Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: tabletKa
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
Olórin
Zgadza się, AFAIR jak ukrywałem to pokazaniu toolbary całkowicie się rozsypywały
sn0wman
aha, czyli to zachowanie jest 'kontrolowane', ok smile.gif
Olórin
Na centralce beta pojawi się nowa wersja, dodałem menu ostatnio zamkniętych zakładek. Dostępne w oknie głównym, menu kontekstowym zakładek oraz w menu kontekstowym przycisku zamykania zakładki (na pasku zakładek).
blinx
a ja mam takie pytanie. Wybaczcie jesli było ale nie chce mi się szukać... Jak z powrotem przypiąć okno??
Olórin
Jeżeli masz przycisk przypinania w oknie to sprawa jasna, jeżeli nie to skorzystaj z menu kontekstowego kontaktu w oknie głównym. To taki bug, ale pojawi się tam również opcja przypnij wink.gif
ustrYk
nie widze tabletki na centralce beta. czy moglbys umiescic na www?
no chyba ze jej jeszcze faktycznie tam nie ma:)
ohwhy
excl.gif A ja mam problem z tabletką (nie mogę połknąć). excl.gif

Nie wiem czy komuś jeszcze się to przytrafiło, na szybkiego przeszukałem forum i nic nie znalazłem na ten temat.

Wykryłem to przez moje głupie przyzwyczajenie z GG że wiadomości wysyłam używając skrótu Alt+W (gdyż enterem robiłem znaki nowego wiersza). Problem polega na tym ze za każdym razem gdy nacisnę odruchowo Alt + „jakaś litera” to program przestaje odpowiadać, po prostu się zawiesza.

Jeszcze jedna rzecz której nie kumam to to ze jak się ustawi „Zamknij rozmowę” na belce okna rozmowy obok przycisków wyślij itd. to przy otwarciu kolejnych okien rozmów przycisk „Zamknij rozmowę” pozostaje tylko w oknie pod pierwszą zakładką. Gdy te pierwsze okno/zakładkę się zamknie to przycisku już nie znajdziemy w żadnym kolejnym oknie. Chyba chodziło o to by był on w każdym kolejnym oknie rozmowy.

Mam nadzieje ze wyraziłem się zrozumiale.

Proszę o odpowiedzi i rady. I dziękuje za chwile uwagi smile.gif
Olórin
1. Jaki system?
2. Możliwe, do sprawdzenia.
ohwhy
1. System to Windows 2000 sp4.
sn0wman
wydaje mi się że kiedyś o tym pisałem w tym wątku, ale może mi się zdaje tylko. w każdym razie na pewno nie otrzymałem odpowiedzi.
zdarza mi się (z wersją najnowszą 1.6.1.25 również) że po podłączeniu się do sieci otrzymuję od paru osób wiadomości (wysłane pod nieobecność). zdarza się wtedy (w sumie to nie wiem czy tylko zdarza czy zawsze, ale na pewno mi się przytrafiło) że np 2 z 3 zakładek łączą się, to znaczy są razem wciśnięte. po kilkrotnym kliknięciu tu i tam rozdzielają się. można mieć wątpliwości przy takim podwójnym wciśnięciu do kogo się dokładnie pisze, chociaż z tego co pamiętam jak kiedyś zaobserwowałem to wiadomość otrzymywała ta osoba na której zakładce kliknąłem wcześniej. czyli tak jak powinno. niewątpliwie jest to jednak irytujące, przynajmnije dla mnie smile.gif.
tymczasem pozdro...
ohwhy
Apropo jeszcze mojego problemu #1 - Post

To tak to wygląda http://rapidshare.de/files/17684801/tabletka.avi.html
(u dołu tej strony jest tabelka, wybierzcie Free by przejśc do strony pobierania. po paru sekundach plik zacznie się ściągać)
pielgrzym
Wybaczcie jeśli już było, ale nie byłem w stanie przeczytać całego 26-stronicowego tematu smile.gif czy możnaby dodać opcję dot. wyglądu zakładek? Konkretnie możliwość wyróżnienia aktywnej jakimś kolorem, bo ta obecna 'wklęsłość' jest bardzo dezorientująca smile.gif no i czy możnaby dodać opcję wyłączającą notyfikacje w knotify o wiadomości, jeśli mamy już otwartą, ale nie aktywną zakładkę? smile.gif
keeveek
brrr.. to by było straszne. Chyba, że ktoś ustawiłby te powiadomienia na takie, które znikają bez potrzeby kliknięcia na nie, jak w tlenowym evn, o czym już kiedyś wspominałem ;]
pielgrzym
Znalazłem małego buga w ostatniej wersji - jak odepniemy kontakt to znikają opcje dotyczące tabletki z jego menu kontekstowego smile.gif innymi słowy - jeśli nie mamy butona przypnij/odepnij na pasku rozmowy to nie mamy jak kontaktu z powrotem przypiąć smile.gif

