Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: tabletKa
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
nwy
Prawy DblClick: "Zamknij rozmowę" - nie działa w wersji 1.3.0.64.Wcześniej działało. No i czy by się nie dało Lewym DblClick'em zamykać (ew.i inne funkcje) by nie otwierała sie lista funkcji jak to ma miejsce przy prawym klikaniu. Tak jak np. w zakładkach firefox.
p.s. jak zmienić wysokość paska zakładek bo jest za "gruby"? ewentualnie proszę o korektę autora (niech będzie pasek miał grubość 1 paska narzędzi)
CyberBoBmk
a mi się coś nie podoba kNotify, po użyciu wersji przystosowanej do pracy z tabletka, nie pokazuje mi się jesli ktoś staje się dostepny/niedostępny...
marcin_pl
Witam serdecznie.
Wtyczka jest super i ogólnie, szkoda tylko, że niedostępna na centralkach.
Mam dwa denerwujące błędy, które wypadałoby poprawić:
1) cały czas miga mi okno na pasku zadań, niezależnie od tego, czy ktoś coś napisał, czy nie. Nawet jak ustawię w konnekcie, żeby po napisaniu nie migało wcale, to miga non stop.
2) Po odpięciu/przypięciu okna okno zbiorcze wygfląda jakos dziwnie, strasznie grube ramki ma i wogóle cośą się grafika zlewa, po zminimalizowaniu i zmaksymalizowaniu jest ok.
3) Czy jest tu jakaś konfiguracja? Nic nie znalazłem, a na blogu przeczytałem, że można np ustawić, czy pasek kart ma być na górze, czy na dole.
arct!c
3) Oczywiście ze jest. Możliwe że jej nie widzisz - wtedy zwiększ poziom zaawansowania smile.gif (nie sprawdzałem czy zależy to od poziomu zaawansowania, ale jeśli nie widzisz to z pewnością to będzie przyczyną.). A i najważniejsze Ustawienia -> Interfejs -> Zakładki.
marcin_pl
Nie zauważyłem tej konfiguracji, ale nie z powodu poziomu zaawansowania (mam włączone pro), tylko dlatego, że wtyczka bardzo nieintuicyjnie umieszcza swoją konfigurację w innym miejscu, niż pozostałe wtyczki.
Mam jeszcze jeden błąd - gdy chce wysłać SPAM za pomocą kdodatków, wiadomość zostaje wysłana tylko do aktywnego rozmówcy a nie do wsyztskich otwartych rozmów.
CyberBoBmk
ogólnie mógłbyś poszukać kilka wiadomości wyżej, była o tym mowa, to nie zależy od tabletki a od kDodatków i to je trzeba przystosować do współpracy z tabami...
Olórin
Nowa wersja.
lookasz20
Jak pozycja zakladek jest o gory to ich nie widac sad.gif( Na dole jest ok, ale jak przestawimy do gory to znikaja wszystkie osoby z ktorymi rozmawiasz z gornej belki.
wizard3k
A mi dalej brakuje edycja wyglądu tej belki.. Nawet takiego jak w Liście Kontaktów..
Olórin
wizardek - nie będzie, toolbar to nie listview...
lookasz20 - spróbuj zrestartować K, rozumiem że masz najnowsżą wersję... U mnie działa ;]
lookasz20
@Olórin. Dziala. Wczoraj rowniez restartowalem i nie chcialo dzialac. zakladki zawsze mam o gory, wiec nie wiem czy to prez to. Tak czy inaczej dziala juz normalnie.

Nie umie tego znalezc, a chyba bylo o tym pisane. Dlaczego jest problem z tym CTRL+C (nie mozna kopiopac z okna).

Pozdrawiam
arct!c
Pisze w pierwszym topiku smile.gif Jako 'znane błędy' czyli za trochę powinno działać smile.gif
KoSiarzPL
Halo nadal jest błąd, który zgłaszałem niedawno.
Olórin
Który błąd ;>
KoSiarzPL
QUOTE

A co z moim poprzednim problemem. Juz wiem dokladnie co jest nie tak. Otwieram sobie kilka rozmow a nastepnie je zamykam kolejno, tak ze toolbar mi sie schowa. Nastepnie otwieram ponownie TE SAME rozmowy i tolbar nie chce mi sie pokazac.

