Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: tabletKa
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
Olórin
Rozmowy w zakładkach smile.gif Więcej nie dodaje.

Znane błędy:
  • Nie działa kopiowanie z okna rozmowy - włączyć kopiowanie w stylu IRC
  • Po otrzymaniu wiadomości automatycznie przeskakuje na tab danego rozmówcy lub pojawiają się "kwadraciki" zamiast rozmów - ustawić Konfiguracja->Interfejs->Wiadomości->Automatyczne otwieranie okien po nadejściu wiadomości->Wyłączone
  • Złe dźwięki w kSound...
Zgłaszając błąd koniecznie zamieszczajcie szczegółowy opis sytuacji (tak abym mógł powtórzyć u siebie), oraz logi z zajścia! Koniecznie! Inaczej mogę nie być w stanie pomóc.



Wersja: 1.6.0.5
Pobieranie: http://www.kplugins.khrone.pl/downloads.tabletka.xml
Denerwuje KNotify?
Szerszy opis na moim blogu: http://olorin.info/2005/12/22/tabletki-w-konnekcie/

Do speców od serwisów komuniktatorowych: podlinkowujcie pod kplugins wink.gif Chce mieć ładne statsy :PPPP

Dla developerów: Zamiast korzystać z IM_MSG_WINDOWSTATE używajcie funkcji znajdującej się w załączonym nagłówku.
Kliknij, aby zobaczyć załącznik (tabletKa.zip)
lhs
To nie jest SEN - prawda, że to nie jest sen???

Olórin - wub.gif
gilek
Jeeeee! biggrin.gif Dzię-ku-je-my! smile.gif
bakerss
A ktoś pisał ostatnio ze na zakładki nie ma co liczyć w najblizszym czasie ;]

good job ;]
.nomis
Olórin... KOCHAM CIĘ :* tongue.gif
_menic_
weeeeeeee:)
Aule
Chyba moja mała propaganda uśpiła ich czujność wink.gif Gratulacje z powodu wyczekiwanej od dawna wtyczki.
pilchu87
cos pieknego smile.gif gratz smile.gif
atol
przydało by sie dodać przycisk do toolbara w oknie rozmowy, a nie robić oddzielne menu.
JakubG
extra wtyka - przyda sie smile.gif
mgr.Dlugi
nareszcie :*, wiesz jak sprawic mila niespodzianke na swieta
baael
ekstra wtyczka smile.gif tylko jak odepne to mam okienko bez ramek - nie da sie przesuwac. wesolych biggrin.gif
mgr.Dlugi
Po tym jak dostane wiadomość od kogoś klikam na okno rozmowy na pasku zadań, otwiera mi sie okno rozmowy, wszystko prawidłowo, ale ta ikona nowej wiadomości ciągle jest przy zegarku dopiero po tym jak kliknę na nią tam koło zegarka to znika.

sorry za tyle editów ale trenuje przed sylwestrem i jakoś nie ogarniam wszystkiego
Olórin
Poczekaj 2 sekundy, powinna sama przestać migać... (o ile okno zbiorzcze będzie aktywne).
zhvir
loooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool - przepraszam za floda ale nie moge sie powstrzymać. Jedyna rzecz jakiej mi tu jeszcze brakowało smile.gif)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) A teraz przechodze do testów

Ololrin :******************************
mgr.Dlugi
W chwili natchnienia zrobiłem wersje obrazkowa mojego problemu. Jako że nie można tu wklejać fotek oto link to screena Tutaj biggrin.gif
raben
To mi pozostaje tylko podziekowac za ten piekny swiateczny prezent ktory konczy udreki z przelaczaniem wiecznym okien na pasku zadan ....