O co chodzi z tymi zmienianymi wersjami knotify? Bo link do bloga nie działa sad.gif
Olórin
1. http://www.konnekt.info/forum/index.php?s=...indpost&p=64066
2. W 1 poscie masz poprawioną wersję...
pielgrzym
Olórin, przecież mówie, że NIE MA TAM tych opcji w menu kontekstowym... Jak odpinam i sprawdzam menu kontekstowe odpiętego kontaktu, to nie ma tam w ogóle opcji związanych z tabletKą.
Olórin
Faktycznie wink.gif Pomyłka smile.gif Musisz to skonfigurować tak, abyś miał przycisk przypinania :]
misiekf
Wykryłem błąd...
otóż, kiedy ktoś ma opis po najechaniu na przycisk w tabletce pojawia się dymek i wywala całego konnekta,
CODE

Wystąpił wyjątek krytyczny
Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x02595210 in the main Thread.
Information: can't read ffffffff
inIM: 10133(0x40c00400 , 0x1)(30B) [tabletKa->wXP UI]
Stack trace:
.00005210  [TABLETKA_1.6.1.25]
Nastąpi zamknięcie programu!
Olórin
Uruchom K z parametrem -debug i sprawdź na liście ikon czy masz ikonę o id 0x40c00400 (to w hex) dla typu IML_16, jak sprawdzisz to napisz wink.gif
.misiek
Co do Bugów to jeśli się używa tabsa [wink.gif] to:

Rozmawiając z kimś można normalnie wybrać emotke po kliknięciu na jej ikonkę, ale staje się to niemożliwe [kliknięcie w ikonke emotki] w sytuacji gdy jakiś kontakt napisze w innej zakładce niż jesteśmy aktualnie i nie zdążymy odczytać tej wiadomości, a w aktualnej zakładce chcemy wybrać sobie emotke z menu. Wtedy po naciśnięciu na ikonkę emotki okienko samo się zamyka [z emotkami] i tak w kółko. Jeśli przejdziemy do zakładki która nam miga i wrócimy do poprzedniej to już wszystko jest w porządku... Ktoś potwierdzi moje spostrzeżenie ? :>
zimaq
Dziś po aktualizacji tabletKi pokazało się coś takiego w menu...

Po kliknięciu w to dziwne, nieopisane pole wyskoczyło okno rozmowy, w którym pojawił się nowy tab z kontaktem o nazwie taką, jaką mam wpisaną w 'Twoich danych' i ikonka, jak widać, kontaktu bez sieci.

Po próbie kliknięcia w tą zakładkę wywaliło krytyka o treści:
CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x016B59D0 in the main Thread.
Information: can't read 0

inIM: 102(0x1287f0 , 0x0)(30B) [wXP UI->CORE]

Stack trace:
.000059D0 public: static class Stamina::LibInstance & __cdecl Stamina::LibInstance::get(void)+0x00004520 [tabletka_1.6.1.70]



Nastąpi zamknięcie programu!


Nie żeby mi to przeszkadzało, ale przydało by sie to wywalić wink.gif
Olórin
To sprawka kosiarza, nie po aktualizacji... Nie macie tam klikac :]
KoSiarzPL
Prawde mówiąc też myślałem, że to tabletka wymyśliłą hehe ale zostałęm uświadominy wink.gif Więcej tutaj http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=7663
ohwhy
A co z moim problemem?
Olórin
Co do 1. nie mam żadnego pomysłu, możesz sprawdzić ProcessExplorerem na czym wiesza się główny wątek K... Co do drugiego u mnie działa wink.gif
zimaq
Hm, a czy możliwe było by dodanie bajeru jakim są sesje rozmowy? Generalnie chodzi o to, żeby przy zamknięciu konnekta zapamiętywało które taby są otwarte i automatycznie odtwarzało je przy następnym uruchomieniu. Oczywiście zawartość okna pozostawałaby taka jak wcześniej.

