Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: tabletKa
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
Lwiczek
Hmm.. no okna rozmowy generalnie ;] Tzn zazwyczaj prowadze rozmowe z kilkoma osobami wiec to pewnie 'okno zbiorcze', ale czasami gadam tez z jedna osoba i takie okno tez byloby milo przykleic do krawedzi mimo ze zbiorcze nie jest wink.gif

I bede dopingowal w szukaniu kodu smile.gif
mcczester
Fajna ta opcja z Firefoxa, właśnie miałem pisać, że by się to przydało.
A co do dokowania okna to już chyba raczej pomysł na osobną wtyczkę.
GuZiK
QUOTE
Middleclick na przycisku zamykania/odpinania tabów (na pasku zakładek) przywraca ostatnio zamkniętą (zaczerpniete z firefoxa;) )

Nie działa, włącza się przezroczystośc.

Chściałabym Menu ostatnich zamkniętych w oknie rozmowy smile.gif.
dulek000
QUOTE(GuZiK @ 4.06.2006 - 15:38) *
Chściałabym Menu ostatnich zamkniętych w oknie rozmowy smile.gif .


Prawoklik na puste miejsce toolbara zakładek?

jareq
Nie wiem czy ktoś zgłaszał, ale jak jest ustawiona przeźroczystość okna rozmowy to podczas robienia screena za pomocą GGimage okienko znika. Przy wyłączonej przeźroczystkości jest widoczne cały czas.
W sumie to może i dobrze bo nie przeszkadza jeśli chcemy zrobić zrzut całego pulpitu, ale czasem potrzeba zrobić zrzut czegoś z okienka i jest zonk.

Dało może byc się zrobić, że np. przytrzymując ctrl okienko znika bez ctr zostaje.
Olórin
To raczej błąd GGImage, sprawdź czy taka sprawa jest z każdym przezroczystym okienkiem.
jareq
Zgadza się, przeźroczystości ustawione w innych aplikacjach także znikają :/
Czyli błąd GGImage..
maryla
hmmm nie wiem czy to błąd, ale przy włączonej opcji "Automatycznie ładuj ostatnią rozmowę" po resecie konnekta "kasuje" ustawienia toolbara rozmów i we wszystkich nie zamkniętych tabach ustawia inny wygląd niż ustawiony przeze mnie, a na dodatek w tych automatycznie otwartych tab'ach nie pozwala zmienić czegokolwiek prócz szerokości toolbarów.

przepraszam że tak troche zawile to napisałem wink.gif
.misiek
Juz wczesniej byl z tym problem i nie zostalo niestety naprawione... :/
Ja sobie z tym poradzilem usuwajac z paska okienka rozmowy przyciskow wyboru emotki [i reszte z tej gupy] oraz mozliwosci odpiecia i przypiecia okna. Po tej operacji juz mi sie toolbary nie rozjezdzaja...
ikari
QUOTE(riddle @ 1.04.2006 - 13:48) *
Wiemy co to gesty myszy. Ale to jest dość wymagający bajer.
http://www.codeproject.com/atl/mousegestures.asp - implementacja w C, bodajże jako wtyka do IE. Ze źródłem oczywiście

QUOTE(jareq @ 4.06.2006 - 17:28) *
Zgadza się, przeźroczystości ustawione w innych aplikacjach także znikają :/
Czyli błąd GGImage..
Generalnie GGImage nie "widzi" tzw. Layered windows, czyli wszystkich okien, które korzystają z jakiejkolwiek przezroczystości, w tym nawet ramek okna w niektórych skinach WindowBlinds 5. Wszyscy o tym wiedzą (w wątku GGImage zgłaszane dziesiątki razy), ale nikt z tym nic nie zrobi (opieprzają tylko, że już na to narzekano tongue.gif)
anth
witam, jesli ten problem byl juz omawiany to przepraszam. chodzi o kopiowanie z okna rozmowy skrotem klawiszowym CTRL+C. otóz nie dziala mi ten skrót, moge skopiowac tylko prawym klawiszem myszy. z okna w którym sie 'pisze' kopiowanie ctrl jest mozliwe. Co ciekawe jeden znajomy rowniez ma taki problem a inny nie. czy ktos ma jakis pomysl jak temu zaradzic ?

