarzane zawsze mimo ze ustawione sa tylko dla nowych (o tym juz ktos pisal)

dzieki!
keeveek
sloneczka na zakładkach nie odświeżają się dopóki na nie nie kliknąć albo nie przyjdzie rozmowa
Olórin
Okazało się że rdzeń raz wysyła id kontaktu jako index a raz jako unikalne ID - dziwna sprawa, ale już poprawiłem w kodzie. Dla bezpieczeństwa zrobie wszędzie sprawdzanie odebranych danych smile.gif
KoSiarzPL
<propaganda start>
Dlatego ja używam biblioteki kAPI tam jest tylko prawdziwe id kuntaktu uzywane wink.gif
<propaganda end>
Olórin
kAPI na nic mi się tu nie przyda... tabletka to nie normalna wtyczka....
KoSiarzPL
kAPi jest i dla "nienormalny" wink.gif
robisz:
Kontakt kontakt( war_zwrocona_przez rdzen );
kontakt.Get_ID();
i już wink.gif

Co do samej wtyczki. Od początku jej używania nie zauwzylem zadnych bledow huh.gif Może dlatego iż ostatnio mało rozmawiam.
Olórin
Kosiarz - Ale mi wygodniej w wywołaniu funkcji dać
CODE
Ctrl->DTgetID(DTCNT,st.cntID)....
zhvir
To jeszcze pare propozycji (przypomnienie):

- zakładki w jedenj linii lub w wieli liniach (do wyboru w opcjach)
- przycisk zamykania zakładek na pasku - pokazany lub ukryty do wyboru w opcjach (teraz dzięki skrótom klawisze + mysz jest on mi zupełnie zupełnie niepotrzebny ponadto dość brzydko wygląda)
- przy nadchodzącej wiadomości koperta na zakładkach chyba powinna migać
- czy nie dałoby rady zeby pasek zakładek miał ten sam styl co paski formatowania/narzędzi

I może prośba o troche częstsze wypuszczanie publicznie nowych wersji zebyśmy sie nie nudzili wink.gif
Olórin
QUOTE
czy nie dałoby rady zeby pasek zakładek miał ten sam styl co paski formatowania/narzędzi

Nie rozumiem.

QUOTE
I może prośba o troche częstsze wypuszczanie publicznie nowych wersji zebyśmy sie nie nudzili

Nie liczcie na to, były by z tym tylko problemy.

QUOTE
- przy nadchodzącej wiadomości koperta na zakładkach chyba powinna migać

Nie będzie.
saCOOL
QUOTE(zhvir @ 28.12.2005 - 21:04)
- przy nadchodzącej wiadomości koperta na zakładkach chyba powinna migać


Nie tyle Koperta, co przypisana nowej wiadomości ikonka biggrin.gif..

EDIT: Wyprzedziłeś mnie Olórin biggrin.gif.. Jak nie to nie biggrin.gif.. Ale da się zrobić, by zamiast koperty, była określona dla Nowej Wiadomości ikonka?..
Olórin
Pojawi się ta która w stylu ma id 0x42 dla IML_16.
Ryan
QUOTE(KoSiarzPL @ 28.12.2005 - 19:51)
kAPi jest i dla "nienormalny" wink.gif
robisz:
Kontakt kontakt( war_zwrocona_przez rdzen );
kontakt.Get_ID();
i już wink.gif

Nienormalność polega raczej na podkradaniu okien rozmowy i czynieniu ich dziećmi tabletki a nie na pobieraniu IDków. kAPI w lwiej części tabletki nie pomogłaby w niczym, bo w niej więcej WinAPI niż pluginu konnekta. wink.gif
keeveek
QUOTE(zhvir @ 28.12.2005 - 22:04)

- czy nie dałoby rady zeby pasek zakładek miał ten sam styl co paski formatowania/narzędzi