Realny request czy raczej sekcja marzeń? wink.gif
keeveek
kiedy ja zamykam konnekta to raczej także po to by zamknąć wszystkie rozmowy. jeśli miałoby to być jako ficzer to ewentualnie, ale nie jako stały element.. brrr..
Olórin
To raczej temat na osobną wtyczkę, bo będą na taki ficzer chętni również nie używający tabletKi. Dodam że zrobienie takiej wtyczki nie wymaga jakiejś wielce tajemnej wiedzy wink.gif
lhs
Pomysł jak najbadziej popieram - codziennie wielokrotnie włączam/wyłączam jakąś wtyczkę w trakcie rozmowy z różnymi osobami i koszmarem jest odtwarzanie wszystkich tabów po restarcie, a przed połączeniem z sieciami (żeby nikt nie zdążył niczego napisać). A powód jest prosty: nie znoszę mieć sieczki w archiwum.
Olórin
W zasadzie mogę rozszerzyć o to funkcje otwierania ostatnio zamkniętych tabów wink.gif Przyjmijmy że jest w todo ;p
zimaq
Dziękujemy ! ( na razie za chęci ;p )
A wczytywanie ostatniej rozmowy automatycznie dało by się? wink.gif
Bo zamknięte taby wczytują prowadzoną rozmowę, ale wczytywanie w czasie jednej sesji, a między kilkoma to chyba inna sprawa? ( nie znam się happy.gif )
lhs
A to już gorszy pomysł, IMO - Never-ending [hi]story...
Olórin
QUOTE
Bo zamknięte taby wczytują prowadzoną rozmowę

Tak na prawdę to okna są poprostu ukrywane i siedzą w pamięci wink.gif
QUOTE
ale wczytywanie w czasie jednej sesji, a między kilkoma to chyba inna sprawa?

Czyli chodzi o automagiczne naciskanie przycisku "Poprzednia rozmowa" wink.gif
zimaq
Olórin: tak smile.gif

lhs: nie, nie tak jak w miranidze, gdzie nawet zamknięte okienka kontynuują rozmowę, tylko te które mamy otwarte przy zamknięciu k. A przecież jak idziemy spać i wyłączamy pieca, to kończymy i zamykamy chyba wszystkie rozmowy - czyż nie? smile.gif
saCOOL
Wielgachne się robią przez to pojedyncze rozmowy w historii, bezsensowna rzecz.

Zimaq ma racje.
Możliwość zapamiętania przez Konnekta, jakie okna są otwarte przed zamknięciem całego programu, byłaby super. A jakby do tego dodać auto-przywrócenie ostatniej rozmowy, jeszcze przed połączeniem, to uzyskalibyśmy fajny efekt.
Jeśli gadam z kilkoma osobami i mam potrzebę zamknięcia Konnekta (zabawa wtyczkami albo cokolwiek innego) to taka opcja rzeczywiście pozwalałaby zachować większy porządek w historii.

***

No to ja jeszcze zapytam: czy jest możliwość zrobienia czegoś podobnego do mechanizmu, jaki funkcjonuje w Spik'u? Otwarcie danego kontaktu, powoduje przywrócenie ostatnich X wypowiedzi (możemy od razu zobaczyć, o czym ostatnio rozmawialiśmy). Fajnie by było mieć coś takiego w Konnekcie, z tym, że samo auto-przywracanie ostatniej rozmowy nie wystarczy. Przydałoby się określenie, ile ostatnich wypowiedzi miałoby być przywróconych, no i co z kwestią: jeśli to ktoś do nas pierwszy napisze, przywracanie rozmowy już nie zadziała.

Piszę to tutaj, gdyż może właśnie w tabletce można by takie coś zmajstrować biggrin.gif.
Aule
Jak juz Olórin napisał, lepiej oddzielną wtyczke do tego zrobić i nie wwalać tego do TabletKi.
keeveek
Moja mała propozycja, aby panel zakładek był pomiędzy oknem rozmowy a okienkiem do pisania, tak jak to jest np w AQQ

a przy zakładkach na górze wygodniejszy byłby X zaraz pod "czerwonym" X [po prawej stronie tongue.gif]
Olórin
Tego nie będzie. To że jest w AQQ nie oznacza że to jest dobre... miałoby to tylko sens jakby okno wpisywania było wspólne dla wszystkich kontaktów (chociaż to jest akurat wybitnie bezsensowne rozwiązanie)...
Sija
przylaczam sie do prosby, sesje - baaardzo wygodna rzecz smile.gif
saCOOL
To, że podajemy propozycje, nie oznacza, że uważamy AQQ za lepsze od Konnekta (czuje, że czasami tak to odbieracie i nie daje mi to spokoju). Oczywiście, że nie znaczy, że musi być lepsze. Ale dlaczego niby nie jest do przyjęcia?

