Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: tabletKa
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
GuZiK
arct!c: ajj, umkneło mojej uwadze smile.gif.
daroc: własnie chodzi o to by było Ctrl+Shift, ale bez bez tego Click'a smile.gif
Wes-
a co autor powie w temacie tych okienek aktywnych, niekatywnych i zamkniętych :>
Olórin
A dokładniej o co chodzi?
daroc
Może po prostu niech to będzie kolejny skrót, który można będzie ustawić sobie w klavie? A tak swoją drogą to o ile dobrze pamiętam w klavie, podobnie jak w wielu innych programach oraz w samym Windowsie (chodzi o skróty do plików), nie można ustawiać skrótów klawiszowych składających się tylko z klawiszy shift, ctrl i alt.
Wes-
QUOTE(Olórin @ 29.01.2006 - 21:06) *

A dokładniej o co chodzi?


chodzi o to, że mając kilka osób w zakładkach w tabletce, wszystkie osoby poza tą jedną, z kórą aktualnie rozmawiam, są traktowane tak jakby rozmowa nie była rozpoczęta (a powinna byc traktowana jako rozmowa nieaktywna) i choidz o to ze dzwiek wiadomośći jaki dostaję od wszystkich osob (poza tą z którą aktualnie rozmawiam) to dzwięk rozpoczęcia nowej rozmowy, niezależnie czy ta osoba jest już w zakładkach na tabletce.
Olórin
W tym temacie mogą zdziałać autorzy danych wtyczek. Stosowne nagłówki są dosępne w 1. poscie.
xaxoo
Mała propozycja nie wiem czy się komuś spodoba ale marzy mi się żeby było jak w ircu czyli dodać możliwość ustawienia belki z kontaktami oprócz u góry i na dole to jescze z lewa, ewentualnie z prawa, niektórzy przypomną sobie stare dobre czasy:)

Pozdro i respect dla autora wtyczuchny:)
arct!c
W mircu wygląda to ładnie - sam używałem, ale sądzę że okno rozmowy źle z tym będzie wyglądać - jak masz np. 10literowe kontakty. Ew, można skracać nazwę.
xaxoo
Wlasnie fajnie by to wyglądało może wieczorkiem jakiś montażyk w szopie zrobie:) to zobaczymy jak by to wyglądało:) a skracać owszem można.

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
dulek000
W nowym kIEView jest… ma być taka lista.
Olórin
Devlog:
  • Przycisk odpinania okna wyświetlany jedynie przy odpiętym oknie
  • Blokowanie okna zbiorczego (na hasło) - pamiętane między restartami K + blokowanie dostępu do histori.
  • Opcjonalne przypinanie wszystkich okien przy blokowaniu
zimaq
Gosh... Olórin - normalnie trzeba Cię ozłocić smile.gif
Cl3riq
Dzieki Olorin - wtyka genialna.

Chiałbym tylko jeszcze spytać o to zamknięcie MiddleClickiem, chyba w Devlogu napisałeś,
a mam wersję [tabletKa 1.5.0.161] i nie widzę tej opcji =/
Olórin
To zapowiedź kolejnej wersji. Uprzedzam wszelkie pytania, na pewno nie pojawi się prędzej niż za tydzień.
jacekz
Gryzie mi sie z tlenem :/ gdy ktos sie odzywa okieno sie blokuje i wiesza
Konnekt_log ... v 0.6.22.137 | ui 0.1.21.50

CODE

--- Core columns set ---
## [CORE]        *  plugin - plugins\dwutlenek.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\exPIMP.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\gg.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\ggimage.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kIEview.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kjabber.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kLAN.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\konnferencja.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kstyle.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kTransfer.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\notify.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\sms.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\sound.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\update.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\ggcrypt.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\GetToKnow.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\grupy.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kboard.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kMigacz.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\linKer.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\checky.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kZmieniacz.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\DzielniK.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kDodatki.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\tabletka.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\krss.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kAway2.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\kgoboard.dll
## [CORE]        *  plugin - plugins\KiK.dll


CODE

Critical Structured Exception caught. Preping more info...