EDIT: dzieki wielkie.
saCOOL
Włącz w ustawieniach "kopiowanie w stylu IRC". Jak na razie tylko w ten sposób sobie z tym radziliśmy.
Ustawienia - Interfejs - Wiadomości: Automatycznie kopiuj tekst w oknie po zaznaczeniu.

Patrz pierwszy post:
QUOTE
Znane błędy:
Nie działa kopiowanie z okna rozmowy - włączyć kopiowanie w stylu IRC
ikari
Temat ma 31 stron, więc nie zdziwię się, jeśli było:
- Przywracanie sesji powoduje rozpierdzielenie układu wszystkich toolbarów. Ba, jak się w jednej zakładce poprawi, to w innych już się nie dają.
- Konnekt co trochę mi pada. Czy tabletKa mogłaby, BŁAGAM, zapisywać 'sesję' w momencie jaiejkolwiek zmiany listy zakładek, a NIE zamknięcia programu? Błagam, wiecznie odzyskuje mi jakąś antyczną, a jak mam taką, na której odzyskaniu mi zależy to muszę celowo restartować K, żeby ją zapamiętał...
Olórin
QUOTE
Przywracanie sesji powoduje rozpierdzielenie układu wszystkich toolbarów. Ba, jak się w jednej zakładce poprawi, to w innych już się nie dają.

To wina budowy UI, nic z tym nie zrobię. Restart K, nastepnie po przywróceniu jakiejkolwiek sesji należy pozamykać wszystkie okienka trzymająć Shift, w ostatnim poustawiac toolbary i zamknąć (również z shiftem). Po tym zrobić restart K.
ikari
No wtedy po restarcie nic nie przywraca, otwieram okno, jest slicznie, toolbary jak chce. Otworze 3 zakladki, ktore mnie interesowaly, zrobie restart (zeby zapamietal sesje) i zonk - znowu rozwalone. Tak ma byc?
to moze po prostu wylacze jednak te sesje albo cos :/

dwa, ze czesto opcje typu "lista, opisy" przy toolbarach moge se zmieniac jak chce i nic sie nie dzieje wink.gif

trzy - to jak z tym zapamietywaniem sesji na zywo? smile.gif
Olórin
Wygląda na to że zbyt wczesnie zabieram się do przywracania sesji, gdy UI nie jest na to jeszcze gotowe. Sprawdź czy daje coś ustawienie przywracania sesji po pytaniu tak/nie.

Co do zapamiętywania na żywo - da się zrobić.
dulek000
Olórin: Miałem podobny problem w kLocku. MessageBox nic nie da, bo w IStart czekasz na niego. Musiałbyś odpalić go w oddzielnym wątku, tak aby IStart się zakończył zanim zaczniesz przywracać okna.
Olórin
Wersja ze stałym zapisywaniem sesji powinna pojawić się na centralce beta.

Uwaga! Teoretycznie może to wpłynąć na "żywotność" cfg.dtb, plik konfiguracji będzie zapisywany częściej. Trudno powiedzieć czy wyjdzie mu to na dobre....
Olórin
Wersja z poprawionym (teoretycznie) ładowaniem toolbarów będzie niedługo na centralce.
ikari
Dziekuje pieknie - toolbary juz laduja sie tak, jak powinny, a sesje w sytuacjach padowych jeszcze sie zobaczy.
Co do zywotnosci konfigu - dzieki za ostrzezenie, zrobie backup (nie, nie dziala mi backup w K+)
Aule
Jak to, nie działa? Błędy sie zgłasza...
ikari
Oj ale bez komunikatu o bledzie nie dziala. Okno konsoli przewija kilkanascie komunikatow, raz mi wsrod nich mignelo cos o nieprawidlowej sciezce/nazwie pliku - i natychmiast znika.
Zadnych backupow nigdzie nie widzialem ;P
Nie moge powiedziec nic konretnego o bledzie, to nie mowie nic... tongue.gif

