Katalog użytkowników

czyli jak zmodyfikować swoje publiczne dane
Data ostatniej modyfikacji: 12:01 2005-02-17

W Gadu-Gadu bardzo prosto można było zmienić swoje dane publiczne lub przejrzeć czyjeś. W Konnekcie jest to równie proste, jednak te same opcje kryją się gdzie indziej. Ten poradnik pokaże jak usprawnić umiejętność korzystania z katalogu publicznego.

Krok 1

Wybierzcie ma liście kontaktów ofiarę i kliknijcie prawym klawiszem, aby wyświetlić menu kontekstowe. Wybierz Więcej. Możecie także kliknąć z okna rozmowy na odpowiednią ikonkę jeśli nie dodaliście .

Krok 2

Wyświetli się okno podsumowania kontaktu. Możesz tam edytować informacje o kontakcie, lecz nam głównie chodzi o wybór z Odśwież opcji Katalog publiczny.

Krok 3

Kontakty Jabbera w menu Odśwież będą miały opcję Pobierz vCard (Jabber) a Tlena Pobierz wizytówkę (Tlen).

Krok 4

Wyświetli się okno każące Ci czekać na pobranie informacji. Nie jest to zwykle długie oczekiwanie.

Krok 5

W oknie wyświetlą się wszystkie dane, jakie kontakt udostępnił w katalogu publicznym. W naszym przypadku to imię, ksywka i wiek.

Krok 6

Jeśli chcesz podejrzeć dane użytkowników Tlena robisz tak samo, tylko klikasz Pobierz wizytówkę (Tlen). W przypadku Jabbera masz opcję Pobierz vCard. Wszystko tak samo prosto.

Krok 7

Jeśli zastanawiasz się jak ustawić sobie dane w katalogu, śpieszymy z pomocą. Wybierz w Ustawienia -> Ustawienia pozycję Użytkownik.

Krok 8

Kliknij na przycisk Ustaw swoje dane personalne. Możesz także od razu kliknąć w menu Ustawienia i wybrać pozycję Twoje dane.

Krok 9

Wpisz wszystko co chcesz mieć udostępnione. Po kliknięciu Zapisz informacja zostanie wysłana do wszystkich sieci z jakich korzystasz. Możesz także wypełnić swój profil w Polskim Katalogu Użytkowników Jabbera.