Czasami to właśnie się wydaje, że jak ma to inny komunikator, to jest to złe (dla Was, drodzy Twórcy Konnekta) a tak nie jest tongue.gif podajemy tylko propozycje tongue.gif.
MihAoo3k
Olorin, moglbys dodac mozliwosc zamykania aktywnej karty po przycisnieciu kawisza esc?..Byloby to bardzo wygodne:)
pozdrawiam.
Olórin
Na centralce beta poajwi się wersja testowa, z tych które mogą powodować krytyki, etc. Więc jeżeli nie wiesz co robisz wersji tej nie pobieraj
CODE
> Zapamietywanie sesji
^ Middleclick zmienia alphę również na pustym polu toolbara
^ Menu ostatnio zamkniętych również na pustym polu toolbara
^ Podpowiedzi w konfiguracji
^ Menu ostatnio zamkniętych ograniczone do 10 pozycji
+ Optymalizacje i poprawki niewyjasnionych krytyków odnośnie ikonek


Znanym błędem jest resetowanie ustawień toolbarów w oknie rozmowy przy przywracaniu sesji, to błąd UI. Jeszcze nie wiem co z tym zrobię wink.gif
lhs
Wybrałem opcję pytania o przywracanie sesji - poszczególne taby przywraca, są one jednak puste sad.gif
No i te toolbary... sad.gif
Olórin
Od przywracania zawartości jest osobna opcja wink.gif
lhs
Rzeczywiście smile.gif - chociaż ostatnia przywrócona zakładka jest pusta, puste są też toolbary (oprócz tego z tabletki) - dopóki nie kliknę okienka rozmowy.
Pomyślałbym nad zmianą opisu opcji w opcjach (bo dla mnie "sesja" to taby razem z zawartością) smile.gif
No i te toolbary... sad.gif

EDIT: Heh... toolbary są zresetowane na każdej zakładce oddzielnie sad.gif
keeveek
dokładnie jak mówisz lhs.. korzystanie z tej opcji nie ma najmniejszego sensu dopóki te toolbary tak się rozłażą i w ogóle wręcz nie ma sposobności ich przywrócić.

moim zdainem wczytywanie ostatniej rozmowy mogłoby zostać poszerzone o "wczytaj rozmowy nie starsze niż.."
.misiek
Ok, tak jak wszyscy mówią przywraca ostatnią sesję [tak toolbary są nie możliwe do okiełznania], tylko tym sposobem tworzy się nie kończąca się historia. Czy mam rację ?

Przywracam sesję np z przed 7 godzin, ale nie chce już 2 innych kontaktów przywracać, a tabletka przywraca je i już tworzy się dalsza historia dla nich...

Pomysł keeveek'a [?wink.gif] IMHO jest całkiem ciekawy. Jakby jeszcze dorzucić ile ma wczytywać linijek, byłby wypas happy.gif
Sija
.misiek: nie masz racji, wczytane wiadomosci nie sa zapisywane w historii, a nowo wyslane sa dodawane do ostatniej (wczytanej) sesji.

keeveek: temat wczytywania x ostatnich wiad./wiad z okresu x czasu, itp. przerabialismy juz wielokrotnie i jako, ze ta kwestia zajmuje sie kIEview ktore jest obecnie nie do ruszenia, takiego ficzera nie bedzie.

kolejne posty dotyczace tego o czym mowil keeveek beda usuwane.
keeveek
nie wiem, ale wydaje mi się, że winą tabletki i jej sposobu "zabijania" okien rozmowy jest fakt, że kAway wysyła mi powiadomienia do osób, z którymi aktualnie już nie rozmawiam
.misiek
QUOTE(Sija @ 18.04.2006 - 11:00) *
.misiek: nie masz racji, wczytane wiadomosci nie sa zapisywane w historii, a nowo wyslane sa dodawane do ostatniej (wczytanej) sesji.

No tak, co do tego to nie miałem wątpliwości wink.gif. Ale jak dodajemy za każdym razem do ostatnio wczytanej sesji nowe i ta sesja się nam wczytuje, wczytuje to w końcu robi się mega długa ta historia, chyba że coś przegapiłem ?

---added---
A jednak coś przegapiłem wink.gif
thx za wyjaśnienie @Olórin.
---end---


W tym momencie, tabletka mogła by się pytać czy w danym oknie rozmowy np wczytać/nie wczytywać poprzedniej rozmowy.
Uprzedzając następne wypowiedzi, wiem że to można robić ręcznie, nie wczytując ostanich rozmów,ale człowiek jest leniwy jak wiadomo. wink.gif

QUOTE(Sija @ 18.04.2006 - 11:00) *
keeveek: temat wczytywania x ostatnich wiad./wiad z okresu x czasu, itp. przerabialismy juz wielokrotnie i jako, ze ta kwestia zajmuje sie kIEview ktore jest obecnie nie do ruszenia, takiego ficzera nie bedzie

Przegapiłem, przepraszam blush.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.