Zeby nie bylo, ze kompletny offtop - tak, teraz juz poprawnie przywraca sesje po kazdym crashu.
PS. Jesli po oknie do wpisania powodu bledu wyskakuje mi kolejne windowsowe, ze Konnekt zrobil cos nie tak, to te moje raporty i wpisane opisy sie w ogole gdziekolwiek wysylaja...?
PS2. Swoja droga, czasem nawet i nie poprosi o wpisanie opisu, tylko znika z ekranu i juz :/..
Olórin
OT: ad. PS1: Tak.
.misiek
QUOTE(Olórin @ 17.08.2006 - 21:52) *

Uwaga! Teoretycznie może to wpłynąć na "żywotność" cfg.dtb, plik konfiguracji będzie zapisywany częściej. Trudno powiedzieć czy wyjdzie mu to na dobre....


A nie mozna by zrobic tak zeby to sie zapisywalo w innym pliku jakims? Byloby imho troche bezpieczniej. Wiem ze jak sie zapisuje wszystko w jednym to dla wtyczkopisarzy jest lepiej [a w tym przypadku duzo jest takich ktorzy korzystaja z czegos co zapisuje tabletka w cfg?] tongue.gif
Olórin
Są też dobre strony tego zapisywania, kiedy K zamknie się nam (krytyk, reset, whatever) bedziemy mieli świeży konfig. Dobrym pomysłem byłoby zrobienie wtyczki która regularnie (np. co 10 minut) wymusi zapis listy i konfigu i jednocześnie je zbackupuje wink.gif

QUOTE
A nie mozna by zrobic tak zeby to sie zapisywalo w innym pliku jakims? Byloby imho troche bezpieczniej.

IMO należy defragmentować regularnie hdd ;] DTB padły mi dosłownie kilka razy przez kilka lat używania K, w większości z mojej własnej winy.
convictofjp
uzywam tej wtyczki juz od jakiegos czasu i od tamtej pory pare razy konnekt aktualizowal mi ja. po dzisiejszej aktualizacji wyskoczylo to:



prosilbym o odpowiedz co z tym zrobic. dzieki.
Olórin
Załącz logi i opisz sytuację w której się to wydarzyło, mile widziane screeny z konfiguracji tabletki oraz gdzie masz ustawione menu wtyczek (osobny toolbar/menu wtyczek/ główny toolbar).
djcaro
A ja chciałem zgłosić kolejny znaleziony błąd przezemnie a mianowicie czemu scroll myszą nie działa w okenkach rozmowy z włączoną tabletka a jak nie jest odpalona to działa normalnie hmm... czy ktoś ma podobny problem?
dulek000
Ta, przestaje działać jeżeli klikniesz na treść, ale wystarczy przenieść kursor na pole wpisywania i działa.
Arts
kiedyś mi to działało ale ostatnio przestało... nie wiem czy to jest błąd wtyczki czy poprostu cos mi z rolka w myszce sie stało :/
djcaro
Aha no faktycznie działa smile.gif
convictofjp
no wiec co do mojego bledu to tak:

jak zwykle odapilem konnekta. pojawilo sie powiadomienie o aktualizacji. zassalo aktualizacje wylacznie dla tabletKa. aktualizacja, restart. klikam na konnekta i wyskakuje to:

mysle moze cos nie tak i klikam anuluj. restart. pojawia sie konnekt i znowu to samo. klikam ok. restart, plugin sie wylaczyl (tabletKa). wszystko dziala ok. po ponownym wlaczeniu tabletKi znowu to samo.

tabletKi w zaden sposob nie konfigurowalem. poprostu zassalem i chodzilo.

tutaj log:

Długie logi mają być wstawiane za pomocą codeboxów, a nie quote'ów.
CODE

Konnekt_log ... v 0.6.22.137 | ui 0.1.22.54


_____________________________________________

## [CORE] argv[0]=C:\Program Files\Konnekt\konnekt.exe
## [CORE] appPath=C:\Program Files\Konnekt\
## [CORE] dataPath=C:\Program Files\Konnekt\data\
## [CORE] PATH=C:\Program Files\Konnekt\data\dll;C:\Program Files\Konnekt\data\dll;C:\WINDOWS\system32;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\System32\Wbem;C:\Program Files\Common Files\GTK\2.0\bin
## [CORE] Statystyka id = 1073755205; uptime = 0; msgSent = 0; msgRecv = 0
## [CORE] --- Beta report saved ---
## [CORE] * plugin - ui.dll
## [CORE] --- UI loaded ---
## [CORE] --- ProfilesDir set ---
## [CORE] --- Profile set ---
## [CORE] profile=Siwy
## [CORE] profileDir=C:\Program Files\Konnekt\profiles\Siwy\
## [CORE] tempDir=C:\DOCUME~1\Siwy\USTAWI~1\Temp\Konnekt_Siwy_f7f7397f
## [CORE] --- Core columns set ---
## [CORE] * plugin - plugins\dwutlenek.dll
## [CORE] * plugin - plugins\exPIMP.dll
## [CORE] * plugin - plugins\gg.dll
## [CORE] * plugin - plugins\ggimage.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kIEview.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kLAN.dll
## [CORE] * plugin - plugins\konnferencja.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kstyle.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kTransfer.dll
## [CORE] * plugin - plugins\notify.dll
## [CORE] * plugin - plugins\sms.dll
## [CORE] * plugin - plugins\sound.dll
## [CORE] * plugin - plugins\update.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kAllStatus.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kboard.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kDodatki.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kpilot2.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kplus.dll
## [CORE] * plugin - plugins\Pisak.dll
## [0x0093] Inicjalizacja wtyczki Pisak w wersji 0.5.0.0
## [CORE] * plugin - plugins\ktp.dll
## [CORE] * plugin - plugins\tabletka.dll
## [CORE] * plugin - plugins\Favicon.dll
## [CORE] --- plg.dtb saved ---
## [CORE] --- Plug.sort ---
## [CORE] --- Plugins loaded ---
## [CORE] --- Plugin columns set ---
## [CORE] --- Profile loaded ---
## [CORE] --- Versions checked ---
## [wXP UI] -> ComCtl 60000 isWXP 1
## [GGimage] dd: fetching previous owner of message box
## [GGimage] dd: owner not found
## [tabletKa] Tabs::IPrepare
## [CORE] --- UI prepared ---
## [Pisak] Uwaga! jabSession == 0
## [GG] --- LibGaduw32 v: CVS ---
## [tabletKa] Tabs::WndProc - WM_CREATE
## [tabletKa] Tabs::WndProc - Tabs::Reposition, cx=534, cy=372
## [tabletKa] Tabs::SetAlpha()
## [wXP UI] -> autostart = 0
## [tabletKa] Tabs::IStart - SavedSession:
## [CORE] -> T=277c
## [wXP UI] UISet
## [wXP UI] * fillList Start
## [wXP UI] * fillList End
## [CORE] --- Plugins started ---
## [CORE] * SetConn plug=8d val=1
## [CORE] --- ConnTimer ON .. in 60000 ms ---
## [Auto Update] --- Not this time (checkAtStart==true) ---
## [CORE] --- Auto-Connected ---
## [CORE] * MessageQueue - inQ=0 , reqNet=-1 , reqType=-1
## [CORE] --- First MSGQueue (rcv) ---
## [CORE] --- --- INITIALIZATION SUCCESSFULL --- ---
## [CORE] >> T=277c <<
## [wXP UI] TRAY FG=30042 AC=560274 M=560274 UNC=0
## [wXP UI] UNHIDE
## [tabletKa] Tabs::ActionProc(Tabs::Acts::ClosedRecenltyHook) ACTN_CREATE
## [CORE] --- plg.dtb saved ---


Plug plugins\tabletka.dll made a booboo ...
"Akcja 306007 , 1073741830 już istnieje!"