*




chyba chodzi o to, że panel z zakładkami jest jednobarwny a pasek z formatowaniem tekstu itp jest transparentem [chyba z ang.] , przechodzi z jednego koloru do drugiego pod pewnym kątem - tylko komu to potrzebne? wink.gif
mover
mam takie male pytanko; gdy rozmawiam z kilkoma osobami i pisze cos do jednej, a inna cos napisze, to mnie automatycznie jakby przenosi do okienka osoby ktora wlasnie cos napisala. dlatego jakby, gdyz nie wyskakuje mi jej text co napisala tylko xywka, dopiero musze kliknac w zakladce aby zobaczyc co tam pisze - nie da sie zrobic opcji, aby konnekt nie przenosil automatycznie do zakladek z osobami ktore cos napisza, tylko zeby nowe zakladki (gdy ktos cos napisze nowego) mrugaly do poki sie na nie nie kliknie ?
ustrYk
poczytaj kilka wczesniejszych postow tongue.gif
mover
no fakt, przegapilem jedna strone postow, wczoraj bylo tylko 7 ;p dzieki :] w kazdym razie to nie dziala jak powinno, ale juz troszke lepiej. najlepiej by bylo gdyby mrugala nazwa osoby od ktorej doszla wiadomosc, bo teraz mi w prawdzie juz nie wyskakuja automatycznie odpowiedzi, ale nie widze kto napisal, tylko widze, ze cos jest bo CALE okienko mruga. naszczescie knotify dobrze pokazuje wink.gif
boogi77
GGCrypt nie działa z zakładkami. Można wysyłać klucz tylko do jednej osoby, nie zależnie która zakładka jest aktywna.
@ndy
QUOTE(Olórin)
Co do błędu z ggimg nie moge tego zaobserwowac... Może dlatego że mam własną kompilację wink.gif


Sprawdzałem na wersji 1.1.0.0 i nadal mam ten błąd...Jeżeli możesz to udostępnij swoją wersje wtyczki ggimage.

@boogi77 wtyczka ggcrypt jest zabugowana i nie jest od dawnaaaaa rozwijana...A szkoda bo to bardzo ciekawy projekt.
cieniostwor
No wielkie dzięki za tą "kopertkę" biggrin.gif Teraz osoba od której dostaję wiadomość jest znacznie lepiej widoczna smile.gif

Jeszcze tylko ponowię moją prośbę o przęłączanie między zakładkami za pomocą klawiatury smile.gif
keeveek
CTRL+TAB!!
sn0wman
tak jak jeszcze paru chyba osobom, wtyczka źle mi współpracuje z metakontaktami (0.0.1.4). gdy ja piszę do metakontaktu, mam jedną zakładkę (metakontaktu), gdy jednak metakontakt pisze do mnie, wyświetla mi się ikona metakontaktu i druga sieci z której pisze. jeśli potem napisze z innej sieci, otwiera się kolejna. w efekcie mam np zakładkę gg, tlenu i metakontaktu, wszystkie trzy zaznaczone. równocześnie jak zaznaczam jakiś inny normalny kontakt z którym rozmawiam to całe te zaznaczenia mieszają się, tzn mam zaznaczoną zakładkę tej osoby i kilka spośród tych należących do metakontaktu.
na jedną Olórin'a odpowiedź dotyczącą tego problemu :
QUOTE(Olórin @ 25.12.2005 - 13:55)
[...]
2. Poeksperymentuj z kolejnością wtyczek, to może pomóc
[...]

odpowiadam że to zrobiłem i...nic smile.gif,
tak więc wyglądam rychłej poprawy tego i...wielkie dzięki Olórin !!!
keeveek
a może możnaby, co do tego przełączania między zakładkami poprzypinać zakładkom wg kolejności od lewej cyfry? i wtedy moznaby przełączać CTRL+1 CTRL+2 itp
saCOOL
Przyłączam się do prośby biggrin.gif, jeśli to możliwe i nie wymaga zbytniego mieszania w kodzie, to też bym prosił o takie rozwiązanie.. Tylko mnie zastanawia, co będzie, jeśli rozmawiać będziemy na przykład z jedenastoma osobami?..
keeveek
tego nie wziąłem pod uwage... tongue.gif ale z jedenastoma osobami prywatnie? troche to naciągane.. ja ledwo daję radę z siedmioma biggrin.gif
saCOOL
Ewentualnie, można by zrobić tak, żeby przy więcej niż 10 osób, ta opcja się wyłączała biggrin.gif.. (To czysta teoria z tymi jedenastoma osobami biggrin.gif też bym nie wyrobił, no chyba, że jakieś dodatkowe rączki dostane biggrin.gif..)
Olórin
Będzie Ctrl+cyfra, 10 zakładek, potem trzeba już sobie samemu radzić wink.gif
GuZiK
QUOTE(bakerss @ 22.12.2005 - 23:02)
A ktoś pisał ostatnio ze na zakładki nie ma co liczyć w najblizszym czasie ;]

good job ;]
*


Ktoś pisał smile.gif.