Access Violation
--------------------
Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x1000768F in the main Thread.
Information: can't read 38

inIM: 22200(0x12e39c , 0x0)(30B) [wXP UI->wXP UI]

Stack trace:
.0000768F  [ui_0.1.21.50]

.00035057  [ui_0.1.21.50]

.00013A8A  [konnekt_0.6.22.137]

.00008816 GetDC+0x0000014F [USER32_5.1.2600.2622]

.0000B89B GetParent+0x0000016C [USER32_5.1.2600.2622]

.0000B903 SendMessageW+0x00000049 [USER32_5.1.2600.2622]

.00073FFA FlatSB_SetScrollProp+0x00030C89 [COMCTL32_6.0.2900.2180]

.00074E6B CreateToolbar+0x00000B67 [COMCTL32_6.0.2900.2180]

.00008734 GetDC+0x0000006D [USER32_5.1.2600.2622]

.00008816 GetDC+0x0000014F [USER32_5.1.2600.2622]

.000089CD GetWindowLongW+0x00000127 [USER32_5.1.2600.2622]

.00008A10 DispatchMessageW+0x0000000F [USER32_5.1.2600.2622]

.0001E097 IsDialogMessageW+0x000000DB [USER32_5.1.2600.2622]

.0002C6AB IsDialogMessageA+0x0000004A [USER32_5.1.2600.2622]

.00014EEA  [konnekt_0.6.22.137]

E83C8026




## [CORE]         Aborting...


Gdy usunaołem tabletKe działanormalnie pełen log komu wysłać ??
Swift
ja zauwazylem taki bug, ze po zamknieciu okna (przez przycisk zamykania rozmowy lub skroty) okno rozmowy czyści sie :/ bardzo mi to utrudnia czasami życie, bo wyłączam osobe na powiedzmy godzine i pozniej nie pamietam o czym z nią rozmawiałem:P albo nie widze zmian statusów...
Greybrow
Dobra robota.
Kilka propozycji:
Brakuje własnych definicji klików myszy na guziki zakładek.
Dla mnie standardowo zakładki się zamyka środkowym przyciskiem myszy np, a tu brak możliwości wyboru smile.gif

Da się zrobić tak, żeby się aktualna ikona statusu pojawiała się zamiast ikonki kartki z ołówkiem w lewym górnym rogu okna?

Da się zrobić tak, żeby to były prawdziwe zakładki zamiast przycisków?
Wareczek
Olórin jesteś twórcą znakomitej wtyczki FavIcon. Mógłbyś zintegrować ją z tabletKą ?? Byłoby milusio smile.gif
marcin_pl
QUOTE(Swift @ 5.02.2006 - 09:56) *

ja zauwazylem taki bug, ze po zamknieciu okna (przez przycisk zamykania rozmowy lub skroty) okno rozmowy czyści sie :/ bardzo mi to utrudnia czasami życie, bo wyłączam osobe na powiedzmy godzine i pozniej nie pamietam o czym z nią rozmawiałem:P albo nie widze zmian statusów...

Ustawienia Konnekta/interfejs/wiadomości, tam zaznaczasz pierwszą opcję z góry. Tabletka nie ma z tym nic wspólnego. No i logiczne jest, że zawartość okna jest kasowana przy restarcie konnekta.

QUOTE(Greybrow @ 5.02.2006 - 10:50) *

Da się zrobić tak, żeby się aktualna ikona statusu pojawiała się zamiast ikonki kartki z ołówkiem w lewym górnym rogu okna?
Da się zrobić tak, żeby to były prawdziwe zakładki zamiast przycisków?

Ad1: Zapewne się da ale z tym raczej powinieneś walić do autora Konnekta a nie jednej wtyczki.
Ad2: Zależy co rozumiesz przez "prawdziwe" zakładki. Zacznijmy od tego, że to NIE są zakładki tylko karty (taka jest oficjalna nazwa na angielskie TAB używana w najnowszym FF i Operze i zatwierdzona wspólnie przez twórców przeglądarek). Zakładki w FF i Operze to coś jak Ulubione w IE (ang bookmarks, więc nazwa poprawna) i nie ma to nic wspólnego z tym co oferuje tabletka.
dulek000
QUOTE(Greybrow @ 5.02.2006 - 10:50) *
Dobra robota.
Kilka propozycji:
Brakuje własnych definicji klików myszy na guziki zakładek.
Dla mnie standardowo zakładki się zamyka środkowym przyciskiem myszy np, a tu brak możliwości wyboru smile.gif

Przecież to jest w devlogu…

QUOTE(Greybrow @ 5.02.2006 - 10:50) *
Da się zrobić tak, żeby to były prawdziwe zakładki zamiast przycisków?

Nie dałoby się wtedy przesuwać zakładek pomiędzy miejscami - Olórin o tym pisał kilka stron wcześniej.
zhvir
1. uruchamiam konnekta
2. otwieram dwie rozmowy
3. otwieram ustawienia konnekta
4. wychodze z ustawień nic nie zmieniając poprzez OK
5. znikają zakładki :/ -> zobacz tu!
6. ponownie otwieram ustawienia konnekta
7. wychodze z ustawień nic nie zmieniając poprzez OK
8. zakładki znów są widoczne!!!

