Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: tabletKa
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
Olórin
Korzystających z metaka (kilku) proszę o kontakt przez PW w celu przetestowania współpracy wtyczek (odnośnie zbędnego tworenia taba podkontaktu).
wacki4
juz problem się rozwiązał wink.gif dziekuje za odpowiedź, następnym razem dostosuje się do wymagań smile.gif
arct!c
Propozycja co do blokowania konnekta - bardziej funkcjonalnie byłoby gdyby nie pojawiał się komunikat 'czy na pewno zablokowac' smile.gif Jeśli było juz o tym, to mój błąd smile.gif
keeveek
ja bym proponował jeszcze blokadę możliwości zmiany opisu
arct!c
chyba wcześniej też o tym wspominałem smile.gif Najlepiej to żeby cały konnekt był niedostępny. Ale to po prostu NIC. Ale problemy byłby z odblokowaniem wink.gif
Abraxas
Ja tak z zupełnie innej beczki. Skoro kopiowanie działa tylko w stylu IRC-a i ujarzmiłeś środkowy przycisk to może dało by się jakoś zrobić aby środkowym przyciskiem można było wklejać skopiowany tekst?
Olórin
To ma się nijak do tabletKi wink.gif Nie chcę pakować do tej wtyczki wszystkiego co popdanie (dlatego wczoraj wydzieliłem blokowanie rozmów smile.gif )
arct!c
QUOTE(Abraxas @ 17.03.2006 - 12:09) *

Ja tak z zupełnie innej beczki. Skoro kopiowanie działa tylko w stylu IRC-a i ujarzmiłeś środkowy przycisk to może dało by się jakoś zrobić aby środkowym przyciskiem można było wklejać skopiowany tekst?

Mi to by pasowało bardziej na młodszego brata k.lawy.
Abraxas
Olórin rozumiem, ale to Ty spowodowałeś, że piekło zamarzło i zadziałał środkowy przycisk, stąd do Ciebie skierowałem pytanie smile.gif
Strzałek
na wstępnie - dobrze że coś takiego powstało - tego mi brakowało.
Następnie mam jedno ale ...

nie wiem czy ktoś już o tym wspominał.

Gdy gadam z Zenonem, a w drugiej zakładce mam Henia. Jak piszę coś do Zenona i nagle Henio coś napisze to henio wcina sie mi się i wtedy już piszę do Henia. Chodzi o to żeby jaki piszę do Zenona i nagle ktoś odpowie to żeby on tak jakby "czekał" aż ja napiszę. Najlepiej żeby jego zakładka zaczęła migać - ale żeby sama się nie zmieniała.

Dziękuję za uwage.
Olórin
Przeczytaj 1. post.
CyberBoBmk
Rozumiem, że może Ci się nie chcieć czytać wszystkich wiadomości w tym temacie, ale żeby nie przeczytać tego co masz na samej górze to już naprawde szczyt lenistwa...

QUOTE
Po otrzymaniu wiadomości automatycznie przeskakuje na tab danego rozmówcy - ustawić Konfiguracja->Interfejs->Wiadomości->Automatyczne otwieranie okien po nadejściu wiadomości->Wyłączone
sn0wman
chyba dobrze myślę że ten czerowny przycisk w dolnym lewym rogu okna zamyka to z którego się aktualnie korzysta ? bo u mnie to wygląda tak że w jego miejscu mam przycisk do odpinania, taki sam jak na toolbarze 2 centymetry wyżej...i żeby okno zamknąć muszę na zakładkę prawym i 'zamknij rozmowę'...tak ma być ? czy screen stary ? wolę przycisk ! smile.gif
.misiek
@sn0wman, zmień sobie to:


Czyli konfiguracja | zakładki > Przycisk zakładek | i zaznacz który button tam ma być.
Btw, możesz zamykać zakładku przyciskiem środkowym myszkiem przez klik smile.gif
sn0wman
oj oj, szukałem konfiguracji tabletKi jako wtyki, niezauważyłem 'Zakładek'.

dzięki smile.gif
mcczester
To samo miałem. Moim zdaniem lepiej by było, gdyby konfiguracja tabletKi była tam, gdzie innych wtyczek.

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
KoSiarzPL
QUOTE(sn0wman @ 18.03.2006 - 18:25) *

oj oj, szukałem konfiguracji tabletKi jako wtyki, niezauważyłem 'Zakładek'.

Żeby nie było, iż takie przekonania ma tylko mniejszość. Również uważam, by wszystkie wtyczki ładowały swoją zakładkę konfiguracji w jednym miejscu czyli do zakłądki "wtyczki".
keeveek
przychylam się. konfiguracje wtyczek powinny być wszystkie w jednym miejscu
zhvir
Jak ktoś zauważył w konnekcie nawet UI jest wtyczką smile.gif Byłbym raczej za tym żeby każda wtyczka łądowała się tam gdzie logicznie powinna się znajdować, np tloK do listy kontaktów itp. W ogóle moim zdaniem należałoby przemyśleć cały wygląd i sposób działania okna ustawień bo zaczyna mi to powoli przypominać mirande (to nie był komplement wink.gif )
bakerss
zhvir: popieram, np. tłok powinnien być podmenu do Lista kontaktów, a te wtyczki które odnoszą sie do ogółu lub nie można ich nigdzie przycdzielić powinny być w menu wtyczki.
joshua
według mnie wtyczki powinny być widoczne w hierarchii drzewka w dziale "Wtyczki" - mamy wtedy pełen ogląd na sprawę i wiem co jest zainstalowane i gdzie szukać konfiguracji tego ustrojstwa wink.gif

//sorry za OT wink.gif
mcczester
QUOTE(zhvir @ 20.03.2006 - 11:54) *
Byłbym raczej za tym żeby każda wtyczka łądowała się tam gdzie logicznie powinna się znajdować, np tloK do listy kontaktów itp.

