Katalogi

co się gdzie znajduje
Data ostatniej modyfikacji: 13:49 2005-06-30

Struktura katalogów programu nie jest bardzo skomplikowana, ale może przydać się ta mała ściągawka. Część skrótów do katalogów jest umieszczona w menu głównym Konnekta, po zainstalowaniu wtyczki kDodatki.

Katalog Konnekta

Na samym początku, instalator pyta nas o położenie plików dla programu - wybieramy wtedy katalog bądź pozostawiamy domyślny C:\Program Files\Konnekt\. W artykułach na tej stronie katalog Konnekta jest oznaczany w ten sposób: %Konnekt%\. Oznacza to właśnie położenie głównego katalogu programu, tam gdzie zażyczyliście sobie go zainstalować.

Katalog profilu

Profil jest to katalog, w którym Konnekt trzyma swoje ustawienia, archiwum, itp. Katalog ten nie jest usuwany podczas deinstalacji programu, można więc bezproblemowo usunąć starą wersję Konnekta i zainstalować nową.

Podczas pierwszego startu Konnekt pyta nas gdzie chcemy przechowywać swój profil. Mamy do wyboru katalog systemowy, bądź katalog Konnekta.

Jeśli wybraliśmy katalog Konnekta, profil znajduje się w katalogu %Konnekt%\profiles\{Nazwa profilu}\

Jeśli wybraliśmy katalog systemowy, umiejscowienie profilu będzie rożne w zależności od wersji systemu:

  • Windows 95 i 98: %AppData%\stamina\konnekt\{Nazwa profilu}
  • Windows 2000, XP i 2003: %AppData%\stamina\konnekt\{Nazwa profilu}. Uwaga: pod Windows 2000, XP i 2003 folder %AppData% jest ukryty.

Katalog tymczasowy

Umiejscowienie katalogu tymczasowego Konnekta jest uzależnione od wersji systemu:

  • Dla Windows 95, 98 i Windows Me jest to: C:\Windows\Temp\Konnekt_{Nazwa profilu}_{losowyCiagZnakow}\
  • Dla Windows 2000, Windows XP i nowszych ten katalog to: C:\Documents and Settings\{Nazwa użytkownika}\Ustawienia lokalne\Temp\Konnekt_{Nazwa profilu}_{losowyCiagZnakow}\

Ostatni katalog (Konnekt_{Nazwa profilu}_{losowyCiagZnakow}\) może mieć postać: Konnekt_riddle_72bcf2b0.

Katalog wtyczek

Katalog z wtyczkami jest umiejscowiony w katalogu Konnekta - %Konnekt%\plugins\. Jeśli dana wtyczka jest włączona, jej plik jest w użyciu i nie można go skasować ani nadpisać innym. Należy wyłączyć wtyczkę i zrestartować Konnekta, albo wyłączyć Konnekta, aby poddać je tym akcjom.

Katalog logów

Katalogów z logami czyli plikami, w których zapisane są czynności i wykonane polecenia przez program, znajduje się w %Konnekt%\data\log\.

Katalogi dodatków

Wiele wtyczek ma poumieszczane swoje pliki w katalogu Konnekta. Oto one:

Dane aplikacji

%AppData% jest skrótem dla folderu Dane Aplikacji dla systemów Windows 2000, Windows XP i nowszych.

Możesz to sprawdzić wybierając z menu Start pozycję Uruchom... i wpisując %AppData%. Zostaniesz przeniesiony do prawdziwego folderu. Zwykle jest to C:\Documents and Settings\{Nazwa użytkownika}\Dane aplikacji.

Dane aplikacji systemów Windows 95, 98 oraz Me są umiejscowione zwykle w C:\WINDOWS\Dane Aplikacji\.