...i tak w kółko smile.gif
keeveek
u mnie to się nie zdarza.
beosia
Mam dokładnie ten sam problem co u Zhvira....za mocno się nie znam, ale tak chyba być nie powinno :>
bakerss
QUOTE(dulek000 @ 5.02.2006 - 18:41) *

Nie dałoby się wtedy przesuwać zakładek pomiędzy miejscami -Olórin o tym pisał kilka stron wcześniej.

Mi to wrecz czasami przeszkadza, sa zbyt czułe na klikniecia i czesto przez przypadek sie przesuwaja, wiec nie miałbym nic przeciwko tego jako opcji ;]
daroc
Było pisane, że w nowej wersji będzie ustawione około 200ms odstępu czasu, tzn. jeśli "chwycisz" myszką przycisk na krócej niż 0,2 sekundy to nic nie przesuniesz. Była też mowa o przesunięciu o minimum ileśtam pikseli - moim zdaniem lepsze rozwiązanie (zastosowane chociażby w Windowsie przy przesuwaniu ikon).
KoSiarzPL
Opoznmienie juz jest wprowadzone nie rozwiazuje ono jednak wszystkich problemow. Mysle ze rozwiazanie ktore podalem z obliczaniem przesuniec w poziomie jest proste do zrobienia i olorin napewno powinien sobie z nim poradzic jesli bedzie chcial. Osobiscie nie widze sensu wpowazdania jakichkolwiek nowych funkcji przed poprawa obeznych bledow.
januh
Zauważyłem, że gdy prowadzę rozmowę w tabletce, a jednocześnie chce napisać coś w np. notatniku, to przy przytrzymaniu jakijkolwiek literki komputer zamiast wpisać duuuuuuuuuużo znaków, wpisuje jeden i kursor sie zatrzymuje. Może ktoś potwierdzić takie zachowanie?
JabGSM
Ja nie potwierdzam... u mnie wszystko działa tak jak powinno
Andrzej1307
nie wiem czy juz ktos o tym pisal - w momencie kiedy rozmawiam z jedna osoba i potem otworze inna zakladke (nie zawsze tak jest) nie widac paska zakladek. pojawia sie on dopiero kiedy zmienie rozmiar okna smile.gif
misiekf
mam podobny problem, pasek zakładek znika... reset konnekta i jest ok przez pewien czas i znów to samo...
dulek000
Jeżeli chcecie, żeby Olórin to poprawił to załączcie logi z takiego zdarzenia…
Ninja AX
hm... bug wykrylem tak troche...
gdy wpisuje tekst w okienku, wysylam a nastepnie klikam na okno rozmowy i chce przewinac okno do gory rolka w myszce - nie da sie przez dluzsza chwile. wyglada to tak jakbym najpierw musial wirtualnie przesunac tekst, ktory przed chwila wstukalem...
dosc wkurzajace. obracam rolka jak porąbany a okno stoi w miejscu.

ponadto w pewnej chwili podczas przelaczania ppojawilo mi sie takie cos:

nastepnie po kliknieciu na rozmowe z innym kontaktem zamienia sie w:

po kilkakrotnym minimalizowaniu i przywracaniu owy pasek znika, pozniej znow sie pojawia, nie za czesto ale pojawia sie.
ten brazowawy pasek wyglada jak pasek nieaktywnego okna windowsa (tak mam ustawiony wyglad w opcjach). tylko skad on sie tam bierze to nie mam pojecia =].

jesli to juz bylo to wybaczcie, nie wytrwalem z czytaniem calego watku ^^. za pozna pora tongue.gif.

a za wtyczke wielkie dzieki! co prawda jest troche bledow, ale jednak przy niej pozostane smile.gif.

nastepny bug:
gdy mam otwarte okno z zakladkami i klikam dwukrotnie na liscie kontaktow na jakis nick, nastepnie prawym przyciskiem znow na tej osobie i daje zamknij rozmowe, nastepnie znow wybieram menu kontekstowe - "zamknij rozmowe" nadal tam jest. odpiecie i zamkniecie okna odpietego nie pomaga. kazda osoba, z ktora prowadzilem konwersacje ma juz do restartu konnekta w menu kontekstowym opcje wtyczki tabletK.
wiciu2
QUOTE(Olórin @ 22.12.2005 - 22:25) *