Do tego teraz zauważyłem, że przycisk "zamknij rozmowę" nie działa jak poprzednio (tak mi się wydaje). Okno jest owszem zamykane ale dalej jest w menu kontekstowym element "zamknij rozmowe".

Jeszcze jedno:
- otwieram jedną rozmowę (nie mam toolbara, ok)
- zamykam z menu kontekstowego
- otwiera mi sie ta jedna rozmowa Z toolbarem

Na wszystkie dolegliwosc rozwiazaniem jest zmniana rozmiaru okna, wtedy toolbar pojawia się lub znika w zależności co w danuym momencie powinien zrobic.
Wolt
Olórin a czy dalo by sie naprawic ten blad z zamiana miejscem zakladek?? Wystepuje on gdy nacisniemy wczesniejsza zakladke prawie na jej koncu
KoSiarzPL
Hehe no lekko ten błąd jest załatany tylko dla niektórych chyba ten "czas reakcji" jest nadal za krótki.
Olórin może zamiast wprowadzać ten czas sprawdzaj czy myszka poruszyła sie o więcej inż 20px w lewo lub w prawo. Góra/dół lepiej nie brać w ogóle pod uwagę bo po co?. To chyba lepsze rozwiązanie.
Olórin
Naciskaj krócej niż 200 milisekund ;]

QUOTE
Do tego teraz zauważyłem, że przycisk "zamknij rozmowę" nie działa jak poprzednio (tak mi się wydaje). Okno jest owszem zamykane ale dalej jest w menu kontekstowym element "zamknij rozmowe".

Poprawi się smile.gif

Te 2 błędy które opisujesz dotyczą funkcji ukrywania toolbara przy 1 rozmowie?

Dopisek: błąd wydaje się być wyśledzony ;]
piotr.ek
Dosyc paskudnie otwiera sie w najnowszej wersji okno rozmowy. Ponizej screen z tego, co widac przez ulamek sekundy przy otwieraniu (klikajac na kontakt na liscie - tylko pierwszy tak robi, kazda kolejna zakladka pojawia sie juz normalnie):
zimaq
Fakt, jest to dość irytujące, zwłaszcza, ze w poprzedniej wersji tego nie było wink.gif
arct!c
A ja mam pytanie co zrobić jak liczba zakładek przekroczy 13? na Fach się tego nie wciśnie biggrin.gif ;/ zresztą CTRL + n chyba tez nie bardzo ;>
Olórin
Zostaje Ctrl+Tab albo myszka ;]
KoSiarzPL
QUOTE(arct!c @ 23.01.2006 - 11:49) *

A ja mam pytanie co zrobić jak liczba zakładek przekroczy 13? na Fach się tego nie wciśnie biggrin.gif ;/ zresztą CTRL + n chyba tez nie bardzo ;>

Arctic ty ostatnio nie masz większych problemów wink.gif Chyba za dużo wolnego czasu masz, wyluzuj troche z forum bo z deczka ostatnio przesadzasz (bez urazy).
Aule
To może Ctlr + '+' i Ctrl + '-', bo czasem łatwiej 2 do tyłu, niż 10 o przodu.
Olórin
Ctrl+Shift+Tab
arct!c
KoSiarzPL - czasu mam dużo - ferie, nie mam co robić ;/

Z zakładkami problemu teraz nie mam żadnego. Zastanawiałem się tylko nad taka ewentualnością. Doszedłem do wniosku że można by zrobić kombinacje klawiszy CTRL 1 2 - czyli zakładka 12, ale wtedy przebudować trzeba byłoby 'czułość klawiszy' np. na 2sek - wtedy bez problemu można by nacisnac CTRL +1+2, ale spowolniłoby to reakcje zakładek przy klikaniu w CTRL + 1. A więc nie ma sensu tego ruszać - tak jest dobrze.
KoSiarzPL
A skad będziesz wiedział że dana zakładka ma numer 18 a nie 17 i watpie bys dal jedna reka wklepac ctrl + 19 trzymajac nadal ctra wcisniety wink.gif
wizard3k
@Kosiarz
Dałby radę, przed chwilą sprawdziłem, ale nie za wygodne to jest wink.gif.