Wtedy trudniej byłoby odszukać konfigurację świeżo zainstalowanej wtyczki.
QUOTE(zhvir @ 20.03.2006 - 11:54) *
W ogóle moim zdaniem należałoby przemyśleć cały wygląd i sposób działania okna ustawień

Z tym się zgadzam, ale puki co lepiej nie robić większego bigosu, tylko umieszczać wtyczki obok siebie...

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
sn0wman
a ja nie widzę powodu, dla którego ta sama konfiguracja wtyczki nie miała by być w miejscu które zaimplikowane jest jej właściwościami (patrz tłoK->lista kontaktów), jak również jako jedna z wtyczek, wtedy wszyscy będą zadowoleni.
bakerss
Ja widze powód, robi sie wtedy burdel w opcjach ;]
zimaq
Proponuję dorobić opcję w samym konnekcie odpowiadającą za wybór miejsca w którym mają być pokazywane opcje odpowiednich wtyczek. Jeśli zaznaczy sie, że wtyczki mogą się podczepiać gdzie tylko developer sobie wymyśli, to będą tam się znajdować, w innym wypadku wszystkie lądować będą w drzewku Wtyczki. Potem tylko dostosować istniejące wtyczki i po kłopocie.
Chyba najbardziej optymalne rozwiązanie wink.gif
keeveek
offtopic ;(
Olórin
QUOTE
Jak ktoś zauważył w konnekcie nawet UI jest wtyczką smile.gif Byłbym raczej za tym żeby każda wtyczka łądowała się tam gdzie logicznie powinna się znajdować, np tloK do listy kontaktów itp.

Dokładnie. Nazwa "tłoK" czy "tabletKa" w podkategorii Wtyczki na pewno mniej mówi niż "Zakladki" w Interfejs, czy "Tło listy" w "Lista kontaktów".
QUOTE
W ogóle moim zdaniem należałoby przemyśleć cały wygląd i sposób działania okna ustawień bo zaczyna mi to powoli przypominać mirande (to nie był komplement )

To na pewno będzie zrobione w legendarnej wersji 0.7.
Olórin
Nowa wersja na kplugins oraz na kupdate (jak hao zatwierdzi)
CODE
+ Działanie na starszych systemach
+ Poprawka działania odpinania
- Blokowanie wydzielono do osobnej wtyczki, wydana zostanie osobno, później
^ Współpraca z FavIcon (ustawianie ikony wiadomości, na razie bez animacji)

Wymaga nowego FavIcon.
keeveek
QUOTE(Olórin @ 26.03.2006 - 14:15) *

Nowa wersja na kplugins oraz na kupdate (jak hao zatwierdzi)
CODE
[...]
- Blokowanie wydzielono do osobnej wtyczki, wydana zostanie osobno, później


oby jak najprędzej. KGB nie śpi ;] odpinanie działa jak należy, żadnych bugów póki co, kawał niezłej roboty, gratuluję :*
Lisuu
A ja mam taki problem, że jak długo nie odbieram wiadomości od jednej osoby to jak klikam na nią i wtedy mi "wywala" konnekta. Gdy mi się znowu wywali to dam loga który mi się pojawia. Ale jest to związane z tabletKą
Olórin
Co do poprawionych błędów odpinania - zdaje się że nikt ich nie zauważył wink.gif
piotr.ek
A jak sprawic, zeby zamkniecie okna z zakladkami powodowalo zamkniecie wszystkich zakladek i jednoczesnie NIE konczylo sie zniknieciem listy kontaktow?
Olórin
W ustawieniach interfejsu była od tego opcja...
piotr.ek
Lista kontaktow znika po zamknieciu okna rozmowy z tabletKa. Mozna w ustawieniach wtyczki wylaczyc zamykanie zakladek (wzglednie uzyc klawisza shift) przy zamykaniu okna rozmowy i wtedy jest ok - lista zostaje, ale zgodnie z przeznaczeniem opcji - zakladki nie sa zamykane.
Olórin
Interfejs -> Zamykaj po xx sekund nieaktywności, wyłącz to. Powinno pomóc...
piotr.ek
Automatyczne ukrywanie glownego okna (bo czegos doslownie tak nazwanego, jak piszesz, nie mam) mam wylaczone od zawsze. Zreszta tak, jak pisze - lista znika przy zamykaniu okna wiadomosci tylko z wlaczona tabletKa, wnioskuje wiec, ze to cos w niej nalezy ustawic, a rozne kombinacje obecnie dostepnych w jej konfiguracji opcji nic nie daja.

