Filtr wiadomości

blokada wiadomości spoza listy
Data ostatniej modyfikacji: 14:30 24.06.2005

Konnekt udostępnia możliwość blokowania wiadomości od osób, które nie znamy. Przydatne jest to, gdy nasz numer Gadu-Gadu bądź identyfikator Jabbera jest w miejscu publicznym (na forum na przykład). Lecz co stanowi o przewadze Konnekta nad innymi komunikatorami jest możliwość porozumienia się z nami, gdy osoba zna hasło. Więcej o tym w dalszej części artykułu.

Start

Otwórz menu Ustawienia, wbierz pozycję Ustawienia. W oknie konfiguracji z listy po lewej rozwiń Interfejs, Wiadomości a potem kliknij w Spoza listy.

Ustawienia

Główną opcją jest Przyjmuj wiadomości od osób spoza listy. Jest ona zaznaczona domyślnie, więc Konnekt zezwala na odbieranie wiadomości od nieznajomych. Odznaczmy ją.

Odpowiedź

W polu Na nieprzyjęte wiadomości odpowiedz: możemy wpisać tekst, który otrzyma nieznajoma osoba (przez nieznajoma mamy na myśli osobę, której nie ma na naszej liście kontaktów) po zwróceniu się do nas. Możemy zostawić to pole puste, lecz warto dać wskazówkę do hasła, które jest wytłumaczone poniżej; bądź o inną drogę kontaktu.

Dodam jeszcze, że najlepiej wpisać krótki, przejrzysty tekst. Zwykle osoba pisząca nie ma pojęcia dlaczego dostaje taką odpowiedź i powinna od razu przeczytać, że to odpowiedź automatyczna.

Hasło

Pole Dodaj kontakt do listy jeśli przyśle 'hasło': oczywiście wpisujemy swoje hasło. Hasłem jest wiadomość, która zostanie wysłana do nas przez nieznajomą osobę. Do czego może być to przydatne? Jeśli właśnie chcemy, aby ktoś się z nami skontaktował, jeśli naprawdę potrzebuje. Uwaga. Wielkość liter jest ważna. Natomiast jeśli pozostawimy pole pustym, nie będzie możliwa komunikacja z nami.

Historia

Kliknij w menu Kontakty pozycję Historia rozmów, aby otworzyć archiwum.

Spoza listy

Z listy po lewej rozwiń pozycję Usunięte. Przejdź do spoza listy. Znajdziesz tam wiadomości wysłane do Ciebie, ale odrzucone przez filtr, który ustawiłeś wyżej. Warto czasem przeglądać tamte wiadomości, aby zorientować się, czy ktoś się bezskutecznie dobijał.