Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: tabletKa
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
arct!c
Co do wysylania wiadomosci do wszystkich otwartch okienek to moze na szybko mala wtyczka: dodajemy kontakty do jakiegos menu wpisujemy txt i wysylamy - > przydatne szczegolnie na swieta, jak sie ma 200osob na liscie smile.gif
saCOOL
QUOTE
Co do wysylania wiadomosci do wszystkich otwartch okienek to moze na szybko mala wtyczka: dodajemy kontakty do jakiegos menu wpisujemy txt i wysylamy - > przydatne szczegolnie na swieta, jak sie ma 200osob na liscie


Jakby się do czegoś takiego dorwało więcej osób, to serwery GG by nie wyrobiły..
piotr.ek
Wtyczka ma czasem problemy z odwiezaniem zawartosci okna... Opis sytuacji prowadzacej do tego, co widac na zalaczonym screenie:
1) aktywna jest zakladka "milkes"
2) przychodzi wiadomosc od "Kochanie"
3) klikam na powiadomienie kNotify -> przenosi mnie do zakladki "Kochanie" i przez mniej-wiecej sekunde widze cos takiego, jak na skrinszocie.

user posted image
saCOOL
Były prośby o to, więc ja przedstawiam kontr-prośbę..
Jak najbardziej podoba mi się to, że po zamknięciu całego okna, po ponownym otwarciu wszystkie rozpoczęte rozmowy są tam gdzie je zostawiłem.. Gdyby po zamknięciu głównego okna następował niejako restart rozmów, ta pierwsza Prośba (ESC do zamykania) też by mi niezbyt odpowiadała..

Rozwiązanie: proszę, aby obie propozycje istniały jako Opcja w ustawieniach.. To chyba najlepszy sposób, załatwiający jednocześnie wszystkich użytkowników.. (To właśnie w Konnekcie lubię najbardziej.. Całkowita swoboda..)

Można by też ewentualnie pokusić się o specjalny przycisk do Zamykania Wszystkich Zakładek (dla osób, które nie chciałyby korzystać ze znikania zakładek podczas zamykania głównego okna..)

Jak mowa o kosmetyce, to ja jeszcze sugeruje, żeby coś faktycznie zrobić z tym paskiem na zakładki biggrin.gif żeby zajmował mniej miejsca (zarówno był węższy, jak i żeby zniwelować pozostałe miejsce pod nim - całkiem sporo niewykorzystanych pikseli na szerokość i długość tongue.gif biggrin.gif).. I tu jeszcze raz coś zasugeruje.. Da się zrobić, żeby użytkownik mógł określić, jakiej wielkości ma być buttonik? biggrin.gif..

Szacunek dla twórczy wtyczki jak i osób, które czytają tego posta biggrin.gif..
Pozdro i dzięki za wysłuchanie..
Olórin
Koniecznie jako opcja wink.gif

Piotrek - też mnie to denerwuje wink.gif będę walczył, ale po świętach ;d
piotr.ek
Co nie znaczy wcale, ze przyjemne wink.gif Czlowiek ma wrazenie, jakby przy 386 siedzial...

Edit: to byla odpowiedz na wiadomosc, ktora zniknela tongue.gif
Przemekc1
Jeszcze tylko poprawiony Ktransfer i wracam do Konnekta :]
Sija
Aule: to co robi wtyka nie ma tu nic do rzeczy, tego typu zachowania nie sa normalne.
saprot
hmm, a mnie nieco irytuje, że dźwięk wiadomości osoby z nieaktywnej zakładki jest brany z "dźwięku przy zamknietym oknie" a wg mnie powinien być normalny smile.gif

pozdrawiam, wtyczka ekstra
D_I
Ja jestem jak najbardziej za tym, aby okno rozmowy sie nie czyściło po zamknięciu jakimkolwiek guzikiem, fajnie byłoby gdyby to była opcja. Aktualnie, gdy zamknę okno poprzed guzik na pasku, gdzie można przełączać okna rozmowa kasuje się, co chciałbym zlikwidować. Gdy zamknę okno na "X" rozmowy pozostają.


