Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: tabletKa
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
@ndy
Lista ToDo

a) Jeżeli zakladka jest nieaktywna (cale okno otwarte) to żeby migała tylko koperta nie całe okno.

cool.gif jeżeli okno z zakładkami jest zamknięte gdy otrzymamy wiadomość, niech miga pasek z ksywką danej osoby.

c) jeżeli to możliwe wprowadzić do samego knotfiy miejsce jegu umieszczania. Góra-lewo-prawo, dól-lewo-prawo (chodzi o ekran).

d)możliwość przełączania automatycznie na zakładkę od której otrzymujemy wiadomość. Oczywiście jako opcja.

e) opcja usuwania przycisku odepnij/przypnij z toolbara okienka.

f) wprowadzenie kontroli zakładek przez linie komend. Np.:
/exit zamyka okno
/close zamyka aktywnązakładke
/change zmienia na innązakładkę ( w opcjach ustawiamy w którą stronę ma iść zmiana, lewa czy prawa, czy jeszcze inaczej)
Oczywiście treść polecenia ustawiana przez użyszkodnika.
KoSiarzPL
QUOTE(@ndy @ 31.12.2005 - 01:31)
f) wprowadzenie kontroli zakładek przez linie komend. Np.:
/exit zamyka okno
/close zamyka aktywnązakładke
/change zmienia na innązakładkę ( w opcjach ustawiamy w którą stronę ma iść zmiana, lewa czy prawa, czy jeszcze inaczej)
Oczywiście treść polecenia ustawiana przez użyszkodnika.
*


Jeśli użytkownik będzie sam podawał komendę to zdażyć się może tak iż będzie ona kolidować z innymi.
Olórin
a) nie chce mi sie
cool.gif wprowadzało by w błąd, chyba że w pasku pisać [nick1, nick2] tytul aktywnej zakladki
c) przeczytaj moje pytanie....
d) ja do tego uzywam klawy (skrót pod odbierz wiadomość), chyba że chesz automatyczne - to Konfiguracja->Interfejs->Wiadomości->Automatyczne otwieranie okien po nadejściu wiadomości->Aktywne (czy jakos tak)
e) może być
f) jak dla mnie totalnie nie praktyczne
=Wodzu=
Mam jeszcze jeden problem, którego nie zauważyłem we wcześniejszych postach, natomiast: jest problem z dzwiekami. Jesli mam kilka zakładek i któraś z osób odezwie się to słychać dzwięk nowego użytkownika który chce za mna pogadać a nie nowej wiadomości napisanej przez kogoś w zakładkach.
Olórin
To akurat jest mniejszy problem, aczkolwiek postaram się go załatać (o ile dostanę źródełka ksound).
Wolt
Czy mozna by umiescic przycisk Przypnij/Odepnij na dole przed przyciskiem zamykania zakladek ? Lub dodanie tego jako opcja ?
Olórin
Będzie w następnej wersji.
Kamciu
no wiec tak ja zauwazylem cos takiego po wlaczeniu tej wtyczki:
gdy dostaje link od kogos lub sam go napisze i w niego klikne odsyla mnie do katalogu z zainstalowanym konnektem takie troszke niezbyt komfortowe to jest :]
keeveek
chyba to już było ale napiszę: jeśli zamknie się okno zbiorcze, a nie zakładki to nie wyskakują powiadomienia notify
KoSiarzPL
CODE

Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x7C9427F9 in the main Thread.
Information: can't read 0

inIM: 22102(0x0 , 0x0)(30B) [CORE->tabletKa]

Stack trace:
.000327F9 RtlInitializeCriticalSection+0x0000003C [ntdll_5.2.3790.1830]
.0001E85E RtlFindActivationContextSectionGuid+0x00000531 [ntdll_5.2.3790.1830]
.0001E4EF RtlFindActivationContextSectionGuid+0x000001C2 [ntdll_5.2.3790.1830]
.000016B3 __crtLCMapStringA+0x00000305 [MSVCR71_7.10.3052.4]
.000016DB __crtLCMapStringA+0x0000032D [MSVCR71_7.10.3052.4]
.0002E568  [konnekt_0.6.22.137]

logi na PM
piotr.ek
Nie wiem czy ktos to zglaszal, ale...

...wtyczka chyba gryzie sie nieco z ggimage. Sytuacja: wysylam obrazek (przeciagam na okno, wycinam kawalek - bez znaczenia), pojawia sie on w oknie, ale jeszcze bez raportu informujacego o dostarczeniu. W tym czasie wpisuje wiadomosc, wciskam enter i nastepuje stop-klatka (okno staje sie nieklikalne, nawet kursor nad nim sie nie pojawia) - trwa ona pewnie tak dlugo, jak dlugo program czeka na info o dostarczeniu obrazka, bo wszystko wraca do normy razem z pojawieniem sie tegoz raportu... Dzisiaj net dziala mi leeeedwo, wiec obserwuje to co chwile.