... chwała Ci o wielki Olórin rolleyes.gif
lucas_mcs
re5pect, wtyczka sprawuje sie swietnie
fajnie by bylo gdyby skroty klawiszowe moznabylo definiowac w "klawie"
bo wolabym se samym tabem zakladki przelanaczac niz CTRL+TAB tongue.gif
ale jestem wymagajacy wiem tongue.gif
olórin - re5pect :*
Lukas77
To lubię w konnekcie, cisza, cisza, cisza i nagle jak nie pier...[cenzura] Pozdrawiam i wielkie dzięki. Zabieram się za testy!
zhvir
propozycje:
- środkowy przycisk myszy -> zamykanie zakładki (albo w opcjach do wyboru)
- przycisk przypnij/odepnij na tej samej belce co zakładki
- możliwość ukrycia przycisku zamykania zakładki

jutro dalej bede testował bo dzis troche pozno smile.gif
Francuz
Ok wink.gif Podlinkowane na k.o wink.gif

Pozdro.
John Cooper
Gratulacje autorowi wtyczki smile.gif
Kolejna porządka wtyczka napisana przez niego...

Nie wiem czemu ale Twoje wtyczki przodują w moim Konnekcie, mam ich najwięcej smile.gif
riddle
Olórin, nie wiedziałem że jesteś gejem. No chyba że to inni mają problemy z określeniem się (:-* i tym podobne). ;-) ;-)

A tak na serio to podczas testowania wiele rzeczy mnie wkurzało, ale jak widzę teraz, postęp jest znaczny. Dzięki za wtyczkę i powodzenia przy jej ulepszaniu.
korro
pierwszy bug ?
przy "rozdzieleniu" jedno okna nie ma ramek.

user posted image
Olórin
Windows 9x? Wygląda na to że SetWindowLong nie działa jak powinno :>
saCOOL
Olórin, jesteś po prostu Boski !! smile.gif.. Ludzie, kiedy stawiamy Mu pomnik? Wstępny projekt trzeba zacząć już planować biggrin.gif.. <hahaha>

EDIT: a jak jeszcze będzie Zapamiętywanie Zawartości Okna to.. <buja w obłokach> .. Dwa pomniki trzeba będzie stawiać jak nic biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif..
keeveek
Olórin, kocham Cie człowieku! biggrin.gif weź się zajmij jeszcze imp-tlenem, ponoć Skolima udostepnia wszystko co do tej pory zrobił i już nigdy konnekta nie opuszcze biggrin.gif

aha, ja proponuję, by opcja "Zamknij rozmowę" przy klikaniu PPM na zakładce była na samym dole ;]


aha, belka z Przypnij/Odepnij po zamknięciu okienek przyciskiem z krzyżykiem znowu wskakuje mi na górę, ponad podstawową belkę z przyciskami typu wyślij, enterem itp Po zablokowaniu pasków oczywiscie to się nie powtarza.

Czasami nie działa czerwone kółko z krzyżykiem tongue.gif
Olórin
Std. procedura postepowania z paskami.
  • Zrestartować K
  • Otworzyć jedno okno rozmowy
  • Ustawic paski
  • Zrestartować K
korro
QUOTE(Olórin @ 23.12.2005 - 09:08)
Windows 9x? Wygląda na to że SetWindowLong nie działa jak powinno :>
*


xp. pzdr
Vasquez21
WOW nie mam pytań!
teraz po prostu Konnekt jest IDEALNY!
no może dało by się tylko coś z tymi opisami pod kontaktami zrobić by się zwijały
no i kiedyś plugin który odpala skype przy próbie połączeń głosowych/video smile.gif

ale takto!!!!
ZA JE...
...FAJNE zapowiadają się nam święta smile.gif
@ndy
Olórin wielkie piwo dla Ciebie za tą wtyczkę biggrin.gif Czekałem na nią od dawna.
Nie obrazisz się chyba jak napisze kilka rzeczy które mnie w niej denerwują? wink.gif
Więc:
1.) Jeżeli rozmawiam np. z dwoma osobami i dostaje wiadomość od nieaktywnej osoby, to wyświetlana jest informacja w knotify.

2.) Gdy zamkne okno rozmowy ( nie przez przycisk to zakładek ) to po ponownym jego otwarciu widze poprzednie karty wraz z całą rozmową.