[*]Nie działa kopiowanie z okna rozmowy - włączyć kopiowanie w stylu IRC


gdzie jest ta opcja bo przeryłem całego konnekta i albo slepy jestem albo... no nie wiem smile.gif
dulek000
Ninja AX: Bugi z niedziałającą rolką i z nieusuwanymi menusami były już zgłaszane. Ten drugi będzie poprawiony w najbliższej wersji.

wiciu2: Ustawienia->Wiadomości->Automatycznie kopiuj tekst w oknie po zaznaczeniu.
Ninja AX
no tak wlasnie mi sie wydawalo, ze cos juz moglo byc, ale ledwo widzialem swojego posta tongue.gif.
wiecej na razie nie widze, i dobrze, bo to przydatne. gdyby jeszcze sciagalo zamiast koperty standardowa ikone wiadomosci, bo ten kod, ktory byl podany nie podzialal sad.gif.i nie moge zamienic..
Olórin
Troche postów sie nazbierało więc po kolei...

Współpraca z FavIconem? Koniecznie smile.gif

QUOTE
Da się zrobić tak, żeby się aktualna ikona statusu pojawiała się zamiast ikonki kartki z ołówkiem w lewym górnym rogu okna?
O ile w przypadku odpiętych okien rozmowy to miałoby sens, w tym przypadku nie podoba mi się to smile.gif

zvhir - poprawione, problem jest tylko gdy masz toolbar u góry...

januh - Jaki system?

Myślę że uda mi się wypuścić następną, poprawioną wersję w najbliższych dniach smile.gif

januh
Mój OS: Windows 2000 sp5, BEZ internet explorera, Z mshtml engine z ie5...
Swift
QUOTE(marcin_pl @ 5.02.2006 - 15:22) *

Ustawienia Konnekta/interfejs/wiadomości, tam zaznaczasz pierwszą opcję z góry. Tabletka nie ma z tym nic wspólnego. No i logiczne jest, że zawartość okna jest kasowana przy restarcie konnekta.

konnekta wylaczam raz na 3-4 dni, a okna kasuja mi sie po 10-15 razy w ciagu tego czasu...
jesli chodzi o zapamietywanie zawartosci okna to mam tą opcje włączona od kiedy uzywam konnekta (od kilku lat)
Wareczek
Witam. Problem mój przytoczyłem już w temacie tabletKa, ale nikt nie zauważył. Chyba obrazek pokaże o co dokładnie chodzi, a jeśli nie to problem w tym, że w tabletce brak jest odwołania do FavIcon, albo odwrotnie ...



Ktoś mnie rozumie ? smile.gif

// przeniesiono post. A tak w ogóle to było zgłaszane i będzie poprawione
SZK77
Mi jezeli mam otworzone np 2 osoby to jeżeli gadam z X a y coś napsize to wyskakuje mi takie coś

błąd sad.gif
Lwiczek
W przypadku gdy kontakt posiada opis pionowy to po najechaniu na przycisk tabletki wyswietla sie w jednej dlugiej linii totalnie ignorujac znak nowej lini... moze blad, moze feature... niemniej utrudnia czytanie niektorych opisow.

Rozwiazanie - wprowadzenie wyswietlania poprawnego pionowych opisow LUB wyswietlanie tak jak jest z dodanie sygnalizacji tego ze linia jest lamana [na przyklad wstawiajac " / " w miejscu nowego akapitu]
Olórin
Błąd windowsa.
Lwiczek
'nienaprawialny'? :>
dulek000
Wstawianie "/" pewnie da się zrobić. tongue.gif
Lwiczek
Byloby milo ;]
SZK77
Czy może ktoś wie dlaczego mi się tak dzieje, i jak to naprawić bo bym chętnie korzytsał z tej wtyczki gdyby nie to coś :/

Używam wtyczek:
knotify, kstyle, kdodatki, olew.k, k.birth, k.board, tłok, linker, zmieniacz, ktranswer

Logów nie ma bo to nie błąd który je wywala, to raczej błąd za CZEGOŚ przyczyną, może jakiejś wtyczki lub czegoś innego.
keeveek
wyłącz automatyczne otwieranie okna rozmowy całkowicie, masz ustawione obecnie na zminimalizowane [nie zakładek!]
SZK77
Je, działa, kocham cię. Znacznie ułatwiłeś mi zycie biggrin.gif

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
Swift
chcialbym aby tabletKa nie reagowała na to co sie dzieje na K.Board
strasznie to denerwuje kiedy wszedzie w konnekcie (lista, pasek zadan - rozmowa+k.board) miga mi koperta i na pasku zadan 'okno' sie podswietla ;]
marcin_pl
Kiedy można się spodziewać nowej wersji?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.