PinBack
super, ale czekam na 2.0 smile.gif
wasiu
Czemano
Ja zawuazyłem, że nie działa kółko od myszki w polu w którym pisze sie tekst wiadomości, a w oknie romowy czasem działa czasem nie;]
Ale wtyczka jest gites;)
Olórin
QUOTE
Ja zawuazyłem, że nie działa kółko od myszki w polu w którym pisze sie tekst wiadomości

Scrolluj z shiftem (we wpisywaniu wiadomości)... przyczyna ta sama co ctrl+c wink.gif
keeveek
proponuję opcje typu "zamknij nieaktywne zakładki" [te, których nie czytaliśmy {nieprzeczytane wiad} albo takie, które byly nieaktywne przez dłuższy czas, lub pozostawione bez odpowiedzi] oraz opcję "zamknij wszystkie zakładki" , dzięx ; D
UNK
QUOTE(mgr.Dlugi @ 23.12.2005 - 14:22)
Mam tak ustawione juz od bardzo dawna ...
Zobacz moja obrazkowa interpretacje błędu i zobacz w czym tkwi problem
*


Wlasnie w tym problem ze nie widze obrazka, ale przeczytalem jeszcze raz Twoj post i zle go wczesniej zrozumialem, to nie ten sam blad co u mnie, Tobie miga ikonka w trayu, a mi migala wiadomosc na pasku zadan (50 razy bo mialem tak ustawione) mimo ze okno bylo aktywne.

EDIT: Przepraszam Olórin, dodalem posta i akurat zajrzalem do ustawien i zobaczylem to tongue.gif i zaraz edytowalem posta, ale widac nie zdazylem tongue.gif

Pisze ponownie propozycje zeby bylo wiadomo na przyszlosc:
Przelaczanie zakladek a'la irssi alt+nr okna ew. (strzalki) <- ->


EDIT2: Jako ze malo osob jeszcze nie odpisalo od mojego postu, jeszcze jedna propozycja:
Jako opcja, zeby otwarte rozmowy byly w jednym rzedzie przy wiekszej ilosci osob, a nie tak jak jest teraz tworza sie kolejne rzedy jak widac na obrazku
user posted image
oczywiscie jest to tylko propozycja, fajnie by bylo, ale nie musi byc:P
Olórin
CTRL+(SHIFT)+TAB
zimaq
No proszę, tydzień mnie nie ma a tu takie magnificent wtyczki są. Wow. Jestem w szoku. Gratulacje za wykonanie! smile.gif
misiekf

zmienienie ikony zamykania zakładki, aby jakoś wrzucić do poszczególnej zakladki (wiem plącze) coś ala FF.
pozdrawiam i sukcesów życzę :]

Przepraszam Olórin, nie doczytałem...
Olórin
...
QUOTE
też mnie to denerwuje wink.gif będę walczył, ale po świętach ;d
iGreq
Brawo, Długo czekałem na zakładki w Konnekcie. Good Work!
Sija
a ja mam za to takiego buga (znika zawartosc menu "Dokumenty" i skroty z Menu Start)

Załączniki

misiekf
mam to samo, ale myślałem iż to winda a nie wtyka :/
.misiek
Może to i nie bug ale:

Czy jest to zamierzone gdy w polu: Skracaj nazwę kontaktu do klikam strzałkę w górę liczby się zmniejszają a gdy klkam strzałkę w dół zwiększają. Według mnie to jakieś takie mało naturalne wink.gif
Olórin
Nie wiem dla czego tak sie dzieje, to samo mam w temaciku... :>
Puma
Super wtyczka smile.gif Jeszcze nie testowałem lecz już mi się podoba smile.gif

Edit / Racja, teraz zauważyłem, menu mi znika i pojawia się.
KrzysieQ
no ja widze tylko dwa errory:

1. po przejsciu do tablicznki nie znika powiadmonie knotify
2. po przejsciu do tablicznki często nic nie widac jest szare tło w oknie rozmowy trzeba kliknąc by sie pojawiła treść


AD. 2 poprostu zbyt wolno odświerza zawartośc dopiero po pary sekundach :|
KoSiarzPL
Może czegoś nie zwalniasz. To już wiem czemu mam od jakiegoś czasu czarne menu hehe. Nie miałem czasu znaleźć winowajcy a to twoj temacik, którego mi podałeś robi takie cuda biggrin.gif
Olórin
Co najwyżej kIEView czegoś nie zwalnia... aktualnie testujemy poprawkę dot. szarego tła rozmowy - jeżeli faktycznie tabletka jest przyczyną tego błedu to jest to związane właśnie z tym.
gilek
QUOTE(Sija @ 24.12.2005 - 13:15)
a ja mam za to takiego buga (znika zawartosc menu "Dokumenty" i skroty z Menu Start)
*


Mam ten sam problem, strasznie mnie to drażni :\
cieniostwor
Hmm.... :| Przydała by się jakaś sygnalizacja że gdy ktoś przesyła wiadomość.. bo u mnie się nic nie dzieje?? :| Nie wiem czy to zostało już zauważone bo nie mam czasu przeglądnąć dokłądnie calego tematu smile.gif

Ale wtyczka przednia biggrin.gif Genialny pomysł biggrin.gif

EDIT:

I jeszcze jedno zauważyłem... gdy nadejdzie wiadomość ikonka (mam na myśli kopertkę znajdującą się na pasku) powinna się zmienić...
keeveek
ja mam inne spostrzeżenie. nie wiem czy da się coś z tym zrobić, ale jeśli mamy wybraną rozmowę z osobą X a napisze do nas osoba Y to na pasku zadań Windows miga belka z osobą X. Czy da się to zmienić? [k.Notify wyświetla to poprawnie]
Olórin
Bo jest jedno okno, a nie wyobrażam sobie jakby miał być napis na belce o kontakcie Y, kiedy widzimy rozmowę z X...
D_I
Jedyne co jeszcze mnie irytuje, to powiadamianie k.notify o wiadomosci mimo, ze okno jest otwarte w zakladce. Powiadomienie mogloby sie wlaczac tylko przy pierwszej wiadomosci, lub przy zamknietym oknie nawet w zakladkach
Olórin
http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...indpost&p=55042 albo wyłączyć notify ;]
cieniostwor
Hmm... a mnie nie daje nadal zastanawia to informowanie o nowej wiadomości po przez zmianę iknony na pasku... i doszedłem że gdy zmienię styl to problem znika...
Irytuje mnie to tongue.gif nigdy nie miałem problemu z tym stylem a używam go od roku smile.gif
zhvir
1. Nie wiem czy padła juz taka propozycja, żeby można było ustawiać w dowolnej kolejności zakładki kontaktów na pasku przesuwając je przy pomocy myszki. Teraz kolejność jest taka jak były otwierane onka.
Ale nie będę się upierał przy tej funkcji jeśli większość uzna że nie jest potrzebna (lub niemozliwa do wykonania)

2. Do propozycji dowolnego zdefiniowania akcji myszy zamykającej zakładke dokładam także (jeśli to możliwe) odpinanie okna jednego kontaktu również poprzez zdefiniowaną akcję myszą na zakładce, i tak np mogłoby być tak, że:
- srodkowym przycisk na zakładce zamyka wybrane okno kontaktu
- dwuklik odpina wybrane okno kontaktu
Oczywiscie wszystko do dowolnego zdefiniowania (a to powyżej to tylko przykład jak ja bym ustawił te opcje gdyby były zaimplemetowane).
keeveek
przy okazji. możliwość odpinania zakładki poprzez przeciągnięcie zakładki poza belkę [o ile to możliwe tongue.gif]