No i nie wiem czy to było poruszane, ale opcja dodania numeru zakładek. Bo czysto teoretyzując ktoś może nie mieć dostepu do myszki i otwartych 24 zakładki, a przeskakiwanie Ctrl+(Shift)+Tab może być zbyt długie. Wtedy przydało by się ponumerować zakładki wink.gif
ustrYk
teraz to troche zawracacie wszyscy gitare niepotrzebnie:>
nie wierze zeby ktos rozmawiaj wiecej niz z 12 osobami (ja jakos nie umiem). F'y daja nam takie a nie inne mozliwosci, jest dobrze! nawet jesli macie otworzone 13 zakladek zamknijcie te 6 nieuzywanych i czesc!
arct!c
Różni ludzie, różne potrzeby - jeden konnekt.

Numeracja zakładek jak najbardziej by sie przydała.
KoSiarzPL
Pozwolicie że wam jeszcze potruję wink.gif
W jakim programie macie ponumerowane taby od 0 do 100? W operce chyba mam tylko do 9 a otwartych w niej tabow mam nieporownywalanie wiecej niz w konnekcie.
Poza tym niech Olórin lepiej połata obecne dziury zamiast dodawać mnóstwo "cukierkowych dodatkow".

// smile.gif
// tongue.gif
Olórin
Ja nie widzę sensu dodawania innych możliwości niż są. Sam rzadko kiedy mam otwarte więcej niż 5-6 zakładek, nie mówiąc o 10 :> Innymi słowy temat uważam za zamknięty.

Z devloga:
  • Przezroczystość okna (szybkim wyłączaniem przezroczystości)
  • Usunięte zbędne pixele na toolbarze
  • Nowa ikona zamykania
  • MiddleClick ;]
  • Możliwość wyłączenia danego skrótu
  • Poprawki błędów
arct!c
Ta wtyczka (i jej kolejne wersje) dowodzi że nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko rzeczy trudne smile.gif.

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
PinBack
Zatem z mojej strony następujące błędy:
  • Po aktywowaniu danego okna nie przestaje migać na pasku startu o nowej wiadomości
  • Po odpięciu okna i otrzymaniu wiadomości od odpiętego kontaktu nadal miga okno gdzie był przypięty.
  • Po odpięciu okna nie ma rozmiaru jak przed przypięciem co jest denerwujące jeżeli używamy kIEview z obrazkiem.
Olórin
1. Poprawi się
2. Poprawione
3. Ma taki sam rozmiar, różnica jest w ramkach i titlebarze okna.
dulek000
Arct!c: Nie!
QUOTE
Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i to robi
- to to. ;D
CyberBoBmk
blednie dziala ukrywanie paska z zakladkami gdy jest aktywna tylko jedna rozmowa, czasami odrazu, a czasami po kilkukrotnym wlaczeniu i wylaczeniu okna z rozmowa, kolejny bug to gdy wlasnie takie blede pokazywanie sie paska ma miejsce gdy klikam jakis kontakt do rozmowy to nie widac ze rozmawiam juz z 2 osobami, po prostu zakladki sie nie pokazuja, az nie zmienie rozmiaru okna z rozmowa, wtedy toolbar tabletki sie pokazuje
nevermind
u mnie ta wtyczka powodowala w konnekcie zamulanie systemu przy kilku zakladkach otwartych :/ zuzycie procesora skakalo do 96%. Dzisiaj ja wylaczylem i wszystko wrocilo do normy........

