Emotikony

czyli m.in w jaki sposób włączyć emotki z Gadu-Gadu
Data ostatniej modyfikacji: 23:35 2005-02-12

Konnekt w prosty sposób udostępnia możliwość podmiany zestawów emotikonek - obrazków w oknie rozmowy symbolizujących emocje. W tym poradniku pokażemy jak usatwić swoje ulubione, jeśli te domyślne nie pasują nam z różnych powodów.

Paczki emotek

Po pierwsze, wejdź do katalogu Gadu-Gadu/emots i skopiuj katalogi 1 i 2 do katalogu %Konnekt%\emots. Jeśli nie masz zainstalowanego Gadu-Gadu, zawsze możesz ściągnąć gotowy zestaw ze strony oficjalnej Konnekt'a:

Rozpakuj plik GGemots.rar (potrzeba będzie WinRARa do tego) za pomocą opcji Wypakuj tutaj (prawym przyciskiem myszy na ikonkę pliku...) następnie przenieś folder GGemots do folderu %Konnekt%\emots

Konfiguracja

Wejdź do Konfiguracji, rozwiń z drzewka po lewej opcję Okno rozmowy i przejdź do Emotikony.

Wybór zestawów

W prawej części okna pojawi się dosyć dużo opcji, ale nie ma się czym przejmować. Z podanych na obrazku najważniejsza jest Wyświetlaj emotikony - musisz ją włączyć, żeby móc oglądać jakiekolwiek emotki. Opcja Dopuszczaj lokalne zestawy emotikon (dla kontaktu) znaczy, że możesz dla kogoś wyjątkowego ustawić inny zestaw emotek, o których zaraz będzie mowa. Opcja trzecia (Wyświetlaj emotikony w historii), jeśli jeszcze Cię to interesuje, pozwala na pokazywanie emotek w historii rozmów, tak jak domyślnie jest w Gadu-Gadu. Jednak wpływa to ujemnie na czas ładowania się rozmowy, więc jeśli masz wolny komputer, lepiej odznacz to pole. :)

Zmiany

Zmiany możesz zaobserwować już podczas rozmowy z którymś ze znajomych - spróbuj używać emotikonek, wpisując je z klawiatury, lub wybierając przez menu emotikonek, co jest pokazane po prawej.

Inne zestawy

Możesz także ściągnąć więcej zestawów z konnekt.info, analogicznie je rozpakować do %Konnekt%\emots, a potem w Konfiguracji -> Okno rozmowy -> Emotikony wybrać zestawy oznaczone (nowy).

Pamiętaj, że najlepiej wybierać jeden zestaw, chyba, że jest zaznaczone, że nie koliduje on z zestawem Gadu-Gadu. W przeciwnym wypadku część emotek będzie z jednego zestawu a część z drugiego, co nie wygląda za ładnie. Odznacz więc zestawy 1 i 2 aby podziwiać resztę:

Zrzuty ekranowe

A może zastanawiasz się jak zrobiliśmy takie tło okna rozmowy?