a zdarzyło mi się, że podczas gdy miałem ustawioną opcję automatycznego odpinania zakładki dla pewnej osoby, że zakładka została na miejscu, okno się odpięło, ale gdy zmieniłem rozmowę na tę odpiętą to było puste pole w menu z zakładkami i rozmowa osobno.. ale zdarzyło się to tylko raz, jeśli się powtórzy zrobie screena
Olórin
W następnej wersji będzie poprawione smile.gif
keeveek
a może zamiast ESC zamyka wszystkie zakładki SHIFT+ESC? bo tak samo esc mogłoby zamykać okno zbiorcze ale zostawić zakładki..
Akira
Ja piernicze:O:O Olórin wielkie dzięki wreszcie se moge pasek zadań pomniejszyć:D
keeveek
QUOTE(Olórin @ 25.12.2005 - 01:17)
Bo jest jedno okno, a nie wyobrażam sobie jakby miał być napis na belce o kontakcie Y, kiedy widzimy rozmowę z X...
*



Bo to nie osoba X do nas napisała? hm? wink.gif
ienes
Kilka propozycji, byc moze pojawily sie wczesniej, ale nie mam czasu czytac wnikliwie calego threada.

1) Wyrazniejsze sygnalizowanie nadejscia nowej wiadomosci w nieaktywnym tabie - zaleznie od aktualnie uzywanego theme w WindowsXP takie powiadomienie, jak obecnie jest albo srednio wyrazne, albo ledwo.

2) Wtyczka - jak juz pisalem na olorin.info - gryzie sie z Metakontaktem, tj. otwiera domyslnie wszystkie sieci w tabach, zamiast tylko tej, ktorej uzywa nasz rozmowca.
Olórin
1. Lepszego sposobu nie znalazłem
2. Poeksperymentuj z kolejnością wtyczek, to może pomóc

Middle clickow i doubleclickow nie będzie, nie da się tego w prosty sposób zrobić, za to będzie Ctrl+click, Shift+click oraz Ctrl+Shift+click smile.gif
Aule
ienes: u mnie wtyczka działa z metakontaktami.
Draghmar
To ja może powiem co mnie irytuje i to do tego stopnia, że chyba wywale tą wtyczkę.
Mianowicie chodzi mi o to, że dostając wiadomość nawet przy aktywnym oknie danego rozmówcy, ikonka na trayu i tak miga...w zasadzie miga póki na nią nie kliknę :/. Strasznie to myli, bo nie wiem czy to inna wiadomość czy od tej samej osoby. :/

Edit: O...jest nawet ciekawiej. Mimo odebrania wiadomości nadal powiadamia mnie na pasku zadań i w trayu, że ktoś coś napisał mimo, że nic więcej nie napisał. Chyba naprawdę wywalę tą wtyczkę póki nie zacznie działać normalnie. sad.gif
keeveek
tak, jest problem z oznaczeniem wiadomości jako przeczytana
stranded
świetna wtyczka, nawet te niektóre bugi mi nie przeszkadzają. czuję się teraz jakbym siedział na Gaim'ie smile.gif

dzięki!!!
keeveek
jak najszybciej trzeba poprawić zapamiętywanie rozmowy ponieważ tworzone są osobne wpisy w historii :|
D_I
QUOTE(Olórin @ 24.12.2005 - 23:20)



Wybacz moje przeoczenie i dzięki za naprowadzenie na wtyczkę : ) zainstalowałem biblioteki i śmiga ;D
@ndy
Znalazłem kilka błędów w tabletce...

1.) Jeżeli zaczynam z kimś rozmowe. I chce zamknąć okno to nie mogę. Najczęściej musze kliknąć kilka razy aby się zamknęło (przez główny przycisk zamknij, bo przez ten z zakładkami nie idzie).
2.) Okno kIeview jest odświeżane strasznie wolno, przy przełączaniu między kilkoma rozmówcami jest to bardzo widoczne.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.