Olórin: miła niespodzianka po powrocie do domu, dzięki smile.gif.

Jeżeli miałbym coś dodać to w Ustawieniach miejsce Zakładek powinno być IMHO w gałązkach drzewka Okno rozmowy
Aule
Jak już wcześniej pisałem, to była propaganda, żeby uśpić waszą czujność.
mk89
Hmmm mam problem, po mimo odebrania wiadomości okno na pasku zadań dalej miga, i miga zawsze jak je zminimalizuje. Jak się tego bledu pozbyć?

Ps. wtyczka bardzo trafna : )
gyy
nie dziala "/all jakis txt" (funkcja z kdodatki jak sie nie myle) wysyla tylko wiadomosc do bierzacego okna. czesto uzywam wiec pisze. pozdrawiam

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
saCOOL
Kilka uwag odnośnie kosmetyki w Ustawieniach biggrin.gif..

Pozycja w menu kontaktu..
Wydaje mi się, że powinno być coś w stylu:
Pozycja opcji Zamknij Rozmowę w menu kontaktu..
To już czysto kosmetyczne uwagi biggrin.gif

Jak już się tego trzymam, to jeszcze jedna rzecz: na suwaku po lewej stronie, pisze Nie Skracaj.. No i właśnie ucina ten napis.. Można by coś z tym zrobić biggrin.gif..

Olórin, czy ja Ci mówiłem, że Cię uwielbiam za te wtyczkę? biggrin.gif..
keeveek
może ja podam jakiś konkretny problem tongue.gif znaczy może nie tak wielki, ale jeśli mamy opcję ukrywania panelu z zakładkami to jak zamknąć okno rozmowy? tongue.gif bo jak krzyżykiem a potem otworzyć nową rozmowę to ta zakładka nadal tam jest.

no niby jak się kliknie prawym na kontakt z którym rozmawialiśmy i wybierze się opcje "zamknij rozmowę" to zakładki nie będzie ale chyba średnio to wygodne..
Olórin
Ctrl+F4
keeveek
achhhh.. tongue.gif ale ze mnie gapa ;p
Sasquach
kilka błędów jakie zauważyłem:
- jak przychodzi nowa wiadomosc od osoby ktorej zakladki jeszcze nie otwieralem to na spisie zakladek widac caly czas koperte mimo, ze wlasnie jestem na zakladce tej osoby i cos pisze. troche to moze niezrozumiale wiec inaczej:
* wlaczamy konnekt
* czekamy az ktos napisze
* otwieramy okno rozmowy i pomimio, ze piszemy w tej zakladce to i tak widac koperte (czy co tam kto ma ustawione) zamiast normalnej ikonki

- a drugi to taki, ze jak przyjdzie wiadomosc na inna zakladke niz aktualnie widac i ja odbiore to nie znika powiadomienie z kNotify
Bo$s
QUOTE
- a drugi to taki, ze jak przyjdzie wiadomosc na inna zakladke niz aktualnie widac i ja odbiore to nie znika powiadomienie z kNotify
w pierwszym poście jest poprawione notify wink.gif
piotr.ek
QUOTE(Bo$s @ 30.12.2005 - 14:35)
w pierwszym poście jest poprawione notify wink.gif
*


...wymagajace dwoch dodatkowych bibliotek: msvcp71d.dll i msvcr71d.dll...
Sasquach
tylko teraz wogole mi sie nie pokazuje przyjscie nowej wiadomosi. ja ma okno otwarte to nie problem, ale jak zamkne cale okno (przez krzyzyk w rogu okna), a nie przez zamkniecie. to tez mi sie nie pokazuje powiadomienie w knotify
saCOOL
Denerwuje KNotify? http://olorin.info/wp-content/beta/notify.dll