Edit:
...lol, a uzywal ktos w miedzyczasie K.Boarda? Sprobujcie wink.gif U mnie przy rysowaniu (czytaj: 'odbieraniu' tego, co rysuje mi ktos) mruga zarowno okno rysowania, jak i okno rozmowy - jesli aktywne jest jedno, to mruga drugie... a jesli zadne, to obydwa tongue.gif Ciekawy efekt...
Vasquez21
QUOTE(saprot @ 23.12.2005 - 16:32)
hmm, a mnie nieco irytuje, że dźwięk wiadomości osoby z nieaktywnej zakładki jest brany z "dźwięku przy zamknietym oknie" a wg mnie powinien być normalny smile.gif

pozdrawiam, wtyczka ekstra


Właśnie - to powoduje, że czasem nie wiem co się dzieje - czy dało by się by to były normalne dzwięki pojawiających się wiadomości a nie ciągle nowo otwierających się okien? wub.gif
Olórin
Piotrek - pierwszy błąd na pewno jest poprawiony, co do drugiego możliwe że jest wink.gif Ew. poeksperymentuj z kolejnością wtyczek...

Dopisek: Dobra wiadomość, w najbliższej wersji możecie spodziewać sie zapamiętywania zawartosci i.... masy błędów biggrin.gif
.misiek
Jako że nie mogłem napisać już w tym topicu:
http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...+wierzchu++okno

piszę tutaj [myślę że dobrze wink.gif]. Co byście powiedzieli na propozycję aby okienko rozmowy dało się zablokować always on top [jako opcja oczywiście] ;>

Pomyślałem ze można by to dorzucić do tabletki [a chciałem już nowy topic walnąć] wink.gif
GuZiK
misiek: http://www.veridicus.com/tummy/programming/powermenu/

polecimmy do kosza? ;>
Olórin
WinRoll wink.gif
stranded
QUOTE
Po otrzymaniu wiadomości automatycznie przeskakuje na tab danego rozmówcy - ustawić Konfiguracja->Interfejs->Wiadomości->Automatyczne otwieranie okien po nadejściu wiadomości->Wyłączone


będzie w przyszłości działać automatyczne otwieranie okien? bo jestem do tego przyzywczajony a tak to musze klikać w pasek żeby coś odebrać i często nie widzę, że ktoś do mnie pisze. lol.
Olórin
Możesz sobie włączyć, tyle że będzie przeszkadzać...
Pit GM
BUG

W opcjach zakładek do polecenia "Zamknij rozmowę" przyporządkowaną mam kombinację SHIFT+click (testowane również na CTRL+click). Gdy wykonam ją na guziku odpowiedzialnym za zamknięcie aktywnej zakładki (czerwony "X"), Konnekt wysypuje się z błędem krytycznym. To samo dzieje się, gdy przyporządkowaną czynnością jest "Zamknij pozostałe".
Olórin
W nowej wersji już poprawione wink.gif Dziwie się jednak że dopiero teraz to wykryliście smile.gif
Pit GM
Mnie też to dziwi. Przez ten czas nie znalazł się nikt, kto w przypływie łobuzerii nie dokręciłby śrubki testowanej wtyczce? Ja zawsze mam takie zapędy - "a zróbmy coś głupiego, a może kliknę tym na tamto, hihi, jakie to głupiutkie :> "
Tak chyba działa debugowanie, prawda? smile.gif

Nie zrobiłem tego wcześniej: dziękuję Ci za tą wtyczkę, to jest jedna z fundamentalnych zmian w Konnekcie (przynajmniej dla mnie).

Sugestia: przy całkowicie nieaktywnym oknie zakładek, jeśli w którejkolwiek zakładce pojawi się nowa, nieprzeczytana wiadomość, na liście aktywnych aplikacji (ALT+TAB) ikona okna rozmowy jest rozpikselowana, i nie zmieniona (nie informuje o nieprzeczytanej wiadomości), jak miało to miejsce wcześniej. Czy można to naprawić (traktuję to jako bug)?
Na screenie widać na liście przełączania aplikacji rozpikselowaną, nie zmienioną ikonę pomimo, że nadeszła nowa wiadomość podczas nieaktywności okna.

http://img331.imageshack.us/img331/1595/bug8ox.gif

Odnośnie funkcji Always-on-top - polecam Actual Title Buttons.