pozatym zauwazylem, ze jak mialem przyjmowanie wiadomosci wlaczone na "w tle" to automatycznie mi zmienial zakladke :/. Przy "zwijaniu" wiadomosci po dostaniu wiadomosci, zakladka sie zwijala smile.gif heh biggrin.gif.... Jak wylaczylem automatyczne otwieranie okna z wiadomosciami, wszystko bylo ok.....
xxllxx
W GG Crypt wyświetla się zawsze ostatnia osoba, której miało się otwarte okienko. Czyli np. jeżeli rozmawiamy z "1", włączymy okienko z "2" to w okienku "1" będzie "Wyślij klucz do "2"".

Pozdrawiam
marcin_pl
Ja mam następujące błędy/niedogodności/propozycje:
- przy wyłączonym przycisku odpinania/przypinania po odpięciu okna nie ma możliwości przypięcia go ponownie,
- po zamknięciu zakładki w menu kontekstowym kontaktu dalej widnieją przyciski np. zamknij rozmowę,
- po wyczyszczeniu okna rozmowy okno miga na pasku zadań,
- czasami okno miga bez powodu gdy jest aktywne i ktoś coś napisze (nawet, gdy przeczytam już wszyztskie wiadomości z wsyztskich zakładek),
- nie ma możliwości wyłączenia całkowicie funkcji dostępnmych przez kliknięcie środkowym przyciskiem, prawy dblklik itp (ustawiłem je na separatory, ale dalej działają z domyślnymi funkcjami).
Możliwe, że niektóre błędy już były zgłaszane, ale zbyt długi ten temat, żeby wszytsko czytać, także sorry, jak coś powtórzyłem:)
Olórin
QUOTE
przy wyłączonym przycisku odpinania/przypinania po odpięciu okna nie ma możliwości przypięcia go ponownie,

To jak najbardziej logiczne, Tak czy inczaczej przypiąć można z listy kontaktów.

Reszta już była tongue.gif
saCOOL
W ustawieniach nadal jest:

Pozycja w menu kontaktu Góra Dół

Gdybym nie wiedział o co chodzi (czytaj: gdybym nie był z tą wtyczką od początku) to bym się nie domyślił, do czego to służy tongue.gif.. Powinno być chyba coś w stylu:

Pozycja Pozycji Zamknij w menu kontaktu Góra Dół

EDIT: No tak.. Nieważne biggrin.gif..
Olórin
No tak, ale jest jeszcze odepnij i zamknij pozostałe...
Swift
ja bym chcial zeby zwykłe kopiowanie z okna rozmowy działało:/ troche irytujące kiedy wklejam komuś jakis tekst albo urywek kodu html
marcin_pl
To samo mam, już kilka razy się skompromitowałem wklejając komuś tekst, który był przeznaczony dla kogoś innego...
CyberBoBmk
mam pytanie czy tak wielkim problemem jest naprawienie kNotify zeby wkoncu pokazywal zmiany statusow, bo cos sie nie moge doprosic o poprawienie tego bugu...
Wes-
Dlaczego każda przychodząca wiadomość jest traktowana jako 'nowa' (przynajmniej dzwiek odtwarzany jest dla nowej wiadomości) co mnie troche irytuje... nie dałoby się ustawić tego tak jak było bez tabletki:>
GuZiK
Cz byłaby możliwość ustawienia aby środkowy przycisk myszki po naciśnieciu na konkretną zakładkę zamykał ją oraz poprzez kombinację klawiszy Ctrl+Shift?
arct!c
QUOTE(Olórin @ 23.01.2006 - 20:18) *

Z devloga:
  • ...
  • MiddleClick ;]
  • ...


wiec chyba tak smile.gif
daroc
QUOTE
poprzez kombinację klawiszy Ctrl+Shift

Chodzi ci o ctrl+shift+click na zakładce -> zamknięcie jej?
Chyba wystarczy shift+click. W Operze zakładki zamyka się właśnie w ten - jak sądzę bardzo dobry - sposób.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.