Do sprawnego działania Poprawionej Wersji KNotify, wymagane jest jeszcze zassanie dwóch dodatkowych bibliotek i umieszczenie ich w odpowiednim miejscu.
(..\Konnekt\data\dll)

Oto one:
Biblioteka 1 (msvcp71d.dll)
Biblioteka 2 (msvcr71d.dll)

>>> Olórin, może dodasz te kilka linijek do pierwszego posta? Bo inaczej nigdy się nie skończy rozmowa na temat "Źle Działającej Nowej Wersji KNotify".. <<<
Olórin
Zajmę sie w najbliższym czasie poprawianiem KNotify, więc poczekajcie smile.gif Proszę o wypisanie (w formie listy), co nie działa dokładnie.
lhs
Uprzedzam, że wszelkie kolejne posty z linkami do brakujących bibliotek natychmiast wylądują w koszu. Ile można?
saCOOL
Olórin, istnieje szansa, że dostaniemy dziś kolejną wersje Zakładek? biggrin.gif..



QUOTE(lhs @ 30.12.2005 - 19:34)
Uprzedzam, że wszelkie kolejne posty z linkami do brakujących bibliotek natychmiast wylądują w koszu. Ile można?
*


Przepraszamy.. Chciałem dobrze, jakby Olórin dodał te kilka linijek do pierwszego posta, to było by wszystko jasne.. O ile się założycie, że jak przejdziemy do następnej strony, znajdzie się ktoś, kto zapyta: Dlaczego ten nowy kNotify nie działa?.. No, ale nieważne.. Peace, miłujmy się.. A w ogóle to: złość piękności szkodzi biggrin.gif..

// Spoko - to nie do Ciebie osobiście było, to było do każdego następnego smile.gif
Olórin
Pytanie praktyczne, chcecie żeby kn pokazywało wiadomości
a) tylko gdy okno jest zamknięte (albo tab nie istnieje)
cool.gif zawsze kiedy nie jest aktywny tab lub tab jest aktywny ale okno zbiorcze nie?

Przygotowuje właśnie API dla innych wtyczek aby mogły sprawdzać co i jak smile.gif

kNotify w standardzie obsluguje wersje a, tak narazie pozostawie prawdopodobnie wink.gif
UNK
Ja mam taka wileka prosbe, jako opcja, aby kNotify pokazywal wiadomosci nie wazne od tego czy okno jest otwarte, zminimalizowane itd.. ale to chyba nie ten temat na ta prosbe tongue.gif

A wracajac do tabletki, zauwazylem juz wczesniej ale nie pisalem, widze ze nikt tez o tym nie pisze. Jesli otowrzymy okien na conajmniej 2 rzedy zakladek, to po zamknieciu ostatniej z drugiego rzedu (w 95%) pasek z zakladek sam sie nie pomniejsza, pomaga zamkniecie kolejnej badz minimalizuj->przywroc. Nie jest to jakis przeszkadzajacy bug, bo rzadko mi sie zdarza miec wiecej zakladek otwarych, zreszta jesli beda zakladki tylko w jednym rzedzie (o ile sie uda zrobic:P) to bug nie bedzie mial znaczenia tongue.gif
lhs
Olórin - zdecydowanie stawiam na a) tylko gdy okno jest zamknięte (albo tab nie istnieje)

Olórin
QUOTE
A wracajac do tabletki, zauwazylem juz wczesniej ale nie pisalem, widze ze nikt tez o tym nie pisze. Jesli otowrzymy okien na conajmniej 2 rzedy zakladek, to po zamknieciu ostatniej z drugiego rzedu (w 95%) pasek z zakladek sam sie nie pomniejsza, pomaga zamkniecie kolejnej badz minimalizuj->przywroc.

Wiem o tym, niestety nic nie jestem w stanie na to poradzić :/ Tak poprostu działa toolbar wink.gif

Poprawione kNotif, nowa tabletKa oraz API są już praktycznie gotowe, czekam jedynie na ostatnie testy smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.