Lista nie zamyka sie, a ucieka pod okna innych programow, bo gdy nic innego nie ma, to przy czystym pulpicie zostaje. Mozna ustawic 'zawsze na wierzchu', ale to zadne rozwiazanie wink.gif
Olórin
Wydaje się że to jest uwarunkowane zachowaniem Windowsa - przy zamykaniu fokus dostaje inne okno i idzie na wierzch. Pewnie w K standardowo przy zamykaniu okna jeżeli główne jest otwarte, to ono dostaje fokus... Do sprawdzenia i załatania wink.gif
blinx
ja bym chciał taką opcję jak mam w przeglądarce maxthon.
po pierwsze zamykanie zakładki poprzez podwójne kliknięcie na etykietę i po drugie gesty myszy.
W gestach chodzi o to, że po wciśnięciu prawego klawisza myszy i wykonaniu jakiegoś odpowiedniego ruchu wykonuje się odpowiednio przypisana akcja.
W maxthonie to jest tak:
w dół - przewiń w dół
w górę - przewiń w górę
w lewo - wstecz
w prawo - dalej
góra-dół - odśwież
góra-lewo - poprzednia zakładka
góra-prawo - następna zakładka
dół-lewo - zamknij wszystkie zakładki
dół-prawo - zamknij bieżącą zakładkę

byłbym usatysfakcjonowany, gdyby ktoś pomyślał o mojej propozycji (albo chociaż tylko o zamykaniu podwójnym kliknieciem bo sie do tego przyzwyczaiłem. Wiem że da sie to ustawić na prawy dblclick ale wolałbym na lewym(żeby sie tak ustawić dało))
riddle
Wiemy co to gesty myszy. Ale to jest dość wymagający bajer.
Olórin
Bajer byłby na pewno fajny, ale IMO za dużo z nim roboty...
blinx
a co z zamykaniem zakładki lewym dblclickiem?
da sie to zrobić?
saphire
I co z uniezależnieniem przełączania się automatycznego zakładek (na tą z wypowiedzią)
od opcji wyskakiwania okna z nową rozmową?
Najlepiej gdyby przełączanie się zakładek można było wyłączyć
a wyskakiwanie okienka z nową rozmową włączyć...
TaO
A możę taki bajer jak w spiku jest ? Mianowicie okno rozmowy nie otwiera się w nowym oknie tylko w oknie komunikatora i powstaje zakładka z rozmówcą smile.gif Choć tam są meta kontakty... a w K. jak ktoś ma liste na zakładkach to miałby problem... ale i tak pomysł wydaje siębyć fajny biggrin.gif
Olórin
Taki bajer dałoby się zrobić za pomocą... wtyczki tongue.gif Osobiście mi rozwiązanie spikowe się nie podoba.

Co do wyskakiwania tabów to w jakiejś następnej wersji...
KoSiarzPL
Olórin, gdybyś poużywał to by ci się spodobało smile.gif Ja przez dłuższy czas używałem wpKontakta i zawsze miałem okno rozmowy w komunikatorze, bardzo przyjemne.
zhvir
Zgadzam się z KoSiarzemPL w sprawie wpkontaktu, którego również używałem i to że wszystko w nim było w jednym oknie uważałem za jego największą zaletę i rozwiązanie które opcjonalnie powinno być w każdym szanującym się komunikatorze. Po przesiadce na konnekta bardzo mi tego brakowało, nie mówiąc ze nawet tabletKi jeszcze nie było wink.gif
saphire
Same zakładki z tabletKi są jak najbardziej ok ale nie daje się ich używać gdy tak się same przełączają z rozmówcy na rozmówcę.

Z kolei gdy wyłączymy autowyskakiwanie okna rozmowy - co imho powinno wyskakiwać tylko przy rozpoczęciu nowej rozmowy a nie kolejnej wypowiedzi w trwającej rozmowie vide pluginy smoK dla tlena gdzie jest to zrobione OK - to wogóle nie otwiera się okno z nową rozmową tak że znajomi mogą do nas gadać, i gadać i gadać... a my w błogiej nieświadomości robimy swoje na kompie cool.gif

Podsumowując:
1. Wyskakuje tylko okno z nową rozmową
2. Zakładki nie przełączają się same po rozmówcach - jedynie migają na przycisku
3. W żadnym wypadku nie może migać taskbar - z racji autoukrywania "wyjeżdżał by" na ekran
keeveek
dzięki Bogu, że zakładki same nie przeskakują..
riddle
Lukjan: Bo chevron nie jest przeznaczony do intefejsów gdzie musimy widzieć wszystko co się dzieje na ekranie (komunikacja natychmiastowa). Błąd koderów / użytecznościowców Spika.
sn0wman
1.6.1.25
pasek zakładek:
zamknij + odepnij
okno rozmowy:
odepnij + tylko gdy odpięta
rezultat:
gdy okno _nieodpięte_, w oknie rozmowy jest pusty toolbar na ikonkę do odpinania (która 'zapełnia' się ikonką po odpięciu)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.