3.) Czasami opis na belce nie jest ładnie wyświetlany ( powinien znajdować się na jej środku ) :] Dzieje się to przez przypinanie odpinanie okien.
user posted image


Na 10 minut testowania tyle wyłapałem.

Życze postępów przy tworzeniu wtyczki.

Pozdrawiam
dulek000
Co do pomnika:
user posted image

wink.gif
misiekf
Olórin naprawdę odwaliłeś kawał dobrej roboty,
czekam na wersje 2.0 z niecierpliwością... smile.gif
iSiEk
POtwierdzam punkt 1 i punkt 2 (chociaż czy to jest bład?) wypowiedzi pana "@ndy". Najbardziej jednak chciałbym poprawienia punktu 1 smile.gif
I ja dodam cos od siebie.
Osoba A Dostanie odemnie jakis obrazek po czym odezwie sie osoba B i ponownie osoba A to po przełaczeniu zakładki z osoby B na osobe A nastepuje chwilowe zwieszenie okna "tzn jest szare i nie da sie pisać"
PoGoWieC
Swietny plug smile.gif

Co do bugow: po odebraniu wiadomosci okienko na pasku zadan nie przestaje migac.
jiobel.
QUOTE(@ndy @ 23.12.2005 - 11:04)
3.) Czasami opis na belce nie jest ładnie wyświetlany ( powinien znajdować się na jej środku ) :] Dzieje się to przez przypinanie odpinanie okien.
user posted image
*




Jeśli dobrze kojarzę, to rzecz taka ma miejsce przy pionowych opisach (i chyba nie ma związku z wtyką Olórina).
Olórin
1. W wolnej chwili przyjże się knotify, tym czasem możecie zobaczyć zrobioną na-szybko wersję: http://olorin.info/wp-content/beta/notify.dll
2. To zamierzone wink.gif
3. Co nie oznacza że nie mogę tego przy okazji poprawić wink.gif)))
bialy663
co do nowego notify:
QUOTE(none: Konnekt.exe - Nie można znaleść składnika)
Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono MSVCP71D.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem

Load Failed [126] Nie można odnaleść określonego modułu.
arct!c
Olórin - Toż to przecież poezja. Lepszego prezentu pod choinkę na pewno nie dostane smile.gif Dzięki mikołaju.
....

QUOTE(@ndy @ 23.12.2005 - 10:04)
[...]
2.) Gdy zamkne okno rozmowy ( nie przez przycisk to zakładek ) to po ponownym jego otwarciu widze poprzednie karty wraz z całą rozmową. [...]
*



Rowniez mysle ze chyba nalezy to rozwiazac w taki sposob: aby podczas zamykniecia okna rozmowy i otwierzenia nowego, nie otwieraly sie stare zakladki ;-) Dopiero gdy ktosiek ze 'starych' zakladek cos napisze to pokazuje sie cala rozmowe (chodzi o tę od ostatniego restartowania/uruchomienia konnekta)

I moze jeszcze leciutko zmniejszyc szerokosc paska od zakladek smile.gif Ale to juz tylko sprawy kosmetyczne :-)
lhs
smile.gif
DrLastContaQt
Wielkie dzieki, jestes wielki biggrin.gif
D_I
Świetna wtyczka, gratuluję pomysłu : ) Jednakże mam problem : ( Chodzi o to, że po otrzymaniu wiadomości okno nie przestaje migać przez jakieś 35-60 sekund, co bardzo irytuje i przeszkadza. Ktoś ma może jakąś solucję na ten problem? Z góry dziękuję.