## [CORE] --- deInitialization started ---
## [CORE] Statystyka id = 1073755205; uptime = 52; msgSent = 0; msgRecv = 0
## [CORE] --- Beta report saved ---
## [CORE] --- cfg.dtb saved ---
## [CORE] --- cnt.dtb saved ---
## [CORE] --- msg.dtb saved ---
## [CORE] --- profile saved ---
## [dwuTleneK] --- Waiting for cJabber thread ---
## [GG] # Czekam na koniec wątku GG
## [GG] # Zakończony po 0
## [tabletKa] Tabs::SaveSession, ButtonCount: 2
## [tabletKa] Tabs::WndProc - WM_DESTROY
## [wXP UI] --- Shuting down UI ---
## [wXP UI] --- closing CNT ---
## [wXP UI] --- dockEnd ---
## [wXP UI] --- destroyTray ---
## [wXP UI] --- destroyAct ---
## [wXP UI] --- destroyWindows ---
## [wXP UI] --- Mod.save ---
## [wXP UI] !!! UI shut down !!!
## [CORE] --- IM_END broadcasted ---
## [CORE] --- cfg.dtb saved ---
## [CORE] --- plugs unpluged ---
## [CORE] --- tables cleaned ---

______________________

Terminate [141 ms]


Restarting: C:\Program Files\Konnekt\konnekt.exe "-restart"


EDIT: pomyslalem ze sie przyda:
Rafit
Mi brakuje tylko jedenej rzeczy. A mianowicie jakiegoś "x" łatwiej dostępnego biggrin.gif
ciaastek
A ja jak włącze tabletKe to mi się nie chce pokazać okno Ustawień :/

Nigdy nie wiem jak wydzielić te logi tongue.gif daje cały plik zaraz po uruchomieniu

http://file4u.pl/file-3-1315443582.file
PL_Jarod_
Cos nie mogę pluginu pobrać, mógłby ktoś załaczyć do postu?
PL_Jarod_
Bardzo dizękuję, wsyztsko działa super! Bardzo mnie się podoba ta wtyczka :-D
convictofjp
zastanawiam sie co z poprawkami odnosnie "mojego" bledu...
Olórin
Poprawka na centralce.
Wareczek
Nowa beta (1.6.2.228), nowe problemy. Nie wiem czy działa kopiowanie z okna rozmowy, ale na pewno nie działa wklejanie. Tzn działa 3-4 razy da się wkleić, po czym wygląda na to, że schowek jest czysty.
Mucha
To wklejanie to wina AQQ. A ja mam pytanie: co znaczy wlaczyc kopiowanie w stylu IRC?
jiobel.
Mucha, dokładnie to: http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=8935
Olórin
Mucha: Interfejs->Wiadomości->Automatycznie kopiuj po zaznaczeniu

Co do wklejania, to czasami może nie zadziałać, ale to problem tego że fokus nie jest ustawiony na kontrolkę wpisywania (należy na nią kliknąć).
convictofjp
Olórin dzieki za poprawki. wszystko znow dziala swietnie.
Swift
szkoda, ze w nowej wersji naciskając alt+w zamyka mi sie okno rozmowy
pisząc do kogoś "wątpie" zamyka mi sie okno, nawet czasami wystarczy nacisnac W, puscic i nacisnac szybko Alt

bardzo, bardzo niefajne
Olórin
Do poprawki, zapomniałem że Prawy Alt (tzw. AltGr) to samo co Control + Alt
D_I
QUOTE(Olórin @ 27.09.2006 - 21:45) *

Do poprawki, zapomniałem że Prawy Alt (tzw. AltGr) to samo co Control + Alt



Czyli zniknie zamykanie okna po "prawyAlt + w" ?
Olórin
Tak.
.misiek
Mozna dorobic opcje zeby mozna bylo zobaczyc/wyczyscic zapisana sesje?
Bo teraz mam tak ze jesli klikne zeby nie ladowal poprzedniej sesji to pomimo iz nie rozmawialem ani nie odpalalem zadnego okienka po kolejnym resecie wtyczka dalej mi sie pyta czy przywrocic poprzednia sesje [a juz raz przy poprzednim odpalaniu kliknalem ze nie]. Nie powinna wtyczka usuwac tej sesji po kliknieciu na nie? To takie jakies naturalne mi sie wydaje :]
Olórin
Twoje prośby zostaną wysłuchane.

Co do tego nie czysczenia zapamietanej sesji - to może wystąpić tylko gdy zabijemy proces K (chociaż dodałem automatyczne wymuszanie zapisu cfg.dtb).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.