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
stranded
QUOTE(Olórin @ 4.01.2006 - 08:45)
Możesz sobie włączyć, tyle że będzie przeszkadzać...
*



heh wiem, że będzie. będzie to jakoś poprawione czy nie da rady? rolleyes.gif
Olórin
Ale co ty chcesz poprawiać? Wszystko w zasadzie działa OK, tyle że w tabletce jest ten ficzer bardziej denerwujacy niz przydatny...
ustrYk
no szczerze mowiac kiedys mozna bylo sobie ustawic ze wiadomosci same ladowaly na pasku i nic nam na trayu nie mrugalo(bardzo wygodne kiedy wychodze z domu i nikomu to nie przeszkadza) i fajnie gdyby sie dalo do tego stanu powrocic przy zastosowaniu tabletki! bo teraz nie do konca jest tak jak byc powinno moim zdaniem:)
podsumowujac:
otrzymujemy wiadomosc; przycisk na pasku mruga, na zakladce tez (tyle razy ile sobie ustawimy); w trayu mamy ikonke statusu i czesc

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
Olórin
Odznacz - interfejs->powiadomienia->informuj o nieprzeczytanej wiadomości dopóki jej nie przeczytam....
ustrYk
mam oczywiscie to odznaczone tylko ze to sie tyczy powiadomien:) i znikaja - zgadza sie. mnie natomiast chodzi o ikonke mrygajaca w trayu bez konca dopoki nie klikne co jest denerwujace i calkowicie zbedne zwlaszcza z tabletka

tyle moich propozycji

jeszcze dodam ze ikonka ta mruga tylko wtedy kiedy zakladka wysylajacego wiadomosc nie jest aktywna. dokladnie(chyba bo wyciszylem) tak samo jak dzwiek nowej wiadomosci pojawia sie przy nieaktywnej zakladce, a nie powinien o czym juz byla mowa
piotr.ek
A kiedy, jesli w ogole, dzialac bedzie drag&drop miedzy zakladkami? Przydaloby sie moc przeciagac grafiki z jednego okna w drugie bez koniecznosci ich odpinania...
Olórin
Ciekawa propozycja, ale nie na najbliższą wersję smile.gif
piotr.ek
A tak swoja droga - daloby sie wizualnie przerobic te zakladki na takie, jakie widzimy w glownym oknie K? (a takze np. w Maxthonie) Znacznie przyjemniej sie imho prezentuja, niz te obecne 'przyciski' wink.gif (a funkcjonalnie, patrzac na Maxthona, identyczne - moga miec ikonke, moga mrugac/podswietlac sie)
Olórin
Standardowa kontrolka zakładek nie ma ikonek, a rysować swojej nie mam zamiaru, tego nauczę się kiedyindziej.
Sasquach
a mi tam sie podoba tak jak jest, wiec jak juz to zrobil bym to jako opcje do wyboru smile.gif
Olórin
Nju werszyn

- zapamietywanie zawartosci
- informowanie o nadawcach w tytule okna (kiedy nie aktywne)
- Ctrl+cyfry
- API dla wtyczek, skolima powinien wrzucic za chwile wersje knotify
- bugfixy
- dużo nowych błędów


Możliwe że o czymś pisząc changelog zapomniałem.

W następnej wersji (być może) wykorzystam kontrolke od zakladek - nie toolbar, możliwe że tylko mi się wydawało że systabctrl nie ma ikonek wink.gif
skolima
Przy okazji grzebania w K.Notify, poprawiony został (mam nadzieję ;-) ) bug związany łączeniem się wtyczek do sieci/rozłączaniem (wyświetlenie całej listy kontaków). Jeśli fix działa jak powinien, to trafi także do kSound, kIeview i pewnie gdzieś jeszcze..

Jeśli nowe kNotify zachowuje się dziwnie (dokładniej, jeśli nie pokazuje zmian statusów kiedy powinno) spróbuj drugiej wersji i wyłącz tabletkę...
wasiu
nie wiem czemu tak sie dzieje, ale gdy wciskam w oknie rozmowy ctrl+1 to pojawia sie krytyk i wywala konnekta, ctrl+2++ działają dobrze.
Pit GM
wyglada na to, ze CONTROL+1 probuje przelaczyc na czerwony guzik zamykania aktywnej zakladki. dopiero CONTROL+2 przenosi do pierwszej zakladki.

poza tym zaznaczenie kilku kontaktow na liscie (z CONTROLem), a nastepnie dwuklik na dowolnym z nich rowniez powoduje calkowity wysyp Konnekta. bez wlaczonej tabletKi dzieje sie to samo
skolima
BUG: Zaczynam rozmowę z kontaktem spoza listy. Kończę, zamykam jego zakładkę. Usuwam kontakt z listy - tabletka zamknęła jeszcze jedną zakładkę.
Sasquach
1.3.0.62 bugs:

- nie działa prawy DblClick
- jak klikne prawym klawiszem na danym kontakcie i dam 'zamknij rozmowe' to zamyka mi aktualna, a nie ta na ktorej kliknalem
- a jak zrobie tak samo tylko, ze 'odepnij' to odpina wlasciwa, ale zamyka aktualna (pewnie zwiazane z poprzednim bugiem)
Sasquach
QUOTE(Pit GM @ 7.01.2006 - 01:08)
poza tym zaznaczenie kilku kontaktow na liscie (z CONTROLem), a nastepnie dwuklik na dowolnym z nich rowniez powoduje calkowity wysyp Konnekta. bez wlaczonej tabletKi dzieje sie to samo
*


SOA1: u mnie działa tongue.gif
wasiu
Zauwazyłem również, że opcja "ukrywaj pasek zakładek kiedy tylko jedna jest otwarta" nie działa, obojętnie czy ją zaznaczymy czy nie, zawsze pokazuje pasek zakładek przy jednej otwartej.
A co do tego błedu, o którym pisał Pit GM z zaznaczeniem kilku kontaktów i potem dwuklik na nich, u mnie on nie występuje. Pojawia sie natomiast krytyk, gdy stworze konferencję i potem chcę ją usunąć z listy kontaktów to Konnekt sie wysypuje (ppm na konferencji->usuń)(przy wyłączonej tabletce bład ten nie występuje).
Sasquach
z tym "ukrywaj pasek..." jest jeszcze jeden blad. pewnie rezultat juz wymienionych.

1. wlaczamy "ukrywaj pasek..."
2. otwieramy rozmowe odrazu zamykamy
3. teraz kazda nowootwarta rozmowa nie bedzie sie pokazywala na pasku dopoki:
- nie zostanie odczepiony i przyczepiony znow
- kontakt czegos nie napisze


I druga rzecz. Nie wiem czy to wina nowej tabletki czy knotify, ale coś mi kasuje żródła z kRSS :/
lookasz20
Potwierdzam:
zmiana zakladek zaczyna sie od CTRL+2.
keeveek
prosiłbym, by po poprawieniu tego buga z ctrl+cyfra dodać taki mały bajer w postaci numeracji zakładek aby nikt się nie musiał zastanawiać którą od lewej zakładką jest pożądana wink.gif

potwierdzam buga z ukrywaniem paska zakładek

myślę, że warto jak najszybciej poprawić te błędy i od razu wydać wersję z poprawkami wink.gif
Olórin
Poprawione. Liczę na raporty innych błędów (chyba że ich nie ma tongue.gif), bo chciałbym zabrać się za wersje na SysTabCtrl, i już do kodu tej nie wracać smile.gif
lookasz20
To ja moge tylko zraportowac tyle, ze dwuklik prawym przyciskiem myszy nie powoduje zamkniecia zakladki oraz w dalszym ciagu nie dziala CTRL+C. Ogolnie jest ok. Zdarza sie jeszcze taki blad, ale nie potrafie znalezc zaleznosci ale wyglada to mniej wiecej tak:
Rozmawiam z jedna osoba tylko, dam ja do paska, i po pewnym czasie ona cos napisze, klikam na pasek, zeby przywrocic okno, a tam zamiast rozmowy jest szare tlo. Trzeba kliknac na zakladke i wtedy sie tekst pojawi. drugi sposob jest przejechalem kursorem, lewym przyciskiem myszy po tym szarym polu, tak jakby sie chcialo zaznaczyc tekst w dokumencie i tekst tez sie wtedy pojawia.
.nomis
Konnekt wysypuje się jeśli klikniemy na przycisk 'przypnij/odepnij' znajdujący sie w pasku z zakładkami.
Abraxas
Ja to dopiero mam wesoły numer. Również nie działa mi prawomlaśnięcie na tabie, ale żeby tego było mało to otwiera mi zawsze okienko informacji o kontakcie, zawsze tym samym, niezależnie czyjego taba zamykam smile.gif
arct!c
Zgadza sie. 2klik PPM nie dziala smile.gif
Olórin
Przez pomyłke rdblclick jest tym samym co ctrl+shift click....
keeveek
nie działa mi zapamiętywanie zawartości okna :| nadal nie ma przebiegu rozmowy :|
Olórin
A masz je włączone?

BTW, właśnie zauważyłem że Ctrl+F4 niszczy okno, więc nie będzie zapamiętywane....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.