Jeśli potrzebne jakieś info to pisać

Ewentualny kontakt:
Jabber: rozanskiadrian@jabber.autocom.pl
MSN: rozanskiadrian@hotmail.com
AIM: rozanskiadrian
GG: 5341574
ICQ: 215008268
saCOOL
Chyba nie działa kopiowanie zaznaczonego tekstu z okna rozmów.. Czy też może występuje to tylko u mnie? biggrin.gif
UNK
2 osoby juz pisaly ze okno nie przestaje migac, wiec mialem to samo, a pomogla pewna rzecz:
Ustawienia -> Powiadomienia -> Powiadomienie o nowej ...
Zmienic najlepiej na 1 wtedy problem jest rozwiazany, ale okno juz nie miga.
Jest to raczej bug.

A tak btw: wtyczka super :-)

EDIT:
QUOTE
Chyba nie działa kopiowanie zaznaczonego tekstu z okna rozmów.. Czy też może występuje to tylko u mnie?  biggrin.gif


U mnie dziala, mam wlaczone kopiowanie po zaznaczeniu (a'la irc:P)
ciolo
Czy da się zmniejszyć okno Wysyłania Wiadomości, bo jak dla mnie jest ono za duże dry.gif
mgr.Dlugi
QUOTE(UNK @ 23.12.2005 - 13:54)
2 osoby juz pisaly ze okno nie przestaje migac, wiec mialem to samo, a pomogla pewna rzecz:
Ustawienia -> Powiadomienia -> Powiadomienie o nowej ...
Zmienic najlepiej na 1 wtedy problem jest rozwiazany, ale okno juz nie miga.
Jest to raczej bug.

Mam tak ustawione juz od bardzo dawna ...
Zobacz moja obrazkowa interpretacje błędu i zobacz w czym tkwi problem
DoIY
Mi też kopiowanie nie działa smile.gif

P.S. Da się od strony tableTki poprawić, aby opcja /all z kDodatków działała przy tabach?
Olórin
Musiałem zablokować możliwość nadania kontrolce kIEView fokusu (błąd krytyczny po skorzystaniu z klawiatury) - pozostaje jedynie kopiowanie w stylu IRC smile.gif

DoIY - co do peesa, należy zmodyfikować wtyczkę od tej funkcji wink.gif Wskazówki dla devów zamiescilem w 1 poscie smile.gif, jakby komuś się chciało to niech zaimplementuje tą funkcje w osobnej wtyczce (w kodzie kDodatków narazie nie zamierzam grzebać).
QUOTE
Rowniez mysle ze chyba nalezy to rozwiazac w taki sposob: aby podczas zamykniecia okna rozmowy i otwierzenia nowego, nie otwieraly sie stare zakladki ;-)

Jako opcja - nie widze problemu. Co do ESC również nie widze problemu smile.gif Zrobi się w kolejnej wersji.

QUOTE
I moze jeszcze leciutko zmniejszyc szerokosc paska od zakladek

Znaczy wysokość? Heh, Sija nie dawał mi z tym spokoju, ale chwilowo dałem sobie z tym spokój wink.gif

W 1 poscie będe spisywał ogólne TODO jeżeli chodzi o propozycje z tego wątku
dulek000
Kopiowanie działa. Nie działa ctrl+c. ;]
zhvir
1. Już o tym pisałem ale napisze jeszcze raz. Czy da sie zrobić tak żeby po kliknięciu powiedzmy srodkowym przyciskiem myszy nma zakładce okno wybranego kontaktu zamykało sie? Tak samo mam ustawione w firefoxie więc juz z przyzwyczajenia probuje tak zamykać zakładki smile.gif

Może w opcjach dać mozliwość wyboru ktory przycisk ma zamykać zakładki: dwuklik, środkowy czy prawy przycisk myszy (chociaz prawy jest juz zajęty dla menu)

2. Popieram zwężenie paska z zakładkami o 1-2 piksele (wolałbym 2 wink.gif )

ponadto pozdrawiam i wesołych świąt wszystkim życze smile.gif

Edit1: sorki ale nie zauważyłem że w pierwszym poście juz propozycja środkowego przycisku została zauważona, mimo to proponuje możliwość wyboru między środkowym przyciskiem myszy a dwuklikiem (o ile da się to zrobić wink.gif)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.